შეცდომა
  • თარგი ამ ჩვენებისთვის არ არის ხელმისაწვდომი. გთხოვთ დაუკავშირდით საიტის ადმინისტრატორს.

მთავარი

იწყება საქართველოს ჩემპიონატი ბიჭებსა და გოგონებს შორის (1998-99)

 

 

28 სექტემბერს თბილისსა და სენაკში იწყება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

ბიჭებში მონაწილეობს 19 გუნდი, რომლებიც სამ, დასავლეთის, აღმოსავლეთისა და თბილისის ჯგუფში არიან განაწილებულები.

შეჯიბრებას იწყებს თბილისის ჯგუფის 6 გუნდი - ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი და ქარელი. თამაშები 28 სექტემბრიდან 2 ოქტომბრამდე გაიმართება გლდანის ხელბურთის დარბაზში (ვეკუას ქ. 6)

დასავლეთის ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი) პირველ ტურს 15-20 ოქტომბერს გამართავს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთის ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი) – 8-13 ოქტომბერს, თელავში.

გოგონებში 10 გუნდია. დასავლეთის ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო) 28-30 სექტემბერს ითამაშებს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი) – 3-7 ოქტომბერს თბილისში.

ბიჭებში პირველი ეტაპი 2013 წელს, ორ წრედ გაიმართება. ჯერ გამოვლდებიან რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები, ხოლო 2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი (ჯგუფებში 1-3 ადგილებზე გასულები და საუკეთესო მეოთხეადგილოსანი) იბრძოლებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის. 10 გუნდი ითამაშებს ერთ წრედ და გამოავლენს 6 საუკეთესოს, რომლებიც, მესამე ეტაპზე, დასკვნით ტურში, ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ (მეორე და მესამე ეტაპზე ქულების აღრიცხვა ნულიდან დაიწყება).

გოგონები ჩემპიონს წრიული სისტემით გამოავლენენ 2 წრედ. პირველი წრე 2013 წელს გაიმართება, მეორე - 2014 წელს.

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

ბიჭები

 

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი. გლდანი

 

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 ქარიშხალა - მამული

15:20 პეგასი - ქარელი

16:45 იმედი-შევარდენი

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 მამული - პეგასი

15:20 შევარდენი - ქარიშხალა

16:45 ქარელი - იმედი

30 სექტემბერი, ორშაბათი

14:00 ქარიშხალა-ქარელი

15:20 პეგასი - იმედი

16:45 მამული - შევარდენი

1 ოქტომბერი, სამშაბათი

14:00 პეგასი - შევარდენი

15:20 იმედი - ქარიშხალა

16:45 ქარელი-მამული

2 ოქტომბერი, ოთხშაბათი

14:00 შევარდენი - ქარელი

15:20 იმედი - მამული

16:45 ქარიშხალა - პეგასი

მეორე ტური - 6 დეკემბერს, თბილისში

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

2 ტური - 24-29 ნოემბერს თელავში

 

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

2 ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

მესამე ეტაპზე გადის 6 საუკეთესო გუნდი

მეორე და მესამე ეტაპები გაიმართება 204 წელს

 

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

 

გოგონები

 

დასავლეთი ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო)

პირველი ტური, 28-30 სექტემბერი, სენაკი

 

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 ბათუმი - ზუგდიდი

15:20 ფოთი - წყალტუბო

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 წყალტუბო - ბათუმი

15:20 ზუგდიდი - ფოთი

30 სექტემბერი, ორშაბათი

14:00 ბათუმი-ფოთი

15:20 ზუგდიდი-წყალტუბო

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი) ~~

პირველი ტური, 3-7 ოქტომბერი, გლდანი

 

3 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

13:00 მამული - საბურთალო

14:20 სტუ - ქარელი

15:40 ქარიშხალა - ყვარელი

4 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 საბურთალო - სტუ

14:20 ყვარელი - მამული

15:40 ქარელი - ქარიშხალა

5 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

13:00 მამული - ქარელი

14:20 სტუ - ქარიშხალა

15:40 საბურთალო - ყვარელი

6 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 სტუ - ყვარელი

14:20 ქარიშხალა - მამული

15:40 ქარელი - საბურთალო

7 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 ყვარელი - ქარელი

14:20 ქარიშხალა - საბურთალო

15:40 მამული - სტუ

 

საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს თბილისში


 

ასაკობრივი ნაკრები გუნდები

ახალგაზრდული ნაკრები

ევროპის 20წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი

ოვიედო, ესპანეთი. 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

4 აპრილი

საქართველო - მონტენეგრო 9:29

საქართველო: ცერცვაძე, ა. სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 2, სტურუა 2, კოხრეიძე 1, სიმონია, ცხვარაშვილი, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, ი. სამიტაშვილი

მონტენეგრო: ბორილოვიჩი, ციცმილი, ზეიაკი - ბოროზანი 8, კავორი 6, კრივოკაპიჩი 4, ლიპოვინა 3, პელიდია 3, იოკიჩი 3, რაზნატოვიჩი 1, ბოზოვიჩი 1, ტურკოვიჩი, პერუნიჩიჩი, გუზოვიჩი

ესპანეთი - ნორვეგია 35:27

5 აპრილი

საქართველო - ნორვეგია 18:38

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 8, სიმონია 6, ცხვარაშვილი 3, სტურუა 1, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, კოხრეიძე, გიორგაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ნორვეგია: ოშჰეიმი, ბერგერუდი - გ. იოჰანესენი 7, ნილსენი 6, პედერსენი 5, იოვერბი 5, სანდვიკი 4, ლიაბა 3, ქრისტენსენი 3, ტორბიორნსენი 2, რამელი 1, ფინსრუდი 1, ეპლანდი 1, ერიქსენი, ჰ. იოჰანესენი

ესპანეთი - მონტენეგრო 25:24

6 აპრილი

საქართველო - ესპანეთი 19:41

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 5, ცხვარაშვილი 3, სიმონია 3, აბრამიშვილი 3, გოგოლაძე 2 , ხაჟომია 2, კოხრეიძე 1, სტურუა, გიორგაძე, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ესპანეთი: ბიოსკა, კალე - გომესი 8, ლოპესი 5, პლასა 5, არინო 4, პარედესი 4, ასკუე 4, გარსია 3, ფერნანდესი 2, პინეირო 2, სანჩესი 2, სერდიო 1, ლოსანო 1, მარკესი, რეი

ნორვეგია - მონტენეგრო 37:24

ესპანეთი 6, ნორვეგია 4 / მონტენეგრო 2, საქართველო 0

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

ხაზი: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი. ექიმი: ლევან ლინნიკი

 


ჭაბუკთა ნაკრები

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი

უმაგი, ხორვატია. 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

10 იანვარი

საქართველო - ჰოლანდია 26:36

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გიორგაძე 5, ცხვარაშვილი 3, გოგოლაძე 3, დოლმაზაშვილი 2, ხაჟომია 3/1, აბჟანდაძე 1/0 (2წთ), კოხრეიძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ჰოლ: ვან დენ ბიუკენი, გოვარცი - ელისენი 8, ვან ოფერენი 6, კოიმანი 4, პეპელსი 4, პოსტელი 3, ტენ ფელდე 3, რომბოუცი 2, დე მაატი 2, პოტი 2, იერი 2, ჰარცემა, დისელი, კოლი, სმიტსი

ხორვატია - მაკედონია 26:18

11 იანვარი

საქართველო - ხორვატია 14:44

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 3, ცხვარაშვილი 3, ხაჟომია 2, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, გოგოლაძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ხორ: სტოიანოვიჩი, სპიკიჩი - ა. ბაბიჩი 7, ზობეცი 5, შეჰიჩი 4, მ. ბაბიჩი 4, მანდიჩი 4, იურაკიჩი 4, ობრანოვიჩი 3, მარკუშიჩი 3, შიპიჩი 3, ივკოვიჩი 2, ვრდოლიაკი 2, სმოივერი 1, რადოში 1, სევერეცი 1

მაკედონია - ჰოლანდია 20:19

12 იანვარი

საქართველო - მაკედონია 24:29

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გოგოლაძე 3, ხაჟომია 3, ცხვარაშვილი 3, გიორგაძე 1, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, ბაძაღუა, დემეტრაშვილი, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

მაკ: კიზიკი, ბლაჟევსკი - ტალევსკი 9, კრსტევსკი 6, პალევსკი 6, ველკოვსკი 5, დავიტკოვსკი 1, ონჩევი 1, ბოშკოვსკი 1, გროზანოვსკი, ტრაიანოვი, დიმოვსკი, პოპოვსკი, სტავრიდისი, დანილოვსკი, კრსტანოვსკი

ხორვატია - ჰოლანდია 32:18

ხორვატია 6, მაკედონია 4 / ჰოლანდია 2, საქართველო 0

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები

12 ზურაბ ცინცაძე------------------პეგასი---03.10.1996---178/75

16 დემეტრე ნარსია-----------------პეგასი---22.10.1997---188/83

ხაზი

09 ჯაბა ხაჟომია---------------სამტრედია---03.08.1996---182/86

11 გიგა კოხრეიძე-------------------პეგასი---16.12.1996---187/83

18 გაგა დემეტრაშვილი------------პეგასი---31.05.1996---187/85

გამთამაშებლები

15 ამირან აბჟანდაძე----------------პეგასი---06.01.1996---185/80

10 ვლადიმერ ბაძაღუა-------------პეგასი---30.12.1996---173/66

შუამარბები

14 თემურ ორჯონიკიძე--------------სტუ---07.02.1996---195/90

19 ალექსანდრე ცხვარაშვილი----პეგასი---06.11.1996---180/78

03 გივი გიორგაძე-------------------იმედი---21.01.1996---190/78

17 მიხეილ ნაზღაიძე---------------პეგასი---03.01.1998---182/69

გარემარბები

05 ირაკლი გოგოლაძე----------------სტუ---05.11.1996---177/75

08 გიორგი დოლმაზაშვილი---ყვარელი---22.02.1998---179/73

13 გიორგი დიხამინჯია-----------პეგასი---21.06.1997---178/70

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე---10.10.1972

ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი---24.02.1953


ბიჭების ნაკრები

2013 წლის 2 აპრილი, მინსკი, ბელორუსი

პირველ რიგში მარცხნიდან: გიგა ბაინაზაშვილი, თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი მიქაძე, ალექსანდრე ხანდოლაშვილი, დათო მამულაშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი, ,ლუკა გაწერელია. მეორე რიგში მარჯვნიდან: ზაზა სამადაშვილი მწვრთნელი, რუსტამოვი ხაზეინი, ერეკლე არსენაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, ზეზვა იობაშვილი, იმედო ფხაკაძე გუნდის ხემძღვანელი, ბექა დანილაშვილი, გიორგი დოლმაზაშვილი, გიორგი ქობელაშვილი მწვრთნელი, დიმა აბესაძე უფროსი მწვრთნელი.

 

საქართველოს გოგონათა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური ნაკრები გუნდი

2013 წლის 23 მარტი ბაქო.

პირველ რიგში მარცხნიდან: თეონა ჯაღათაშვილი, ლელა მორჩაძე, თამარ ჩოგოვაძე, ქრისტინე ღვალაძე, მაია ბერიძ, თამარ გიორგაძე, ანა ფუღიაშვილი. მეორე რიგში მარჯვნიდან; ლედი მაზმიშვილი, თამარ თეთრუაშვილი, ანნა ყველაშვილი, თათია გადელია, მედია ჩოხელი, სოფიკო ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ქეთევან ვენეცკი, თინათინ ყაველაშვილი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური 1 ნაკრები გუნდი

ქუთაისის საერთაშორისო ტურნირი 06.06.2013.

პირველ რიგში მარცხნიდან; გიგა ბაინაზაშვილი, რუსტამოვი ხაზეინ, ლუკა გაწერელია, გიორგი ვათიაშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი, გუსეინოვი ვუსალი, ისმაილოვი თემური. მეორე რიგში მარჯვნიდან: გიორგი ქობელაშვილი მწვრთნელი, გიორგი დოლმაზაშვილი, გიორგი ბიბილეიშვილი, ერეკლე არსენაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, ზეზვა იობაშვილი, ბექა დანილაშვილი, ნიკო ზურაბიშვილი , მიხეილ ნაზღაიძე, ირაკლი კბილაშვილი, დიმა აბესაძე მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური 2 ნაკრები გუნდი

ქუთაისის საერთაშორისო ტურნირი 06.06.2013.

პირველ რიგში მარცხნიდან; ლაშა გრიგოლია, გიორგი ჭერაშვილი, ზაალი ზაალიაშვილი, გიორგი ფარესიშვილი, ალექსანდრე ხანდოლაშვილი, საბა დვალიძე, ნოდარი გოგუა, გიგა ზარნაძე. მეორე რიგში მარჯვნიდან: ზაზა სამადაშვილი მწვრთნელი, ლევან ბურკაძე, ხვიჩა ხაჩიშვილი, გიორგი ჯაშიაშვილი, ნოდარი მაისურაძე, გიორგი მიქავა, გიორგი ფერაძე, თამაზ ტარუაშვილი, ანდრო ანდრიაშვილი მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები

2013 წლის 5 ივლისი, მინსკი, ბელორუსი.

პირველ რიგში მარცხნიდან; ვლადიმერ ბაძაღუა, ალექსანდრე ცხვარაშვილი, ჯაბა ხაჟომია, დემეტრე ნარსია, ირაკლი ხიდაშელი, ზურაბ ცინცაძე, ირაკლი გოგოლაძე, ამირან აბჯანდაძე, არველოდი დიხამინჯია. მეორე რიგში მარჯვნიდან; გიორგი კობახიძე მწვრთნელი, გიგა კოხრეიძე, გივი გიორგაძე, თემურაზ ორჯონიკიძე, გაგა დემეტრაშვილი, ლერი ახვლედიანი, ზურა სიმონია, ტიტე კალანდაძე მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები, 2008 წელი

2008 წლის მაისი, ხორვატია.

პირველ რიგში მარცხნიდან: ოქროპირიძე ნიკა.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები, 2010 წელი

2010 წლის მაისი.

 

Batumi Open 2011

{pdf}http://geohandball.ge/pdf/batumi.pdf{/pdf}

Training page

მზადების პროცესში...