სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაზე პირველად დამარცხდა პარი სენ ჟერმენი, რომელსაც უნგრეთში მოუგო სეგედმა, 33-32. ზედიზედ მერვე მატჩი მოიგო ბარსელონამ - ამ გუნდისა და პოლონეთის კელცეს მატჩში 78 გოლი გავიდა, 36-42.

მიმოხილვაკაცები9 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-9/1394042

B ჯგუფში, სენ ჟერმენსა  (16 ქულა) და სეგედს (15) მერვედფინალში გასვლა ფაქტიურად განაღდებული აქვთ და დარჩენილ 5 ტურში პირველობისა და მეთხედფინალის პირდაპირი საგზურისთვის იბრძოლებენ. რაც შეეხება დანარჩენ 6 გუნდს, მათ ერთმანეთისგან სულ 2 ქულა აშორებთ. 

A ჯგუფში ბარსელონამ ოფიციალურად გაინაღდა პლეიოფში გასვლა, თუმცა, პირველი ადგილისთვის ბრძოლა მაინც მოუწევს - კელცესთან, ვარდართან, რაინ ნეკართან და ვესპრემთან. მერვედფინალის დანარჩენი ერთი საგზურისთვის იბრძოლებენ მეშკოვ-ბრესტი, კრისტიანსტადი და მონპელიე. მოქმედი ჩემპიონი, მონპელიე შინ 30-31 დამარცხდა კრისტიანსტადთან დამარცხდადა ბოლო ადგილზეა.

ამ ორ ჯგუფში ამ კვირის შემდეგ შესვენება იქნება და ბოლო 4 ტურს გუნდები თებერვლიდან ითამაშებენ. დანარჩენ ორ ჯგუფში ბოლო ტური გვაქვს. D ჯგუფში პლეიოფში გასვლა გაინაღდა პოლონეთის ვისლამ, ხოლო მეორე საგზურისთვის ბუქარესტის დინამოს სტუმრად გამარჯვება სჭირდება აუტსაიდერ თიუნთან. C ჯგუფში ლიდერები, სილკებორგი და სპორტინგი ერთმანეთში თამაშობენ და ორივეს ფრე ჰყოფნის, ხოლო სლოვაკეთის პრეშოვს თავის მოგებასთან ერთად სპორტინგის მოგებაც სჭირდება. 

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 9 ტური, 21-24 ნოემბერი

A: ბარსა 16, კელცე 12, ვარდარი 11, რაინ-ნეკარი 10, ვესპრემი 10, მეშკოვი 5 - კრისტიანსტადი 5, მონპელიე 3

რაინ ნეკარი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 25-29

მენსა 6, კოლბახერი, ტოლბრინგი 5 - მაე 7, ნენადიჩი, ტონესენი 4

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ვარდარი (მკდ) 31-31

კელცე (პოლ) - ბარსა (ესპ) 36-42

კულეში 6 - ბრიტო, მორტენსენი 9, ტომასი 6

მონპელიე (საფ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 30-31

რიშარდსონი 11 - ხრინცი, ნილსენი 8

--

B: პსჟ 16, სეგედი 15, ნანტი 8, ფლენზბურგი 8, ზაპოროჟიე 7, სკიერნი 6 - ცელიე 6 ზაგრები 6

სეგედი (უნგ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 33-32

სიგურმანსონი 11 - რემილი 8, საგოსენი, ჰ. ტოფტი 6

ზაგრები (ხორ) - ნანტი (საფ) 27-27

სკიერნი (დან) - ფლენზბურგი (გერ) 24-31

ეგერტი 8, მოგენსენი 5 - ვანე 6, გლანდორფი, იონდალი 5

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრცელიე (სლნ) 36-27

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C: სილკებორგი 14, სპორტინგი 14 - პრეშოვი 12, ჩეხოვი 6, ბეშიქთაში 6, მეტალურგი 2

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - ტატრან-პრეშოვი (სლკ) 38-26

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - სილკებორგი (დან) 29-33

სპორტინგი (პორ) - ბეშიქთაში (თურ) 34-28

D: ვისლა 14, დინამო 12 - ელვერუმი 12, ლეონი 11, კოქსი 4, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 24-22

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ლეონი (ესპ) 25-23

ელვერუმი (ნორ) - თიუნი (შვც) 29-28

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

10 ტური: 28 ნოემბერი - 2 დეკემბერი

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: