News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

17-წლამდელ ხელბურთელთა ნაკრებმა გეტებორგში, ევროპის ჩემპიონატზე გამგზავრების წინ პირველი საკონტროლო მატჩი გამართა აზერბაიჯანელ თანატოლებთან და მეტოქე 33-27 დაამარცხა. ხვალ და ზეგ გუნდები კიდევ ორჯერ ითამაშებენ გლდანის ხელბურთის აკადემიაში.

 ჩვენი გუნდი შვედეთში 29 ივნისს მიემგზავრება. ამ მატჩების შემდეგ მწვრთნელთა სამეული, გვაზავა-სახვაძე-ხელისუფალი დაასახელებს საბოლოო შემადგენლობას, დღეს კი შეკრებაზე მყოფმა ყველა ხელბურთელმა ითამაშა. დამწყები შვიდეული ასეთი იყო: გორგოძიანი, შუბითიძე, კალანდაძე, თურმანიძე, აფრიდონიძე, ადამია, ჟვანია. პირველი ტაიმი ჩვენმა გუნდმა 16-14 მოიგო. 

აზერბაჯანის 17-წლამდელთა ნაკრები უკვე ერთი წელია, ემზადება ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც ბაქოში იმართება 21-27 ივლისს. გუნდმა საკმაოდ კარგი შთაბეჭდილება დატოვა და მოგება იოლი ნამდვილად არ ყოფილა.

მსაჯობდა EHF ახალგაზრდა არბიტრთა წყვილი - ძმები კევლიშვილები. 19 წლის ახალგაზრდებს საკმაო საერთაშორისო და საშინაო გამოცდილება დაუგროვდათ და უკვე პირველი ოფიციალური დანიშვნა მიიღეს  ევროპის ხელბურთის ფედერაციიდან - ივლისის დასაწყისში ისინი იმსაჯებენ პოლონეთში, ევროპის საუნივერსიტეტო ჩემპიონატზე.

ხელბურთი. ამხანაგური მატჩი. გლდანი, 21 ივნისი

საქართველო (17) - აზერბაიჯანი (17) 33-27

საქ: გორგოძიანი, ალიევი, ანთიძე - კალანდაძე 9, პატაშური 5, აფრიდონიძე 4, ჟვანია 2, გაბაიძე 2, ადამია 2, შუბითიძე 1, ცხადაია 1, დუმბაძე 1, ბჟალავა 1, ხომერიკი 1, კოხრეიძე 1, ნაწილაშვილი 1, ფანცულაია 1, მდივანი 1, თურმანიძე, მუკბანიანი, ძამაშვილი, უთმელიძე - მწვ. გვაზავა, სახვაძე, ხელისუფალი

აზე: განდვანი, მურადოვი - იუსიფოვი 10, ალიევი 4, არიხოვი 3, მ. მამედოვი 3, რაჰიმლი 2, საფიევი 1, ისმაილოვი 1, სერხანოვი 1, გულიევი 1, ჰუსეინოვი 1, ჰასანოვი, ისაევი, არიგოზალოვი, ე. მამედოვი - მწვ. ალიევი, აგაევა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

A ჯგუფი. შვედეთი, ჩეხეთი, რუსეთი, შვეიცარია, ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი

B ჯგუფი. ისლანდია, ავსტრია, ჰოლანდია, მონტენეგრო, რუმინეთი, იტალია

C ჯგუფი: ესპანეთი, ნორვეგია, საქართველო, ფარერები, ისრაელი, ესტონეთი

1 ივლისი. საქართველო - ესპანეთი, საქართველო - ისრაელი

2 ივლისი. საქართველო - ნორვეგია

3 ივლისი. საქართველო - ფარერები, საქართველო - ისრაელი

D ჯგუფი: უნგრეთი, ბელარუსი, პოლონეთი, სლოვაკეთი, ფინეთი, ბელგია

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal