facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

სომხეთიდან გამარჯვებით დაბრუნებულმა საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა ხელბურთის ფედერაციაში დღეს პრესკონფერენცია გამართა.

1996-97 წლებში დაბადებულთა გუნდმა ერევანში სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასზე დაამარცხა რუსეთის ნაკრები ( 33:28) უკრაინა (33:28) და სომხეთი (32:21) და პირველი ადგილი დაიკავა. მთავარ ჯილდოსთან ერთად გუნდს კიდევ 4 პრიზი ერგო - საუკეთესო ბომბარდირი გახდა თემურ ორჯონიკიძე (36 გოლი), ორჯონიკიძემ, ალექსანდრე ცხვარაშვილმა და მეკარე ზურაბ ცინცაძემ კი თავ-თავიანთ სათამაშო პოზიციებზე საუკეთესო ხელბურთელის ჯილდო მოიპოვეს.

ტიტე კალანდაძე, მთავარი მწვრთნელი: - ჩვენი გუნდისთვის ეს ფაქტიურად პირველი ტურნირი იყო. ბოლო თამაშის წინ ფავორიტებად რუსები ითვლებოდნენ. მათ გაცილებით დიდი სხვაობით დაამარცხეს მეტოქეები, მაგრამ ჩვენ მეორე მატჩში, სომხეთთან ძალები დავზოგეთ და რუსეთან საბრძოლველად მოვემზადეთ. ფიზიკურად მეტოქე ჩვენზე ძლიერი იყო, რამდენიმე ორმეტრიანი მოთამაშეც ჰყავდათ, მაგრამ თამაშმა გვანახა, რომ სწორი ტაქტიკითა და შემართებით ხელბურთში ყველასთან გამარჯვება შეიძლება. ძალიან კარგად ითამაშეს შეტევის ლიდერებმა ორჯონიკიძემ და ცხვარაშვილმა, გამოვყოფ დაცვასაც: მეკარე ცინცაძეს, კოხრეიძესა და დემეტრაშვილს. ამ მოგებამ ძალიან კარგი განწყობა შეგვიქმნა ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირისთვის. მეტოქეები ძლიერი გვყავს - ხორვატია მასპინძელია და სახელბურთო ქვეყანაა, მაკედონიაში მე თავად მითამაშია 3 სეზონი და ვიცი, რომ იქ ხელბურთი პირველი სპორტია, ჰოლანდიაშიც საკმაოდ განვითარდა ეს სახეობა, მაგრამ, ჩვენ ფინალური ეტაპის საგზურისთვის საბრძოლველად წავალთ.

ვახტანგ ბერიაშვილი, დელეგაციის ხელმძღვანელი: - მწვრთნელებმა სწორი ტაქტიკა შეარჩიეს რუსეთთან მატჩისთვის. მთავარი იყო, რომ რუსეთისთვის სწრაფი შეტევის საშუალება არ მიგვეცა, რაც მოვახერხეთ კიდეც. თავიდან ბოლომდე ვლიდერობდით, დარბაზი ძალიან გვიჭერდა მხარს, მაგრამ დადგა მომენტი, როცა რუსები 3 ბურთამდე წამოგვეწივნენ და ამ მომენტში 2 ძალიან მნიშვნელოვანი გოლი გაიანა გარემარბმა ირაკლი გოგოლაძემ. ჯილდო თავად სომხეთის პრემიერ მინისტრმა, ტიგრან სარგსიანმა გადმოგვცა.

პრესკონფერენციას ესწრებოდნენ ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე და სპორტის მინისტრის მოადგილე თამაზ თევზაძე.

საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრები ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით ემზადება ევროპის 2014 წლის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირისთვის, რომელიც 10-12 იანვარს გაიმართება ხორვატიაში. 10 იანვარს ვეთამაშებით ჰოლანდიას, 11 იანვარს - ხორვატიას და 12 იანვარს - მაკედონიას. ფინალურ ტურნირზე ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

ტურნირის ფოტოები:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.389456674521108.1073741893.153041141495997&type=1

პრესკონფერენციის ფოტოები:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.389803834486392.1073741894.153041141495997&type=1


საქართველოს ხელბურთელ გოგონათა ნაკრებმა (1998-99) უკრაინის ქალაქ ბროვარიში დასრულებული საერთაშორისო ტურნირის ბოლო მატჩი უკრაინასთან წააგო - 18:25.

მეორე მატჩში ზაპოროჟიეს გუნდმა დაამარცხა ბელარუსი - 22:19. შედეგად, ორი უკრაინული გუნდი, რომლებიც 1997-98 წლებში დაბადებულებით ასპარეზობდნენ, პირველ-მეორე ადგილებზე გავიდნენ. ჩვენი ნაკრები 19:27 დამარცხდა ბელარუსთან და 15:26 ზაპოროჟიეს გუნდთან.

ელისო ჟურულიშვილი, მწვრთნელი: - ნაკრებისთვის ეს პირველი საერთაშორისო ტურნირი იყო. აქამდე ერთადერთხელ, შარშან ვიყავით ბაქოში, სადაც სამი ამხანაგური თამაში გვქონდა. ამის გათვალისწინებით, კიევის ტურნირზე გამოსვლა ნორმალური იყო. მასპინძლებს მოეწონათ ჩენი გუნდი - გვითხრეს, რომ აზარტული, ემოციური და პერსპექტიული გოგონები გვყავს, რომლებმაც დაამშვენეს ტურნირი. დღეს გაიმართა საზეიმო დახურვა, რომელზედაც ჩვენი გუნდიდან საუკეთესო მოთამაშის პრიზი თათია გადელიას გადაეცა - მან 3 თამაშში 19 გოლი გაიტანა. უკრაინაში კიდევ ერთი დღე ვრჩებით, კვირას ამხანაგური მატჩი გვექნება ბროვარის ბუნდთან, რომელსაც ერთი მსგავსი თამაში უკვე მოვუგეთ - 29:23. საქართველოში ორშაბათს დავბრუნდებით.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები ემზადება ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც 2015 წელს თბილისში გაიმართება. 2015 წლიდან გუნდი უკვე ჩვიდმეტწლამდელთა ევროპის ჩემპიონატზე ითამაშებს, ერთი წლის შემდეგ კი მსოფლიო პირველობაზე. 2014 წელს გუნდს მზადების ბევრად უფრო ინტენსიური ეტაპი ექნება, რაც რამდენიმე საერთაშორისო ტურნირსაც მოიცავს.

საერთაშორისო ტურნირი უკრაინაში. 30 ნოემბერი, ბროვარი, მესამე დღე

საქართველო (15წ) - უკრაინა (16წ) 18:25

საქართველო: ჯავახია, ყაველაშვილი - ბერიძე 4, ჩოხელი 4, გადელია 4, ღვალაძე 3, ჯაღათაშვილი 1, ნარიმანიძე 1, გაბისონია 1, ჩოგოვაძე, ყველაშვილი, ვენეცკი, გიორგაძე, სიხარულიძე (მთ. მწვრთნელი მაია კარბუნარი, მწვრთნელი ელისო ჟურულიშვილი)

ზაპორიჟიე - ბელარუსი 22:19

საბოლოო მდგომარეობა: უკრაინა 6 ქულა, ზაპოროჟიე 4, ბელარუსი 2, საქართველო 0

სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგაზე დასრულდა მეშვიდე ტური და გამოცხადდა შესვენება თებერვლამდე.

16-დან 7 მერვედფინალისტი უკვე ცნობილია. მათ შორის 4 გერმანული კლუბია - თასის მფლობელი ჰამბურგი, კილი, ფლენზბურგი და ლიოვენი, ასევე უნგრეთის ვესპრემი, ესპანეთის ბარსელონა და დანიის კოლდინგი.

მიზანი თითქმის მიღწეული აქვს პარი-სენ ჟერმენსაც, ვინც მინსკში ტრავმიებული ლიდერის, მიკელ ჰანსენის გარეშეც მოუგო დინამოს - 35:29. პარიზელმა მლადენ ბოიინოვიჩმა 10 გოლი გაიტანა. ამავე ჯგუფში ფრედ დასრულდა მაკედონიის მეტალურგისა და თიუნის მატჩი - 24:24. შვეიცარიელებმა პირველი, ისტორიული ქულა მოიპოვეს ჩემპიონთა ლიგაში.

დანიურმა ოლბორგმა შინ 26:27 წააგო გერმანიის ფლენზბურგთან, რომელმაც პლეიოფის საგზური გაინაღდა, ხოლო გერმანულმა კილმა 9000 მაყურებლის თვალწინ, შინ დაამარცხა პოლონეთის ვისლა - 34:25.

მერვე ტური გაიმართება 5 თებერვალს, ხოლო ჯგუფური ტურნირი დასრულდება 23 თებერვალს. იქამდე კი სანაკრებო სეზონია. 6 დეკემბერს სერბეთში იწყება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი, ხოლო 12 იანვარს , დანიაში - კაცების ევროპის პირველობა,

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

7 ტური. 27 ნოემბერი-1 დეკემბერი

A ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) 26:32

ვესპრემი (უნგ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:20

ცელიე ლაშკო (სლნ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 26:20

ვესპრემი 14 ქულა, რეინნეკარი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) - კოლდინგი (დან) 27:24

დიუნკერკი (საფ) - ტარგი კილცე (პოლ) 30:25

კილი (გერ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 34:25

კილი 12, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 30:23

დინამო მინსკი (ბლრ) - პსჟ (საფ) 29:35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 24:24

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 32:40

ჰამბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 34:27

ოლბორგი (დან) - ფლენზბურგი (გერ) 26:27

ჰამბურგი 12, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი


თელავში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის აღმოსავლეთ ლიგაში. ბოლო მატჩში თელავი 31:33 დამარცხდა ყვარელთან, მაგრამ ბურთების უკეთესი სხვაობით მაინც გახდა ჩემპიონი.

სამმა გუნდმა - თელავმა, ყვარელმა და გორმა 8 თამაში მოიგო, 2 წააგო და 16-16 ქულა დააგროვა. პირად შეხვედრებიში თელავს ბალანსი +2 აღმოაჩნდა, გორს +1, ყვარელს - 3. ადგილებიც ასე განაწილდა. სამივე გუნდი ბრძოლას გააგრძელებს უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის, სადაც გავლენ აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი.

თამაში საოცარი სცენარით განვითარდა. თელავმა ტაიმმი 19:15 მოიგო, მაგრამ შესვენების შემდეგ ყვარელმა დევნა წამოიწყო და ტაიმის შუაში დაწინაურდა. დასრულებამდე წუთით ადრე ყვარელი 4 ბურთით იგებდა, რაც იმას ნიშნავდა, რომ ჩემპიონი ხდებოდა გორი. 5 ბურთით გამარჯვების შემთხვევაში ყვარელი მეორე ადგილზე გადაინაცვლებდა, ხოლო 6-ბურთიან სხვაობაზე თავად ხდებოდა ჩემპიონი, მაგრამ 2 ბურთი თელაველებმა გაიტანეს და 3 გუნდს შორის მატჩებში ბურთების სხვაობის მიხედვით, მხოლოდ 1 ბურთით აჯობეს გორს.

ამგვარად, აღმოსავლეთის ლიგის ჩემპიონი გახდა, თელავი (მწვრთნელები ანდრო ანდრიაშვილი და შალვა მამალაშვილი), მეორე ადგილზეა გორი (გია მამაცაშვილი და თორნიკე გაგლოშვილი), მესამე პრიზიორია ყვარელი (გოჩა ღონიაშვილი და ზურაბ ხარებაშვილი).

მატჩის დასრულების შემდეგ გაიმართა გამარჯვებულთა დაჯილდოება, რომელშიც მონაწილეობდნენ ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე, ვიცე-პრეზიდენტები იმედო ფხაკაძე და ვახტანგ მეიფარიანი, ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე, კახეთის რეგიონული ფედერაციის თავმჯდომარე გიორგი სვიმონიშვილი.

4-6 დეკემბერს დასავლეთის ლიგის ჩემპიონი გამოვლინდება სენაკში, ხოლო 9-13 დეკემბერს -თბილისის ლიგის პრიზიორები. 10 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას განაგრძობს უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 6 საუკეთესო გუნდი, რომლებიც ფინალურ ტურს გამართავენ. ქულების ათვლა მეორე და მესამე ეტაპებზე ნულიდან დაიწყება.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . აღმოსავლეთი . მეორე წრე, თელავი

30 ნოემბერი

ყვარელი - თელავი 33:31

ყვარელი: მოლაშვილი - ჭერაშვილი 9, დოლმაზაშვილი 8, ჯიქურაშვილი 7, ბურკაძე 5, ხაჩიშვილი 4, ცულიკაშვილი

თელავი: ლილუაშვილი - დანილაშვილი 21, ჯაშიაშვილი 3, ბაჩიაშვილი 3, გიგაური 2, კაიშაური 1, ყორიაული 1

საბოლოო მდგომარეობა: 1. თელავი 16 ქულა (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მატჩები სამ გუნდს შორის: თელავი - გორი 29:26, 24:29, გორი - ყვარელი 28:27, 22:24, თელავი - ყვარელი 31:25, 31:33

დასავლეთი. მეორე ტური 4-6 დეკემბერს სენაკში

ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6 / წყალტუბო 4 / ქუთაისი 2, ბათუმი 0

თბილისი. მეორე ტური - 9-13 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე მაკედონიის ზომიმაკ-სტრუმიცამ საპასუხო მატჩში 33:24 დაამარცხა დანიის ორჰუსი და მეოთხე წრეში გავიდა.

პირველი თამაში მაკედონიელებს 26:29 ჰქონდათ წაგებული. სტრუმიცას მარჯვენა გარემარბმა რევაზ ჭანტურიამ 3 გოლი გაიტანა და ამ სეზონის ოთხ თამაშში ფედერაციის თასზე 17 გოლი დაუგროვდა. დღეს ყველაზე შედეგიანი იყო მაკედონიელი რადოსლავ სტოიანოვიჩი - 13 გოლი.

შეჯიბრებას გამოეთიშა შტიინცა ბაკეუ. რუმინელებს სტუმრად 25:40 ჰქოდათ წაგებული შვედეთის კრისტიანსტადთან, მაგრამ მეორე მატში მაქსიმუმ შვიდგოლიან სხვაობას მიაღწიეს, საბოლოოდ კი მხოლოდ ოთხით მოიგეს - 27:23. შოთა თევზაძე რუმინული კლუბის კარს მეორე ტაიმში იცავდა, ვლადიმერ რუსია კი თამაშის უმეტეს დროს მოედანზე იყო, მაგრამ გოლი ბურთი არ გაუტანია. რუსიამ შეჯიბრება 4 გოლით დაასრულა. რუმინელთა გუნდში ყველაზე შედეგიანი იყო ბრაზილიელი და სილვა - 10 გოლი.

სანამ ბაკეუ ევროთასებზე გამოდიოდა, კიდევ ერთი ქართველის კლუბმა, ტიმოშოარას პოლიტექნიკამ რუმინეთის ჩემპიონატზე ითამაშა. ირაკლი ჩიქოვანი ზედიზედ მესამედ გახდა პოლიტექნიკას საუკეთესო ბომბარდირი 8 გოლით, მაგრამ კლუბი ზედიზედ მესამედ დამარცხდა - შინ, 25:28, პანდურისთან.

დღეს ჩემპიონთა ლიგაზე გაიმართა 5 მატჩი. ვარდარ სკოპიესთან გამარჯვების სემდეგ მერვედფინალის საგზური ოფიციალურად გაინაღდა ბარსელონამ. მეშვიდე ტური ხვალ დასრულდება 4 მატჩით, რის შემდეგაც თებერვლამდე შესვენება გამოცხადდება.

ფოტო: რეზო ჭანტურია (23)

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

7 ტური. 27 ნოემბერი-1 დეკემბერი

A ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) 26:32

ვესპრემი (უნგ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:20

ცელიე ლაშკო (სლნ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 26:20

ვესპრემი 14 ქულა, რეინნეკარი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) - კოლდინგი (დან) 27:24

დიუნკერკი (საფ) - ტარგი კილცე (პოლ) 30:25

1 დეკ, 17:30 კილი (გერ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 30:23

1 დეკ, 18:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - პსჟ (საფ)

1 დეკ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 13, მეტალურგი 8, პსჟ 7, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 32:40

ჰამბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 34:27

1 დეკ, 19:00 ოლბორგი (დან) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი 12, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

 

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასის ბოლო ტურში საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა (1996-97) დაამარცხა რუსეთის ნაკრები, 33:28 და პირველი ადგილი დაიკავა.

როგორც დელეგაციის ხელმძღვანელმა, ვახტანგ ბერიაშვილმა ერევნიდან გვაცნობა, თამაში ქართველების უპირატესობით მიმდინარეობდა, ტაიმი 17:13 მოგიგეთ და მთელი მატჩის განმავლობაში წინ ვიყავით. რუსებმა მსოლოდ ორჯერ მოახერხეს სხვაობის 3 ბურთამდე შემცირება. 11 გოლი გაიტანა სტუს-შუამარბმა თემურ ორჯონიკიძემ (მის ანგარიშზე 36 გოლია 3 თამაშში), 9 გოლი შეაგდო პეგასის ინსაიდმა ალექსანდრე ცხვარაშვილმა, 7 - სამტრედიის ხაზის მოთამაშემ ჯაბა ხაჟომიამ, 4 - სტუ-ს გარემარბმა ირაკლი გოგოლაძემ, თითო - იმედის ინსაიდმა გივი გიორგაძემ და პეგასის ხაზმა გიგა კოხრეიძემ. გამოსარჩევია პეგასის მეკარის, ზურაბ ცინცაძის კარგი თამაშიც.

ამ თამაშამდე საქართველოს ნაკრებმა მოუგო უკრაინას (33:28) და სომხეთს (32:21), ხოლო რუსებს იგივე მეტოქეები გაცილებით დიდი სხვაობით ყავდათ დამარცხებულები (43:16, 45:13).

ჩვენი 18-წლამდელთა გუნდი ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით გააგრძელებს მზადებას ევროპის 2014 წლის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირისთვის, რომელიც 10-12 იანვარს გაიმართება ხორვატიაში. მეტოქეები არიან ხორვატია, მაკედონია და ჰოლანდია. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი (18 წ). ერევანი

30 ნოემბერი, მესამე ტური

საქართველო - რუსეთი 33:28

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 11, ცხვარაშვილი 9, ხაჟომია 7, გოგოლაძე 4, გიორგაძე 1, კოხრეიძე 1, აბჟანდაძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ცუხიშვილი, ნაზღაიძე (მწვრთნელები ტიტე კალანდაძე, გიორგი გვაზავა)

უკრაინა - სომხეთი 20:21

საქართველო 6 ქულა, რუსეთი 4, სომხეთი 2, უკრაინა 0

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal