facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ორშაბათს გლდანში დაიწყება საქართველოს ჩემპიონატის დასკვნითი ტური 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის. აქ მთავარი ალბათ იქნება მამულისა და ფოთის მატჩი. მამული ლიდერობს, მაგრამ ჩემპიონობის შანსი ფოთელებსაც დარჩათ, ოღონდ მათ ექვსივე დარჩენილი შეხვედრა უნდა მოიგონ. მესამე ადგილი გაინაღდა ყვარლის გუნდმა.

ტურნირის შემდეგ საქართველოს გოგონათა ნაკრები გაემგზავრება აზერბაიჯანში, საწვრთნელი სეკრებისა და ტესტ-მატჩებისთვის, ხოლო 15-20 მაისს ითამაშებს თბილისში, ჯემალ ცერცვაძის თასზე.

1998-99. გოგონები. საქართველოს ჩემპიონატი.

დასკვნითი ტური. 14-17 აპრილი, გლდანი

14 აპრილი

13:00 იმედი - ფოთი

14:20 წყალტუბო - მამული

15:40 ქარიშხალა - ფოთი

15 აპრილი

13:00 ქარიშხალა - წყალტუბო

14:20 ფოთი - პეგასი

15:40 იმედი - წყალტუბო

16 აპრილი

13:00 იმედი - წყალტუბო

14:20 ფოთი - ყვარელი

17 აპრილი

13:00 ყვარელი - წყალტუბო

14:20 მამული - ფოთი

16:00 წყალტუბო - ფოთი

მდგომარეობა: მამული - 19 ქულა (10 თამაშიდან), ყვარელი - 15 (10), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 10 (10), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (10), იმედი - 2 (10)

თურქეთის სახელბურთო ჩემპიონატში პლეიოფის სტადია დაიწყო. მეოთხედფინალის პირველ მატჩში ტრაბზონსფორი სტუმრად დამარცხდა ბურსა ნილუფერთან - 28:30. საპასუხო მატჩი 15 აპრილსაა ტრაბზონში. ტრაბზონელთა შემადგენლობაში სამ მეკარეს შორის გიგა ტორონჯაძეც იყო, ხოლო რატი მსხვილიძემ 6 გოლი გაიტანა. ტრაბზონსფორს საპასუხო შეხვედრაში სასურველი ანგარიშით მოგების კარგი შანსი აქვს.

 

რუმინეთში რეგულარული პირველობის ბოლო ტური გაიმართა და პლეიოფი ახლა იწყება. შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას შტიინცა ბაკეუმ 22-ე ტურში 34:29 დაამარცხა სტიაუა და ტურნირი მესამე ადგილზე დაასრულა 49 ქულით. პლეიოფის პირველ წრეში შტიინცას მეტოქე იქნება მეოთხე ადგილზე გასული პანდური. თამაშები 26 და 29 აპრილს გაიმართება. ირაკლი ჩიქოვანის კლუბი ტიმიშოარა პლეიაუტში. ბოლო ტურში ტიმოშოატა დამარცდა პანდურისთან - 29:31 და რეგულარული სეზონი 15 ქულით მეათე ადგილზე დაასრულეს.

მაკედონიაში დაიწყო ძირითადი ექვსეულის ტურნირი ქვეყნის ჩემპიონობისთვის. ქვეყნის ორი უძლიერესი კლუბი, სკოპიეს მეტალურგი და ვარდარი ბრძოლას სწორედ ამ ეტაპზე იწყებს, აქამდე კი ისინი ასპარეზობდნენ ჩემპიონთა ლიგაში და ეწ გაზპრომის ლიგაში, სადაც მაკედონიის, სერბეთის, ბოსნიის, ხორვატიის, მონტენეგროს, სლოვაკეთის, პოლონეთისა და ბელარუსის 10 კლუბი თამაშობს. მეტალურგსა და სკოპიეს ფინალური ექვსეულის ტურნირზე ემატება რეგულარული სეზონის 4 საუკეთესო გუნდი - ზომიმაკ სტრუმიცა (15 თამაშიდან 15 მოგება), ტინექსი, მეტალურგ-ჯუნიორი და პელისტერი. ექვსეულის პირველ ტურში სტრუმიცამ 30:21 მოუგო პელისტერს და რევაზ ჭანტურიამ 7 გოლი გაიტანა.

ამასობაში, ევროპის ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა 2016 წლის ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირის წილისყრა. 28 გუნდი დაიყო 7 ჯგუფად, ფინალში გავა ყველა ჯგუფის საუკეთესო 2 გუნდი და საუკეთესო მესამე. მეთქევსმეტე ფინალისტია შეჯიბრების მასპინძელი, პოლონეთი.

ჯგუფების შემადგენლობა ასეთია:

1 ჯგუფი: ხორვატია, ნორვეგია, ჰოლანდია, თურქეთი

2 ჯგუფი: დანია, ბელარუსი, ლიტვა, ბოსნია

3 ჯგუფი: სლოვენია, შვედეთი, სლოვაკეთი, ლატვია

4 ჯგუფი: სერბეთი, ისლანდია, მონტენეგრო, ისრაელი

5 ჯგუფი: უნგრეთი, რუსეთი, პორტუგალია, უკრაინა

6 ჯგუფი: საფრანგეთი, მაკედონია, ჩეხეთი, შვეიცარია

7 ჯგუფი: ესპანეთი, გერმანია, ავსტრია, ფინეთი

ტურნირი 2014-15 წლებში გაიმართება, ფინალს კი 2016 წლის იანვარში უმასპინძლებს პოლონეთის 4 ქალაქი - კრაკოვი, ვროცლავი, გდანსკი და კატოვიცე.

რაც შეეხება საქართველოს ნაკრებს, ის ოქტომბრის ბოლოდან ჩაებმება 2018 წლის ევროპის ჩემპიონატის პირველ შესარჩევ სტადიაზე.

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ზედიზედ მეთქევსმეტე თამაში მოიგო სტუ-მ, ხოლო იმედმა დაძაბულ ბრძოლაში დაამარცხა პეგასი.

 

თელაველებს აკლდათ წინადღით ნაბრძოლი ვეტერანები - ანდრიასვილი და გიორგელაშვილი და ერთადერთი, რაც მოახერხეს, მეორე ტაიმში ძალიან არ გაუშვეს წინ ქვეყნის ჩემპიონი. სტუმ პირველი ტაიმი 24:13 მოიგო, მატჩი - 42:29.

იმედი და პეგასი თავიდან თანაბრად თამაშობდნენ. გადამწყვეტი გამოდგა პირველი ტაიმის ის მონაკვეთი, როდესაც ზედიზედ რამდენიმე მოთამაშე გააძევეს, ხოლო იმედმა სხვაობა სწრაფად გაზარდა და ტაიმი 16:10 მოიგო. პეგასმა შესვენების შემდეგ იბრძოლა, დასრულებამდე 5 წუთით ადრე სხვაობა 2 ბურთამდეც შეამცირა, მაგრამ მაინც დამარცხდა - 25:28.

ორშაბათს აღმოსავლეთის ოთხეული ტურს დაასრულებს, ხოლო სამშაბათიდან სენაკში დანარჩენი 4 გუნდი შეიკრიბება.

ფოტო: გიორგი იობაშვილი, იმედი

საქართველოს ჩემპიონატი

13 აპრილი , არენა 2

თელავი - სტუ 29:42

თელავი: ა. სამიტაშვილი, ლილუაშვილი - კობახიძე 7, დანელიშვილი 6, მღებრიშვილი 5, გიგაური 4, მაისაშვილი 3, ნ. სვიმონიშვილი 3, ცისკარიშვილი 1, დიდებაშვილი

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 10, გოგოლაძე 7, სიმონია 6, სურმავა 6, გრიშიკაშვილი 5, აბრამიშვილი 4, არსენაშვილი 2, ბერძენიშვილი 1, გოგალაძე 1, სტურუა

პეგასი - იმედი 25:28

პეგასი: ცინცაძე, დ. ნარსია - ცხვარაშვილი 11, ბაძაღუა 4, ოსიყმაშვილი 4, დიხამინჯია 3, გოგავა 2, ზარნაძე 1, აბჟანდაძე, დემეტრაშვილი, ქუთათელაძე, გაწერელია

იმედი: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - იობაშვილი 10, ბეჟანიშვილი 7, ალანია 4, ჩიკვილაძე 3, გიორგაძე 1, აბაშიძე 1, ჯმუხაძე 1, რუსტამოვი 1, ბაინაზიშვილი, მძელური

 

 

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------16-16-0--0--576-378-32

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

იმედი-----------16-10-0--6--483-518-20

სამტრედია-----14--8-0--6--517-471-16

პეგასი-----------16--5-2--9--490-538-12

ჭაბუკები--------14--2-2-10--392-480--6

თელავი---------16--2-1-13--425-503--5

ქუთაისი--------14--2-1-11--395-533--5

14 აპრილი , არენა 1

16:00 პეგასი - თელავი

17:30 სტუ - იმედი

დასავლეთის ოთხეული ითამაშებს 15-17 აპრილს სენაკში

პირდაპირი სტრიმინგის ლინკი:

http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

 

საქართველოს ჩემპიონატზე დღეს ორი დაძაბული თამაში გაიმართა. უდანაკარგოდ მოასპარეზე ლიდერს, ტექნიკურ უნივერსიტეტს დიდი წინააღმდეგობა გაუწია პეგასმა.

პირველი ტაიმი ფრედ, 15:15 მორჩა, პეგასი კი რამდენჯერმე იყო 2-3 ბურთით წინი. მე-40 წუთამდე თანაბარი თამაში გაგრძელდა, ხოლო შემდეგ სტუ თითქოს საბოლოოდ გავიდა წინ და გატეხა მეტოქე - 28:24. მაგრამ, თამაშის დასრულებამდე 5 წუთით დარე გიორგი დიხამინჯიამ ანგარიში გაათანაბრა - 30:30.

ყველაზე საინტერესო ისაა, რომ ტრავმების გამო პეგასს სკამზე სულ ერთი მოთმაშე, სათადარიგო მეკარე ნარსია ჰყავდა, მაგრამ შვიდეულმა თითქმის ბოლომდე გაძლო. მხოლოდ ბოლო 4 წუთში მოახერხა სტუმ მოგება, როდესაც ზედიზედ რამდენიმე ბურთი მოიგერია მეკარე ჯონი ცერცვაძემ. საბოლოოდ - 35:31.

ანალოგიურად წარიმართა იმედისა და თელავის მატჩი. ტაიმი აქაც ფრედ დასრულდა - 13:13. გადამწყვეტი გამოდგა მომენტი, როდესაც თელაველებს ზედიზედ გაუძევეს 2 მოთამაშე და ამ პერიოდში იმედმა ზედიზედ 6 ბურთი გაიტანა - 23:17. თელაველებმა ვეტერანების, ანდრიაშვილისა და კობახიძის წინამძღოლობით ბოლომდე იბრძოლეს, მაგრამ მხოლოდ სამ ბურთამდე მოახერეს სხვაობის შემცირება.

ფოტო: ალექსანდრე ცხვარაშვილი, პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი

აღმოსავლეთის ტური. 12-14 აპრილი, არენა

12 აპრილი, არენა 2

სტუ - პეგასი 35:31

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 15, სიმონია 5, გრიშიკაშვილი 4, აბრამიშვილი 3, გოგოლაძე 3, გოგალაძე 2, სტურუა 2, არსენაშვილი 1, ბერძენიშვილი, ამირანაშვილი, სურმავა

პეგასი: ცინცაძე 1, დ. ნარსია - ცხვარაშვილი 10, ოსიყმაშვილი 6, დიხამინჯია 5, აბჟანდაძე 5. დემეტრაშვილი 3, ბაძაღუა 1

იმედი - თელავი 34:31

იმედი: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - იობაშვილი 9, აბაშიძე 6, გიორგაძე 5, ალანია 5, ჩიკვილაძე 5, მძელური 2, ბეჟანიშვილი 1, რუსტამოვი 1, ბაინაზიშვილი

თელავი: ა. სამიტაშვილი - ანდრიაშვილი 8, კობახიძე 6, გიგაური 6, გიორგელაშვილი 3, დანელიშვილი 3, მღებრიშვილი 3, ცისკარიშვილი 1, დიდებაშვილი 1, ი. სამიტაშვილი, მაისაშვილი

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------15-15-0--0--534-349-30

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

იმედი-----------15--9-0--6--455-493-18

სამტრედია-----14--8-0--6--517-471-16

პეგასი-----------15--5-2--8--465-510-12

ჭაბუკები--------14--2-2-10--392-480--6

თელავი---------15--2-1-12--396-461--5

ქუთაისი--------14--2-1-11--395-533--5

13 აპრილი , არენა 2

16:00 თელავი სტუ

17:30 პეგასი - იმედი

14 აპრილი , არენა 1

16:00 პეგასი - თელავი

17:30 სტუ - იმედი

15-17 აპრილს სენაკში დასავლეთის ოთხეული ითამაშებს

პირდაპირი სტრიმინგის ლინკი:

http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

გლდანში დასრულდა თბილისის ღია პირველობა 2000-01 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, რომელიც თბილისის ფედერაციამ მოაწყო. ოთხგუნდა ტურნირი მოიგო საქართველოს ჩემპიონმა პეგასმა, მეორე ადგილზე გავიდა გორი, მესამეზე - რუსთავი, ხოლო მეოთხეზე - ქარიშხალა.

თბილისის ღია პირველობა. ბიჭები, 2000-01

პეგასი - რუსთავი 34:23, გორი - ქარიშხალა 23:18, გორი - რუსთავი 28:24, პეგასი - ქარიშხალა 28:23, რუსთავი - ქარიშხალა 25:23, პეგასი - გორი 35:29.

პეგასი 6 ქულა, გორი 4, რუსთავი 2, ქარიშხალა 0.

 

აპრილში, მაისსა და ივნისის დასაწყისში ქართველ ხელბურთელებს ძალიან ინტენსიური საშეჯიბრო გრაფიკი აქვთ. უნდა დასრულდეს საქართველოს ჩემპიონატი სამ კატეგორიაში, ხოლო ნაკრებ გუნდებს საერთაშორისო ტურნირები უწევთ.

შაბათს თბილისში განახლდება ეროვნული ჩემპიონატი. აქ ითამაშებს აღმოსავლეთის ოთხეული, ხოლო სამშაბათიდან სენაკში შეიკრიბება დასავლეთის კვარტეტი. ტურნირი დასრულდება 9-12 ივნისს, როდესაც თბილისში ითამაშებს რვავე გუნდი და გამოავლენს პრიზიორებს.

14-17 აპრილს გლდანში გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი 1998-99 დაბადებულ გოგონებს შორის. აქ მძაფრი ბრძოლაა მოსალოდნელი 4 მოწინავე გუნდს (მამული, ფოთი, ყვარელი, პეგასი) შორის. ამავე ასაკის ბიჭების ფინალური ექვსეული 2-6 ივნისს გაიმართება თბილისში.

აპრილის მეორე ნახევრიდან საქმეში ერთვებიან ამ ასაკის (1998-99) ოლიმპიური ნაკრები გუნდები. ბიჭებს შეკრება აქვთ დუშეთში, ხოლო გოგონებს - ბაქოში, რის შემდეგაც, მაისის დასაწყისში ბიჭები მიემგზავრებიან უკრაინის, ხოლო გოგონები - ბელარუსის საერთაშორისო ტურნირებზე.

15-20 მაისს ორივე ნაკრებს ტურნირი უკვე თბილისში აქვს - გამოჩენილ ქართველი ხელბურთელის, ჯემალ ცერცვაძის 75 წლისთავისთვის მიძღვნილი საერთაშორისო შეჯიბრება. მონაწილეების ვინაობა თითქმის დადგენილია. გოგონების ტურნირზე ითამაშებს მსოფლიოს ერთ-ერთი უძლიერესი სახელბურთო ქვეყნის, პოლონეთის თექვსმეტწლამდელთა ნაკრები. გვეწვევა უკრაინის 2 გუნდი, სომხეთი და აზერბაიჯანი. ბიჭებში უკვე დადასტურებულია უკრაინის, სომხეთისა და აზერბაიჯანის თამაში. აქ ორი გუნდით გამოვა საქართველოს ნაკრები, ხოლო ბელარუსის ხელბურთის ფედერაციასთან ჯერჯერობით მოლაპარაკება მიმდინარეობს. იმის გამო, რომ შეჯიბრება სასკოლო პერიოდს ემთხვევა, თავაზიანი უარი შემოთვალეს თურქეთის, ირანისა და ყატარის ფედერაციებმა.

და ბოლოს, 20-26 მაისს ანდორაში, IHF მსოფლიო თასის ევროპის ზონალურ ტურნირზე ითამაშებს საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები.

 

საქართველოს ჩემპიონატი

აღმოსავლეთი. 12-14 აპრილი, არენა

12 აპრილი, არენა 2

16:00 სტუ - პეგასი

17:30 იმედი - თელავი

13 აპრილი , არენა 2

16:00 თელავი სტუ

17:30 პეგასი - იმედი

14 აპრილი , არენა 1

16:00 პეგასი - თელავი

17:30 სტუ - იმედი

 

დასავლეთი. 15-17 აპრილი, სენაკი

15 აპრილი

15:00 სამტრედია - ქუთაისი

16:30 ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი

16 აპრილი

15:00 ბათუმი - ქუთაისი

16:30 სამტრედია - ჭაბუკთა ნაკრები

17 აპრილი

14:00 ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:30 ბათუმი - სამტრედია

 

ორი წრის შემდეგ (, , , , , )

სტუ-------------14-14-0--0--499-318-28

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სამტრედია-----14--8-0--6--517-471-16

იმედი-----------14--8-0--6--421-462-16

პეგასი-----------14--5-2--7--434-475-12

ჭაბუკები--------14--2-2-10--392-480--6

თელავი---------14--2-1-11--365-427--5

ქუთაისი--------14--2-1-11--395-533--5

 

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

დასკვნითი ტური. 14-17 აპრილი, გლდანი

14 აპრილი

13:00 იმედი - ფოთი

14:20 წყალტუბო - მამული

15:40 ქარიშხალა - ფოთი

15 აპრილი

13:00 ქარიშხალა - წყალტუბო

14:20 ფოთი - პეგასი

15:40 იმედი - წყალტუბო

16 აპრილი

13:00 იმედი - წყალტუბო

14:20 ფოთი - ყვარელი

17 აპრილი

13:00 ყვარელი - წყალტუბო

14:20 მამული - ფოთი

16:00 წყალტუბო - ფოთი

მდგომარეობა: მამული - 19 ქულა (10 თამაშიდან), ყვარელი - 15 (10), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 10 (10), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (10), იმედი - 2 (10)

 

22-24 აპრილი, თბილისი. ბიჭები, 1998-99

ფედერაციის თასი, დასკვნითი ტური

მდგომარეობა: ქუთაისი 4 ქულა, რუსთავი 4, შევარდენი 2, წყალტუბო 2, ლაგოდეხი 0, ქარელი 0

 

22-28 აპრილი, ბაქო. გოგონების ნაკრები, 1998-99

ერთობლივი წვრთნა და ტესტ-მატჩები აზერბაიჯანში

 

6-11 მაისი, ბროვარი, უკრაინა. ბიჭების ნაკრები, 1998-99

საერთაშორისო ტურნირი. მონაწილეობენ: უკრაინა, ბელარუსი, ლიტვა, მოლდოვა, პოლონეთი, საქართველო, რუსეთი.

 

7-12 მაისი, გროდნო, ბელარუსი. გოგონების ნაკრები, 1998-99

საერთაშორისო ტურნირი. მონაწილეობენ: უკრაინა, ბელარუსი, რუსეთი, პოლონეთი, ლიტვა, გერმანია, საქართველო (14 გუნდი)

 

15-20 მაისი, თბილისი. ჯემალ ცერცვაძის თასი. ბიჭები, გოგონები 1998-99

საერთაშორისო ტურნირი. მონაწილეობენ: საქართველო, პოლონეთი, უკრაინა, ბელარუსი, სომხეთი, აზერბაიჯანი (ბელარუსი).

 

20-26 მაისი, ანდორა. IHF მსოფლიო თასი. U 21

ევროპის ზონალური ტურნირი. მონაწილეობს საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები (1994-)

 

2-6 ივნისი, თბილისი. საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

ფინალური ექვსეული: პეგასი, ქარიშხალა, მამული, იმედი, გორი, ფოთი

 

9-12 ივნისი, თბილისი. საქართველოს ჩემპიონატი. კაცები

დასკვნითი ტური

 

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal