News Calendar

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ტური მეოთხე ტურის შემდეგ უდანაკარგოდ, 8 ქულით, სულ 3 გუნდია - მაკედონიის ვარდარი, საფრანგეთის პსჟ და უნგრეთის სეგედი. დაიწყო ქალთა ტურნირიც.

მიმოხილვა. კაცები, 4 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-4/1342767

ქალები, 1 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-women-episode-1/1342857

ვარდარმა 29-27 დაამარცხა გერმანიის რაინ ნეკარი, პარი სენ ჟერმენმა 35-34 მოუგო ნანტს, ხოლო სეგედმა 33-24 მუგო სლოვენიის ცელიეს. წინა სეზონის ჩემპიონმა მონპელიემ კი ზედიზედ მეოთხე თამაში წააგო, ამჯერად - ბარსელონაში, 27-35.

ქალთა გუნდებში კი ახალი სეზონის სერიოზული გადანაცვლებებია. სერიოზულად გაძლიერდა 2018 წლის ჩემპიონი, უნგრეთის დიორი, ვინც დაიმატა ფრანგი მეკარე ამანდენ ლენო და ვერონიკა კრისტიანენის ტრანსფერის შემდეგ შემადგენლობაში ჰყავს ნორვეგიის ნაკრების მთელი უკანა ხაზი - კრისტიანსენი-ოფტედალი-მორკი. ნორა მორკმა, რომელმაც წინა სეზონის უდიდესი ნაწილი ტრავმის გამო არ უთამაშია, პირველი მატჩი გამოტოვა. დიორმა 39-23 გაანადგურა სლოვენიის კრიმ მერკატორი.

დიორის მთავარი მეტოქე, როგორც ჩანს იქნება CSM ბუკურეშტი, რომელმაც ფრანგულ ბრესტ-ბრეტონში გაუშვა ლიდერი, შვედი ბელა გულდენი, მაგრამ რამდენიმე სერიოზული ხელბურთელიც დაიმატა სკოპიეს ვარდარიდან.  

ბოლო ორი სეზონის ფინალისტი, ვარდარი, ფაქტობრივად დაიშალა და მხოლოდ მაკედონიის ჩემპიონატში გამოდის. შესაბამისად, გუნდის ყველა ვარსკვლავი სხვადასხვა კლუბებში გადავიდა: ლენო - დიორში, ანდრეა ლეკიჩი, დრაგანა ცვიიჩი და იოვანკა რადიჩევიჩი - ბუქარესტში.    

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 4 ტური, 3-7 ოქტომბერი

A: ვარდარი 8, ბარსა 6, კელცე 6, რაინ-ნეკარი 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 4, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

კელცე (პოლ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 33-31

მორიტო 7, იურეცკი 5, ცინდრიჩი 4 - გუნდმუნდონი 7

ბარსა (ესპ) - მონპელიე (საფ) 35-27

მორტენსენი 7, ფაბრეგასი 6, ნგესანი 4 - ვილმინო 6, კავტიჩნიკი 5

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ვესპრემი (უნგ) 28-29

ჯუკიჩი 5 - შტრლეკი 6, ილიჩი, ა. ნილსონი 5

ვარდარი (მკდ)- რაინ-ნეკარი (გერ) 27-25

დიბიროვი 8 - პეტერსონი 7, სიგურდსონი 6

--

B: პსჟ 8, სეგედი 8, სკიერნი 5, ფლენზბურგი 4, ზაგრები 3, ნანტი 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ფლენზბურგი (გერ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 31-24

როდი 7, გოტფრიდსონი 5, იონდალი, სვანი 4 - პაჩკოვსკი 6

სეგედი (უნგ) - ცელიე (სლნ) 33-24

ბანჰიდი, მაკედა 5, კანელასი, კალმანი, შოშტარიჩი 4 - მალუში 5

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ნანტი (საფ) 35-34

ლ. კარაბატიჩი, რემილი 7, ნ. კარაბატიჩი, ჰანსენი 5 - კლერი, ლაზაროვი, რივერა 6

სკიერნი (დან) - ზაგრები (ხორ) 31-31

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: სილკებორგი 6, სპორტინგი 6, პრეშოვი 6, ბეშიქთაში 4, ჩეხოვი 2, მეტალურგი 0

ბეშიქთაში (თურ) - სპორტინგი (პორ) 27-33

ტატრან-პრეოვი (სლკ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 27-28

სილკებორგი (დან) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 33-25

D: ვისლა 6, დინამო 6, ლეონი 5, ელვერუმი 4, კოქსი 2, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-32

იუნი (შვც) - ელვერუმი (ნორ) 29-30

ლეონი (ესპ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 27-24

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

5 ტური 10-14 ოქტომბერს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 5-7 ოქტომბერი

A ჯგუფი

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ოდენსე (დან) 31-28

იაუკოვიჩი 8, ლასლო 7, ბულატოვიჩი, რაიჩევიჩი 4 - ს. იორგენსენი 8

მეცი (საფ) - ლარვიკი (ნორ) 31-20

მობონი 6, ო. კანორი 5 - ჰიერტნერი 8

B ჯგუფი

როსტოვ-დონი (რუს) - სევეჰოფი (შვდ) 31-20

ვიახირევა 7, აბინგჰი 4 - ეკენმენი 5, ი. ალმი 4

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ოდენსე (დან) 31-28

კობენჰავნი (დან) - ბრესტ ბრეტონი (საფ) 32-28

ე. ალმი 7, ბონტი, დორნოვი, თ. მორკი 4 - გროსი, პოპ-ლაზიჩი 9

C ჯგუფი

დიორი (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 39-23

ამორიმი 7, ხროტი, ჰანსენი 6, ბრატსეტი, ოფტედალი 5 - მავშარი 5  

ტიურინგერი (გერ) - პოდრავკა (ხორ) 26-28

D ჯგუფი

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ფერენცვაროში  (უნგ) 36-31

ნიაგუ 9, მეჰმედოვიჩი 8, კურტოვიჩი, ლეკიჩი 6 - ჰაფრა 6, კოვაჩიჩი 5

კრისტიანსანდი (ნორ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 27-27

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

2 ტური 12-14 ოქტომბერს

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





Our partners: