News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ახალგაზრდული ნაკრები

ევროპის 20წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი

ოვიედო, ესპანეთი. 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

4 აპრილი

საქართველო - მონტენეგრო 9:29

საქართველო: ცერცვაძე, ა. სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 2, სტურუა 2, კოხრეიძე 1, სიმონია, ცხვარაშვილი, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, ი. სამიტაშვილი

მონტენეგრო: ბორილოვიჩი, ციცმილი, ზეიაკი - ბოროზანი 8, კავორი 6, კრივოკაპიჩი 4, ლიპოვინა 3, პელიდია 3, იოკიჩი 3, რაზნატოვიჩი 1, ბოზოვიჩი 1, ტურკოვიჩი, პერუნიჩიჩი, გუზოვიჩი

ესპანეთი - ნორვეგია 35:27

5 აპრილი

საქართველო - ნორვეგია 18:38

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 8, სიმონია 6, ცხვარაშვილი 3, სტურუა 1, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, კოხრეიძე, გიორგაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ნორვეგია: ოშჰეიმი, ბერგერუდი - გ. იოჰანესენი 7, ნილსენი 6, პედერსენი 5, იოვერბი 5, სანდვიკი 4, ლიაბა 3, ქრისტენსენი 3, ტორბიორნსენი 2, რამელი 1, ფინსრუდი 1, ეპლანდი 1, ერიქსენი, ჰ. იოჰანესენი

ესპანეთი - მონტენეგრო 25:24

6 აპრილი

საქართველო - ესპანეთი 19:41

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 5, ცხვარაშვილი 3, სიმონია 3, აბრამიშვილი 3, გოგოლაძე 2 , ხაჟომია 2, კოხრეიძე 1, სტურუა, გიორგაძე, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ესპანეთი: ბიოსკა, კალე - გომესი 8, ლოპესი 5, პლასა 5, არინო 4, პარედესი 4, ასკუე 4, გარსია 3, ფერნანდესი 2, პინეირო 2, სანჩესი 2, სერდიო 1, ლოსანო 1, მარკესი, რეი

ნორვეგია - მონტენეგრო 37:24

ესპანეთი 6, ნორვეგია 4 / მონტენეგრო 2, საქართველო 0

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

ხაზი: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი. ექიმი: ლევან ლინნიკი

 


ჭაბუკთა ნაკრები

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი

უმაგი, ხორვატია. 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

10 იანვარი

საქართველო - ჰოლანდია 26:36

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გიორგაძე 5, ცხვარაშვილი 3, გოგოლაძე 3, დოლმაზაშვილი 2, ხაჟომია 3/1, აბჟანდაძე 1/0 (2წთ), კოხრეიძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ჰოლ: ვან დენ ბიუკენი, გოვარცი - ელისენი 8, ვან ოფერენი 6, კოიმანი 4, პეპელსი 4, პოსტელი 3, ტენ ფელდე 3, რომბოუცი 2, დე მაატი 2, პოტი 2, იერი 2, ჰარცემა, დისელი, კოლი, სმიტსი

ხორვატია - მაკედონია 26:18

11 იანვარი

საქართველო - ხორვატია 14:44

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 3, ცხვარაშვილი 3, ხაჟომია 2, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, გოგოლაძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ხორ: სტოიანოვიჩი, სპიკიჩი - ა. ბაბიჩი 7, ზობეცი 5, შეჰიჩი 4, მ. ბაბიჩი 4, მანდიჩი 4, იურაკიჩი 4, ობრანოვიჩი 3, მარკუშიჩი 3, შიპიჩი 3, ივკოვიჩი 2, ვრდოლიაკი 2, სმოივერი 1, რადოში 1, სევერეცი 1

მაკედონია - ჰოლანდია 20:19

12 იანვარი

საქართველო - მაკედონია 24:29

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გოგოლაძე 3, ხაჟომია 3, ცხვარაშვილი 3, გიორგაძე 1, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, ბაძაღუა, დემეტრაშვილი, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

მაკ: კიზიკი, ბლაჟევსკი - ტალევსკი 9, კრსტევსკი 6, პალევსკი 6, ველკოვსკი 5, დავიტკოვსკი 1, ონჩევი 1, ბოშკოვსკი 1, გროზანოვსკი, ტრაიანოვი, დიმოვსკი, პოპოვსკი, სტავრიდისი, დანილოვსკი, კრსტანოვსკი

ხორვატია - ჰოლანდია 32:18

ხორვატია 6, მაკედონია 4 / ჰოლანდია 2, საქართველო 0

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები

12 ზურაბ ცინცაძე------------------პეგასი---03.10.1996---178/75

16 დემეტრე ნარსია-----------------პეგასი---22.10.1997---188/83

ხაზი

09 ჯაბა ხაჟომია---------------სამტრედია---03.08.1996---182/86

11 გიგა კოხრეიძე-------------------პეგასი---16.12.1996---187/83

18 გაგა დემეტრაშვილი------------პეგასი---31.05.1996---187/85

გამთამაშებლები

15 ამირან აბჟანდაძე----------------პეგასი---06.01.1996---185/80

10 ვლადიმერ ბაძაღუა-------------პეგასი---30.12.1996---173/66

შუამარბები

14 თემურ ორჯონიკიძე--------------სტუ---07.02.1996---195/90

19 ალექსანდრე ცხვარაშვილი----პეგასი---06.11.1996---180/78

03 გივი გიორგაძე-------------------იმედი---21.01.1996---190/78

17 მიხეილ ნაზღაიძე---------------პეგასი---03.01.1998---182/69

გარემარბები

05 ირაკლი გოგოლაძე----------------სტუ---05.11.1996---177/75

08 გიორგი დოლმაზაშვილი---ყვარელი---22.02.1998---179/73

13 გიორგი დიხამინჯია-----------პეგასი---21.06.1997---178/70

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე---10.10.1972

ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი---24.02.1953


ბიჭების ნაკრები

2013 წლის 2 აპრილი, მინსკი, ბელორუსი

პირველ რიგში მარცხნიდან: გიგა ბაინაზაშვილი, თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი მიქაძე, ალექსანდრე ხანდოლაშვილი, დათო მამულაშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი, ,ლუკა გაწერელია. მეორე რიგში მარჯვნიდან: ზაზა სამადაშვილი მწვრთნელი, რუსტამოვი ხაზეინი, ერეკლე არსენაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, ზეზვა იობაშვილი, იმედო ფხაკაძე გუნდის ხემძღვანელი, ბექა დანილაშვილი, გიორგი დოლმაზაშვილი, გიორგი ქობელაშვილი მწვრთნელი, დიმა აბესაძე უფროსი მწვრთნელი.

 

საქართველოს გოგონათა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური ნაკრები გუნდი

2013 წლის 23 მარტი ბაქო.

პირველ რიგში მარცხნიდან: თეონა ჯაღათაშვილი, ლელა მორჩაძე, თამარ ჩოგოვაძე, ქრისტინე ღვალაძე, მაია ბერიძ, თამარ გიორგაძე, ანა ფუღიაშვილი. მეორე რიგში მარჯვნიდან; ლედი მაზმიშვილი, თამარ თეთრუაშვილი, ანნა ყველაშვილი, თათია გადელია, მედია ჩოხელი, სოფიკო ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ქეთევან ვენეცკი, თინათინ ყაველაშვილი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური 1 ნაკრები გუნდი

ქუთაისის საერთაშორისო ტურნირი 06.06.2013.

პირველ რიგში მარცხნიდან; გიგა ბაინაზაშვილი, რუსტამოვი ხაზეინ, ლუკა გაწერელია, გიორგი ვათიაშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი, გუსეინოვი ვუსალი, ისმაილოვი თემური. მეორე რიგში მარჯვნიდან: გიორგი ქობელაშვილი მწვრთნელი, გიორგი დოლმაზაშვილი, გიორგი ბიბილეიშვილი, ერეკლე არსენაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, ზეზვა იობაშვილი, ბექა დანილაშვილი, ნიკო ზურაბიშვილი , მიხეილ ნაზღაიძე, ირაკლი კბილაშვილი, დიმა აბესაძე მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური 2 ნაკრები გუნდი

ქუთაისის საერთაშორისო ტურნირი 06.06.2013.

პირველ რიგში მარცხნიდან; ლაშა გრიგოლია, გიორგი ჭერაშვილი, ზაალი ზაალიაშვილი, გიორგი ფარესიშვილი, ალექსანდრე ხანდოლაშვილი, საბა დვალიძე, ნოდარი გოგუა, გიგა ზარნაძე. მეორე რიგში მარჯვნიდან: ზაზა სამადაშვილი მწვრთნელი, ლევან ბურკაძე, ხვიჩა ხაჩიშვილი, გიორგი ჯაშიაშვილი, ნოდარი მაისურაძე, გიორგი მიქავა, გიორგი ფერაძე, თამაზ ტარუაშვილი, ანდრო ანდრიაშვილი მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები

2013 წლის 5 ივლისი, მინსკი, ბელორუსი.

პირველ რიგში მარცხნიდან; ვლადიმერ ბაძაღუა, ალექსანდრე ცხვარაშვილი, ჯაბა ხაჟომია, დემეტრე ნარსია, ირაკლი ხიდაშელი, ზურაბ ცინცაძე, ირაკლი გოგოლაძე, ამირან აბჯანდაძე, არველოდი დიხამინჯია. მეორე რიგში მარჯვნიდან; გიორგი კობახიძე მწვრთნელი, გიგა კოხრეიძე, გივი გიორგაძე, თემურაზ ორჯონიკიძე, გაგა დემეტრაშვილი, ლერი ახვლედიანი, ზურა სიმონია, ტიტე კალანდაძე მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები, 2008 წელი

2008 წლის მაისი, ხორვატია.

პირველ რიგში მარცხნიდან: ოქროპირიძე ნიკა.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები, 2010 წელი

2010 წლის მაისი.

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal