News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი 1998–99 დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

 

გლდანის ხელბურთის დარბაზიდან მოეწყო სამივე მატჩის ცოცხალი რეპორტაჟი ფედერაციის ვებგვერდზე და ჩვენს პარტნიორ გვერდზე – www.myvideo.ge/geohandball

სტრიმინგი ყველა მატჩიდან მოეწყობა. თამაშის საყურებლად ჩვენს ვებგვერდზე უნდა დააწკაპუნოთ მარცხენა ქვედა კუთხეში – პირდაპირი ეთერი.

სამი დღევანდელი თამაშიდან მხოლოდ ქარელმა ვერ გაუწია წინააღმდეგობა შევარდენს, ხოლო მამული და იმედი მედგრად ებრძოლნენ პეგასსა და შევარდენს. კარგა ხნის განმავლობაში სხვაობა 3–4 ბურთი იყო, მხოლოდ ბოლოსკენ იმძლავრეს პეგასმა და შევარდენმა და სხვაობა ორნიშნა გახადეს.

ხვალ გლდანში მეორე დღის სამი თამაშია. დასაწყისი 14 საათიდან.

ამავე ასაკის გოგონების ტურნირზე, დასავლეთის ჯგუფის ორი გუნდი, ბათუმი და ზუგდიდი სენაკში, ტურზე ვერ ჩავიდა. დარჩა ორი გუნდი. დღეს ფოთმა დაამარცხა წყალტუბო 34:6 და ტურიც ამით მორჩა.

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

გოგონები. დასავლეთი ჯგუფი, სენაკი. 28 სექტემბერი

ფოთიწყალტუბო 34:6

ბიჭები

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, პირველი დღე. გლდანი, 28 სექტემბერი, შაბათი

შევარდენი-ქარელი 34:20

შევ: სადირინი, კოპალიანი, ზაალიშვილი 11, მეძმარიაშვილი 7, გიგაური 4, ბაზალოვი 3, მიჩილაშვილი 3, ინანიშვილი 2, ბულია 2, აგაჯანოვი 1, შაქარიშვილი 1, მარტიშვილი, თიგიშვილი, მესხიშვილი, დოლიძე, გოროზია

ქარ: მეარაყიშვილი, მეტრეველი 8, ნონაშვილი 2, გონგლიაშვილი ცერცვაძე, ქოთუაშვილი, ელბაქიძე, ლომიტაშვილი, გოგიჩაშვილი, კურტანიძე, კოშკაძე, ასკაროვი, ხვადაგიანი, კალანდაძე

მამული - პეგასი 26:36

მამ: დავითაშვილი, კორაშვილი 11, ისმაილოვი 8, წულიაშვილი 3, სხვიტარიძე 2, შევჩენკო 1, თოდუა 1, ლაგვილავა, ტალახაძე, ძაგანია, გეჯაძე, ცხვედიანი

პეგ: ზურაბიშვილი, მჟავანაძე, ნაზღაიძე 10, მაისურაძე 10, ზარნაძე 7, გოგუა 5, გაწერელია 3, ცხოვრებაძე 1, ვიბლიანი, კაჭკაჭიშვილი, ბაბუციძე, ბოლქვაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

იმედი-ქარიშხალა 20:33

იმე: ხორავა, რუსტამოვი 7, ჰუსეინოვი 3, იობაშვილი 4, ბაინაზაშვილი 2, მღებრიშვილი2, მიქავა 1, დვალიძე 1

ქარ: ხანდოლიშვილი, ბულბულაშვილი 10, კბილაშვილი 7, ფერაძე 5, მამულაშვილი 3, გოგუა 2, უნდიაშვილი 2, არსენიშვილი 2, ჭინჭარაძე 1, წიკლაური 1,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი 3 თამაში, გაგა სამყურაშვილი 2, ელენე არაბული 1

მეორე დღე. 29 სექტემბერი, კვირა. გლდანი

14:00 იმედი - შევარდენი

15:15 ქარიშხალა - მამული

16:15 პეგასი - ქარელი

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

 


 

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

 

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal