სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატზე სტუ–მ დაამარცხა ბათუმი 36:34 და ერთპიროვნული ლიდერი გახდა.

წინა სეზონის გამარჯვებულისა და ვიცე–ჩემპიონის მატჩში ანგარიში 6:6 იყო, როდესაც ინა ჭკუასელმა ორი ქუთით გააძევა ბათუმელი ირაკლი ნარსია. ამ დროს სათადარიგოთა სკამიდან აკაკი ყაველაშვილმა მსაჯი შეურაცხჰყო, რისთვისაც წითელი ბარათი მიიღო.

ბათუმი ორი წუთი ორი კაცით ნაკლები დარჩა, მაგრამ მეკარე სამყურაშვილის 3 სეივისა და გიორგი წივწივაძის გოლის წყალობით ეს მონაკვეთი 1:0 მოიგო. სტუ–მ სწორედ ამის შემდეგ მოიპოვა უპირატესობა და ზედიზედ 6 გატანილი გოლის შემდეგ 13:9 დაწინაურდა, ხოლო მეორე ტაიმის დასაწყისში 26:20–მდე აიყვანა სხვაობა.

ბათუმელები თითქოს უნდა გატეხილიყვნენ: მათ ისედაც აკლდათ ერთ–ერთი ლიდერი, ნიკოლოზ ჯორბენაძე, ყაველაშვილის გაძევებას კი მალე საქართველოს ნაკრების წევრის, უჩა გამზარდიას ტრავმა დაემატა, თუმცა, წივწივაძისა და ჯუმბერ ხუნჯუას წინამძღოლობით მათ ბოლო წუთებზე თითქმის მინიმუმამდე დაიყვანეს სხვაობა – 34:36. ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდში საუკეთესოები იყვნენ ნაკრების წევრები – გიორგი გვაზავა (9 გოლი) რატი მსხვილიძე (7) და ზურაბ სიმონია (7).

დანარჩენი 3 თამაშიც დაძაბული იყო. პეგასის ახალგაზრდული შემადგენლობა მედგრად ებრძოლა სამტრედიას და ბოლო წუთებზეღა გატყდა – 30:37, იმედმა მეორე ტაიმში შემოუბრუნა თაამაში ქუთაისს – 32:26, ხოლო თელავმა ასევე ბოლო წუთებზე გაუთანაბრა ანგარიში ჭაბუკთა ნაკრებს და პირველი ქულა მოიპოვა – 33:33.

საქართველოს ჩემპიონატი ნოემბერში გაგრძელდება, მომდევნო კვირაში კი შეკრებას იწყებს ეროვნული ნაკრები. 30 ოქტომბერს მსოფლიო ჩემპიონატის პირველი საკვალიფიკაციო თამაშია ლიტვაში.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეოთხე დღე, 13 ოქტომბერი. გლდანი

სტუ - ბათუმი 36:34

სტუ: ტორონჯაძე - გვაზავა 9, მსხვილიძე 7, სიმონია 7, გოგალაძე 5, ამირანაშვილი 4, გრიშიკაშვილი 2, სურმავა 2, აბრამიშვილი (მწ. ი. კეკელიძე)

ბათ: სამყურაშვილი - წივწივაძე 9, ხუნჯუა 7, ნარსია 7, მაისურაძე 5, ქარდავა 3, გამზარდია 2, ყაველაშვილი 1 (წითელი ბარათი), ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, გოგიჩაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - პეგასი 37:30

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 16, წითელიშვილი 14, გ. ნიკურაძე 3, გაგლოშვილი 2, ხვიჩია 1, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე, ელგანდაშვილი, (მწ. გ. ხელისუფალი)

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 9, დემეტრაშვილი 6, ბაძაღუა 5, კოხრეიძე 5, ზარნაძე 3, დიხამინჯია 2, ქუთათელაძე, ლობჟანიძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ქუთაისი - იმედი 26:32

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 7, ჟვანია 5, ბახტურიძე 4, მამასახლისი 4, ჯუღელი 3, მათნაძე 3, კობახიძე, ჩიხლაძე, ლომიძე (მწ. გ. თავხელიძე)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ბეჟანიშვილი 6, მძელური 4, ალანია 4, გოთოშია 3, გიორგაძე 2, თაბაგარი 2, ჩაკვეტაძე 1, რუსტამოვი 1, ჩიკვილაძე 1, აბაშიძე, გ. ხანდოლიშვილი, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი 33:33

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ჰუსეინოვი 7, ბულბულაშვილი 5, ბაინაზაშვილი 4, ნაზღაიძე 2, გაწერელია 2, არსენაშვილი 2, დანელიშვილი 1, ფერაძე, ზ. იობაშვილი, გოგავა, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 13, გ. სვიმონიშვილი 8, მღებრიშვილი 6, ანდრიაშვილი 4, ელიზბარაშვილი 1, ბიწკინაშვილი 1, ნ. სვიმონიშვილი, დიდებაშვილი იაგორაშვილი, ბეჟაშვილი, ცისკარიშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პირველი ტურის შემდეგ

სტუ------------4 0 0 129-105 8

ბათუმი--------3 0 1 151-122 6

სამტრედია----3 0 1 135-116 6

იმედი----------2 0 2 122-133 4

ქუთაისი-------1 1 2 112-126 3

ჭაბუკები-------0 2 2 107-115 2

პეგასი----------0 2 2 124-141 2

თელავი--------0 1 3 104-126 1

აღმოსავლეთის (სტუ, პეგასი, იმედი, თელავი) ტური 14–16 ნოემბერს თბილისში

დასავლეთის (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკები) ტური 19–21 ნოემბერს სენაკში

ბომბარდირები: ლექსო წითელიშვილი, ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 35, გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 34, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 32, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 31, ალექსანდრე გიორგელაშვილი (თელავი) 30, გიორგი წივწივაძე (ბათუმი) 27, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 24, გიორგი სვიმონიშვილი (თელავი) 24, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 23, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 21.

გრძელდება სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგა ქალებსა და კაცებს შორის.

კაცების ლიგაში ამ უქმეებზე მესამე ტურია, რომელიც გაიხსნა ხუთშაბათის ორი მატჩით. მინსკის დინამომ დაამარცხა შვეიცარიული თიუნი 27:20, ხოლო უნგრეთის ვესპრემმა – ზაპოროჟიეს მოტორი – 44:27. შაბათს კიდევ 4 მატჩია, კვირას – 6.

ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე 4 ჯგუფად გაყოფილი 24 გუნდი თამაშობს. პლეიოფში გადის 4–4 საუკეთესო, სულ 16 გუნდი. მერვედფინალი და მეოთხედფინალი ორმატჩიანია – შინ და სტუმრად. ეწ „ოთხთა ფინალი“ 31 მაისსა და 1 ივნისს გაიმართება

ქალთა ჩემპიონთა ლიგას განსხვავებული ფორმატი აქვს. აქ პირველ ჯგუფურ ეტაპზე 16 გუნდია. ჯგუფებში 2–2 საუკეთესო, სულ 8 გუნდი, ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გააგრძელებს, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ნახევარფინალისტები. ნახევარფინალი და ფინალი ოწრმატჩიანია, შინ და სტუმრად ფორმატით.

აქ პარასკევს მეორე ტური დაიწყო. D ჯგუფში ფრედ ითამაშეს მაკედონიის ვარდარმა და შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიის ლარვიკმა – 27:27. ნორვეგიელმა ნორა მორკმა (ფოტოზე) ანგარიში თამაშის დასრულებამდე 3 წამით ადრე გაათანაბრა. დანარჩენი 7 მატჩი შაბათ–კვირასაა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ)

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ)

ვესპრემი 6 ქულა, ზაპოროჟიე 3, ცელიე 2,ზაგრები 2 / რეინ–ნეკარი 1, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ)

13 ოქტ: დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ: ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილჩე (პოლ)

კილჩე, კილი 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

13 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

დინამო, მეტალურგი 4, ბარსელონა 3, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ: ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ: დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ: ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / ბალონმანო, პოდრავკა 0

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ)

13 ოქტ: ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან)

13 ოქტ: ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი, ბუდუჩნოსტი 2–2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ)

13 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / მეცი, სევეჰოფი 0

 

შაბათს 4–4 მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგის ქალთა და ვაჟთა ტურნირებზე.

ქალებში მეორე მატჩიც დამაჯერებლად მოიგო მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრულმა დიორი ეტომ – რუმინეთში, ბაია მარესთან – 33:21.

კაცთა ტურნირზე წინა სეზონის ფინალისტმა ბარსელონამ შინ გაანადგურა მაკედონიის მეტალურგი – 35:17. კატალონიელთა რიგებში საუკეთესო იყო მაკედონიელი კირილ ლაზაროვი, ვინც თანამემამულეებს 9 გოლი გაუტანა. 7 შეაგდო ფრანგმა ნიკოლა კარაბატიჩმა (ფოტოზე), ვინც ბარსას მე–8000 გოლი გაიტანა ევროთასებზე. არ უთამაშია ბარსელონას კიდე ერთ ლიდერს, ბელარუს სიარჰეი რუტენკას.

ჩემპიონთა თასის მფლობელი ჰამბურგი კვირას ეთამაშება დანიურ ოლბორგს.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 24:35

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ) 25:28

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ) 27:31

13 ოქტ, 19:00 დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ, 21:30 ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილცე (პოლ)

კილი 6, კილცე 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 35:17

13 ოქტ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ, 15:30 ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ, 19:30 ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ) 21:33

13 ოქტ, 22:25 ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბლინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან) 24:25

13 ოქტ, 20:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ) 32:30

13 ოქტ, 17:00 ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:18

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო, 0

თელავში 12 ოქტომბერს დასრულდება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი წრე 1998–99 წლებში დაბადებული ბიჭების აღმოსავლეთ ჯგუფში.

დარჩენილია ერთი მატჩი, რომელიც 12 ოქტომბერს გაიმართება თელავისა და ყვარლის გუნდებს შორის, რის შემდეგაც გაირკვევა ლიდერის ვინაობა. ჯგუფში სამი, დაახლოებით ერთი ძალის გუნდი შეიკრიბა – თელავი, ყვარელი და გორი. გორმა მოუგო ყვარელს – 28:27 და დამარცხდა თელავთან – 26:29. თუ თელავი შაბათს ყვარელს დაამარცხებს, მაშინ 10 ქულით ლიდერი გახდება, თუ ყვარელმა მოიგო, მაშინ 3 გუნდი 8–8 ქულას დააგროვებს.

2 მოგება აქვს რუსთავის გუნდს, 1 – ლაგოდეხს, ახაშენის (გურჯაანის რაიონი) ვაზმა ხუთივე მატჩი წააგო.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები 1998-99. აღმოსავლეთი. 1 ტური, 9-12 ოქტომბერი. თელავი.

ყვარელი – ახაშენი 33:9, გორი – ლაგოდეხი 27:15, თელავი – რუსთავი 29:19

რუსთავი – ახაშენი 15:6, ლაგოდეხი – თელავი 13:20, ყვარელი – გორი 27:28

ლაგოდეხი – ახაშენი15:7, ყვარელი – რუსთავი 10:10 (გამოუცხადებლობა), გორი – თელავი 26:29

რუსთავი – ლაგოდეხი 14:10, გორი – ახაშენი 17:10, თელავი – ყვარელი 12 ოქტომბერს

რუსთავი – გორი 0:10 (გამოუცხადებლობა), ყვარელი – ლაგოდეხი 20:8, თელავი – ახაშენი 15:8

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-20 ოქტომბერს სენაკში.

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-18 ოქტომბერს ყვარელში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი: (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

გოგონები, 2000-01: ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში კვირას ლიდერები, სტუ და ბათუმი ითამაშებენ.

ხვალ ჩემპიონატის პირველი ტური გლდანის სახელბურთო დარბაზში დასრულდება და პირველივე მატჩში, 11:00, ითამაშებენ შარშანდელი ჩემპიონი სტუ და ვერცხლის პრიზიორი ბათუმი, რომლებსაც 3–3 მოგება აქვთ.

ბათუმმა დღეს უპრობლემოდ დაამარცხა იმედი – 43:21, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა კი ქუთაისს მოუგო – 31:19. ქუთაისელებს აკლდათ ტრავმირებული ლიდერები, გიორგი კვერნაძე და ალექსანდრე ბოყოჩაძე და ტაიმი 4:19 წააგეს, მაგრამ მეორეში ოდნავ გამოასწორეს მდგომარეობა, მეორე მატჩი მოიგო სამტრედიის გუნდმა (30:21 თელავთან) და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა.

ყველაზე დაძაბული კი პეგასისა და ჭაბუკთა ნაკრების მატჩი გამოდგა. როდესაც პირველივე ტაიმში ტრავმა მიიღო ტიტე კალანდაძემ, პეგასს სათადარიგოთა სკამზე სულ ერთი მოედნის მოთამაშე დარჩა, ხოლო 1998–99 წლებში დაბადებულთა ნაკრები მათზე ერთი–ორი წლით უფროსი ახალგაზრდების პირისპირ დარჩა. ნაკრები წინ იყო, დასრულებამდე შვიდიოდ წუთით ადრე – 4 ბურთით – 25:21, მაგრამ პეგასმა მაინც მოახერხა თამაშის გათანაბრება – 26:26. ეს იყო პეგასის ზედიზედ მეორე ფრე და ჭაბუკთა ნაკრების პირველი ქულა.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მესამე დღე, 12 ოქტომბერი. სპორტკომპლექსი არენა

პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები 26:26

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, ბაძაღუა 4, კოხრეიძე 4, ქუთათელაძე 2, ზარნაძე 2, ტ. კალანდაძე 1, სახვაძე, დემეტრაშვილი, - დ. ნარსია

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ბათიაშვილი - კბილაშვილი 6, არსენაშვილი 6, ბაინაზაშვილი 5, ბულბულაშვილი 4, ჰუსეინოვი 2, ფერაძე 1, გაწერელია 1, ზ. იობაშვილი 1, გოგავა, ნაზღაიძე, მაისურაძე, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ბათუმი - იმედი 43:31

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 12, უ. მაისურაძე 8, ყაველაშვილი 8, ხუნჯუა 4, ჯორბენაძე 3, ქარდავა 2, ჭანტურია 2, წივწივაძე 1, გოგიჩაიშვილი 1, ქავთარაძე 1, ი. ნარსია 1, ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, ჭელიძე (წითელი ბარათი) (მწ. მ. ჭანტურია)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გიორგაძე 6, გ. ხანდოლიშვილი 6, გ. იობაშვილი 5, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 4, რუსტამოვი 2, მძელური 2, გოთოშია1, აბაშიძე 1, თაბაგარი, ჩიკვილაძე, წიკლაური, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - თელავი 30:21

სამ: ხონელიძე - წითელიშვილი 8, ჯ. ნიკურაძე 5, თევზაძე 4, გ. ნიკურაძე 4, ხვიჩია 4, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ზურაბიანი 1 (მწ. გ. ხელისუფალი)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 7, გ. სვიმონიშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, იაგორაშვილი 2, ბეჟაშვილი 1.  ი. სამიტაშვილი, ბიწკინაშვილი, დიდებაშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ზურაბ ქოქოსაძე

სტუ - ქუთაისი 31:19

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე. ხიდეშელი - ამირანაშვილი 5, გოგალაძე 4, გრიშიკაშვილი 4, სურმავა 3, მსხვილიძე 3, სტურუა 3, არსენიშვილი 3, სიმონია 2, გოგოლაძე 2, აბრამიშვილი 1, გვაზავა 1, ორჯონიკიძე, (მწ. ი. კეკელიძე)

ქუთ: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - უ. კობახიძე 8, ბახტურიძე 5, ჩიხლაძე 2, ჯუღელი 2, ჟვანია 1, მათნაძე 1, ლომიძე, ახალაძე, ი.კვერნაძე (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა

ბათუმი--------3 0 0 117-86 6

სტუ------------3 0 0 93-71 6

სამტრედია----2 0 1 98-86 4

ქუთაისი-------1 1 1 86-94 3

პეგასი----------0 2 1 94-104 2

იმედი----------1 0 2 90-107 2

ჭაბუკები-------0 1 2 74-82 1

თელავი--------0 0 3 71-93 0

13 ოქტომბერი, კვირა. გლდანი

11:00 სტუ - ბათუმი

12:30 სამტრედია - პეგასი

14:00 ქუთაისი - იმედი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი

 

(ფოტოზე: სტუ – ქუთაისის მატჩი)

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში კაცთა შორის. ორი დღის შემდეგ ლიდერობენ სტუ და ბათუმი.

დღის ყველაზე დაძაბული მატჩი ქუთაისსა და თბილისის პეგასს შორის გაიმართა. პეგასს აკლდა ტრავმირებული მოთამაშე მწვრთნელი, ლევან გელაშვილი ხოლო ქუთაისელებს დაემატათ ვეტერანი ალექსანდრე ბოყოჩაძე.

პირველ ტაიმში პეგასის უპირატესობა უდაო იყო - 21:16. მეორეში ქუთაისმა დევნა წამოიწყო. მთავარი მოვლენები ბოლო 10 წუთში განვითარდა. პეგასს მოკლე სათადარიგოთა სკამი ჰქონდა, ხოლო ქუთაისელთა მწვრთნელმა გრიგოლ თავხელიძემ ბოლო წუთებში ორი ახალი ხელბურთელი ჩააბა თამაშში - კარლო მათნაძე და მეკარე დავით შიშინაშვილი. მათნაძემ ზედიზედ სამი გოლი გაიტანა და სწორედ მან დააწინაურა პირველად ქუთაისი - 33:32, დასრულებამდე 7 წუთით ადრე. აქედან თამაში ქულა-ქულაში გაგრძელდა. ქუთაისელები ერთხელ დაწინაურდნენ 2 ბურთით, მაგრამ ტიტე კალანდაძემ და და გიორგი დიხამინჯიამ გაათანაბრეს - 36:36, შემდეგ კი - 37:37.

ბოლო წუთი ყველაზე დრამატული გამოდგა. ჯერ პეგასის მეკარემ, ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია მატჩის საუკეთესო მოთამაშის, გიორგი კვერნაძის (17 გოლი) შვიდმეტრიანი, თბილისელთა ბოლო შეტევაში კი ტიტე კალანდაძე გააძევეს, რის შემდეგაც პეგასმა უკანასკნელი შანსი ვერ გამოიყენა. ასე დაფიქსირდა ჩემპიონატის პირველი ფრე.

დღესვე ბათუმმა 33:24 დაამარცხა თელავი, სამტრედიამ - იმედი 34:24, ხოლო სტუ-მ - ჭაბუკთა ნაკრები - 21:18.

შაბათს ტურნირი სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდება 14:30 საათიდან. საქართველოს ჩემპიონი გამოვლინდება გაზაფხულზე, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეორე დღე, 11 ოქტომბერი. არენა

თელავი - ბათუმი 24:33

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 9, დიდებაშვილი 4, გიორგელაშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ი. სამიტაშვილი, იაგორაშვილი, (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

ბათ: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 6, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, გამზარდია 3, ქარდავა 3, ი. ნარსია 3, ვინოგრადსკი 3, ჭელიძე 2, მაისურაძე 2, გოგიჩაიშვილი 1, ყაველაშვილი, ჭანტურია, ქავთარაძე, წიტაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

სამტრედია - იმედი 34:24

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 9, გ. ნიკურაძე 7, წითელიშვილი 6, ავალიანი 6, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ხვიჩია 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხაჟომია, ზურაბიანი (მწ. გ. ხელისუფალი)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ალანია 4, გიორგაძე 4, ბეჟანიშვილი 2, გ. ხანდოლიშვილი 2, მძელური 2, თაბაგარი 1, ჩიკვილაძე 1, რუსტამოვი, წიკლაური, გოთოშია, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, აბაშიძე (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პეგასი - ქუთაისი 37:37

პეგ: ცინცაძე - ტ. კალანდაძე 9, დიხამინჯია 8, ლობჟანიძე 7, ქუთათელაძე 4, ბაძაღუა 4, დემეტრაშვილი 3, კოხრეიძე 2, ა. ცხვარაშვილი, აბულაძე, სახვაძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 17, ბოყოჩაძე 7, ჟვანია 5, ჯუღელი 4, მათნაძე 3, მამასახლისი 1, ჩიხლაძე, კობახიძე, ი.კვერნაძე, ლომიძე, ახალაძე, ბახტურიძე, (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ჭაბუკთა ნაკრები - სტუ 18:21

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი - კბილაშვილი 9, ბულბულაშვილი 4, ზ. იობაშვილი 2, არსენაშვილი 2, გაწერელია 1, ბაინაზაშვილი, ნაზღაიძე, მაისურაძე, გოგავა, ფერაძე, ბიბილეიშვილი, ჰუსეინოვი (მწ. დ. აბესაძე)

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე ხიდეშელი - გრიშიკაშვილი 4, სიმონია 4, ამირანაშვილი 3, სტურუა 3, გოგალაძე 3, სურმავა 2, გოგოლაძე 1, არსენიშვილი 1, აბრამიშვილი, მსხვილიძე, ორჯონიკიძე (მწ. ი. კეკელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

მდგომარეობა

ბათუმი--------2 0 0 74-55 4

სტუ------------2 0 0 62-52 4

ქუთაისი-------1 1 0 67-63 3

სამტრედია----1 0 1 68-65 2

იმედი----------1 0 1 59-64 2

პეგასი----------0 1 1 68-78 1

ჭაბუკები-------0 0 2 48-56 0

თელავი--------0 0 2 50-63 0

12 ოქტომბერი, შაბათი. არენა

14:30 პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:50 ბათუმი - იმედი

17:10 სამტრედია - თელავი

18:30 სტუ - ქუთაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal