სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში (არენა 2) ორშაბათს განახლდება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის.

ტურში მონაწილეობს აღმოსავლეთის 5 გუნდი - მამული, პეგასი, ყვარელი, იმედი და ქარიშხალა. დასავლელები, ფოთი და წყალტუბო საკუთარ შეხვედრას სენაკში გამართავენ და შემდეგ თბილისში ჩამოვლენ საერთო ტურის სათამაშოდ, რის შემდეგაც მეორე წრე გასრულდება.

სატურნირო მდგომარეობა ძალიან დაძაბულია. ლიდერობს მამული, მას თითო ქულაში მიჰყვებიან ფოთისა და ყვარლის გუნდები, 6 ქულა აქვს პეგასს. სწორედ ამ 4 გუნდშია თავმოყრილი საქართველოს გოგონათა ნაკრები, რომელიც მაია კარბუნარისა და ელისო ჟურულიშვილის ხელმძღვანელობით ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის. ტურნირი თბილისში გაიმართება 2015 წლის ივლისში.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

პირველი წრის შემდეგ: მამული - 11 ქულა, ფოთი - 10, ყვარელი - 9, პეგასი - 6, წყალტუბო - 4, იმედი - 2, ქარიშხალა - 0

დღევანდელი მატჩები:

16:00 მამული - იმედი

17:00 პეგასი - ქარიშხალა

18:00 იმედი - ყვარელი

მამული

1. ლედი მაზმიშვილი - 2. მარიამ ხონელიძე 3. ანა ყველაშვილი 4. ანა მირზოევა 5. თამარ გიორგაძე 6. ანა შახულოვა 7. თეონა ჯაღათაშვილი 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 17. ანა ბუზალაძე, ელენე ჯავახიშვილი - მწ. ჯული კასიანი

ყვარელი

1. ელენე გუბელაძე - 2. ანა ფუღიაშვილი 3. ქეთა კუნელაშვილი 4. მარი მიხელაძე 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთაშვილი 10. სოფო იორდანაშვილი 13. თამუნა იორდანაშვილი, ლალი სეფაშვილი, მაკა მჭედლიშვილი - მწ. ზურაბ ხარებაშვილი

პეგასი

1. თამარ ჩაჩუა 12. თინათინ ყაველაშვილი 16. დადუნა ორჯონიკიძე - 3. სალომე კოპალიანი 5. კესო შოშიტაიშვილი 7. მედეა ჩოხელი 9. თამარ ჩოგოვაძე 10. მაია ბერიძე 11. ლელა მორჩაძე 13. ქეთევან გოგოხია 14. ნაზი სარაჯიშვილი 15. ქეთევან ვენეცკი, ელენე ჯანიაშვილი, ნინო კეკუტია - მწ. ნინო წივწივაძე

იმედი

1. ფატიმა შავერდოვა 16. ქრისტინე გეგელაშვილი - 4. თაკო ქადაგიშვილი 5. ანი მთიული 6. მარი სანადირაძე 7. ანი ბაქრაძე 8. მარიამ ტურაშვილი 10. მარი კერესელიძე 11. ანა ენუქიძე 13. ნინო პერტაია 15. ნინო მებონია 18. მარიამ ლობჟანიძე 20. ანა აბრამალაძე - მწ. ეკა ჟიჟიაშვილი

ქარიშხალა

1. ნათია ბერიძე - 2. გვანცა ყულიჯანაშვილი 3. სალომე მირესაშვილი 4. ქეთევან სამხარაძე 5. ანა პარსანოვა 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარი ტარასოვა 8. ვიქტორია ვაზაგაშვილი 9. დიანა ვეზდენი 10. დიანა პაპიძე 11. დიანა ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. თამთა მიქაუტაძე - მწ. ირმა ციცქიშვილი

ორშაბათს სენაკში განახლდება საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში. თამაშობს დასავლეთის ოთხეული - ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი და ჭაბუკთა ნაკრები.

ამ დროისთვის უკვე განვლილია შეჯიბრების ნახევარზე მეტი - რვავე გუნდმა 21-დან 11 თამაში უკვე გამართა. სენაკის ტურის დასრულების შემდეგ საქმეში ჩაერთვება აღმოსავლეთის ოთხი გუნდი - სტუ, პეგაში, იმედი და თელავი, რის შემდეგაც მეორე წრე დასრულდება, საქართველოს ჩემპიონი კი მაისში, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება.

სენაკში იმყოფება საქართველოს ნაკრების მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი, რომელიც საქართველოს ნაკრებისთვის კანდიდატებს შეარჩევს და მათთან ჩემპიონატის მატჩებსშუა შუალედში საწვრთნელ სესიებსაც გამართავს.

სერბი მწვრთნელი მონაწილეობს ყველა ასაკობრივი ნაკრების მზადებაშიც. უახლესი ტურნირი ჩვენს ოცწლამდელთა გუნდს უწევს. აპრილის დასაწყისში ისინი ესპანეთში ითამაშებენ ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირში ესპანეთის, ნორვეგიისა და მონტენეგროს გუნდების წინააღმდეგ. ფინალურ ტურნირზე 2 გუნდი გადის.

საქართველოს ჩემპიონატი.

მეორე წრე. დასავლეთის ოთხეული

სენაკი, 10-12 მარტი

10 მარტი

15:00 სამტრედია - ბათუმი

16:30 ჭაბუკთა ნაკრები - ქუთაისი

11 მარტი

15:00 ბათუმი - ჭაბუკთა ნაკრები

16:30 ქუთაისი - სამტრედია

12 მარტი

14:00 ქუთაისი - ბათუმი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - სამტრედია

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------11-11-0-0-383-254-22

ბათუმი---------11--9-0-2-457-344-18

სამტრედია-----11--6-0-5-404-387-12

იმედი-----------11--6-0-5-335-364-12

პეგასი-----------11--4-2-5-357-380-10

თელავი---------11--2-1-8-289-329--5

ქუთაისი--------11--2-1-8-311-411--5

ჭაბუკები--------11--1-2-8-305-372--4

ბათუმი

16. გიორგი სამყურაშვილი - 4. იგორ ვინოგრადსკი 5. გურამ გოგიჩაიშვილი 6. რეზო ჭანტურია 7. გიორგი ქავთარაძე 8. ლექსო წიტაიშვილი 9. ივანე ქარდავა 10. უჩა გამზარდია 11. გიორგი წივწივაძე 13. ირაკლი ნარსია 14. ნიკოლოზ ჯორბენაძე 15. ჯუმბერ ხუნჯუა 18. უჩა მაისურაძე 22. აკაკი ყაველაშვილი 39. მეთოდე ჭელიძე - მწ. მერაბ ჭანტურია

სამტრედია

1. ალექსანდრე ხონელიძე 12. გიორგი გაგუა - 2. ვაჟა ხვიჩია 3. ჯაბა ხაჟომია 4. ლაშა ცხვარაძე 5. ირაკლი ავალიანი 6. სპარტაკ ელგანდაშვილი 7. გოგიტა ნიკურაძე 8. ვეფხია ზურაბიანი 9. ირაკლი თევზაძე 10.ლექსო წითელიშვილი 11. გელა ჟვანია 13. გიორგი ღაღანიძე 14. თორნიკე გაგლოშვილი 17. ჭოლა ბოცვაძე - მწ. გოგი ხელისუფალი

ქუთაისი

1.შოთა შეყრილაძე 12. ჯუმბერ გულეიშვილი - 2. გიორგი ახალბედაშვილი 3. მირიან ჩიხლაძე 4. გიორგი ლომიძე 5. კარლო მათნაძე 6. გიორგი ახალაძე 7. თამაზ ტარუაშვილი 9. გიორგი მერკვილაძე 10. ვლადიმერ ძნელაძე 11. ჯუმბერ ჯუღელი 13. გაგა ბახტურიძე 14. უჩა კობახიძე 15. ბექა ტუღუში - მწ. გრიგოლ თავხელიძე

ჭაბუკთა ნაკრები

1.სანდრო ხანდოლიშვილი 16. გიორგი ხარაიშვილი - 3. ზაალ ზაალიშვილი 4. ზურაბ გოგავა 6. გიორგი დოლმაზაშვილი 7. ლევან მამულაშვილი 8. მიხეილ ნაზღაიძე 9. გიგა ბაინაზაშვილი 10. ირაკლი კბილაშვილი 11. ერეკლე არსენაშვილი 13. ლუკა ბულბულაშვილი 14. ლუკა გაწერელია 15. ზეზვა იობაშვილი 17. ნოდარ მაისურაძე - მწ. დიმიტრი აბესაძე

 

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის მორიგ ტურში სამი მატჩი ფრედ დასრულდა, ხოლო ოთხთა ფინალის ერთ მონაწილეს, დიორი ეტოს მონტენეგროს ბუდუჩნოსტიც შეუერთდა.

ეს მას შემდეგ მოხდა, რაც სლოვენიის კრიმი ნორვეგიის ლარვიკთნ დამარცხდა და მეორე ადგილზე გასვლის თეორიული შანსიც დაკარდა, ხოლო ბუდუჩნოსტი მიუწვდომელი გახდა. ამის შემდეგ, ტურნირის შარშანდელმა გამარჯვებულმა, დიორმა და მონტენეგროს ჩემპიონმა ერთმანეთში ფრედ ითამაშეს - 26:26.

პირველ ჯგუფში კი ყველაფერი ბოლო ტურში გაირკვევა. აქ ორივე მატჩი ფრედ დასრულდა, რის შემდეგაც 7 ქულით ტიურინგერი დარჩა ლიდერად, მაგრამ ნახევარფინალში გასვლა ჯერ არ გაუნაღდებია. გერმანელები ბოლო ტურში სტუმრად თამაშობენ დანიაში მიდტიულანდთან, ვისაც ორი ქულით უსწრებენ და პირველი მატჩ 26:24 აქვთ მოგებული. შესაბამისად, მიდტიულანდს 3 ბურთით მოგება სჭირდება, რათა ტიურინგერს გაუსწროს. უკეთეს მდგომარეობაშია მაკედონიის ვარდარი, ვისაც აქვს 6 ქულა და საშინაო მატჩი ჯგუფის აუტსაიდერ სევეჰოფთან.

ბოლო ტური მომდევნო უქმეებზეა, ხოლო ოთხთა ფინალი 3 და 4 მაისს, ბუდაპეშტშია დანიშნული.

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 5 ტური. 8-9 მარტი

1 ჯგუფი

ტიურინგერი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 24:24

სევეჰოფი (შვდ) - მიდტიულანდი (დან) 29:29

ტიურინგერი 7 ვარდარი 6 / მიდტიულანდი 5, სევეჰოფი 2

2 ჯგუფი

ლარვიკი (ნორ) – კრიმ მერკატორი (სლნ) 28:22

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - დიორი ეტო (უნგ) 26:26

დიორი 8, ბუდუჩნოსტი 7 / ლარვიკი 3, კრიმი 2

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე პირველი ნაწილი დასრულდა. 4-4 მოგებით ლიდერობენ ქარიშხალა და პეგასი.

მესამე ადგილზეა კიდევ ერთი თბილისური გუნდი - იმედი, რომელმაც დღეს 39:30 დაამარცხა თელავი. თელაველები პირველ ტაიმში წინ იყვნენ და სადღაც 45-ე წუთამდე უწევდნენ წინააღმდეგობას მეტოქეს. ანგარიში 26:26 იყო, როდესაც იმედმა საფინალო სპურტი წამოიწყო და მეტოქე გატეხა - 39:30. პეგასმა იოლად დაამარცხა სამტრედია - 40:24.

რვავე გუნდი მარტის ბოლოს შეიკრიბება და ერთწრიან ტურნირს დაასრულებს, რის შემდეგაც გამოირკვევა უძლიერესი ექვსეული, ვინც ჩემპიონობისთვის ბრძოლას 0 ქულიდან დაიწყებს.

ექვსეულში მოსახვედრად საუკეთესო შანსები აქვთ თბილისის ლიგის პრიზიორებს - ქარიშხალას, პეგასსა და იმედს. ამ სამეულს ერთბაშად 4 გუნდი მიჰყვება - გორი, ფოთი, მამული და ზუგდიდი. შანსები არც დანარჩენებს - სამტრედიას, თელავსა და ყვარელს დაუკარგავთ.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

7 მარტი, არენა 1

პეგასი - სამტრედია 40:24

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 9, კაჭკაჭაშვილი 7,ზარნაძე 6, გოგავა 5, ნაზღაიძე 5, გაწერელია 5, მაისურაძე 1, ვიბლიანი 1, კალანდაძე 1, ხვადაგიანი, ბაბუციძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

სამტრედია: გაგუა, გოგიშვილი - ცხვარაძე 6, ანტონოვიჩი 6, ბოცვაძე 6, ჯორბენაძე 6, ხვიჩია, ზურაბიანი, ქავზინაძე, ძნელაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

იმედი - თელავი 39:30

იმედი: ხორავა, როკაშვილი - რუსტამოვი 9, მღებრიშვილი 8, ბაინაზაშვილი 7, მიქავა 6, დვალიძე 5, საზაგლიშვილი 2, თურქაძე 1, ჰუსეინოვი 1, მელაშვილი, ჯაბანაშვილი

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 14, კაიშაური 4, გიგაური 4, ბაჩიაშვილი 3, აღვინოვი 2, საღირაშვილი 2, ყორიაული 1, ხანჯალიაშვილი

მსაჯები: გიორგი სამყურაშვილი, გია წივწივაძე

საერთო ცხრილი

ქარიშხალა 8 (+52)

პეგასი 8 (+39)

იმედი 6 (+18)

გორი 4 (+20)

ზუგდიდი 4 (-12)

ფოთი 4 (-15)

მამული 4 (-16)

სამტრედია 2 (-20)

თელავი 0 (-25)

ყვარელი 0 (-41)

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

ქართველი ხელბურთელების, შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას კლუბმა, შტიინცა ბაკეუმ თითქმის მოგებული რუმინეთის თასის ფინალი წააგო.

 

ბაკეუ მთელი თამაში უგებდა რუმინეთის ჩემპიონატის ლიდერს, კონსტანცას, ვისაც ამ მატჩამდე ზედიზედ 17-გამარჯვებიანი სერია ჰქონდა ჰქონდა შინაურ ასპარეზზე. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე ბაკეუ 27:20 იგებდა, მაგრამ ძირითადი დროის ბოლომდე კონსტანცამ ანგარიში გაათანაბრა - 28:28.

ორი 5-5 წუთიანი დამატებითი პერიოდებიდან პირველი 31:31 დასრულდა, მეორე - 36:36. დაინიშნა შვიდმეტრიანების სერია და ჯამში კონსტანცამ 45:44 გაიმარჯვა. ქართველებიდან მხოლოდ ვლადიმერ რუსიამ ითამაშა და 2 გოლი გაიტანა. ფინალი ქალაქ პლოეშტში გაიმართა.

თურქეთის ჩემპიონატში რატი მსხვილიძე ყველაზე შედეგიანი იყო თამაშში, რომელშიც ტრაბზონსფორმა სტუმრად ანთალიას მოუგო - 33:30. რატიმ 7 გოლი გაიტანა, მისი და გიგა ტორონჯაძის კლუბი ისევ მეოთხე ადგილზეა. პირველი თამაში წააგო ლიდერმა, ბეშიქთაშმა, ვინც ბოლოსწინა ადგილზე მყოფმა იედითეფემ დაამარცხა - 30:27.

მაკედონიაში ზედიზედ მეათე მეთოთხმეტე მატჩი მოიგო სტრუმიცამ. რევაზ ჭანტურიამ 10 გოლი გაუტანა მეტალურგს, ხოლო მისმა გუნდმა 34:24 გაიმარჯვა.

ფოტო: ვლადიმერ რუსია რუმინეთის თასის ფინალში

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ჭაბუკთა შორის მორიგი ორი მატჩი გაიმართა. ლიდერი, პეგასი მეოთხე დღეს ისვენებდა.

იმედისა და სამტრედიის მატჩის პირველი ტაიმი თანაბარ ბრძოლაში წარიმართა. თბილისელებმა მხოლოდ 1 ბურთით მოიგეს თამაშის ნახევარი (16:15), მაგრამ შესვენების შემდეგ სწრაფად დაიწყეს უპირატესობის ზრდა - საბოლოოდ, 33:25.

ტური პირველმა დაასრულა ზუგდიდმა. თბილისურ გუნდებთან 2 მარცხის შემდეგ მწვრთნელ ნელი ფარცვანიას გუნდმა ჯერ სამტრედიას მოუგო, დღეს კი - თელავს - 34:30. ზუგდიდს 4 ქულა აქვს და მარტის ბოლოს, როდესაც საერთო ტური გაიმართება, უთუოდ იბრძოლებს საფინალო ექვსეულში გასასვლელად. ჯერჯერობით სამივე მატჩი წააგეს თელაველებმა.

პარასკევს სპორტკომპლექს არენაში ტური დასრულდება.

ფოტო: ზუგდიდი - თელავი

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

6 მარტი

სამტრედია - იმედი 25:33

სამტრედია: გაგუა, გოგიშვილი - ცხვარაძე 11, ანტონოვიჩი 5, ბოცვაძე 5, ჯორბენაძე 2, ხვიჩია 1, ზურაბიანი 1, ქავზინაძე, ძნელაძე

იმედი: ხორავა, როკაშვილი - რუსტამოვი 10, იობაშვილი 9, მღებრიშვილი 4, ჰუსეინოვი 4, ბაინაზაშვილი 4, მელაშვილი 1, მიქავა 1, ჯაბანაშვილი, დვალიძე, საძაგლიშვილი, თურქაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ზუგდიდი - თელავი 34:30

ზუგდიდი: ხასია - ესართია 11, გრიგოლია 7, ბულია 7, ხურციძე 6, ძაძამია 2, კუკავა 1, ეხვაია, თოდუა, კვარაცხელია

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 14, კაიშაური 5, აღვინოვი 4, ყორიაული 3, გიგაური 3, საღირაშვილი 1, ხანჯალიაშვილი, ბაჩიაშვილი

მსაჯები: გიორგი სამყურაშვილი, გია წივწივაძე

პეგასი 6 ქულა (3 თამაშიდან), იმედი 4 (3), ზუგდიდი 4 (4), სამტრედია 2 (3), თელავი 0 (4),

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

პირველი ხუთეული: ქარიშხალა 8 ქულა, გორი 4, ფოთი 4, მამული 4, ყვარელი 0

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal