სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

სენაკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონტის ტური დასავლეთის ქვეჯგუფის 4 გუნდს შორის. პრინციპულ თამაშში ბათუმმა 43:29 დაამარცხა სამტრედია და პირველი წრე მეორე ადგილზე დაასრულა.

ბოლო მატჩამდე ორივე გუნდი 10-10 ქულით მივიდა. სამტრედია თავიდან დაწინაურდა, მაგრამ ტაიმის ბოლოს ბათუმმა გაქცევა მოაწყო, ნახევარი 15:12 მოიგო და თამაშის ბოლომდე უპირატესობას ზრდიდა. საბოლოოდ - 43:29. ბათუმი მხოლოდ 2 ქულით ჩამორჩება ლიდერს, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს, ხოლო თავის მხრივ, სამტრედია მტკიცედაა მესამე ადგილზე.

ქუთაისმა 40:37 დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები. მეორე წრე 16 დეკემბერს დაიწყება, რის შემდეგაც საქმეში საქართვეოლოს ნაკრები ჩაებმება და მსოფლიო ჩემპიონატის 4 საკვალიფიკაციო თამაშს გამართავს 2-11 იანვარს.

საქართველოს ჩემპიონი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 2014 წლის გაზაფხულზე.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები 40:37

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - გ. კვერნაძე 16, ჟვანია 7, ახალაძე 6, მათნაძე 6, ჯუღელი 4, ჩიხლაძე 1, გობეჯიშვილი, კობახიძე, ლომიძე, ბახტურიძე, ტუღუში

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ბაინაზაშვილი 9, ჰუსეინოვი 8, ბიბილეიშვილი 3, დოლმაზაშვილი 2, დანელაშვილი 2, რუსტამოვი 1, ე. არსენაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, ფერაძე, გაწერელია, ნაზღაიძე

ბათუმი - სამტრედია 43:29

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 13, ჯორბენაძე 8, ყაველაშვილი 6, უ.მაისურაძე 5, ქარდავა 4, ხუნჯუა 3, ვინოგრადსკი 3, გოგიჩაიშვილი 1, წივწივაძე, ჭელიძე, ქავთარაძე, ნარსია, ჭანტურია, წიტაიშვილი

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - წითელიშვილი 8, ღაღანიძე 6, ხაჟომია 4, გ. ნიკურაძე 4, თევზაძე 3, გაგლოშვილი 2, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხვიჩია, ცხვარაძე, ზურაბიანი, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

1 წრის შემდეგ (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------7-6-0-1-292-213-12
სამტრედია-----7-5-0-2-257-226-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------7-2-1-4-222-263-5
ჭაბუკები--------7-0-2-5-203-246-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

ბომბარდირები: გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 61, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 57 ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 55, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 55, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 55, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 50, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 46, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 44

მეორე წრის საერთო ტური: 16-19 დეკემბერს თბილისში

 

ფოტო: პირველი წრის ბომბარდირი გიორგი კვერნაძე (17)

მორიგი ტური გაიმართა რუმინეთის ჩემპიონატში. სტიინტა ბაკაუმ შინ 35:21 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ბუქარესტის დინამო და მესამე ადგილი ჩამოართვა.

ბაკაუს სასტარტო შემადგენლობაში ორივე ქართველი იყო - მეკარე შოთა თევზაძე და ვლადიმერ რუსია. რუსიამ 3 გოლი გაიტანა და გუნდის დაცვით განლაგებაშიც მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო. 24 ნოემბერს ბაკაუ ფედერაციის თასის მესამე წრეში ითამაშებს შვედური კრისტიანსტადის წინააღმდეგ.

ზედიზედ მეორე თამაშია, ტიმიშოარას პოლიტექნიკას მთავარი ბომბარდირია ირაკლი ჩიქოვანი. მან ამჯერადაც 8 გოლი გაიტანა, მაგრამ გუნდი ისევ დამარცხდა - სტუმრად, ტურდასთნ 26:32. 10 თამაშის შემდეგ 26-26 ქულით ლიდერობენ კონსტანცა და ტურდა, 22 ქულით მესამეა ბაკაუ, ხოლო ტიმიშოარა მეშვიდეა 12 ქულით.

ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში. გერმანულმა კილმა დაამარცხა ფრანგული დიუნკერკი - 28:25 და 10 ქულით ლიდერობს B ჯგუფში. ფრანგებმა ზედიზედ მეექვსე თამაში წააგეს. დღეს კიდევ 3 მატჩია. ქალთა ლიგაში კი გაიმართა მეორე ჯგუფური ეტაპის წილისყრა, A ჯგუფში მოხვდნენ მიდტიულანდი (დან), ვარდარი (მკდ), სევეჰოფი (შვდ), ტიურინგერი (გერ). B ჯგუფი: კრიმ მერკატორი (სლნ), დიორი ეტო (უნგ), ლარვიკი (ნორ), ბუდუჩნოსტი (მნტ). თამაშები თებერვალში განახლდება.

ფოტო: ბაკაუ - დინამო

 

საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ორი მატჩი გაიმართა სენაკში. ბათუმმა დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები 52:34, ხოლო სამტრედიამ - ქუთაისი, 54:42.

თითო თამაშში საშუალოდ 91 გოლი გავიდა, რაც ხელბურთისთვის უჩვეულო შედეგიანობაა. დასავლეთი ქვეჯგუფის მთავარი მატჩი ხვალაა - 14:30 საათზე სენაკის სპორტის სასახლეში ქვეყნის ვიცე-ჩემპიონი ბათუმი პირველობის დებიუტანტს, სამტრედიას შეხვდება. ორივე გუნდს 10-10 ქულა აქვს, თამაშის მოგებული კი პირველ წრეს მეორე ადგილზე დაასრულებს.

ხვალვე, 13:00 თამაშობენ ქუთაისი და ჭაბუკთა ნაკრები.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი 34:52

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - დოლმაზაშვილი 7, ბაინაზაშვილი 6, რუსტამოვი 6, დანელაშვილი 5, ნ. მაისურაძე 4, ჰუსეინოვი 2, კბილაშვილი 1, ფერაძე 1, ბიბილეიშვილი 1, გაწერელია 1, ე. არსენაშვილი, ნაზღაიძე

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 14, ჯორბენაძე 12, ჭელიძე 8, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, უ. მაისურაძე 4, ვინოგრადსკი 3, ქარდავა 1, ქავთარაძე, ნარსია, გოგიჩაიშვილი, ჭანტურია, წიტაიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 42:54

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - ბოყოჩაძე 12, მათნაძე 8, გ. კვერნაძე 7, ჩიხლაძე 6, გობეჯიშვილი 3, ჟვანია 2, კობახიძე 2, ჯუღელი 1, ახალაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, მამასახლისი, ტუღუში

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - ხაჟომია 11, გ. ნიკურაძე 9, ჯ. ნიკურაძე 9, წითელიშვილი 8, თევზაძე 6, ხვიჩია 6, ავალიანი 2, ცხვარაძე 2, ზურაბიანი 1, ღაღანიძე, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, გაგლოშვილი, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------6-5-0-1-249-184-10
სამტრედია-----6-5-0-1-228-183-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------6-1-1-4-182-226-3
ჭაბუკები--------6-0-2-4-166-206-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

21 ნოემბერი. 13:00 ქუთაისი - ჭაბუკები, 14:30 ბათუმი - სამტრედია

 

22-23 ნოემბერს ვენაში გაიმართება მეორე საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ქალი და ხელბურთი. კონფერენციის პროგრამა მოიცავს როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ მეცადინეობებს თანამედროვე ხელბურთის ყველა ასპექტში. ორდღიანი პროგრამა ძალიან დატვირთულია - მონაწილეები ერთმანეთს გაუზიარებენ თავიანთი ქვეყნების გამოცდილებასა და ბოდროინდელ სახელბურთო მიმდინარეობებს.

საქართველოდან სემინარში მონაწილეობას მიიღებენ ხელბურთის ფედერაციის გენერალური მდივანი ქეთევან კობერიძე და ქალთა ხელბურთის კომიტეტის ხელმძღვანელი ლანა მარგიანი.

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal