facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე ეტაპი ხელბურთში. დღევანდელი მატჩების შემდეგ უკვე ცნობილია ფინალური ოთხეულის სამი მონაწილე: პეგასი, სამტრედია და BSB ბათუმი. ნახევარფინალის მეოთხე საგზურს ხვალ ერთმანეთში გაითამაშებენ აჭარა და ყვარელი. 

A ჯგუფში აღმოსავლეთის ჩემპიონმა პეგასმა ორივე მატჩი იოლად მოიგო - ქარელთან 33-12 და ქარიშხალასთან 28-14 და ხვალ ჯგუფში პირველობისთვის ეთამაშება საქართველოს შარშანდელ ჩემპიონს სამტრედიას. აქ დღეს მთავარი თამაში სამტრედიასა და ფოთის ოქროს ვერძს შორის გაიმართა - სამტრედიამ 25-17 მოიგო და ოთხეულში გასვლა გაინაღდა.

უფრო რთული სიტუაციაა B ჯგუფში. პირველივე მატჩში დასავლეთის ჩემპიონმა აჭარამ მძიმე მატჩი მოუგო ქუთაისს, 20-15, თუმცა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებთან მატჩის შუაწელში ზედიზედ 8 გოლი გაუშვა, 7-15 ჩამორჩა და მდგომარეობა ვეღარ გამოასწორა - 17-21. ბათუმმა ამით ჯგუფში პირველი ადგილი გაინაღდა. მეორე ადგილზე გასვლის თეორიული შანსი დარჩენილი ჰქონდა ქუთაისს და ყვარელს 8-13 წაგებული პირველი ტაიმი კინაღამ შემოუბრუნა კიდეც - ქუთაისი ბოლოში ერთი ბურთით დაწინაურდა, მაგრამ მაინც წააგო, 18-19 და ხვალ, ნახევარფინალის მეოთხე მონაწილეს, პირისპირ მატჩში გამოავლენენ ყვარელი და აჭარა.

მეორე ეტაპის ბოლო ტური ხვალ 12 საათიდან დაიწყება. საქართველოს ჩემპიონატში სულ მონაწილეობდა 15 გუნდი. პირველ ეტაპზე გამოვლინდა აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ლიგების ჩემპიონები და შეირჩა 5-5 საუკეთესო გუნდი მეორე ეტაპისთვის. ხვალინდელი მატჩების შემდეგ  2-2 საუკეთესო ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატში განაგრძობს. ნახევარფინალი 11 მაისაა, ფინალი - 12 მაისს.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. ჭაბუკები, 17 წ

მეორე ეტაპი. 20 აპრილი, თბილისი

2-2 საუკეთესო გადის ფინალურ ოთხეულში

A ჯგუფი

პეგასი - ქარელი 33-12

სამტრედია - ფოთი 25-17

პეგასი - ქარიშხალა 28-14

სამტრედია - ქარელი 10-0

ა ჯგუფი
 20 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 3   3   0   0 88-41 6  
სამტრედია 3   3   0   0 59-30 6  
ფოთი 3   1   0   2 65-73 2  
ქარიშხალა 3   1   0   2 55-71 2  
ქარელი 4   0   0   4 52-104 0  

 

 

 

 

 

 

21 აპრილი, არენა 2

14:00 ქარიშხალა - ფოთი

15:00 პეგასი - სამტრედია

 

B ჯგუფი

აჭარა - ქუთაისი 20-15

ყვარელი - რუსთავი 25-15

აჭარა - ბათუმი 17-21

ყვარელი - ქუთაისი 19-18

ბ ჯგუფი
 20 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 3   3   0   0 64-52 6  
აჭარა
3   2   0   1 63-50 4  
ყვარელი 3   2   0   1 58-49 4  
ქუთაისი 4   1   0   3 74-82 2  
რუსთავი 3   0   0   3 45-71 0  

 

 

 

 

 

 

21 აპრილი, არენა 2

12:00 ბათუმი - რუსთავი

13:00 აჭარა - ყვარელი

 

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი, გ. გველესიანი,

თ. ბჟალავა, ი. ჭკუასელი, ზ. აბრამიშვილი, ი. გოგოლაძე

 

ფინალური ოთხეული

11 მაისი, ნახევარფინალი

12 მაისი, ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal