News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი ხელბურთში მოიგო თბილისის პეგასმა, რომელმაც ფინალში 40-25  დაამარცხა ტურნირის შარშანდელი გამარჯვებული სამტრედია. მესამე ადგილისთვის აჭარამ 36-32 მოუგო  ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს. 

ამით დასრულდა 2018-19 წლების ჩემპიონატი 17-წლამდელებს შორის, რომელიც 9 თვე, სექტემბრიდან მაისამდე მიმდინარეობდა. სულ გაიმართა 122 მატჩი, მონაწილეობდა 15 გუნდი. პირველ ეტაპზე, სექტემბრიდან მარტამდე, გაიმართა დასავლეთი (7 გუნდი) და აღმოსავლეთი (8) ლიგების ტურნირი. რეგიონული ჩემპიონები გახდნენ აჭარა და პეგასი. აქ შეირჩა 5-5 საუკეთესო გუნდი მეორე ეტაპისთვის, რომელიც აპრილში გაიმართა. ნახევარფინალში გავიდნენ პეგასი, BSB ბათუმი, სამტრედია და აჭარა.

პეგასის გუნდი ბოლო წლებში ჭაბუკთა ასაკობრივი ჩემპიონატების უცვლელი გამარჯვებული იყო, მაგრამ შარშან მხოლოდ მეხუთე ადგილზე გავიდა, ტიტული კი სამტრედიამ მოიპოვა. თბილისელთა რევანში წლეულს დამაჯერებელი იყო - გუნდმა ყველა, ოცივე მატჩი მოიგო - 14 აღმოსავლეთის ლიგაში, 4 - მეორე ეტაპზე და ორიც ფინალურ ოთხეულში.

ამ ასაკობრივ კატეგორიაში, 2002-03 წლებში დაბადებულთა შორის, ახლა საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრების ჯერია:  1-5 ივლისს გუნდს ევროპის ჩემპიონატი აქვს გეტებორგში, შვედეთი.

შინაურ ასპარეზზე კი უკვე გამოვლინდნენ ექვსიდან სამი ჩემპიონატის პრიზიორები: 17 წლამდელ გოგონებსა (ფოთი, აჭარა, ქარიშხალა) და ჭაბუკებში (პეგასი, სამტრედია, აჭარა), ასევე უმცროსი ასაკის, 15 წლამდელ გოგონებში (ყვარელი, სამტრედია, მამული). დასამთამრებელია კიდევ 3 ჩემპიონატი:

17-20 მაისს გლდანის დარბაზში მოეწყობა უმცროსი ასაკის ჭაბუკთა ჩემპიონატის დასკვნითი ტური, ხოლო შინაური სეზონის დასკვნითი აკორდი იქნება ქალთა და ვაჟთა უმაღლესი ლიგების ფინალური ოთხეულები 22-23 მაისს, თბილისის სპორტის სასახლეში.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. ჭაბუკები, 17 წ

გლდანი, 12 მაისი, ფინალი

პეგასი - სამტრედია 40-25

პეგ: გორგოძიანი - კალანდაძე 10, ჟვანია 8, პატაშური 7, კოხრეიძე 4, კობახიძე 4, შუბითიძე 3, უთმელიძე 3, ჩეჩელაშვილი 1, ჭანტურია, გრიშიკაშვილი, ლანჩავა, გ. არეშიძე - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

სამ: დუნდუა, გოგიჩაიშვილი - ხომერიკი 8, ნადირაძე 6, აფრიდონიძე 5, ქავზინაძე 2, ხელისუფალი 2, ადამია 1, ახობაძე 1, მანაგაძე - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

მესამე ადგილისთვის. აჭარა - BSB ბათუმი 36-32

აჭ: ცინცაძე, თემ. ქამადაძე - ზაქარაძე 17, დუმბაძე 8,  გაბაიძე 7, თორ. ქამადაძე 2, ფარტენაძე 2, აბულაძე, ისმაილოვი, დავითაძე, ტარიელიძე - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე

ბათ: ანთიძე - თურმანიძე 9, კაკულია 7, კახიძე 5, ცხადაია 4, ჭურკვეიძე 3, გორდელაძე 2, ჯიჯავაძე 2, სტოლბოვი - მწვ. კაკულია

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სეზონი. 2018-19 ჭაბუკები, 17წ

პირველი ეტაპი. სექტემბერი - მარტი

აღმოსავლეთი

საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

 

 

 

 

 

 

 

 

 დასავლეთი

საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

 

 

 

 

 

 

 

მეორე ეტაპი. აპრილი

 ა ჯგუფი
      გატ-გაშ  
პეგასი 4   4   0   0 110-56 8  
სამტრედია 4   3   0   1 74-52 6  
ფოთი 4   2   0   2 86-87 4  
ქარიშხალა 4   1   0   3 69-92 2  
ქარელი 4   0   0   4 52-104 0  
 ბ ჯგუფი       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 4   4   0   0 99-75 8  
აჭარა
4   3   0   1 85-62 6  
ყვარელი 4   2   0   2 70-71 4  
ქუთაისი 4   1   0   3 74-82 2  
რუსთავი 4   0   0   4 68-106 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

მესამე ეტაპი, ფინალური ოთხეული, მაისი

ნახევარფინალი

პეგასი - აჭარა 46-31

სამტრედია - BSB ბათუმი 41-33

ფინალი

1-2 პეგასი - სამტრედია 40-25

3-4 აჭარა - BSB ბათუმი 36-32

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal