შეცდომა
  • თარგი ამ ჩვენებისთვის არ არის ხელმისაწვდომი. გთხოვთ დაუკავშირდით საიტის ადმინისტრატორს.

მთავარი

13/10/13 ბარსელონამ მეტალურგი გაანადგურა

შაბათს 4–4 მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგის ქალთა და ვაჟთა ტურნირებზე.

ქალებში მეორე მატჩიც დამაჯერებლად მოიგო მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრულმა დიორი ეტომ – რუმინეთში, ბაია მარესთან – 33:21.

კაცთა ტურნირზე წინა სეზონის ფინალისტმა ბარსელონამ შინ გაანადგურა მაკედონიის მეტალურგი – 35:17. კატალონიელთა რიგებში საუკეთესო იყო მაკედონიელი კირილ ლაზაროვი, ვინც თანამემამულეებს 9 გოლი გაუტანა. 7 შეაგდო ფრანგმა ნიკოლა კარაბატიჩმა (ფოტოზე), ვინც ბარსას მე–8000 გოლი გაიტანა ევროთასებზე. არ უთამაშია ბარსელონას კიდე ერთ ლიდერს, ბელარუს სიარჰეი რუტენკას.

ჩემპიონთა თასის მფლობელი ჰამბურგი კვირას ეთამაშება დანიურ ოლბორგს.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 24:35

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ) 25:28

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ) 27:31

13 ოქტ, 19:00 დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ, 21:30 ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილცე (პოლ)

კილი 6, კილცე 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 35:17

13 ოქტ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ, 15:30 ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ, 19:30 ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ) 21:33

13 ოქტ, 22:25 ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბლინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან) 24:25

13 ოქტ, 20:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ) 32:30

13 ოქტ, 17:00 ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:18

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო, 0

11/10/13 თელავი–ყვარელი, შაბათს ბოლო მატჩია

თელავში 12 ოქტომბერს დასრულდება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი წრე 1998–99 წლებში დაბადებული ბიჭების აღმოსავლეთ ჯგუფში.

დარჩენილია ერთი მატჩი, რომელიც 12 ოქტომბერს გაიმართება თელავისა და ყვარლის გუნდებს შორის, რის შემდეგაც გაირკვევა ლიდერის ვინაობა. ჯგუფში სამი, დაახლოებით ერთი ძალის გუნდი შეიკრიბა – თელავი, ყვარელი და გორი. გორმა მოუგო ყვარელს – 28:27 და დამარცხდა თელავთან – 26:29. თუ თელავი შაბათს ყვარელს დაამარცხებს, მაშინ 10 ქულით ლიდერი გახდება, თუ ყვარელმა მოიგო, მაშინ 3 გუნდი 8–8 ქულას დააგროვებს.

2 მოგება აქვს რუსთავის გუნდს, 1 – ლაგოდეხს, ახაშენის (გურჯაანის რაიონი) ვაზმა ხუთივე მატჩი წააგო.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები 1998-99. აღმოსავლეთი. 1 ტური, 9-12 ოქტომბერი. თელავი.

ყვარელი – ახაშენი 33:9, გორი – ლაგოდეხი 27:15, თელავი – რუსთავი 29:19

რუსთავი – ახაშენი 15:6, ლაგოდეხი – თელავი 13:20, ყვარელი – გორი 27:28

ლაგოდეხი – ახაშენი15:7, ყვარელი – რუსთავი 10:10 (გამოუცხადებლობა), გორი – თელავი 26:29

რუსთავი – ლაგოდეხი 14:10, გორი – ახაშენი 17:10, თელავი – ყვარელი 12 ოქტომბერს

რუსთავი – გორი 0:10 (გამოუცხადებლობა), ყვარელი – ლაგოდეხი 20:8, თელავი – ახაშენი 15:8

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-20 ოქტომბერს სენაკში.

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-18 ოქტომბერს ყვარელში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი: (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

გოგონები, 2000-01: ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

12/10/13 კვირას ლიდერთა მატჩია

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში კვირას ლიდერები, სტუ და ბათუმი ითამაშებენ.

ხვალ ჩემპიონატის პირველი ტური გლდანის სახელბურთო დარბაზში დასრულდება და პირველივე მატჩში, 11:00, ითამაშებენ შარშანდელი ჩემპიონი სტუ და ვერცხლის პრიზიორი ბათუმი, რომლებსაც 3–3 მოგება აქვთ.

ბათუმმა დღეს უპრობლემოდ დაამარცხა იმედი – 43:21, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა კი ქუთაისს მოუგო – 31:19. ქუთაისელებს აკლდათ ტრავმირებული ლიდერები, გიორგი კვერნაძე და ალექსანდრე ბოყოჩაძე და ტაიმი 4:19 წააგეს, მაგრამ მეორეში ოდნავ გამოასწორეს მდგომარეობა, მეორე მატჩი მოიგო სამტრედიის გუნდმა (30:21 თელავთან) და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა.

ყველაზე დაძაბული კი პეგასისა და ჭაბუკთა ნაკრების მატჩი გამოდგა. როდესაც პირველივე ტაიმში ტრავმა მიიღო ტიტე კალანდაძემ, პეგასს სათადარიგოთა სკამზე სულ ერთი მოედნის მოთამაშე დარჩა, ხოლო 1998–99 წლებში დაბადებულთა ნაკრები მათზე ერთი–ორი წლით უფროსი ახალგაზრდების პირისპირ დარჩა. ნაკრები წინ იყო, დასრულებამდე შვიდიოდ წუთით ადრე – 4 ბურთით – 25:21, მაგრამ პეგასმა მაინც მოახერხა თამაშის გათანაბრება – 26:26. ეს იყო პეგასის ზედიზედ მეორე ფრე და ჭაბუკთა ნაკრების პირველი ქულა.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მესამე დღე, 12 ოქტომბერი. სპორტკომპლექსი არენა

პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები 26:26

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, ბაძაღუა 4, კოხრეიძე 4, ქუთათელაძე 2, ზარნაძე 2, ტ. კალანდაძე 1, სახვაძე, დემეტრაშვილი, - დ. ნარსია

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ბათიაშვილი - კბილაშვილი 6, არსენაშვილი 6, ბაინაზაშვილი 5, ბულბულაშვილი 4, ჰუსეინოვი 2, ფერაძე 1, გაწერელია 1, ზ. იობაშვილი 1, გოგავა, ნაზღაიძე, მაისურაძე, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ბათუმი - იმედი 43:31

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 12, უ. მაისურაძე 8, ყაველაშვილი 8, ხუნჯუა 4, ჯორბენაძე 3, ქარდავა 2, ჭანტურია 2, წივწივაძე 1, გოგიჩაიშვილი 1, ქავთარაძე 1, ი. ნარსია 1, ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, ჭელიძე (წითელი ბარათი) (მწ. მ. ჭანტურია)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გიორგაძე 6, გ. ხანდოლიშვილი 6, გ. იობაშვილი 5, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 4, რუსტამოვი 2, მძელური 2, გოთოშია1, აბაშიძე 1, თაბაგარი, ჩიკვილაძე, წიკლაური, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - თელავი 30:21

სამ: ხონელიძე - წითელიშვილი 8, ჯ. ნიკურაძე 5, თევზაძე 4, გ. ნიკურაძე 4, ხვიჩია 4, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ზურაბიანი 1 (მწ. გ. ხელისუფალი)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 7, გ. სვიმონიშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, იაგორაშვილი 2, ბეჟაშვილი 1.  ი. სამიტაშვილი, ბიწკინაშვილი, დიდებაშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ზურაბ ქოქოსაძე

სტუ - ქუთაისი 31:19

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე. ხიდეშელი - ამირანაშვილი 5, გოგალაძე 4, გრიშიკაშვილი 4, სურმავა 3, მსხვილიძე 3, სტურუა 3, არსენიშვილი 3, სიმონია 2, გოგოლაძე 2, აბრამიშვილი 1, გვაზავა 1, ორჯონიკიძე, (მწ. ი. კეკელიძე)

ქუთ: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - უ. კობახიძე 8, ბახტურიძე 5, ჩიხლაძე 2, ჯუღელი 2, ჟვანია 1, მათნაძე 1, ლომიძე, ახალაძე, ი.კვერნაძე (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა

ბათუმი--------3 0 0 117-86 6

სტუ------------3 0 0 93-71 6

სამტრედია----2 0 1 98-86 4

ქუთაისი-------1 1 1 86-94 3

პეგასი----------0 2 1 94-104 2

იმედი----------1 0 2 90-107 2

ჭაბუკები-------0 1 2 74-82 1

თელავი--------0 0 3 71-93 0

13 ოქტომბერი, კვირა. გლდანი

11:00 სტუ - ბათუმი

12:30 სამტრედია - პეგასი

14:00 ქუთაისი - იმედი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი

 

(ფოტოზე: სტუ – ქუთაისის მატჩი)

11/10/13 სტუ და ბათუმი დაწინაურდნენ

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში კაცთა შორის. ორი დღის შემდეგ ლიდერობენ სტუ და ბათუმი.

დღის ყველაზე დაძაბული მატჩი ქუთაისსა და თბილისის პეგასს შორის გაიმართა. პეგასს აკლდა ტრავმირებული მოთამაშე მწვრთნელი, ლევან გელაშვილი ხოლო ქუთაისელებს დაემატათ ვეტერანი ალექსანდრე ბოყოჩაძე.

პირველ ტაიმში პეგასის უპირატესობა უდაო იყო - 21:16. მეორეში ქუთაისმა დევნა წამოიწყო. მთავარი მოვლენები ბოლო 10 წუთში განვითარდა. პეგასს მოკლე სათადარიგოთა სკამი ჰქონდა, ხოლო ქუთაისელთა მწვრთნელმა გრიგოლ თავხელიძემ ბოლო წუთებში ორი ახალი ხელბურთელი ჩააბა თამაშში - კარლო მათნაძე და მეკარე დავით შიშინაშვილი. მათნაძემ ზედიზედ სამი გოლი გაიტანა და სწორედ მან დააწინაურა პირველად ქუთაისი - 33:32, დასრულებამდე 7 წუთით ადრე. აქედან თამაში ქულა-ქულაში გაგრძელდა. ქუთაისელები ერთხელ დაწინაურდნენ 2 ბურთით, მაგრამ ტიტე კალანდაძემ და და გიორგი დიხამინჯიამ გაათანაბრეს - 36:36, შემდეგ კი - 37:37.

ბოლო წუთი ყველაზე დრამატული გამოდგა. ჯერ პეგასის მეკარემ, ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია მატჩის საუკეთესო მოთამაშის, გიორგი კვერნაძის (17 გოლი) შვიდმეტრიანი, თბილისელთა ბოლო შეტევაში კი ტიტე კალანდაძე გააძევეს, რის შემდეგაც პეგასმა უკანასკნელი შანსი ვერ გამოიყენა. ასე დაფიქსირდა ჩემპიონატის პირველი ფრე.

დღესვე ბათუმმა 33:24 დაამარცხა თელავი, სამტრედიამ - იმედი 34:24, ხოლო სტუ-მ - ჭაბუკთა ნაკრები - 21:18.

შაბათს ტურნირი სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდება 14:30 საათიდან. საქართველოს ჩემპიონი გამოვლინდება გაზაფხულზე, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეორე დღე, 11 ოქტომბერი. არენა

თელავი - ბათუმი 24:33

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 9, დიდებაშვილი 4, გიორგელაშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ი. სამიტაშვილი, იაგორაშვილი, (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

ბათ: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 6, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, გამზარდია 3, ქარდავა 3, ი. ნარსია 3, ვინოგრადსკი 3, ჭელიძე 2, მაისურაძე 2, გოგიჩაიშვილი 1, ყაველაშვილი, ჭანტურია, ქავთარაძე, წიტაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

სამტრედია - იმედი 34:24

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 9, გ. ნიკურაძე 7, წითელიშვილი 6, ავალიანი 6, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ხვიჩია 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხაჟომია, ზურაბიანი (მწ. გ. ხელისუფალი)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ალანია 4, გიორგაძე 4, ბეჟანიშვილი 2, გ. ხანდოლიშვილი 2, მძელური 2, თაბაგარი 1, ჩიკვილაძე 1, რუსტამოვი, წიკლაური, გოთოშია, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, აბაშიძე (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პეგასი - ქუთაისი 37:37

პეგ: ცინცაძე - ტ. კალანდაძე 9, დიხამინჯია 8, ლობჟანიძე 7, ქუთათელაძე 4, ბაძაღუა 4, დემეტრაშვილი 3, კოხრეიძე 2, ა. ცხვარაშვილი, აბულაძე, სახვაძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 17, ბოყოჩაძე 7, ჟვანია 5, ჯუღელი 4, მათნაძე 3, მამასახლისი 1, ჩიხლაძე, კობახიძე, ი.კვერნაძე, ლომიძე, ახალაძე, ბახტურიძე, (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ჭაბუკთა ნაკრები - სტუ 18:21

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი - კბილაშვილი 9, ბულბულაშვილი 4, ზ. იობაშვილი 2, არსენაშვილი 2, გაწერელია 1, ბაინაზაშვილი, ნაზღაიძე, მაისურაძე, გოგავა, ფერაძე, ბიბილეიშვილი, ჰუსეინოვი (მწ. დ. აბესაძე)

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე ხიდეშელი - გრიშიკაშვილი 4, სიმონია 4, ამირანაშვილი 3, სტურუა 3, გოგალაძე 3, სურმავა 2, გოგოლაძე 1, არსენიშვილი 1, აბრამიშვილი, მსხვილიძე, ორჯონიკიძე (მწ. ი. კეკელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

მდგომარეობა

ბათუმი--------2 0 0 74-55 4

სტუ------------2 0 0 62-52 4

ქუთაისი-------1 1 0 67-63 3

სამტრედია----1 0 1 68-65 2

იმედი----------1 0 1 59-64 2

პეგასი----------0 1 1 68-78 1

ჭაბუკები-------0 0 2 48-56 0

თელავი--------0 0 2 50-63 0

12 ოქტომბერი, შაბათი. არენა

14:30 პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:50 ბათუმი - იმედი

17:10 სამტრედია - თელავი

18:30 სტუ - ქუთაისი

12/10/13 ჩემპიონთა ლიგაში მორიგი ტურია

გრძელდება სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგა ქალებსა და კაცებს შორის.

კაცების ლიგაში ამ უქმეებზე მესამე ტურია, რომელიც გაიხსნა ხუთშაბათის ორი მატჩით. მინსკის დინამომ დაამარცხა შვეიცარიული თიუნი 27:20, ხოლო უნგრეთის ვესპრემმა – ზაპოროჟიეს მოტორი – 44:27. შაბათს კიდევ 4 მატჩია, კვირას – 6.

ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე 4 ჯგუფად გაყოფილი 24 გუნდი თამაშობს. პლეიოფში გადის 4–4 საუკეთესო, სულ 16 გუნდი. მერვედფინალი და მეოთხედფინალი ორმატჩიანია – შინ და სტუმრად. ეწ „ოთხთა ფინალი“ 31 მაისსა და 1 ივნისს გაიმართება

ქალთა ჩემპიონთა ლიგას განსხვავებული ფორმატი აქვს. აქ პირველ ჯგუფურ ეტაპზე 16 გუნდია. ჯგუფებში 2–2 საუკეთესო, სულ 8 გუნდი, ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გააგრძელებს, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ნახევარფინალისტები. ნახევარფინალი და ფინალი ოწრმატჩიანია, შინ და სტუმრად ფორმატით.

აქ პარასკევს მეორე ტური დაიწყო. D ჯგუფში ფრედ ითამაშეს მაკედონიის ვარდარმა და შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიის ლარვიკმა – 27:27. ნორვეგიელმა ნორა მორკმა (ფოტოზე) ანგარიში თამაშის დასრულებამდე 3 წამით ადრე გაათანაბრა. დანარჩენი 7 მატჩი შაბათ–კვირასაა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ)

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ)

ვესპრემი 6 ქულა, ზაპოროჟიე 3, ცელიე 2,ზაგრები 2 / რეინ–ნეკარი 1, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ)

13 ოქტ: დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ: ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილჩე (პოლ)

კილჩე, კილი 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

13 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

დინამო, მეტალურგი 4, ბარსელონა 3, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ: ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ: დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ: ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / ბალონმანო, პოდრავკა 0

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ)

13 ოქტ: ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან)

13 ოქტ: ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი, ბუდუჩნოსტი 2–2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ)

13 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / მეცი, სევეჰოფი 0

 

11/10/13 საქართველოს ჩემპიონატი. განაცხადები

საქართველოს ჩემპიონატის მონაწილე გუნდების განაცხადები.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები


ბათუმი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ----N

გიორგი სამყურაშვილი----------1982----187-----80----16

უჩა გამზარდია--------------------1990----174-----57----10

მეთოდე ჭელიძე------------------1993----180-----75----39

ირაკლი წიტაიშვილი------------1980----178-----70-----8

რეზო ჭანტურია------------------1994----190-----80-----6

ირაკლი ნარსია--------------------1993---175-----73----13

იგორ ვინოგრადსკი--------------1990----186-----83-----4

გიორგი ქავთარაძე---------------1992----185-----70-----7

გურამ გოგიჩაიშვილი------------1992----181-----80-----5

უჩა მაისურაძე--------------------1986----190----105----18

გიორგი წივწივაძე----------------1981----190----110----11

ვანო ქარდავა----------------------1989----183-----85-----9

ნიკოლოზ ჯორბენაძე------------1988----178-----72----14

აკაკი ყაველაშვილი---------------1987----200----120----22

ჯუმბერ ხუნჯუა------------------1990----183-----85----15

მთ. მწვრთნელი მერაბ ჭანტურია

დირექტორი გია ბზეკალავა

თელავი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ზურაბ წვერიკმაზაშვილი-------1978----***-----***-----1

არჩილ სამიტაშვილი-------------1994----***-----***----12

გიორგი ბეჟაშვილი---------------1992----***-----***-----7

ნიკოლოზ სვიმონიშვილი-------1988----***-----***----11

ანდრია ანდრიაშვილი-----------1975----***-----***----14

ალექსანდრე გიორგელაშვილი-1981----***-----***-----3

ალექსი იაგორაშვილი------------1997----***-----***-----8

ირაკლი ბიწკინაშვილი-----------1995----***-----***-----2

ლექსო დიდებაშვილი------------1994----***-----***-----5

გიორგი სვიმონიშვილი----------1980----***-----***----10

მიხეილ მღებრიშვილი----------1995-----***-----***-----9

ნიკა ცისკარიშვილი--------------1996-----***-----***-----6

თორნიკე მაისაშვილი------------1996----***-----***-----4

იოსებ სამიტაშვილი--------------1994----***-----***----15

დავით ელიზბარაშვილი--------1986----***-----***-----**

ვასილ გიგაური-------------------1992----***-----***----**

სანდრო გოგრიჭიანი-------------1997-----***-----***----**

გიორგი ოთარაშვილი------------1980-----***-----***----**

მოთამაშე-მწვრთნელი ანდრია ანდრიაშვილი

მოთამაშე-მწვრთნელი ზურაბ წვერიკმაზაშვილი

დირექტორი ნიკოლოზ სვიმონიშვილი

იმედი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ავთო მღებრიშვილი-------------1996----184-----78-----1

ნოდარ ლორია--------------------1997----185-----81----12

ნიკა წიკლაური-------------------1996----185-----73-----2

გიორგი იობაშვილი--------------1990----193-----88-----7

გიორგი აბაშიძე------------------1992----180-----78-----4

ვახტანგ გოთოშია----------------1994----182-----85-----5

რობერტ ბეჟანიშვილი-----------1992----180-----81-----6

ირაკლი ჩაკვეტაძე---------------1993----195-----89-----3

გიორგი თაბაგარი----------------1994----162-----65-----9

ომიკო ალანია---------------------1995----185-----74-----8

დავით მძელური-----------------1992----186-----86----10

გივი გიორგაძე--------------------1996----195-----90----11

გიგა ხანდოლიშვილი------------1996----182-----73----14

ბექა ჩიკვილაძე--------------------1990----186-----75----13

ირაკლი კალანდაძე---------------1993----202-----89----15

ხაზეინ რუსტამოვი---------------1998----178-----64----16

გოგა ჯმუხაძე----------------------1989----186---104----**

შალვა მუქთიაშვილი-------------1992----191-----82----**

რატი შეყელაშვილი--------------1992----177-----71----**

გიორგი მიქავა---------------------1998----194-----80----**

საბა დვალიძე----------------------1998----180-----71----**

გიორგი ახალბედაშვილი--------1997----175-----71----**

გურამ დარსაველიძე--------------1992----186-----82----**

გრიგოლ მამაცაშვილი------------1996----185-----76----**

მთ. მწვრთნელი გივი შარანგია

პრეზიდენტი მერაბ მეტრეველი

ექიმი იური გოგიაშვილი

პეგასი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ალექსანდრე გონჩაროვი--------1985----195----110----85

ზურაბ ცინცაძე-------------------1996----181-----76----12

დემეტრე ნარსია------------------1997----188-----79----22

პაატა აბულაძე--------------------1984----188----105---20

ლევან გელაშვილი---------------1975----186-----95----21

ომარ ქუთათელაძე---------------1986----190-----90----99

გიორგი ნატროშვილი------------1984----194----100----18

ზაზა ფერაძე-----------------------1978----188-----80----14

ტიტე კალანდაძე------------------1972----192----110----55

გიორგი სახვაძე-------------------1981----195----110-----9

გიგა კოხრეიძე---------------------1996----190-----75-----1

ამირან აბჟანდაძე------------------1996----183-----78---2+2

ალექსანდრე ცხვარაშვილი------1996----184-----85----19

კირილე ცუხიშვილი--------------1997----188-----70-----7

ილია ცხვარაშვილი---------------1986----182-----80-----4

გიორგი დიხამინჯია--------------1997----182-----67-----5

გიგა დემეტრაშვილი--------------1996----188-----80-----3

ვლადიმერ ბაძაღუა----------------1996----183-----70----10

ალექსანდრე ლობჟანიძე----------1978----195----100-----6

გიგა ზარნაძე-----------------------1999----180------70----**

მოთამაშე მთ. მწვრთნელი ლევან გელაშვილი

მოთამაშე მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე

მწვრთნელი გიორგი სახვაძე

სამტრედია

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ალექსანდრე ხონელიძე---------1985----185-----75-----1

გიგა კიკნაძე-----------------------1992----189-----94----12

ვაჟა ხვიჩია------------------------1995----180-----82-----2

ავთანდილ ქავზინაძე-----------1986----180----110-----3

ირაკლი ღაღანიძე----------------1982----196----110-----4

ირაკლი ავალიანი----------------******----*****----*****-----5

სპარტაკ ელგანდაშვილი--------******----*****-----****-----6

გოგიტა ნიკურაძე----------------1990----176-----78-----7

ვეფხია ზურაბიანი---------------1997----174-----57-----8

ირაკლი თევზაძე-----------------1992--- 178-----77-----9

ლექსო წითელიშვილი-----------1992----193-----85----10

ჯაბა ნიკურაძე--------------------1995----191-----80----11

ჯაბა ხაჟომია----------------------1996----180-----79----13

თორნიკე გაგლოშვილი----------1992----178-----75----14

ჭოლა ბოცვაძე---------------------1988----175-----81----15

სერგო ჯანელიძე------------------1997----174-----68----16

ლევან სიხარულიძე--------------1984----176-----90----17

ზურაბ ფანჩულიძე---------------1997----183-----72----18

უფ. მწვრთნელი გიორგი ხელისუფალი

მწვრთნელი ავთანდილ ქავზინაძე

მწვრთნელი ალექსანდრე ხონელიძე

გუნდის უფროსი დავით დუნდუა

სტუ

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

კორნელი ანდრიაძე-------------1984----182----102----**

გიგა ტორონჯაძე-----------------1989----192-----85----16

ჯანო ცერცვაძე-------------------1994----187-----86-----1

ირაკლი ხიდეშელი--------------1996----190-----78----12

გიორგი გვაზავა------------------1978----198----100----14

რატი მსხვილიძე-----------------1986----208----130-----4

ლევან ბერძენიშვილი-----------1986----193----103----28

ოთარ ამირანაშვილი------------1987----194-----94-----9

შოთა გრიშიკაშვილი------------1984----200----105----10

ილია გოგალაძე------------------1986----190-----85----31

ზურაბ აბრამიშვილი------------1994----192-----74-----8

ზურაბ სიმონია-------------------1994----188-----72----23

გიორგი სურმავა------------------1992----182-----72-----7

შალვა სტურუა--------------------1994----187-----72----18

ირაკლი გოგოლაძე----------------1996----175-----67-----3

თეიმურაზ ორჯონიკიძე---------1996----197-----85----77

ლაშა არსენიშვილი----------------1997----187-----92----21

კახა დაგარგულია-----------------1996----179-----67----**

ბექა ყაზაიშვილი-----------------1992----185-----85----**

ლევან ოსეყმაშვილი--------------1981----183-----91----**

მთ. მწვრთნელი ირაკლი კეკელიძე

მწვრთნელი ბექარ ორჯონიკიძე

მწვრთნელი მამია კობახიძე

გუნდის უფროსი ბორის გითოლენდია

ქუთაისი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

დავით შიშინაშვილი-------------1990----177-----88-----1

ჯუმბერ გულეიშვილი-----------1994----182-----82----12

ალექსანდრე ბოყოჩაძე-----------1973----192----100----16

ეროსი მამასახლისი--------------1983----190-----95----10

გელა ჟვანია------------------------1990----182-----70-----9

გაგა ბახტურიძე-------------------1994----182-----80----13

ჯუმბერ ჯუღელი-----------------1993----201-----90----11

კარლო მათნაძე--------------------1997----170-----65-----5

გიორგი ლომიძე-------------------1976----172-----67-----4

გიორგი კვერნაძე------------------1986----190-----85----17

უჩა კობახიძე-----------------------1994----204-----89----14

გიორგი ახალაძე-------------------1995----192-----83-----6

მირიან ჩიხლაძე-------------------1994----178-----71-----3

ირაკლი კვერნაძე------------------1988----188-----88----15

შალვა მაისურაძე-----------------1991----189-----87----**

ვალერი ჩალხაშვილი------------1994----170-----76----**

მამუკა ქარქაშაძე------------------1986----186-----96----**

დავით ცერცვაძე------------------1982----202----105----**

უფ. მწვრთნელი გრიგოლ თავხელიძე

მოთამაშე-მწვრთნელი ალექსანდრე ბოყოჩაძე

გუნდის უფროსი ზურაბ ყაველაშვილი

 

ჭაბუკთა ნაკრები 1998-99

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ალექსანდრე ხანდოლიშვილი--*****-----****----****-----1

ნიკო ზურაბიშვილი--------------*****-----****----****----12

ერეკლე არსენაშვილი------------*****-----****----****----11

გიორგი ბიბილეიშვილი---------*****-----****----****-----5

ლუკა გაწერელია-----------------*****-----****----****----14

ვუსალ ჰუსეინოვი---------------*****-----****----****-----6

ირაკლი კბილაშვილი------------*****-----****----****----10

ზეზვა იობაშვილი---------------*****-----****----****----15

მიხეილ ნაზღაიძე----------------*****-----****----****-----8

ზურაბ გოგავა---------------------*****-----****----****----18

გიგი ფერაძე-----------------------*****-----****----****-----7

გოგა ბაინაზაშვილი--------------*****-----****----****-----9

ლუკა ბულბულაშვილი----------*****-----****----****----13

ნოდარ მაისურაძე----------------*****-----****----****----17

მთ. მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე

მწვრთნელი გიორგი ქობელაშვილი