News Calendar

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტურში მესამე მარცხი იწვნია ფრანგულმა მონპელიემ. ბოლო სეზონის ჩემპიონი ამჯერად შინ დამარცხდა პოლონეთის კელცესთან, 26-29.  

მონპელიეს აკლდდნენ გიგუ, სიმონეტი და ტრუხანოვიჩუსი. მასპინძელმა გუნდმა მხოლოდ შესვენების წინ შეამცირა სხვაობა 1 გოლამდე, თუმცა, პოლონელებმა მალე აღდგინეს 3-4 ბურთიანი სხვაობა და თამაში დამაჯერებლად მიიყვანეს მოგებამდე, ხოლო ალექს დუიშებაევმა 9 გოლი გაიტანა.

ზდიზედ მეორედ დამარცხდა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი - შინ ზაგრებთან წაგების შემდეგ ამჯერად სლოვენიაში, ცელიესთან, 20-23. ბარსამ შვედეთში გაანადგურა კრისტიანსტადი, 44-25, ხოლო 2017 წლის ჩემპიონმა, ვარდარმა სტუმრად მოუგო ვესპრემს, 27-25. ვარდართან ერთად ქულათა მაქსიმუმი  კიდევ 4 გუნდს აქვს: პარი სენ ჟერმენს, სეგედს, ვისლას და ტატრან-პრეშოვს. მესამე ტური ამ კვირაშია.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 3 ტური, 26-30 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-3/1335640

A: ვარდარი 6, ბარსა 4, რაინ-ნეკარი 4, კელცე 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

რაინ-ნეკარი (გერ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-27

სიგურდსონი 6, ფეტი, ლიპოვინა, მენსა 5 - ივიჩი, შკურინსკი 7

ვესპრემი (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 25-27

გაიჩი 5, მაცკოვშეკი, ნადი 4 - ბოროზანი, ჩუპიჩი, დიბიროვი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - ბარსა (ესპ) 25-44

ნილსენი 6 - დოლენეცი 7, არინო, მემი 6, ენტრერიოსი 5

მონპელიე (საფ) - კელცე (პოლ) 26-29

რიშარდსონი 6, სუსი 5, პორტი, ვილმინო 4 - ა. დუიშებაევი 9, იანცი 5

--

B: პსჟ 6, სეგედი 6, სკიერნი 4, ნანტი 2, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 21-32

ჰორვატი 4 - ლ. კარაბატიჩი 8, რემილი 6, ჰანსენი 4

ნანტი (საფ) - სკიერნი (დან) 35-27

ბალაგერი 7, კლერი, რივერა, ტურნა 5 - ეგერტი, ტანგენი 7

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23-20

მალუსი, რაზგორი 5 - გლანდორფი, ლაუგე 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სეგედი (უნგ) 31-32

კოზაკევიჩი 8 - შოშტარიჩი 8, ბანჰიდი 7, ბომბაცი 4

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: პრეშოვი 6, სილკებორგი 4, სპორტინგი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 0, ჩეხოვი 0

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – ბეშიქთაში (თურ) 22-24

სპორტინგი (პორ) - სილკებორგი (დან) 32-35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ტატრან-პრეოვი (სლკ) 24-29

D: ვისლა 6, დინამო 4, ლეონი 3, ელვერუმი 2, კოქსი 2, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - თიუნი (შვც) 35-34

ვისლა პლოცკი (პოლ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 34-18

ელვერუმი (ნორ) - ლეონი (ესპ) 30-25

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

4 ტური 3-7 ოქტომბერს

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





Our partners: