News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონი ხელბურთში, უმცროსი ასაკის ჭაბუკთა შორის გახდა აჭარის გუნდი, რომელმაც გადამწყვეტ მატჩში 21-11 დაამარცხა პეგასი. ბრინჯაოს მედლები ფოთის ოქროს ვერძმა მოიპოვა. 

20 მაისი, გლდანი. ზუგდიდი - ქარიშხალა 8-5, ფოთი - პეგასი 8-10, ზუგდიდი - რუსთავი 13-3, აჭარა - ქარიშხალა 14-3, ქუთაისი - რუსთავი 9-7, ფოთი - ქარიშხალა 13-3, აჭარა - პეგასი 21-11

ჩემპიონატის ბოლო დღე დაიწყო იმით, რომ ზუგდიდმა 8-5 დაამარცხა ქარიშხალა და მესამე ადგილის შანსი შეინარჩუნა, თუმცა, მცირე ხნით - პეგასმა მძიმე ბრძოლაში, ბოლო წუთებზე დაამარცხა ფოთი, 10-8 და პრიზიორთა სამეული გაირკვა: ფოთი მესამე ადგილზე დარჩა, პეგასი და აჭარა კი ურთიერთშეხვედრაში გაარკვევდნენ ჩემპიონის ვინაობას.

აჭარამ (მწვ. ი. სიხარულიძე, ზ. ურუშაძე) დამაჯერებლად, 21-11 მოიგო, გივი ზაქარაძემ 11 გოლი გაიტანა, გუნდმა კი სეზონში თერთმეტივე მატჩი მოიგო, ყველაზე მეტი გაიტანა, ყველაზე ნაკლები გაუშვა და ჩემპიონი ულაპარაკოდ გახდა. ეს კლუბის მეორე ტიტულია გოგონათა შარშანდელ ჩემპიონატში გამარჯჯვების შემდეგ.

მეორე ადგილზე გავიდა პეგასი (ტ. კალანდაძე, გ. სახვაძე), რომელმაც პირადი მოგებით აჯობა ფოთის ოქროს ვერძს (თ. ჭანტურია, დ. გეფერიძე). ორივე კლუბი ახალგაზრდული ხელბურთის აღიარებული კერაა და მათთვის პრიზიორობა და ჩემპიონობა უცხო ხილი არაა, სასიამოვნო სიურპრიზი კი გახლდათ ზუგდიდის გუნდის (ლ. გრიგოლია, ნ. ფარცვანია) მეოთხე ადგილი.

ამგვარად, დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატები ოთხივე ასაკობრივ კატეგორიაში, სადაც ტიტულები ოთხმა სხვადასხვა კლუბმა მოიპოვა - აჭარის გარდა,  უფროსი ასაკის ჭაბუკებში პირველი იყო პეგასი, 17-წლამდელ გოგონათა ტურნირი მოიგო ფოთმა, ხოლო 15-წლამდელების - ყვარელმა.

საშინაო სეზონის დასკვნითი შეჯიბრება კი იქნება ქალთა და კაცთ უმაღლესი ლიგების ფინალური ოთხეულის ტურნირები - 22 და 23 მაისს თბილისის სპორტის სასახლეში.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19.  ჭაბუკები, 15 წლამდე (2004-05)

საერთო ტური, გლდანი, 17-20 მაისი

20 მაისი

ზუგდიდი - ქარიშხალა 8-5

ფოთი - პეგასი 8-10

ზუგდიდი - რუსთავი 13-3

აჭარა - ქარიშხალა 14-3

ქუთაისი - რუსთავი 9-7

ფოთი - ქარიშხალა 13-3

აჭარა - პეგასი 21-11

მსაჯები: ა. ჩხაიძე - თ. ქიტესაშვილი, ზ. აბრამიშვილი - ი. გოგოლაძე

საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 22-23 მაისი, თბილისის სპორტის სასახლე

უმაღლესი ლიგის ფინალური ოთხეულები

22 მაისი, ნახევარფინალი

ქალები

12:00 ყვარელი - ფოთი

16:00 ქარიშხალა - სამტრედია

კაცები

14:00 BSB ბათუმი - იმედი-სტუ თელავი

18:00 ქუთაისი - პეგასი

ფინალები - 23 მაისს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal