სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, დღეს, თელავში პრინციპული თამაში გაიმართა.

ყვარლის გუნდმა 24:22 დაამარცხა გორი და მეორე ადგილი ჩამოართვა იმის ხარჯზე, რომ პირველი წრის თამაში მხოლოდ ერთი ბურთით ჰქონდა წაგებული.

გორი ამ თამაშამდე 2 ქულით ჩამორჩებოდა ლიდერს, თელავის გუნდს და უშუალო თამაშში გამარჯვების შემთხვევაში პირველობის შანსი ჰქონდა, მაგრამ ვერ გამოიყენა.

ლიდერთა სამეულიდან ხვალ თამაშობენ თელავი-გორი, ხოლო შაბათს ყვარელი-თელავი.

ტური შაბათს დასრულდება. გამოვლინდება აღმოსავლეთ საქართველოს ჩემპიონი და გუნდები, რომლებიც გააგრძელებენ საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას.

მეორე ეტაპზე გავა თბილისის, აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი. ეს 10 გუნდი ერთწრიან ტურნირში გამოავლენს ექვსეულს, რომელიც უშუალოდ ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. ყოველ ახალ ეტაპზე ქულების ათვლა ნულიდან დაიწყება.

თამაშების ვიდეო-სტრიმინგი ეწყობა ხელბურთის ფედერაციის ვებ-გვერდით და პარტნიორი საიტის, myvideo.ge მეშვეობით: http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . აღმოსავლეთი . მეორე წრე, თელავი

28 ნოემბერი

რუსთავი - თელავი 26:32

ახაშენი - ყვარელი 8:15

ახაშენი - თელავი 7:14

გორი - ყვარელი 22:24

გორი: ვათიაშვილი - ტარუაშვილი 7, მჭედლიშვილი 7, ტიელიძე 4, ნიაზაშვილი 2, დალაქიშვილი 1, ქესანაშვილი 1

ყვარელი: ბოლაშვილი - დოლმაზაშვილი 6, ჭერაშვილი 5, ჯიქურიშვილი 4, ხაჩიშვილი 4, ცულიკაშვილი 3, ბურკაძე 2

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

მდგომარეობა

თელავი 16 ქულა (8 თამაშიდან), ყვარელი 12 (8), გორი 10 (7), / რუსთავი 6 (7) / ახაშენი 2 (8), ლაგოდეხი 2 (10)

29 ნოემბერი

12:00 ახაშენი - რუსთავი

13:20 თელავი - გორი

14:40 რუსთავი - ყვარელი

16:00 ახაშენი - გორი

30 ნოემბერი

12:00 გორი - რუსთავი

13:20 ყვარელი - თელავი

14:40 საზეიმო დახურვა და დაჯილდოება

(ლაგოდეხის გუნდი მეორე წრეზე არ გამოცხადდა და ყველა თამაშში მიესაჯა 0:10)

თბილისი. მეორე ტური - 4-8 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

დასავლეთი. მეორე ტური 10–14 დეკემბერს სენაკში

ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6 / წყალტუბო 4 / ქუთაისი 2, ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი


საქართველოს გოგონების ნაკრებმა (15) უკრაინაში პირველი მატჩი გამართა. ნაკრები ამხანაგურ მატჩში შეხვდა ქალაქ ბროვარის ოლიმპიური რეზერვების სკოლის გუნდს და 29:23 გაიმარჯვა. ყველაზე შედეგიანები იყვნენ თათია გადელია (7 გოლი) და ნინო გაბისონია (5).

ხვალიდან საქართველოს ნაკრები ჩაერთვება ოთხთა ტურნირში. პირველ დღეს ვეთამაშებით ბელარუსის ნაკრებს, პარასკევს - ზაპოროჟიეს გუნდს და შაბათს - უკრაინის ნაკრებს.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები (15წ)

12. თინათინ ყაველაშვილი (მეკარე, პეგასი, 165 სმ, 1998)

16. ქრისტინე ჯავახია (მეკარე, ფოთი, 174 სმ, 1998)

9. სოფი ნარიმანიძე (შუამარბი, მამული, 175 სმ, 1998)

13. ნინო გაბისონია (შუამარბი, მამული, 173, 1998)

3. ანა ყველაშვილი (შუამარბი, მამული, 163, 1998)

11. თათია გადელია (შუამარბი, ფოთი, 165, 1998)

2. თამარ ჩოგოვაძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

5. მაია ბერიძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

17. მედეა ჩოხელი (ხაზი, პეგასი, 173, 1999)

7. თეონა ჯაღათაშვილი (ხაზი, მამული, 166, 1999)

6. ქრისტინე ღვალაძე (გარემარბი, მამული, 155, 1998)

8. ნინო სიხარულიძე (გარემარბი, ფოთი, 163, 1999)

18. ქეთევან ვენეცკი (გარემარბი, პეგასი, 172, 1998)

10. თამარ გიორგაძე (გარემარბი, მამული, 167, 1998)

მთავარი მწვრთნელი მაია კარბუნარი

მწვრთნელი ელისო ჟურულიშვილი

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასის პირველ ტურში საქართველოს თვრამეტწლამდელთა ნაკრებმა 33:28 დაამარცხა უკრაინის გუნდი.

ქართველი ჭაბუკებიდან ყველაზე მეტი, 18 გოლი გაიტანა სტუ-ს შუამარბმა თეიმურაზ ორჯონიკიძემ (ფოტოზე), 7 - პეგასის ცაცია ინსაიდმა ალექსანდრე ცხვარაშვილმა, 4 - სამტრედიის ხაზის მოთამაშემ ჯაბა ხაჟომიამ. მეორე მატჩში რუსეთის ნაკრებმა დაამარცხა სომხეთი - 45:13.

ხვალ ქართველი ჭაბუკები ეთამაშებიან სომხებს, ხოლო ჩემპიონი ბოლო ტურში, რუსეთ-საქართველოს შეხვედრაში გაირკვევა.

ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით საქართველოს ნაკრები ემზადება ევროპის 2014 წლის 18-წლამდელთა ჩემპიონატისთვის. შესარჩევი ტურნირი გუნდს 10-12 იანვარს აქვს ხორვატიაში - ხორვატიის, მაკედონიისა და ჰოლანდიის გუნდების წინააღმდეგ. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი. ერევანი. 18-წლამდელები

28 ნოემბერი

საქართველო - უკრაინა 33:28

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 18, ცხვარაშვილი 7, ხაჟომია 4, გიორგაძე 2, დემეტრაშვილი 1, კოხრეიძე 1, ბაძაღუა, გოგოლაძე, აბჟანდაძე, დიხამინჯია, ცუხიშვილი, ნაზღაიძე

რუსეთი - სომხეთი 45:13

29 ნოემბერი, 14:00 რუსეთი - უკრაინა, 16:00 სომხეთი - საქართველო

30 ნოემბერი, 12:00 საქართველო - რუსეთი, 14:00 სომხეთი - უკრაინა

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ხორვატიაში

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

 

გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები. ხვალ თელავში იწყება უფროსი ასაკის ბიჭების (1998-99) მეორე წრე აღმოსავლეთ ჯგუფში.

პირველ ეტაპზე გამოვლიდებიან რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები, რის შემდეგაც 10 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს.

თელავში დღეს გაიმართა პირველი წრის გამოტოვებული შეხვედრა. თელავის გუნდმა 31:25 დაამარცხა ყვარელი და პირელი წრის შემდეგ ერთპიროვნული ლიდერი გახდა 10 ქულით. მეორე ადგილზეა გორი (8) მესამეზე ყვარელი (6). ყველაზე შედეგიანები იყვნენ თელაველი გიორგი კაიშაური 10 გოლით და ყვარლელი გიორგი ჭრელაშვილი (9).

28-30 ნოემბერს თელავში გაიმართება მეორე წრე და გამოვლინდება აღმოსავლეთის ჩემპიონი. 30 ნოემბერს გაიმართება დაჯილდოება.

თამაშების ვიდეო-სტრიმინგი მოეწყობა ხელბურთის ფედერაციის ვებ-გვერდით.

განრიგი:

28 ნოემბერი

13:00 რუსთავი - თელავი

14:20 გორი - ყვარელი

15:40 ახაშენი - ყვარელი

17:00 ახაშენი - თელავი

29 ნოემბერი

12:00 ახაშენი - რუსთავი

13:20 თელავი - გორი

14:40 რუსთავი - ყვარელი

16:00 ახაშენი - გორი

30 ნოემბერი

12:00 გორი - რუსთავი

13:20 ყვარელი - თელავი

14:40 საზეიმო დახურვა და დაჯილდოება

სპორტკომპლექს არენაში ითამაშეს უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭებმა. პეგასმა 2-2 თამაში მოუგო ქარიშხალასა და იმედს და თბილისის ჯგუფში ორი წრის შემდეგ ლიდერობს. ტურნირი 204 წელს განახლდება.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99

აღმოსავლეთი. თელავი 10 ქულა, გორი 8, ყვარელი 6, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0

მეორე ტური - 2830 ნოემბერს თელავში

თბილისი. ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0

მეორე ტური - 4-8 დეკემბერს თბილისში.

დასავლეთი. ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6, წყალტუბო 4, ქუთაისი 2, ბათუმი 0

მეორე ტური 10–14 დეკემბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ბიჭები, 2000-01

თბილისი. 25-26 ნოემბერი. იმედი - პეგასი 1:32, 4:30. იმედი - ქარიშხალა 3:20, 9:18. პეგასი - ქარიშხალა 35:20, 28:21 - პეგასი 8 ქულა, ქარიშხალა 4, იმედი 0

აღმოსავლეთი. ორი წრის შემდეგ: გორი 12 ქულა, თელავი 6, ყვარელი 4, რუსთავი 2

დასავლეთი. ორი წრის შემდეგ: ქუთაისი 16 ქულა, ფოთი 7, ზუგდიდი 6, სამტრედია 5, ბათუმი 4

ტურნირი გაგრძელდება 2014 წელს.

გოგონები, 1998-99

პირველი წრის შემდეგ: მამული - 11 ქულა, ფოთი - 10, ყვარელი - 9, პეგასი - 6, წყალტუბო - 4, იმედი - 2, ქარიშხალა - 0

ტურნირი გაგრძელდება 2014 წელს.


საქართველოს ხელბურთელ გოგონათა ნაკრებმა (1998-99) პირველი მატჩი გამართა უკრაინის ქალაქ ბროვარიში დაწყებულ საერთაშორისო ტურნირზე და ბელარუსთან დამარცხდა - 19:27.

ისევე როგორც გუშინდელ ამხანაგურ მატჩში ბროვარის გუნდთან, საქართველოს ნაკრებში ყველაზე შედეგიანი იყო ფოთელი თათია გადელია (ფოტოზე) 9 გოლით. 4 გოლი თამარ გიორგაძემ გაიტანა.

ელისო ჟურულიშვილი, ნაკრების მწვრთნელი: - მართალია, ბელარუსის ნაკრები ბროვარის გუნდზე უფრო ძლიერი იყო, მაგრამ არც იმდენად, რომ წაგება მხოლოდ ამას დავაბრალოთ, უბრალოდ, საქართველოს ნაკრებმა თავის შესაძლებლობებზე სუსტად ითამაშა. ბელარუსის გუნდი, ისევე როგორც ჩვენი ნაკრები, თბილისის 2015 წლის ახალგაზრდული ოლიმპიადისთვის ემზადება და უკვე 2 წელია, ერთად ვარჯიშობს. შევეცდებით, დარჩენილ 2 შეხვედრაში დღევანდელი შეცდომები არ გავიმეოროთ და უკეთესად ვითამაშოთ. მეორე მატჩში უკრაინის ნაკრებმა დაამარცხა ზაპოროჟიეს გუნდი - 20:19. უკრაინამ ნაკრებად სწორედ ის გუნდი გამოიყვანა, რომელსაც გუშინ ამხანაგურ შეხვედრაში 29:23 ვაჯობეთ - ბროვარის ოლიმპიური რეზერვების სკოლა, სადაც 1997-98 წლებში დაბადებული გოგონები თამაშობენ. ასე რომ, ორივე დარჩენილ შეხვედრაში მოგებისთვის ვიბრძოლებთ.

ხვალ საქართველოს გოგონათა ნაკრების მეტოქე უკრაინის მთავარი სახელბურთო ცენტრის, ზაპოროჟიეს ნაკრები იქნება, შაბათს - უკრაინის ნაკრები.

 

საერთაშორისო ტურნირი უკრაინაში. 28 ნოემბერი, ბროვარი

საქართველო (15წ) - ბელარუსი (15წ) 19:27

საქართველო: ყაველაშვილი, ჯავახია - გადელია 9 , გიორგაძე 4, გაბისონია 1, ღვალაძე 1, ჩოხელი 1, სიხარულიძე 1, ჩოგოვაძე 1, ბერიძე 1, ნარიმანიძე, ჯაღათაშვილი, ყველაშვილი, ვენეცკი (მთ. მწვრთნელი მაია კარბუნარი)

ერევანში, საერთაშორისო ტურნირზე მიემგზავრება საქართველოს თვრამეტწლამდელ ვაჟთა ნაკრები. სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასზე გუნდის მეტოქეები იქნებიან რუსეთი, უკრაინა და სომხეთი.

ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით საქართველოს ნაკრები ემზადება ევროპის 2014 წლის 18წ ჩემპიონატისთვის. შესარჩევი ტურნირი გუნდს 10-12 იანვარს აქვს ხორვატიაში - ხორვატიის, მაკედონიისა და ჰოლანდიის გუნდების წინააღმდეგ. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

ერევანში ქართველი ჭაბუკები ჯერ უკრაინელებს ეთამაშებიან, შემდეგ მასპინძლებს და ბოლო დღეს - რუსეთს. სომხეთის თვრამეტწლამდელთა გუნდი ამასწინათ სტუმრობდა თბილისში და 11:39 წააგო ქართველ თანატოლებთან.

2014 წელს შესარჩევი ტურნირი უწევს საქართველოს ახალგაზრდულ, 20წ ნაკრებსაც (მწვრთნელი ბექარ ორჯონიკიძე). ეს გუნდი 4-6 აპრილს ითამაშებს ესპანეთში, მასპინძლების, ნორვეგიისა და მონტენეგროს წინააღმდეგ. ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირზე ამ ჯგუფიდანაც 2 გუნდი გადის.

2015 წელს ორივე ეს ნაკრები უკვე მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაციას ითამაშებს 19წ და 21წ ასაკობრივ კატეგორიებში.

 

საქართველოს 18წ ნაკრები სომხეთში

1. ირაკლი ხიდეშელი (მეკარე, სტუ, 188 სმ, 1996)

12. ზურაბ ცინცაძე (მეკარე, პეგასი, 178 სმ, 1996)

8. თეიმურაზ ორჯონიკიძე (შუამარბი, სტუ, 195 სმ, 1996)

6. ალექსანდრე ცხვარაშვილი (შუამარბი, პეგასი, 180, 1996)

10. გივი გიორგაძე (შუამარბი, იმედი, 190, 1996)

4. მიხეილ ნაზღაიძე (შუამარბი, პეგასი, 182, 1998)

5. ამირან აბჟანდაძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 185, 1996)

21. ვლადიმერ ბაძაღუა (გამთამაშებელი, პეგასი, 173, 1996)

9. ჯაბა ხაჟომია (ხაზი, სამტრედია, 182, 1996)

13. გაგა დემეტრაშვილი (ხაზი, პეგასი, 187, 1996)

14. გიგა კოხრეიძე (ხაზი, პეგასი, 187, 1996)

3. ირაკლი გოგოლაძე (გარემარბი, სტუ, 177, 1996)

18. გიორგი დიხამინჯია (გარემარბი, პეგასი, 172, 1997)

7. კირილე ცუხიშვილი (გარემარბი, პეგასი, 182, 1996)

 

მთავარი მწვრთნელი: ტიტე კალანდაძე

მწვრთნელი: გიორგი გვაზავა

ოფიციალური პირი: ვახტანგ ბერიაშვილი


სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი ერევანში, 18წ

28 ნოემბერი, 14:00 უკრაინა - საქართველო, 16:00 სომხეთი - რუსეთი

29 ნოემბერი, 14:00 რუსეთი - უკრაინა, 16:00 სომხეთი - საქართველო

30 ნოემბერი, 12:00 საქართველო - რუსეთი, 14:00 სომხეთი - უკრაინა


ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ხორვატიაში

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal