News Calendar

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ნაკრებმა მეხუთე მატჩიც მოიგო IHF ერთა ჩემპიონატზე და ნახევარფინალში პირველი ადგილით გავიდა. თბილისის სპორტის სასახლეში 35-19 დავამარცხეთ ბულგარეთი და შაბათს, 18 საათზე ვეთამაშებით დიდ ბრიტანეთს. მეორე წყვილია კუბა-ბულგარეთი.

13 ივნისი, თბილისის სპორტის სასახლე

საქართველო - ბულგარეთი 35-19

საქ: თევზაძე 8/21, ცინცაძე 10/16 - ცხოვრებაძე 11/7, ორჯონიკიძე 4/4, არსენაშვილი 4/4, მიქავა 6/4, ჩიქოვანი 3/3, გოგოლაძე 4/3, კალანდაძე 5/3, კბილაშვილი 4/2, დიხამინჯია 3/2, რუსტამოვი 5/1, მერკვილაძე 1/1, იმნაძე 2/1 - მწვ. მაქსიმოვიჩი, ორჯონიკიძე

ბულ: კოსტოვი 5/24, სტ. დიმიტროვი 4/20 - ვასილევი 4, ბალჩევი 4, იორგოვი 3, სვ. დიმიტროვი 2, კალჩევი 2, დასკალოვი 1, ატანასოვი 1, გროზევი 1, სავოვი 1, იუსნი, პეტკოვი, ნაიდენოვი

მსაჯები: კარმო, მიურში (საფრანგეთი)

სამდივნო: სოდალი (ნორ) - ელსაიედი (ეგვ), ფულეოვა (ტუნ) - მაჭარაშვილი, ჩოგოვაძე (საქ)

ბრძოლა მხოლოდ საწყის მეოთხედში იყო. თემო ორჯონიკიძემ პირველად მერვე წუთზე დაგვაწინაურა (5-4) და ამის შემდეგ სხვაობა იზრდებოდა - 9-6, 15-10, 19-11 შესვენებაზე და მაქსიმუმი იყო დასრულებამდე ათიოდ წუთით ადრე - 31-14.

პირველ ტაიმში ჩვენები აქცენტირებულად ათამაშებდნენ ბურთს ხაზზე. როგორც მწვრთნელმა, ბექა ორჯონიკიძემ გვითხრა, ველოდით, რომ მეტოქე აქტიურად გამოვიდოდა ჩვენს ბურთიან უკანახაზელზე და ჩვენი პივოტი ხშირად თავისუფალი დარჩებოდაო. მართალია, თავიდან რამდენიმე პასი ერეკლე არსენიშვილის მიმართულებით დაიკარგა, მაგრამ ჯერ მან და შემდეგ გიორგი მიქავამ ჯამში 8 გოლი გაიტანეს.

პირველ ტაიმში მოპოვებულ უპირატესობაში დიდი წვლილი შეიტანეს მეკარემ და კარგმა დაცვამ, შეტევაში კი - ჩიქოვანმა, ცხოვრებაძემ და გოგოლაძემ. საუკეთესო კი აშკარად იყო თეიმურაზ ორჯონიკიძე - ეს ცხადი გახდა პირველივე ტაიმის ბოლოში, საბოლოოდ კი თემოს ძალიან სოლიდური სტატისტიკა დაუგროვდა - 4 დარტყმიდან 4 გოლი, 3 საგოლე პასი, 3 მოპოვებული შვიდმეტრიანი და ორწუთიანი, 2 ჩაჭრილი ბურთი და 1 ბლოკშოტი დაცვაში.

ნიკოლა მაქსიმოვიჩმა მეორე ტაიმის დასაწყისშივე ჩააბა ბრძოლაში ყველა მოთამაშე, რაც იმას ნიშნავდა რომ გამარჯვებულის ვინაობა უკვე ცნობილი იყო, გოლი კი თორმეტივე მოთამაშემ გაიტანა. ყველაზე მეტი, შვიდი, ტრადიციულად, გიორგი ცხოვრებაძემ, რომელსაც შვიდმეტრიანების შესრულებაც ევალა.

B ჯგუფში, ირლანდიამ 41-23 მოუგო მალტას, ამერიკის შეერთებულმა შტატებმა 38-24 დაამარცხა ნიგერია. A ჯგუფში ბრიტანეთმა აჯობა კოლუმბიას, 27-23 და ნახევარფინალის მეორე საგზური მოიპოვა. ჩინეთმა 35-26 მოუგო აზერბაიჯანს და მეხუთე ადგილისთვის იბრძოლებს. კუბამ დაამარცხა ინდოეთი, 40-29. 

ხვალ თბილისის სპორტის სასახლეში დასვენების დღეა, შაბათს - ნახევარფინალი, კვირას - ფინალი. ოთხი ნახევარფინალისტიდან 3 ევროპული გუნდია, მათ კი, ჩემპიონატზე გამარჯვების გარდა, კიდევ ერთი, არანაკლებ მნიშვნელოვანი ამოცანა აქვთ - საუკეთესო ევროპული გუნდი მიიღებს ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპის საგზურს.

ხელბურთი. IHF ერთა მსოფლიო ჩემპიონატი

8-16 ივნისი, 2019 - თბილისის სპორტის სასახლე

13 ივნისი

ჩინეთი - აზერბაიჯანი 35-26

ბრიტანეთი - კოლუმბია 27-23

კუბა - ინდოეთი 40-29

ირლანდია - მალტა 41-23

ბულგარეთი - საქართველო 19-35

აშშ - ნიგერია 38-24

ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ-----ბ-----ქ

საქართველო----5---5---0---0--166-85--10

ბულგარეთი-----5---4---0---1--159-124--8

აშშ----------------5---3---0---2--176-132--6

ნიგერია----------5---1---1---3--128-136--3

ირლანდია-------5---1---1---3--143-165--3

მალტა------------5---0---0---5---72-202--0

8 ივნ. მალ-ბულ 13-38, ნიგ-საქ 14-27, აშშ-ირლ 37-32

9 ივნ. ბულ-აშშ 38-35, მალ-საქ 13-39, ირლ-ნიგ 31-31

10 ივნ. აშშ-მალ 44-10, საქ-ირლ 37-17, ნიგ-ბულ 19-27

12 ივნ. ირლ-ბულ 22-37, საქ-აშშ 28-22, მალ-ნიგ 13-40

ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ-----ბ-----ქ

კუბა--------------5---5---0---0--167-130-10

ბრიტანეთი------5---4---0---1--156-144--8

ჩინეთი-----------5---3---0---2--150-138--6

კოლუმბია-------5---2---0---3--148-152--4

აზერბაიჯანი----5---1---0---4--162-166--2

ინდოეთი--------5---0---0---5--151-204--0

8 ივნ. კოლ-ჩინ 25-28, ინდ-აზე 29-45, კუბ-ბრი 35-27

9 ივნ: კოლ-აზე 35-30, ჩინ-კუბ 24-30, ბრი-ინდ 38-28

10 ივნ. აზე-ბრი 35-36, კოლ-კუბ 24-3, ინდ-ჩინ 29-40

12 ივნ. აზე-კუბ 26-31, ბრი-ჩინ 28-23, კოლ-ინდ 41-36

15 ივნისი, ნახევარფინალი

10:00 9-12: აზერბაიჯანი – მალტა

12:00 9-12: ირლანდია – ინდოეთი

14:00 5-8 ჩინეთი – ნიგერია

16:00 5-8 აშშ – კოლუმბია

18:00 1-4 საქართველო – ბრიტანეთი

20:00 1-4 კუბა – ბულგარეთი

16 ივნისი, ფინალი

10:00  11-12

12:00   9-10

14:00   7-8

16:00   5-6

18:00   3-4

20:00   1-2

ყველა თამაშის რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ოფიციალური ვებ-გვერდი: https://emerging2019.geohandball.ge/ka/

https://competition.ihf.info/

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





Our partners: