News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს კლუბების ნაკრებმა, ბაქოში, პრეზიდენტ ჰეიდარ ალიევის თასზე ორი მატჩი მოიგო: 8 მაისს დაამარცხა აზერბაიჯანის ეროვნული გუნდი 28-26, ხოლო დღეს - მასპინძელთა ახალგაზრდული ნაკრები 33-27. ტურნირის გამარჯვებული გაირკვევა 10 მაისს, საქართველო - ერაყის მატჩში. 

 

ერაყის ეროვნულმა გუნდმა პირველ დღეს დიდი უპირატესობით დაამარცხა აზერბაიჯანის ახალგაზრდული ნაკრები 36-19 ხოლო დღეს ამ ქვეყნის ეროვნულ გუნდს ეთამაშება.

საქართველოს კლუბების ნაკრები დაკომპლექტებულია საქართველოს ჩემპიონატში მოთამაშე ახალგაზრდა ხელბურთელებით, რომლებიც ეროვნული ნაკრების კანდიდატებიც არიან. ალიევის თასი ერთ-ერთი ეტაპია ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაციის ერთა ჩემპიონატისთვის, რომელსაც თბილისის სპორტის სასახლე უმასპინძლებს 8-16 ივნისს და რომელიც ევრო 2022-ის შესარჩევი ტურნირიცაა.

ალიევის თასის პირველ დღეს მნიშვნელოვანი მატჩი გვქონდა აზერბაიჯანის ეროვნულ ნაკრებთან რომელიც ჩვენმა ეროვნულმა გუნდმა იანვარში, ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო მატჩში 30-25 დაამარცხა საკმაოდ მძიმე ბრძოლის შემდეგ. აზერბაიჯანელები ბაქოში იმავე შემადგენლობით თამაშობდნენ, თუმცა, ჩვენი ახალგაზრდული გუნდის უპირატეობა აშკარა იყო - პირველი ტაიმი 14-10 მოვიგეთ, შესვენების შემდეგ უპირატესობა ექვსამდე გაიზარდა და მასპინძლებმა მხოლოდ ბოლო წუთებზე შეძლეს სხვაობის შემცირება. კლუბების ნაკრებს ბაქოს ტურნირზე ხელმზღვანელობენ ბექა ორჯონიკიძე და მერაბ მეტრეველი.

ხელბურთი. პრეზიდენტ ჰეიდარ ალიევის თასი. ბაქო, აბუ არენა, 8-10 მაისი

8 მაისი. აზერბაიჯანი (ახალგ) - ერაყი 19-36

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი (საქ)

აზერბაიჯანი (ეროვნული) - საქართველო (კლუბების ნაკრები) 26-28

აზე: ჯაფაროვი, ჯაჰანგიროვი, სკრებცოვი  - ე. აიდამიროვი 10,  დუბოვიკი 3, მამედრაჰიმოვი 3, ჰ. აიდამიროვი 2, იმანოვი 2, სერგუნინი 2, ი. სლემანოვი 2, ბოგატირევი 1, ახუნდოვი 1, ჯ. ისმაილოვი, ჰ. ისმაილოვი, აზიზოვი, შარიფლი - მწვ. ჰ. აბდულაევი

საქ: ცინცაძე, სილაგაძე - მერკვილაძე 6, ყორიაული 6, არსენაშვილი 5, ზარნაძე 4, ძნელაძე 2, ბაინაზიშვილი 2, ჯ. იმნაძე 1, გველესიანი 1, ახალბედაშვილი 1, ხელაძე, გვაზავა - მწვ. ორჯონიკიძე, მეტრეველი

მსაჯები: ო. ალიევი - ი. ალიევი (აზე)

9 მაისი. აზერბაიჯანი (ახალგ.) - საქართველო 27-33

აზე: მამედზადე, მანსუროვი - ნაზარალიევი 9, სალიმოვი 5,  მურადოვი 4, ალიევი 3, მამედოვი 2, ნაჯიევი 1, ნოვრუზოვი 1, აბდულაევი 1, მამადლი 1, აფსალოვი, იბრაჰიმლი, მამედიაროვი, ეიგუდლუ - მწვ. რ. ჰუსეინოვი

საქ: ცინცაძე, სილაგაძე 1 - რუსტამოვი 8, არსენაშვილი 7, ზარნაძე 5, ყორიაული 5, ბაინაზიშვილი 2, მერკვილაძე 2, ხელაძე 1, ძნელაძე 1, ჯ. იმნაძე 1, გველესიანი, ახალბედაშვილი გვაზავა

მსაჯები: ვ. ალიევი - ერნ. აღაქიში (აზე)

აზერბაიჯანი (ეროვ.) - ერაყი

კლუბების ნაკრები აზერბაიჯანში

GK: ზურაბ ცინცაძე (1996, იმედი-სტუ თელავი), იური სილაგაძე (2001, წყალტუბო)

უკანა ხაზი: დავით ყორიაული (1998, იმედი-სტუ თელავი), გიგა ზარნაძე (1999, პეგასი), გიორგი ხელაძე (2000, წყალტუბო), გიგა ბაინაზიშვილი (1998, იმედი-სტუ თელავი), ნიკოლოზ ძნელაძე (2001, სამტრედია), რატი გვაზავა (1998, პეგასი)

LW: ჯემალ იმნაძე (2001, ქუთაისი), ხაზეინ რუსტამოვი (1998, ქუთაისი)

RW: გიორგი ახალბედაშვილი (1997, გორი), გიორგი მერკვილაძე (1998, ქუთაისი)

P: მიხეილ გველესიანი (2000, წყალტუბო), ერეკლე არსენაშვილი (1998)

მწვრთნელები: მერაბ მეტრეველი, ბექა ორჯონიკიძე; ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal