სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატი 1998–99 წლებში დაბადებულებს შორის დღეს საზეიმოდ გაიხსნა.

თბილისის ზონის ექვსი გუნდი გლდანიდან საბურთალოზე, სპორტკომპლექს არენაში გადავიდა. დღეს გამართული სამი მატჩიდან ბრძოლა მხოლოდ ერთში გაიმართა.

იმედი პირველ ტაიმში ერთობ გაუძალიანდა პეგასს (11:15), მაგრამ შესვენების შემდეგ მწვრთნელ ტიტე კალანდაძის გუნდმა უმალ 10 ბურთამდე გაზარდა სხვაობა. იმედმა შეტევისას ალღო ვერ აუღო პეგასის შერეულ დაცვას (4+2). ქარიშხალამ 27:11 დაამარცხა შევარდენი, ხოლო მამულმა – ქარელის გინდი – 16:4.

სამი დღის შემდეგ ლიდერებად პეგასი და ქარიშხალა დარჩნენ. ცენტრალური მატჩი ტურის ბოლო დღეს, ოთხშაბათს გაიმართება ამ ორ გუნდს შორის.

ჩემპიონატის საზეიმო გახსნაზე კი მონაწილეებთან ერთად ქართული ხელბურთის ვეტერანებმა მოიყარეს თავი. ფედერაციის პრეზიდენტმა ზურაბ კაკაბაძემ ბიჭებს შეახსენა მისია, რომელიც ამ, 1998–99 წელს დაბადებულთა თაობას ეკისრება – სწორედ მათ მოუწევთ თამაში თბილისში, 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზე და 2017 წლის ცხრამეტწლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატზე.

საქართველოს ამ ტურნირის მასპინძლობის შანსიც აქვს. ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაცია ოქტომბრის ბოლოს დაასახელებს მასპინძლის ვინაობას. პრეტენდენტი ორია – ხორვატია და საქართველო.

 

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი

მესამე დღე, 30 სექტემბერი

შევარდენი - ქარიშხალა 11:27

შევ: კოპალიანი, ინანიშვილი 4, ბაზანოვი 3, გიგაური 2, მიჩილაშვილი 2, მარტიაშვილი, თიგიშვილი, მეძმარიაშვილი, მესხიშვილი, ზაალიშვილი, აგაჯანოვი, ბულია, სადირინი, შაქარაშვილი, დოლიძე, გოროზია

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი, კბილაშვილი 9, მამულაშვილი 4, ბულბულაშვილი 3, გოგუა 2, არსენიშვილი 2, აროშიძე 2, ჩიხლაძე 1, უნდიაშვილი 1, ფერაძე 1, კვირკელია 1, ფხაკაძე 1, წიკლაური, ჭინჭარაძე

პეგასი - იმედი 28:19

პეგ: ზურაბიშვილი, ნაზღაიძე 9, გაწერელია 6, ზარნაძე 6, ცხოვრებაძე 2, ბაბუციძე 2, მაისურაძე 2, გოგავა 1, მჟავანაძე, კაჭკაჭაშვილი, ბოლქვაძე, ალბუთაშვილი, ვიბლიანი, ხვადაგიანი, მამაგეიშვილი, კალანდაძე

იმე: ხორავა, ჰუსეინოვი 4, რუსტამოვი 4, მელაშვილი 3, იობაშვილი 3, ბაინაზაშვილი 3, მიქავა 1, დვალიძე 1, სალუქვაძე, სონღულაშვილი, ხარაიშვილი, მღებრიშვილი, ხარძიანი, თურქაძე, რიკაშვილი, აბრამიძე,

ქარელი - მამული 4:16

ქარ: ცერცვაძე, მეტრეველი 2, ნონაშვილი 2, მეარაყიშვილი, გონგლიაშვილი, ელბაქიძე, ლომიტაშვილი, გოგიჩაშვილი, კოშკაძე, ასკაროვი, კურტანიძე,

მამ: დავითაშვილი, სხვიტარიძე 7, წულიაშვილი 3, შევჩენკო 2, ისმაილოვი 2, კორაშვილი 2, ლაგვილავა, ტალახაძე, თოდუა, ძაგანია, გეჯაძე, ცხვეტიანი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (3 თამაში), ელენე არაბული (2), გაგა სამყურაშვილი (1)

მდგომარეობა: პეგასი, ქარიშხალა - 6 ქულა, იმედი, შევარდენი, მამული - 2, ქარელი - 0

მეოთხე დღე. 1 ოქტომბერი, სამშაბათი - სპორტკომპლექსი არენა

16:00 პეგასი - შევარდენი

17:15 იმედი - მამული

18:15 ქარიშხალა - ქარელი

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

 

 

იხილეთ ასევე ჩვენი ფეისბუკ–გვერდი

https://www.facebook.com/GEONHF

 

დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი 1998–99 დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

 

გლდანის ხელბურთის დარბაზიდან მოეწყო სამივე მატჩის ცოცხალი რეპორტაჟი ფედერაციის ვებგვერდზე და ჩვენს პარტნიორ გვერდზე – www.myvideo.ge/geohandball

სტრიმინგი ყველა მატჩიდან მოეწყობა. თამაშის საყურებლად ჩვენს ვებგვერდზე უნდა დააწკაპუნოთ მარცხენა ქვედა კუთხეში – პირდაპირი ეთერი.

სამი დღევანდელი თამაშიდან მხოლოდ ქარელმა ვერ გაუწია წინააღმდეგობა შევარდენს, ხოლო მამული და იმედი მედგრად ებრძოლნენ პეგასსა და შევარდენს. კარგა ხნის განმავლობაში სხვაობა 3–4 ბურთი იყო, მხოლოდ ბოლოსკენ იმძლავრეს პეგასმა და შევარდენმა და სხვაობა ორნიშნა გახადეს.

ხვალ გლდანში მეორე დღის სამი თამაშია. დასაწყისი 14 საათიდან.

ამავე ასაკის გოგონების ტურნირზე, დასავლეთის ჯგუფის ორი გუნდი, ბათუმი და ზუგდიდი სენაკში, ტურზე ვერ ჩავიდა. დარჩა ორი გუნდი. დღეს ფოთმა დაამარცხა წყალტუბო 34:6 და ტურიც ამით მორჩა.

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

გოგონები. დასავლეთი ჯგუფი, სენაკი. 28 სექტემბერი

ფოთიწყალტუბო 34:6

ბიჭები

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, პირველი დღე. გლდანი, 28 სექტემბერი, შაბათი

შევარდენი-ქარელი 34:20

შევ: სადირინი, კოპალიანი, ზაალიშვილი 11, მეძმარიაშვილი 7, გიგაური 4, ბაზალოვი 3, მიჩილაშვილი 3, ინანიშვილი 2, ბულია 2, აგაჯანოვი 1, შაქარიშვილი 1, მარტიშვილი, თიგიშვილი, მესხიშვილი, დოლიძე, გოროზია

ქარ: მეარაყიშვილი, მეტრეველი 8, ნონაშვილი 2, გონგლიაშვილი ცერცვაძე, ქოთუაშვილი, ელბაქიძე, ლომიტაშვილი, გოგიჩაშვილი, კურტანიძე, კოშკაძე, ასკაროვი, ხვადაგიანი, კალანდაძე

მამული - პეგასი 26:36

მამ: დავითაშვილი, კორაშვილი 11, ისმაილოვი 8, წულიაშვილი 3, სხვიტარიძე 2, შევჩენკო 1, თოდუა 1, ლაგვილავა, ტალახაძე, ძაგანია, გეჯაძე, ცხვედიანი

პეგ: ზურაბიშვილი, მჟავანაძე, ნაზღაიძე 10, მაისურაძე 10, ზარნაძე 7, გოგუა 5, გაწერელია 3, ცხოვრებაძე 1, ვიბლიანი, კაჭკაჭიშვილი, ბაბუციძე, ბოლქვაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

იმედი-ქარიშხალა 20:33

იმე: ხორავა, რუსტამოვი 7, ჰუსეინოვი 3, იობაშვილი 4, ბაინაზაშვილი 2, მღებრიშვილი2, მიქავა 1, დვალიძე 1

ქარ: ხანდოლიშვილი, ბულბულაშვილი 10, კბილაშვილი 7, ფერაძე 5, მამულაშვილი 3, გოგუა 2, უნდიაშვილი 2, არსენიშვილი 2, ჭინჭარაძე 1, წიკლაური 1,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი 3 თამაში, გაგა სამყურაშვილი 2, ელენე არაბული 1

მეორე დღე. 29 სექტემბერი, კვირა. გლდანი

14:00 იმედი - შევარდენი

15:15 ქარიშხალა - მამული

16:15 პეგასი - ქარელი

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

 


 

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

 

 

სპორტკომპლექს არენაში, დღეს, 16:00, გაიმართება 1998-99 წლებში დაბადებულთა საქართველოს ჩემპიონატის საზეიმო გახსნა.

ტურნირი წარმომადგენლობითია და მასში, ქვეყნის თითქმის ყველა რეგიონიდან, ბიჭების 19 და გოგონების 10 გუნდი მონაწილეობს.

ბიჭების 19 გუნდი 3 რეგიონულ ჯგუფადაა დაყოფილი. თბილისის ზონაში ტურნირი უკვე დაიწყო. 2 ტურის შემდეგ 2-2 მოგებით ქარიშხალა და პეგასი ლიდერობენ. დღეს სპორტდარბაზ არენაში გაიმართება 3 მატჩი: პეგასი-იმედი, შევარდენი-ქარიშხალა, ქარელი-მამული.

მეორე ეტაპზე გადის ჯგუფების 3-3 პრიზიორი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი. 10 საუკეთესო გუნდი ჩემპიონობისთვის ბრძოლას 2014 წელს გააგრძელებს.

ამ ასაკის, 1998-99 წლებში დაბადებულთა ნაკრები გუნდები, ბიჭებიც და გოგონებიც, 2015 წელს ითამაშებენ თბილისში, ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიურ ფესტივალზე.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

თბილისის ჯგუფი, მდგომარეობა ორი დღის შემდეგ - პეგასი, ქარიშხალა - 4 ქულა, იმედი, შევარდენი - 2, მამული, ქარელი - 0

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

28 სექტემბერს გლდანის სახელბურთო დარბაზში იწყება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის.

მონაწილეობს 19 გუნდი, რომლებიც დასავლეთის, აღმოსავლეთისა და თბილისის ჯგუფებში არიან განაწილებულები. შეჯიბრებას იწყებს თბილისის ჯგუფის 6 გუნდი - ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი და ქარელი.

ბიჭებში პირველი ეტაპი 2013 წელს, ორ წრედ გაიმართება. ჯერ გამოვლდებიან რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები, ხოლო 2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი (ჯგუფებში 1-3 ადგილებზე გასულები და საუკეთესო მეოთხეადგილოსანი) იბრძოლებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის. 10 გუნდი ითამაშებს ერთ წრედ და გამოავლენს 6 საუკეთესოს, რომლებიც, მესამე ეტაპზე, დასკვნით ტურში, ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ (მეორე და მესამე ეტაპზე ქულების აღრიცხვა ნულიდან დაიწყება).

ამავე ასაკის გოგონათა ტურნირი ასევე 28 სექტემბერს იწყება სენაკში. გოგონებში 10 გუნდია. დასავლეთის ჯგუფში უნდა ეთამაშათ ბათუმის, ზუგდიდის, ფოთისა და წყალტუბოს გუნდებს, მაგრამ ბათუმი პირველ ტურს ფინანსური პრობლემების გამო ტოვებს.

გოგონები ჩემპიონს წრიული სისტემით გამოავლენენ 2 წრედ. პირველი წრე 2013 წელს გაიმართება, მეორე - 2014 წელს.

უმცროს ასაკობრივ ჯგუფში, 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭები ჩემპიონატს 1 ოქტომბერს დაიწყებენ. სულ გოგონების 5 და ბიჭების 14 გუნდი ითამაშებს.

რაც შეეხება ეროვნულ ჩემპიონატს კაცთა გუნდებს შორის, ის 10 ოქტომბერს იწყება 8 გუნდის მონაწილეობით.

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

ბიჭები

 

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი. გლდანი

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 შევარდენი-ქარელი

15:15 მამული - პეგასი

16:15 იმედი-ქარიშხალა

 

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 იმედი - შევარდენი

15:15 ქარიშხალა - მამული

16:15 პეგასი - ქარელი

 

30 სექტემბერი, ორშაბათი

16:00 პეგასი - იმედი

17:15 შევარდენი - ქარიშხალა

18:15 ქარელი - მამული

 

1 ოქტომბერი, სამშაბათი

16:00 პეგასი - შევარდენი

17:15 იმედი - მამული

18:15 ქარიშხალა - ქარელი

 

2 ოქტომბერი, ოთხშაბათი

16:00 მამული - შევარდენი

17:15 ქარიშხალა - პეგასი

18:15 ქარელი - იმედი

 

მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს, თბილისში

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

2 ტური - 24-29 ნოემბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

2 ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

მესამე ეტაპზე გადის 6 საუკეთესო გუნდი

მეორე და მესამე ეტაპები გაიმართება 2014 წელს

 

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

გოგონები

 

დასავლეთი ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო)

პირველი ტური, 28-30 სექტემბერი, სენაკი

აღმოსავლეთი ჯგუფი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი)

პირველი ტური, 3-7 ოქტომბერი, გლდანი

საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს თბილისში

ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიანი ტურნირის შემდეგ

 


 

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის დღეს მორიგი სამი მატჩი გაიმართა.

პირველ მატჩში შევარდენმა ვერაფერი დაუპირისპირა იმედის კომბინაციურ თამაშს და პირველი ტაიმი 10 ბურთით წააგო - 6:16. მეორე ნახევარში იმედმა უპრობლემოდ მიიყვანა საქმე მოგებამდე - 30:15.

უფრო დაძაბული ბრძოლა იყო ქარიშხალასა და პეგასს შორის. ტაიმი ქარიშხალამ 6 ბურთით მოიგო, შესვენების შემდეგ უპირატესობა გაზარდა და მეორე გამარჯვება მოიპოვა - 28:17.

ასევე მეორე მატჩი მოიგო პეგასმა, ვინც დაამარცხა ქარელის გუნდი - 30:7.

ორშაბათიდან ტურნირი გადაინაცვლებს საბურთალოზე, არმიის სპორტდარბაზში, სადაც თამაშები 16 საათიდან დაიწყება.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი

მეორე დღე, 29 სექტემბერი

იმედი - შევარდენი 30:15

იმე: ხორავა, იობაშვილი 6, რუსტამოვი 5, მიქავა 5, თურქაძე 4, ხარაიშვილი 3, დვალიძე 2, ჰუსეინოვი 2, მელაშვილი 2, ბაინაზაშვილი 1, რიკაშვილი, სალუქვაძე, სონღულაშვილი, მღებრიშვილი, ხარძიანი, აბრამიძე

შევ: სადირინი, მეძმარიაშვილი 4, ბაზანოვი 3, მიჩილაშვილი 3, ზაალიშვილი 2, ინანიშვილი 2, გიგაური 1, კოპალიანი, მარტიაშვილი, თიგიშვილი, მესხიშვილი, აგაჯანოვი, ბულია, შაქარაშვილი, დოლიძე

ქარიშხალა - მამული 28:17

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი, ბულბულაშვილი 11, კბილაშვილი 6, ფერაძე 6, არსენიშვილი 3, მამულაშვილი 1, გოგუა 1, უნდიაშვილი, ჭანტურია, წიკლაური, ჭინჭარაძე, კვირკელია, ჩიხლაძე, ფხაკაძე

მამ: დავითაშვილი, კორაშვილი 12, სხვიტარიძე 3, წულიაშვილი 2, ლაგვილავა, ტალახაძე, შევჩენკო, თოდუა, ძაგანია, ისმაილოვი, გეჯაძე, ცხვეტიანი

პეგასი - ქარელი 30:7

პეგ: ზურაბიშვილი, მჟავანაძე, ვიბლიანი 6, ხვადაგიანი 5, კალანდაძე 3, გაწერელია 3, კაჭკაჭაშვილი 3, მაისურაძე 3, ცხოვრებაძე 2, ზარნაძე 2, ბაბუციძე 1, ნაზღაიძე 1, გოგავა, ბოლქვაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

ქარ: ცერცვაძე, მეტრეველი 6, ასკაროვი 1, მეარაყიშვილი, გონგლიაშვილი, ელბაქიძე, ნონაშვილი, ლომიტაშვილი, გოგიჩაშვილი, კურტანიძე, კოშკაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გაგა სამყურაშვილი

მდგომარეობა: პეგასი, ქარიშხალა - 4 ქულა, იმედი, შევარდენი - 2, მამული, ქარელი - 0

მესამე დღე, 30 სექტემბერი, ორშაბათი - ასკ დარბაზი

16:00 პეგასი - იმედი

17:15 შევარდენი - ქარიშხალა

18:15 ქარელი - მამული

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

საქართველოს ხელბურთის ფედერაციას 2017 წლის ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატის ჩვენს ქვეყანაში ჩატარება სურს.

ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაცია მასპინძლის ვინაობას 2013 წლის წლის 27 ოქტომბერს, დოჰაში (ყატარი), 34–ე კონგრესზე გამოარკვევს. განაცხადი ორ ქვეყანას აქვს წარდგენილი – საქართველოსა და ხორვატიას.

საქართველოს ხელბურთის ფედერაციის განაცხადში 24–გუნდიანი ტურნირის მასპინლობისთვის 4 ქალაქია შერჩეული – თბილისი, თელავი, ქუთაისი და ბათუმი.

ამ რანგის ტურნირი დამოუკიდებელ საქართველოში სპორტის არცერთ სახეობაში არ გამართულა. ტურნირში ითამაშებენ 1998–99 წლებში დაბადებული ჭაბუკები. ამ ასაკის ხელბურთელები თბილისის 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზეც იასპარეზებენ. ქართველ ხელბურთელებს უკვე დაწყებული აქვთ ინტენსიური მზადება ამ ტურნირისთვის წინასწარ დასახული პროგრამით.

ცხრამეტწლამდელ ვაჟთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2005 წლიდან იმართება ყოველ კენტ წელს. აქამდე ტურნირები ჩატარდა ყატარში, ბაჰრეინში, ტუნისში, არგენტინასა და უნგრეთში. მსოფლიო ჩემპიონები იყვნენ: სერბეთი/მონტენეგრო (2005), დანია (2007, 11, 13), ხორვატია (2009).

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal