სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

რევაზ ჭანტურიას გუნდმა, ზომიმაკ სტრუმიცამ მეორე თამაშიც წააგო ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასის ჯგუფურ ეტაპზე. მაკედონიელები შინ დამარცხდნენ დანიის სკიერნთან - 23:24.

 

ქართველმა გარემარბმა, ისევე როგორც პირველ მატჩში, მონპელიესთან, 1 გოლი გაიტანა. ტურის მეორე თამაშში ლისაბონის სპორტინგი შინ დამარცხდა მონპელიესთან - 27:30. 4 ქულით ლიდერობს მონპელიე, თითო მოგება აქვთ სპორტინგსა და სკიერნს. მესამე ტურში სტრუმიცა 23 თებერვალს ეთამაშება სპორტინგს. მეოთხედფინალში ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

თურქეთის ჩემპიონატის მე-19 ტურში მეთორმეტე თამაში მოიგო ტრაბზონსფორმა და მეოთხე ადგილი შეინარჩუნა. გიგა ტორონჯაძისა და რატი მსხვილიძის კლუბმა შინ დაამარცხა იზმირი - 32:26, 4 გოლი გაიტანა მსხვილიძემ.

ფოტო: სტრუმიცა-სკიერნი

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ჯგუფური ეტაპის ბოლოსწინა ტური დაიწყო, ხოლო ქართველი ლეგიონერების ორმა კლუბმა ეროვნული ჩემპონატების მორიგი მატჩები გამართა.

 

თურქეთში ექვსმატჩიანი წაუგებელი სერიის შემდეგ დამარცხდა ტრაბზონსფორი. ტრაბზონელებმა ანკარაში წააგეს BB ანკარასფორთან - 24:28. ითამაშა ორივე ქართველმა - მეკარე გიგა ტორონჯაძემ და რატი მსხვილიძემ. რატიმ 2 გოლი გაიტანა. ლიდერობს ბეშიქთაში 35 ქულით, მას მიჰყვებიან ანკარასფორი (28), ანკარა (26), ტრაბზონი, ბურსა და მერსინი (22). პლეიოფში 8 გუნდი გადის.

რუმინეთში მესამე ადგილზეა შტიინცა ბაკეუ, რომელმაც მორიგ ტურში სტუმრად მოუგო ოდორეის - 35:26. ითამაშა მხოლოდ შოთა თევზაძემ, ვლადიმერ რუსია განაცხადში არ იყო. აქ პლეიოფის საგზურს 6 გუნდი იღებს, ხოლო ტრავმირებული ირაკლი ჩიქოვანის გუნდს, ტიმიშოარას ექვსეულამდე 10 ქულა აშორებს.

ჩემპიონთა ლიგაში კაცებმა ბოლოსწინა, მეცხრე ტური დაიწყეს. აქ გამოსავლენი დარჩა სულ ოთხი მერვედფინალისტი. გუშინ გამართულ ერთადერთ მატჩში ერთ-ერთი პრეტენდენტი, ესპანური ლა რიოხა 25:37 დამარცხდა გერმანიის ფლენზბურგთან, თუმცა, ოთხეულში მოხვედრის შანსს ისევ ინარჩუნებს.

ფოტო: ანკარასფორი - ტრაბზონი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

9 ტური. 12-16 თებერვალი

D ჯგუფი

12 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 37:25

16 თებ, 17:15 ოლბორგი (დან) - გორენიე (სლნ)

16 თებ, 19:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ჰამბურგი (გერ)

ფლენზბურგი 15, ჰამბურგი 14, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

A ჯგუფი

15 თებ, 22:00 ვესპრემი (უნგ) - ოსიგურანიე (ხორ)

15 თებ, 23:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ლიოვენი (გერ)

15 თებ, 23:30 ცელიე ლაშკო (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

ვესპრემი 15 ქულა, ლიოვენი 12, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

13 თებ, 23:30 ვისლა პლოცკი (პოლ) - კოლდინგი (დან)

15 თებ, 21:00 დიუნკერკი (საფ) - პორტუ (პორ)

16 თებ, 20:45 კილი (გერ) - ტარგი ლცე (პოლ)

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

15 თებ, 19:15 ბარსელონა (ესპ) - პსჟ (საფ)

16 თებ, 17:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

16 თებ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

 

ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მეცხრე ტურში ხუთშაბათს ერთი მატჩი გაიმართა, შაბათს კი მთავარი თამაშია - პალაუ ბლაუგრანას დარბაზში ბარსელონა პარი სენ ჟერმენს უმასპინძლებს.

პოლონეთის ვისლამ შინ 25:26 წააგო დანიის კოლდინგთან, თუმცა, B ჯგუფში უკვე ყველაფერი გადაწყვეტილია - ორივე გუნდი უკვე გასულია მერვედფინალში. პლეიოფში არიან ბარსელონა და სენ ჟერმენიც, მაგრამ თამაში მაინც პრინციპულია.

მოედანზე გამოვა ევროპის ამასწინანდელი ჩემპიონატის 21 მონაწილე, მათ შორის - 5 ევროპის ჩემპიონი ფრანგი: ნიკოლა კარაბატიჩი და სედრიკ სორენდო (ბარსელონა), ლუკ აბალო, დანიელ ნარსისი და სამუელ ონრუბია (პსჟ). ევრო 2014-ის სხვა ვარსკვლავებიდან გამოსარჩევი არიან დანიელი მიქელ ჰანსენი, ვინც ორი სეზონი ითამაშა ბარსელონაში, ხორვატები მარკო კოპლიარი, იგორ ვორი და იაკოვ გოიუნი (პსჟ); ბელარუსი სიარჰეი რუტენკა, მაკედონიელი კირილ ლაზაროვი, ესპანელები რაულ ენტრერიოსი და ვიქტორ ტომასი (ბარსელონა). პირველი წრის მატჩი პარიზში ბარსელონამ 33:29 მოიგო.

ლიგის ბოლო ორმა ტურმა უნდა გამოარკვიოს დარჩენილი 4 მერვედფინალისტი. შაბათ-კვირას მორიგ ტურს გამართავენ ქალებიც.

ბარსელონა - პსჟ. რეპორტაჟის ლინკი. შაბათს, 19:15

http://www.laola1.tv/en-int/live/fc-barcelona-psg-handball/146867.html

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

9 ტური. 12-16 თებერვალი

B ჯგუფი

13 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - კოლდინგი (დან) 25:26

15 თებ, 21:00 დიუნკერკი (საფ) - პორტუ (პორ)

16 თებ, 20:45 კილი (გერ) - ტარგი ლცე (პოლ)

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

A ჯგუფი

15 თებ, 22:00 ვესპრემი (უნგ) - ოსიგურანიე (ხორ)

15 თებ, 23:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ლიოვენი (გერ)

15 თებ, 23:30 ცელიე ლაშკო (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

ვესპრემი 15 ქულა, ლიოვენი 12, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

C ჯგუფი

15 თებ, 19:15 ბარსელონა (ესპ) - პსჟ (საფ)

16 თებ, 17:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

16 თებ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

12 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 37:25

16 თებ, 17:15 ოლბორგი (დან) - გორენიე (სლნ)

16 თებ, 19:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ჰამბურგი (გერ)

ფლენზბურგი 15, ჰამბურგი 14, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 3 ტური. 15-16 თებერვალი

1 ჯგუფი

15 თებ, 18:00 ტიურინგერი (გერ)- სევეჰოფი (შვდ)

15 თებ, 21:00 ვარდარი (მკდ) - მიდტიულანდი (დან)

ვარდარი 3, მიდტიულანდი 2 / ტიურინგერი 2, სევეჰოფი 1

2 ჯგუფი

16 თებ, 21:00 დიორი ეტო (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

16 თებ, 23:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ლარვიკი (ნორ)

ბუდუჩნოსტი 3, დიორი 3 / კრიმი 2, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპის წილისყრა. 1998-99 დაბადებული ბიჭების 10 საუკეთესო გუნდი ერთწრიან ტურნირში ფინალური ეტაპის 6 მონაწილეს გამოავლენს.

შეჯიბრებას პირველი დაიწყებს 5 გუნდი - ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა და მამული. ისინი 24-28 თებერვალს ითამაშებენ. 3-7 მარტს საქმეში ჩაერთვება მეორე ჯგუფი: თელავი, სამტრედია, ზუგდიდი, პეგასი, იმედი. 24-28 მარტს გაიმართება საერთო, ჯვარედინი ტური, რის შემდეგაც, 9 თამაშის ჯამში საუკეთესო 6 გუნდი, მაისის დასაწყისში, ერთწრიან ტურნირში, საქართველოს 2014 წლის ჩემპიონს გამოავლენს.

იმ 8 გუნდისთვის, ვინც საუკეთესოთა ათეულში ვერ მოხვდა, მოეწყობა სანუგეშო შეჯიბრება - ფედერაციის თასი. მეორე და მესამე ეტაპის ყველა მატჩი გაიმართება თბილისში.

ამავე ასაკის გოგონები შეჯიბრებას 7 მარტს განაახლებენ. გაგრძელდება უმცროსი ასაკის, 2000-01 წლებში დაბადებულთა ტურნირებიც.

რაც შეეხება ეროვნულ ჩემპიონატს კაცთა გუნდებს შორის, დასავლეთის ქვეჯგუფი მორიგ ტურს გამართავს 10-12 მარტს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთის ოთხეული - 17-19 მარტს, თბილისში. მესამე წრის მატჩები ქვეჯგუფებში გაიმართება აპრილში, ხოლო საერთო ტური, რომლის შემდეგაც გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი, დანიშნულია 12-15 მაისს თბილისში.

ჭაბუკები. 1998-99. საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპის წილისყრა.

A ჯგუფი (თამაშები 24-28 თებერვალს, თბილისში):
ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი

16:00 გორი - ყვარელი

17:30 მამული - ქარიშხალა
25 თებერვალი

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

B ჯგუფი (თამაშები 3-7 მარტს, თბილისში):
თელავი, სამტრედია, ზუგდიდი, პეგასი, იმედი

3 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 ზუგდიდი - იმედი

4 მარტი

16:00 ზუგდიდი - პეგასი

17:30 თელავი - სამტრედია

5 მარტი

16:00 სამტრედია - ზუგდიდი

17:30 იმედი - პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

საერთო ტური გაიმართება 24-28 მარტს, თბილისში. 6 საუკეთესო გუნდი გავა მესამე, ფინალურ ეტაპზე. ფინალური ექვსეული ითამაშებს 5-9 მაისს, თბილისში.

 

ტურნირი 11-18 ადგილებისთვის - ფედერაციის თასი
A ჯგუფი:
ლაგოდეხი, წყალტუბო, ქუთაისი, ახაშენი
B ჯგუფი: რუსთავი, შევარდენი, ბათუმი, ქარელი
ორივე ჯგუფი ითამაშებს 14-16 მარტს, თბილისში
საერთო ტური გაიმართება 2-5 აპრილს, თბილისში

 

საქართველოს ნაკრებისა და და რუმინული ტიმიშოარას ხელბურთელი ირაკლი ჩიქოვანი, ვინც იანვარში, თურქეთის ნაკრებთან მატჩში თითი მოიტეხა, თამაშს დაახლოებით ერთ თვეში განაახლებს. ჩიქოვანს რუმინეთში დავუკავშირდით.

ირაკლი ჩიქოვანი: - ზუსტად დღეს თაბაშირი უნდა მომხსნან და ორშაბათიდან აღდგენით პროცედურებს დავიწყებ. ორ კვირაში ბურთით ვარჯიშზე უნდა გადავიდე, დაახლებით ერთ თვეში ალბათ თამაშსაც შევძლებ.

ტიმიშოარას პოლიტექნიკა, რომლის ლიდერი და საუკეთესო ბომბარდირია ჩიქოვანი, გუშინ საკუთარ მოედანზე 24:34 დამარცხდა ჩემპიონატის ლიდერ კონსტანცასთან და 17 თამაშიდან 15 ქულით (5 მოგება) მეცხრე ადგილზეა. ჩიქოვანის დაბრუნებისთვის რეგულარულ სეზონში სულ 3 ტური იქნება დარჩენილი, შემდეგ კი იწყება პლეიოფი, სადაც 6 გუნდი გადის. მესამე ადგილზეა ვლადიმერ რუსიასა და შოთა თევზაძის კლუბი შტიინცა ბაკეუ.

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე რევაზ ჭანტურიას გუნდი ზომიმაკ-სტრუმიცა სტუმრად დამარცხდა მონპელიესთან - 22:41.

თამაშის ბედი გადაწყდა საწყის წუთებში, როცა ფრანგების მეკარემ, თანამედროვეობის ერთ-ერთმა ყველაზე ტიტულოვანმა ხელბურთელმა, ტიერი ომაიერმა ყველა ბურთი მოიგერია და მონპელიე 6:0 დაწინაურდა. მაკედონიურმა კლუბმა ერთი პირობა 6:9 გახადა ანგარიში, მაგრამ ტაიმი 9:22 წააგო, შესვენების შემდე კი 20 ბურთითაც ჩამორჩა. ქართველმა გარემარბმა 1 გოლი გაიტანა, მონპელიეში კი მეკარის შემდეგ საუკეთესო იყო სლოვენიელი დრაგან გაიჩი - 8 გოლი.

მეორე ტურში სტრუმიცა შინ ხვდება დანიურ სკიერნს, რომელიც პირველ ტურში შინ მოულოდნელად დამარცხდა ლისაბონის სპორტინგთან - 25:32. ჯგუფიდან მეოთხედფინალში 2 გუნდი გადის.

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს კიდევ ორი მერვედფინალისტი გამოვლინდა. სკოპიეს ვარდარმა 30:22 დაამარცხა მინსკის დინამო და საგზური თავისთვის და თანაქალაქელი მეტალურგისთვისაც მოიპოვა. ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 2 ტურით ადრე B და C ჯგუფებში ყველაფერი გარკვეულია, ხოლო დარჩენილ ორ ჯგუფში პლეიოფის 2-2 მონაწილეა გამოსავლენი.

უნგრულმა ვესპრემმა პირველი ქულა დაკარგა გერმანულ ლიოვენთან - 25:25, დანიის კოლდინგი შინ დამარცხდა გერმანულ კილთან 24:26 - ოთხივე ეს გუნდი უკვე გასულია მერვედფინალში.

ქალთა ტურნირზე ფრედ ითამაშეს შვედეთის სევეჰოფმა და მაკედონიის ვარდარმა - 27:27, ხოლო მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა გაანადგურა სლოვენიის კრიმ მერკატორი - 30:15. ქალთა შეჯიბრებაში კიდევ 4 ტურია სათამაშო.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ. სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:29

8 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33:27

9 თებ. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 25:25

ვესპრემი 15 ქულა, ლიოვენი 12, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ. პორტუ (პორ)ტარგი ლცე (პოლ) 30:35

9 თებ. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ) 24:26

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ) 23:39

8 თებ. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 32:29

9 თებ. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) 30:22

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 33:25

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 13, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ. ტიურინგერი (გერ) - მიდტიულანდი (დან) 26:24

9 თებ. სევეჰოფი (შვდ) - ვარდარი (მკდ) 27:27

ვარდარი 3, მიდტიულანდი 2 / ტიურინგერი 2, სევეჰოფი, 1

2 ჯგუფი

7 თებ. ლარვიკი (ნორ) - დიორი ეტო (უნგ) 23:29

9 თებ. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 30:15

ბუდუჩნოსტი 3, დიორი 3 / კრიმი 2, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal