News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

17-წლამდელ ხელბურთელთა ნაკრები ბოლო შეკრებას გადის ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 1-5 ივლისს შვედეთში, გეტებორგში გაიმართება. 14-20 ივნისს გუნდს ერთკვირიანი კემპი ჰქონდა გლდანის ხელბურთის აკადემიაში, ხოლო 21-23 ივნისს, იქვე, სამი ამხანაგური მატჩი აქვს აზერბაიჯანელ თანატოლებთან. 

ჩვენს გუნდს ხელმძღვანელობენ გიორგი გვაზავა, გიორგი სახვაძე და გიორგი ხელისუფალი, ხოლო კემპზე ნაკრებთან ერთად მუშაობდა სამი უცხოელი სპეციალისტი: სერბები დამირ სტოიანოვიჩი და მარკო შეშუმი, ასევე ბერძენი ვასილის ანასტასელოსი. სტოიანოვიჩი ხელბურთის მწვრთნელია, შეშუმი - ფიზიკური მომზადების, ხოლო ანასტასელოსი მეკარეებს წვრთნის. გუნდს 14 ივნისიდან ორჯერადი წვრთნა ჰქონდა. 21 მოთამაშე დილით ინდივიდუალურ ოსტატობაში ვარჯიშობდა, ხოლო საღამოს - გუნდურ მანევრებს ამუშავებდა.

17-წლმდელთა გუნდს პირველი შეკრება მარტში, წყალტუბოსა და ქუთაისში ჰქონდა, მაისში ნაკრები თბილისში ვარჯიშობდა, ხოლო ახლა საბოლოო შეკრებაზეა. ამჟამად 21 მოთამაშე ვარჯიშობს. საბოლოო შემადგენლობას მწვრთნელები მომდევნო კვირაში, ამხანაგური მატჩების შემდეგ დაასახელებენ. გუნდი შვედეთში 29 ივნისს გაემგზავრება.  პირველი შეკრების შემდეგ შემადგენლობაში რამდენიმე ცვლილებაა. დღევანდელი ვარჯიშიდან გუნდს შეუერთდა ნიკოლოზ კალანდაძე, რომელიც აქამდე ეროვნულ ნაკრებში იყო დაკავებული.

რაც შეეხება უცხოელ მწვრთნელთა სამეულს, სტოიანოვიჩი, შეშუმი და ანასტასელოსი საქართველოში რჩებიან და 24-30 ივნისს გლდანში კემპს უკვე გოგონათა 19 და 17-წლამდელთა ნაკრებებთან ჩაატარებენ. წლეულს ამ გუნდებსაც ევროპის ჩემპიონატი აქვთ: უფროსებს 15-21 ივლისს კლაიპედაში, ლიტვა და უმცროსებს - 3-11 აგვისტოს, თბილისის სპორტის სასახლეში.

ევროპის ჩემპიონატზე, შვედეთში, საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრები ითამაშებს C ჯგუფში ესპანეთთან, ნორვეგიასთან, ფარერის კუნძულებთან, ისრაელთან და ესტონეთთან. ევროპის შარშანდელი, 18-წლამდელთა ჩემპიონატის შედეგების მიხედვით ჩვენი ნაკრები მესამე ნომრად იყო განთესილი. სულ მონაწილეობს 24 გუნდი. ჯგუფების 2-2 გამარჯვებული ბრძოლას ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს, მე-3-4 ადგილებზე გასულები 9-16 ადგილებისთვის ითამაშებენ, მეხუთეადგილოსნები - მე-17, ხოლო ბოლო ადგილზე დარჩენილი გუნდები - 21-ე ადგილისთვის.

ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატი არის ჭაბუკთა ხელბურთის უდიდესი ფესტივალის, პარტილეს თასის ნაწილი. გეტებორგში ყოველწლიურად იკრიბება ათასზე მეტი კლუბი და 10 ათასზე მეტი ხელბურთელი 12 სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიაში. აქედან ერთი ტურნირი, კენტ წელიწადს 17 წლამდელ ჭაბუკთა, ხოლო ლუწ წლებში - 16-წლამდელ გოგონათა შეჯიბრება სანაკრებო დონეზეა და 2017 წლიდან ოფიციალურად ჰქვია ევროპის ჩემპიონატი. საქართველოს ნაკრები გუნდები გეტებორგში უწყვეტად თამაშობენ 2015 წლიდან. 2017 წელს ამ შეჯიბრებაზე გიორგი ცხოვრებაძე გახდა საუკეთესო ბომბარდირი და საუკეთესო მარჯვენა ინსაიდი, რის შემდეგაც საფრანგეთის მონპელიეში მოხვდა.

ხელბურთი. საქართველოს 17წ ნაკრები. 13-23 ივნისი, შკრება გლდანში

მეკარეები: ნოდარ ანთიძე (BSB ბათუმი), ნაზიმ ალიევი (ქარიშხალა), ლუკა გორგოძიანი (პეგასი)

მარცხენა გარემარბები: დავით გაბაიძე (აჭარა), გიორგი შუბითიძე (პეგასი)

მარჯვენა გარემარბები: ნოდარ კოხრეიძე (პეგასი), მალხაზ ადამია (სამტრედია), აკაკი ძამაშვილი (ყვარელი)

უკანა ხაზი:  გიორგი ბჟალავა, დავით ფანცულაია (ფოთი), გიორგი ხომერიკი, გიორგი აფრიდონიძე (სამტრედია), გოჩა თურმანიძე (BSB ბათუმი), გიორგი დუმბაძე (აჭარა), აკაკი პატაშური, ნიკოლოზ კალანდაძე, გუგა უთმელიძე (პეგასი), თორნიკე ნაწილაშვილი (ყვარელი)

ხაზის მოთამაშეები: დავით ჟვანია (პეგასი), გიორგი მუკბანიანი (ქარიშხალა), ალექსანდრე ცხადაია (BSB ბათუმი)

მწვრთნელები: გიორგი გვაზავა, გიორგი ხელისუფალი, გიორგი სახვაძე ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

-- 

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

A ჯგუფი. შვედეთი, ჩეხეთი, რუსეთი, შვეიცარია, ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი

B ჯგუფი. ისლანდია, ავსტრია, ჰოლანდია, მონტენეგრო, რუმინეთი, იტალია

C ჯგუფი: ესპანეთი, ნორვეგია, საქართველო, ფარერები, ისრაელი, ესტონეთი

1 ივლისი. საქართველო - ესპანეთი, საქართველო - ისრაელი

2 ივლისი. საქართველო - ნორვეგია

3 ივლისი. საქართველო - ფარერები, საქართველო - ისრაელი

D ჯგუფი: უნგრეთი, ბელარუსი, პოლონეთი, სლოვაკეთი, ფინეთი, ბელგია

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal