სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი


სპორტკომპლექს არენაში დღეს განახლდა ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში. თბილისში თამაშობს 4 გუნდი (სტუ, იმედი, პეგასი, თელავი), დანარჩენი 4 კი 19 ნოემბრიდან სენაკში შეიკრიბება.

დღის პირველ თამაშში ქვეყნის ჩემპიონმა, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა  შედეგიანობაში მიმდინარე სეზონის რეკორდი დაამყარა და 46 გოლი გაუტანა პეგასს. სტუ-ში შედეგიანი  მოთამაშე 11 იყო, ხოლო ყველაზე მეტი გოლი, 9, ზურაბ სიმონიას ანგარიშზეა.

თელაველებმა პირველი ტაიმი 11:15 წააგეს იმედთან, შესვენების შემდეგ ორჯერ შეამცირეს სხვაობა, მაგრამ ბოლო 15 წუთში იმედის უფრო ახალგაზრდულმა გუნდმა იძალა - 29:20.

ხვალ თამაშობენ თელავი - სტუ, პეგასი - იმედი.

საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 13 ნოემბერი

სტუ - პეგასი 46:27

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი, ანდრიაძე - სიმონია 9, სურმავა 7, ორჯონიკიძე 6, ამირანაშვილი 5, გოგოლაძე 5, ბერძენიშვილი 3, გვაზავა 3, აბრამიშვილი 3, გრიშიკაშვილი 2, მსხვილიძე 2, სტურუა 1, ლ. არსენაშვილი, გოგალაძე 

პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - ა. ცხვარაშვილი 10, კოხრეიძე 5, ტ. კალანდაძე 4, აბჟანდაძე 2, დიხამინჯია 2, გელაშვილი 2, ცუხიშვილი 1, დემეტრაშვილი 1, ბაძაღუა, მაისურაძე, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, ი. ცხვარაშვილი, ზარნაძე

მსაჯები: ელენე არაბული , ინა ჭკუასელი

იმედი - თელავი 29:20

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - ბეჟანიშვილი 7, რუსტამოვი 5, იობაშვილი 4, მძელური 4, ალანია 2, გიორგაძე 2, ჩიკვილაძე 2, აბაშიძე 1, გოთოშია 1, თაბაგარი 1, ი. კალანდაძე მაჭარაშვილი, ჩაკვეტაძე

თელავი: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - ანდრიაშვილი 7, გიორგელაშვილი 4, მაისაშვილი 4,  გიგაური 1, მღებრიშვილი 1, ნ. სვიმონიშვილი 1, ი. სამიტაშვილი 1, იაგორაშვილი 1 ბიწკინაშვილი, ცისკარიშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი    

მსაჯები: გია ბროლაძე, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (თ, მ, ფ, წ, ბ, ქ)
სტუ--------------5 5  5  0  175-132 10
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122  6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116  6
იმედი----------- 5 3  0  2  151-153  6
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126  3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115  2
პეგასი----------  5  0  2  3  151-187   2   
თელავი--------- 5  0  1  4  124-155   1

14 ნოემბერი. 15:30 თელავი - სტუ, 17:00 პეგასი - იმედი
15 ნოემბერი. 15:30 პეგასი - თელავი, 17:00 სტუ - იმედი

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

საქართველოში მყოფი ხელბურთის საერთაშორისო ექსპერტი, კონგსვინგერის სახელბურთო აკადემიის პრეზიდენტი, ნორვეგიელი იგორ შესტაკოვი ამ დღეებში ასრულებს სემინარს ქართველი მწვრთნელებისთვის.

 

სემინარი ოლიმპიური სოლიდარობის პროგრამით გაიმართა და მასში ოცამდე ქართველმა მწვრთნელმა მიიღო მონაწილეობდა. კურსი მოიცავდა როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ მეცადინეობებს. ხვალ, 16:30, ოლიმპიურ კომიტეტში გაიმართება საბოლოო შეხვედრა, რომლის დროსაც სემინარის ყველა მონაწილე მიიღებს სასწავლო კურსის პირველი დონის გავლის დამადასტურებელ სერტიფიკატს.

 

 

დღეს კი შესტაკოვს სპორტის სამინისტროში უმასპინძლეს მინისტრის მოადგილემ თამაზ თევზაძემ, სპორტის დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ირაკლი დოლაბერიძემ, სპორტის უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა გურამ ძაგანიამ. შეხვედრას ესწრებოდნენ ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე და ხელბურთის ქართველი ექსპერტი ჯემალ ბარამიძე. საუბარი შეეხო სამომავლო თანამშრომლობას და სასწავლო კურსის გაგრძელებასაც.

 

ფოტოზე: ირაკლი დოლაბერიძე, თამაზ თევზაძე, იგორ შესტაკოვი, ჯემალ ბარამიძე, გურამ ძაგანია, ზურაბ კაკაბაძე

 

საქართველოში მყოფი ხელბურთის საერთაშორისო ექსპერტი, კონგსვინგერის სახელბურთო აკადემიის პრეზიდენტი, ნორვეგიელი იგორ შესტაკოვი ამ დღეებში ასრულებს სემინარს ქართველი მწვრთნელებისთვის.

სემინარი ოლიმპიური სოლიდარობის პროგრამით გაიმართა და მასში ოცამდე ქართველმა მწვრთნელმა მიიღო მონაწილეობდა. კურსი მოიცავდა როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ მეცადინეობებს. ხვალ, 16:30, ოლიმპიურ კომიტეტში გაიმართება საბოლოო შეხვედრა, რომლის დროსაც სემინარის ყველა მონაწილე მიიღებს სასწავლო კურსის პირველი დონის გავლის დამადასტურებელ სერტიფიკატს.

დღეს კი შესტაკოვს სპორტის სამინისტროში უმასპინძლეს მინისტრის მოადგილემ თამაზ თევზაძემ, სპორტის დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ირაკლი დოლაბერიძემ, სპორტის უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა გურამ ძაგანიამ. შეხვედრას ესწრებოდნენ ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე და ხელბურთის ქართველი ექსპერტი ჯემალ ბარამიძე. საუბარი შეეხო სამომავლო თანამშრომლობას და სასწავლო კურსის გაგრძელებასაც.

რუმინეთის ჩემპიონატის მორიგ ტურში ერთმანეთს ქართველი ხელბურთელების კლუბები შეხვდნენ.

სტიინტა ბაკაუმ დაამარცხა პოლიტექნიკა ტიმიშოარა - 23:20. ბაკაუს კარში შოთა თევზაძე იდგა, ხოლო ვლადიმერ რუსიამ 2 გოლი გაიტანა, ისევე როგორც ტიმიშოარას მოთამაშემ, ირაკლი ჩიქოვანმა.

პირველი ტაიმი 12:12 მორჩა, შემდეგ ბაკაუ 17:12 დაწინაურდა და ბოლოსკენ 23:17 იგებდა. რუმინული მედია აღნიშნავს, რომ ორივე გუნდმა კარგად ითამაშა დაცვაში, პირველ ტაიმში თავი განსაკუთრებით გამოიჩნა პოლიტექნიკას მეკარემ ვალჩეანუმ, ხოლო მეორეში რუმინელები უკვე ბაკაუს მეკარეს, თევზაძეს გამოყოფენ.

რუმინეთის ჩემპიონატს 20 ქულით ლიდერობს პოტაისა ტერდა. 17-17 ქულა აქვთ და ორშაბათს ერთმანეთში თამაშობენ კონსტანცა და ბუქარესტის დინამო (რუმინეთში მოგებაზე 3 ქულაა, ფრეზე - 1). სტიინტა ბაკაუ 16 ქულით მეოთხე ადგილზეა (5 მოგება, 1 ფრე, 2 წაგება), ტიმიშოარა 12 ქულით (4 მოგება) 6-7 ადგილებს იყოფს ოდორეისთან.

მეცხრე ტურში ბაკაუ შინ მიიღებს კონსტანცას, ტიმიშოარა უმასპინძლებს ოდორეის.

 

ხელბურთი, რუმინეთის ჩემპიონატი, მერვე ტური

სტიინტა ბაკაუ - პოლი ტიმიშოარა 23:20

ბაკაუ: გრიგორაში, თევზაძე, ტამაში - პაუნიკა 5, ბონდარი 4, გიტა 3, და სილვა 3, იოჰანსონი 2, რუსია 2, დოსპინესკუ 2, ჩელესტინი 1, ფენიჩი 1

პოლი: ვალჩეანუ - ტიმოფტე 5, სანტეიუ 3, მრაკიჩი 2, ჩიქოვანი 2, დანინფელდი 2, ურსუ 2, პეტკოვიჩი 2, ალკა 2.

სურათებზე: ზემოთ - უტევს ჩიქოვანი, კარში - თევზაძე; ქვემოთ - ვლადიმერ რუსია

13 ნოემბერს, სპორტკომპლექს არენაში განახლდება საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში.

თბილისში ითამაშებს აღმოსავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდი - სტუ, პეგასი, იმედი და თელავი. დასავლეთის ქვეჯგუფში (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს 19-21 ნოემბერს გამართავს სენაკში, რის შემდეგაც პირველი წრე დასრულდება. ჩემპიონი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება.

ეროვნული ჩემპიონატი. სპორტკომპლექსი არენა. განრიგი

13 ნოემბერი. 15:30 სტუ - პეგასი, 17:00 იმედი - თელავი

14 ნოემბერი. 15:30 თელავი - სტუ, 17:00 პეგასი - იმედი

15 ნოემბერი. 15:30 პეგასი - თელავი, 17:00 სტუ - იმედი

მდგომარეობა

სტუ------------4 0 0 129-105 8

ბათუმი--------3 0 1 151-122 6

სამტრედია----3 0 1 135-116 6

იმედი----------2 0 2 122-133 4

ქუთაისი-------1 1 2 112-126 3

ჭაბუკები-------0 2 2 107-115 2

პეგასი----------0 2 2 124-141 2

თელავი--------0 1 3 104-126 1

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში გაირკვა მეორე ჯგუფური ეტაპის 8 მონაწილიდან 6. სათამაშოა ბოლო ტური.

პირველ ჯგუფში უპირობოდ გაიმარჯვა მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრულმა დიორი ეტომ, მეორე საგზურისთვის კი დანარჩენი სამი გუნდი იბრძვის. მომავალ შაბათ-კვირას ითამაშებენ დიორი - ბაია მარე, ტიურინგერი - ჰიპო.

მეორე ჯგუფში დანიურმა მიდტიულანდმა სტუმრად დაამარცხა უნგრეთის ფერენცვაროში და მეორე ეტაპზე გასვლა გაინაღდა. მეორე საგზურის მფლობელი გაირკვევა ფერენვაროშისა და მონტენეგროს ბუდუჩნოსტის თამაშში, ოღონდ უნგრელები უკვე სტუმრად თამაშობენ.

დანარჩენ 2 ჯგუფში ყველაფერი ცხადია. სლოვენიის კრიმმა და შვედეთის სევეფოფმა ერთმანეთში ფრედ ითმაშეს და ოფიციალურად გაიფორმეს მეორე ეტაპზე გასვლა, ხოლო დანიურ ლარვიკსა და მაკედონიურ ვარდარს საგზური აქამდე ჰქონდათ განაღდებული.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 9-10 ნოემბერი

A ჯგუფი

ბაია მარე (რუმ) - ტიურინგერი (გერ) 20:19

ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – დიორი ეტო (უნგ) 27:28

დიორი 10, ჰიპო 4 / ბაია მარე 4, ტიურინგერი 2

B ჯგუფი

ლიუბლინი (პოლ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ) 22:30

ფერენცვაროში (უნგ) – მიდტიულანდი (დან) 25:26

მიდტიულანდი 8, ბუდუჩნოსტი 6 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

ლაიპციგი (გერ) - მეცი (საფ) 22:25

სევეჰოფი (შვდ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 25:25

კრიმი 7, სევეჰოფი 7 / მეცი 4, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 30:20

პოდრავკა (ხორ) - ლარვიკი (ნორ) 19:24

ვარდარი 9, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

 

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

ფოტოზე: ფერენცვაროში - მიდტიულანდი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal