სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

კვირას, 18 საათზე საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები თურქეთს მასპინძლობს. სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია, ხოლო პირდაპირ ტელერეპორტაჟს აფხაზეთის ხმა აწარმოებს.

 

შაბათს ჩვენს ჯგუფში ერთი მატჩი უკვე გაიმართა და ლიტვამ 24:23 მოუგო ფინეთს. ფინელები მეორე ტაიმის საწყის წუთებში 16:12 იგებდნენ. ლიტვამ ანგარიში გაათანაბრა და ამის შემდეგ სხვაობა ერთ ბურთზე მეტი არ ყოფილა. ბოლოსწინა წუთზე ფინეთი 23:22 იგებდა, როცა მსაჯმა კოლიონენი გააძევა და სტუმართა კარში შვიდმეტრიანი დანიშნა. როდესაც პეტრეიკისმა ანგარიში გაათანაბრა, დარჩენილი ზუსტად ერთი წუთი იყო. ფინეთი უტევდა, მაგრამ 12 წამით ადრე რემიმ ააცილა, ხოლო საპასუხო შეტევაში, სირენამდე 6 წამით ადრე, ბაბარსკასმა ლიტვას მოაგებინა - 24:23.

ლიტვა 7 ქულით კიდევ უფრო დაწინაურდა ჯგუფში, მაგრამ პირველობის შანსი სხვებსაც დარჩათ. 5 იანვარს თურქეთთან და 8 იანვარს ლიტვასთან შინ გამარჯვების შემთხვევაში საქართველოს ნაკრებს, 11 იანვარს, ფინეთში თამაშის წინ პლეიოფში გასვლის შანსი ექნება, ოღონდ, ამ შემთხვევაში ლიტვამ ქულა მაინც უნდა დაკარგოს შინ თურქეთთან.

საქართველოს ნაკრებში თურქეთთან ანკარაში წაგებული მატჩი შემდეგ ერთი ცვლილებაა - ჭაბუკთა ნაკრებს დაუბრუნდა თემურ ორჯონიკიძე, მის ნაცვლად კი განაცხადში ილია გოგალაძე იქნება.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. ლიტვა 7 ქულა (+10) / ფინეთი 3 (-2), თურქეთი 2 (-3), საქართველო 2 (-5)

4 იანვარი, ვილნიუსი. ლიტვა - ფინეთი 24:23

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - თურქეთი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 26. იუნუს იოზმუსული 28. ვეისელ ალკისი - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 17. ჩეთინ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჩატკინი 24. ემრე ქეშქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 33. ნიჰათ ჩელიქი 49. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი: რუმინეთი 6 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

4 იანვარი. სლოვაკეთი - იტალია 28:21, 5 იანვარი. კვიპროსი - რუმინეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 5 / სლოვენია 4, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

5 იანვარი. შვეიცარია - უკრაინა, სლოვენია - ლუქსემბურგი

4 ჯგუფი: ისრაელი 4 / ბელგია 4, ჰოლანდია 2, საბერძნეთი 2,

5 იანვარი. საბერძნეთი - ისრაელი, ჰოლანდია - ბელგია

5 ჯგუფი: ბოსნია 6 / ლატვია 4 , პორტუგალია 2, ესტონეთი 0

5 იანვარი. ლატვია - ბოსნია, პორტუგალია - ესპანეთი

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 


 

2014 წელს უმნიშვნელოვანესი მატჩით იწყებს საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები. 2 იანვარს, ანკარის გარეუბან ჯანქაიაში თურქეთ-საქართველოს მატჩია. 5 იანვარს გუნდები უკვე თბილისის სპორტის სასახლეში ითამაშებენ.

ჯგუფიდან, სადაც ჯერჯერობით ლიტვის ნაკრები ლიდერობს, მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ გამარჯვებული გადის. თურქეთს ორი მატჩი აქვს წაგებული და ბოლო შანსი აქვს, რათა თეორიული შანსი მაინც შეინარჩუნოს, საქართველოს ნაკრებს კი ანკარაში მოგება შანსებს ერთიორად გაუზრდის.

ეროვნული გუნდი ნაყოფიერად მოემზადა ოფიციალური მატჩებისთვის, გუნდმა ხუთდღიანი შეკრება გაიარა ისრაელში და ორი ამხანაგური თამაშიც გამართა იქაურ ნაკრებთან. სერბი მწვრთნელის, ჯორჯე რაშიჩის განკარგულებაში ყველა უძლიერესი ხელბურთელია და ტრავმებიც არავის აწუხებს. ორი მოთამაშე, სერგო დათუკაშვილი და რევაზ ჭანტურია გუნდს უშუალოდ თურქეთში შეუერთდა.

თურქეთის ნაკრებსაც ჰქონდა ორი ამხანაგური მატჩი ირანში. ორი წაგების შემდეგ გუნდის შემადგენლობაში სამი ახალი მოთამაშეა - კირდალი, ზამანი და ასიქოღლუ.

2 იანვარს 1 ჯგუფში მეორე, ასევე მნივნელოვანი თამაშია - ფინეთი ლიტვას მასპინძლობს, ხოლო თურქეთ-საქართველოს მატჩის ტელერეპორტაჟის ან სტრიმინგის შესახებ დამატებით გაცნობებთ.

2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია

ევროპა. მესამე ტური. 2 იანვარი.

1 ჯგუფი. ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

ანკარა, ჯანქაია. 20:00

თურქეთი - საქართველო

მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მაქო (ჩეხ) / დელეგატი: ანდრეი ანდრეევი (ბულ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 16. კოსკუნ გიოქთეფე - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 15. ერჯან ასიქოღლუ 17. ნიჰათ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჯატკინი 24. ემრე ქესქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 26. იუნუს იოზმუსული 29. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 17. თემურ ორჯონიკიძე 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ვანტაა. 21:00. ფინეთი - ლიტვა

2 ჯგუფი: რუმინეთი 4 / სლოვაკეთი 2, იტალია 2, კვიპროსი 0

20:00 რუმინეთი - კვიპროსი, 23:00 იტალია - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 4 / შვეიცარია 2, სლოვენია 2, ლუქსემბურგი 0

19:30 უკრაინა - შვეიცარია, 22:30 ლუქსემბურგი სლოვენია

4 ჯგუფი: ჰოლანდია 2 / ისრაელი 2, საბერძნეთი 2, ბელგია 2

21:45 ისრაელი - საბერძნეთი, 23:10 ბელგია - ჰოლანდია

5 ჯგუფი: ლატვია 4 / ბოსნია 4, პორტუგალია 0 , ესტონეთი 0

20:00 ბოსნია - ლატვია, 22:00 ესტონეთი - პორტუგალია

 

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

ზურაბ გენგიურის ფოტო

საქართველოს ნაკრები უკვე დაბრუნდა თბილისში და მზადება დაიწყო თურქეთთან საპასუხო თამაშისთვის. თურქები შაბათს ჩამოფრინდებიან.

 

ევროპის პირველ ჯგუფს 5 ქულით ლიტვა ლიდერობს, მაგრამ სიტუაცია ისეთია, რომ პირველი ადგილის დაკავებისა და პლეიოფში გასვლის შანსი ჯერჯერობით ყველას შერჩენილი აქვს.

საქართველოს ნაკრებს ორივე საშინაო თამაშის მოგება მართებს - 5 იანვარს თურქეთთან და 8 იანვარს ლიტვასთან, რათა 11 იანვარს, ფინეთში თამაშის წინ პირველობის შანსი შეინარჩუნოს, ოღონდ უკვე მეტოქეთა შედეგებზეც იქნება დამოკიდებული.

მაგალითისთვის, უკვე შაბათს, 4 ივნისს ლიტვა მასპინძლობს ფინეთს, რომელსაც 2 იანვარს 20:15 უგებდა, მაგრამ ბოლო ათ წუთში 5 უპასუხო გოლი გაუშვა. თუ საქართველოს ნაკრებს პირველობა უწერია, მაშინ ლიტვამ ორ დარჩენილ საშინაო მატჩში ქულა მაინც უნდა დაკარგოს, სხვაგვარად ლიტველებს ვერ დავეწევით.

ნებისმიერ შემთხვევაში, თურქეთთან და ლიტვასთან რევანში გვაქვს ასაღები პირველ წრეში მარცხისთვის და თუ ასე მოხდა, გუნდისთვის, რომელმაც თავის ბოლო შესარჩევ ტურნირზე, 2010 წელს, თბილისში, სამივე მატჩი წააგო (ლატვია, ფინეთი, იტალია) 3 საშინაო მოგებაც რიგიანი შედეგი იქნება.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. ლიტვა 5 ქულა (+9) / ფინეთი 3 (-1), თურქეთი 2 (-3), საქართველო 2 (-5)

4 იანვარი, ვილნიუსი. 19:00. ლიტვა - ფინეთი

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - თურქეთი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 17. თემურ ორჯონიკიძე 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 16. კოსკუნ გიოქთეფე 26. იუნუს იოზმუსული - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 15. ერჯან ასიქოღლუ 17. ნიჰათ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჯატკინი 24. ემრე ქესქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 49. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი: რუმინეთი 6 / სლოვაკეთი 4, იტალია 2, კვიპროსი 0

2 იანვარი. რუმინეთი - კვიპროსი 36:19, იტალია - სლოვაკეთი 26:34

4 იანვარი. სლოვაკეთი - იტალია, 5 იანვარი. კვიპროსი - რუმინეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 5 / სლოვენია 4, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

2 იანვარი. უკრაინა - შვეიცარია 34:34, ლუქსემბურგი- სლოვენია 16:36

5 იანვარი. შვეიცარია - უკრაინა, სლოვენია - ლუქსემბურგი

4 ჯგუფი: ისრაელი 4 / ბელგია 4, ჰოლანდია 2, საბერძნეთი 2,

2 იანვარი. ისრაელი - საბერძნეთი 31:24, ბელგია - ჰოლანდია 28:22

5 იანვარი. საბერძნეთი - ისრაელი, ჰოლანდია - ბელგია

5 ჯგუფი: ბოსნია 6 / ლატვია 4 , პორტუგალია 2, ესტონეთი 0

2 იანვარი. ბოსნია - ლატვია 27:26, ესტონეთი - პორტუგალია 17:25

5 იანვარი. ლატვია - ბოსნია, პორტუგალია - ესპანეთი

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

თურქეთ-საქართველოს მეტი სურათი:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.404090036391105.1073741918.153041141495997&type=3

 

საქართველოს ნაკრებმა მეორე ამხანაგური მატჩიც წააგო ისრაელში. ამჯერად ქალაქ რიშონში - 23:33. წინადღით ანგარიში 28:29 იყო.

 

ისრაელი - საქართველო 33:23

28 დეკემბერი, 2013. რიშონი. ამხანაგური მატჩი.

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - ნათანი 5, როზენტალი 5, ჰამამი 4, დავდა 3, გალი 3, ფრიდმანი 2, სტელმანი 2, კოფმანი 2, შიმონი 2, გ. პომერანცი 2, ტურელი 1, სიჩენკო 1, აპო 1, მეიროვიჩი, სმოლერი, გერა, სტრაიდომი, ჩ. პომერანცი (ორწუთიანი - შიმონი)

საქართველო: ტორონჯაძე, თევზაძე - გვაზავა 5, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 3, ორჯონიკიძე 2, ტალახაძე 2, გამზარდია 2, რუსია 2, ამირანაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე 1, სიმონია, წითელიშვილი (ორწუთიანი - მსხვილიძე 2, ჩიქოვანი)

მსაჯები: ასაფ ფარანი, იარონ ბენ დანი (ისრაელი)

ნაკრების მწვრთნელმა, ჯორჯე რაშიჩმა თამაშის საშუალება ყველას მისცა, გუნდის ლიდერები კი უმეტეს დროს სათადარიგოთა სკამზე ისხდნენ. ქართველები მხოლოდ მატჩის დასაწყისში ლიდერობდნენ - 5:2, ამის შემდეგ კი ისრაელმა სპურტი მოაწყო და ტაიმი 18:11 მოიგო.

საქართველოს ნაკრები კიდევ ორი დღე დარჩება ისრაელში და ორ ვარჯიშს გამართავს, 31 დეკემბერს კი ჩაფრინდება ანკარაში, სადაც 2 იანვარს მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი აქვს თურქეთის ნაკრებთან. გუნდს ანკარაში დახვდება სერგო დათუკაშვილი, ხოლო 1 იანვარს დაემატება რევაზ ჭანტურია და თამაშზე უძლიერესი შემადგენლობით იქნება. თურქებმა მეორე ამხანაგურ შეხვედრაში დღეს რევანში აუღეს ირანის ნაკრებს - 28:25.

დღესვე ამხანაგური მატჩი გამართა საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრებმა, რომელიც ასევე ემზადება საკვალიფიკაციო ტურნირისთვის. ქართველმა ჭაბუკებმა დუშეთში 39:24 დაამარცხეს სომეხი თანატოლები.

 

საქართველოს ნაკრებმა ანკარაში 23:29 წააგო მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი თურქეთთან. 5 იანვარს იგივე გუნდები თბილისში ითამაშებენ.

თურქები თავიდანვე დაწინაურდნენ და ქართველებმა მხოლოდ ერთხელ გაათანაბრეს ანგარიში, პირველი ტაიმის დასაწყისში - 4:4. ამის შემდეგ მასპინძლები ისევ გავიდნენ წინ და სტუმრებმა ორჯერ მოახერხეს სხვაობის 2 ბურთამდე დაყვანა - 5:7, 7:9.

ტაიმი თურქეთმა 14:8 მოიგო და მეორეში კიდევ უფრო გაზარდა სხვაობა - მათი მაქსიმალური უპირატესობა 10 ბურთი იყო - 26:16, საბოლოოდ კი 29:23.

 

დღესვე ლიტვა სტუმრად ფრედ ეთამაშა ფინეთს და 3 თამაშიდან 5 ქულით ლიდერობს, 3 ქულა აქვს ფინეთს, 2-2 თურქეთსა და საქართველოს. მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

 

 

2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. მესამე ტური.

ანკარა, 2 იანვარი

თურქეთი - საქართველო 29:23

თურქეთი: გიუნაი, გიოქთეფე, იოზმუსული 1/0 - დიონე 20/10, ჩელიქი 10/6, ერსინი 8/4 (2 წთ), ჯატკინი 8/4 (2წთ), ჩელები 2/1, ასიქოღლუ 2/1, იოჰბაზარი 3/1, პეტკაში 3/1, ზამანი 1/1 (2წთ), იოზი (4 წთ), ქესქინი 1/0, ილდირიმი 2/0, კირდალი - შეტევების ეფექტურობა 33%, დარტყმების ეფექტურობა 48%, პენალტები 1/1

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 15/6, რუსია 9/5, ჭანტურია 6/3 (2 წთ), გამზარდია 5/3, ჩიქოვანი 8/2 (4 წთ), დათუკაშვილი 6/2, გვაზავა 2/1, მაისურაძე 1/1, ტალახაძე 2/0, ორჯონიკიძე 1/0, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია, წითელიშვილი - შეტევების ეფექტურობა 26%, დარტყმების ეფექტურობა 40%, პენალტები 3/1

მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მაქო (ჩეხ) / დელეგატი: ანდრეი ანდრეევი (ბულ)

ფინეთი - ლიტვა 20:20

ლიტვა 5 ქულა / ფინეთი 3, თურქეთი 2, საქართველო 2

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

პლეიოფში გადის მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული

27 დეკემბერს სპორტის სამინისტრომ თბილისის ივენტ ჰოლში გამართა 2013 წლის ლაურეატთა დაჯილდოება. ფედერაციებს შორის საუკეთესოდ დასახელდა საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ფედერაცია.

ნომინაციების მიხედვით წლის ლაურეატები გახდნენ:

საუკეთესო ახალგაზრდა სპორტსმენი - გენო პეტრიაშვილი, თავისუფალი ჭდაობა

საუკეთესო პარასპორტსმენი - ბესიკ ლეკიაშვილი, მკლავჭიდი

საუკეთესო სპორტსმენი არაოლიმპიურ სახეობაში - ვახტანგ ჩიდრაშვილი, სამბო

საუკეთესო მსაჯი - ვლადიმერ ნუცუბიძე, ძიუდო

საუკეთესო ფედერაცია - ხელბურთის ფედერაცია

საუკეთესო გუნდი - ძიუდოს ნაკრები

წლის აღმოჩენა, სპეციალური პრიზი - წყალბურთელთა ნაკრები

საუკეთესო სპორტული მენეჯერი - გია ნიჟარაძე, რაგბი

საუკეთესო სპორტსმენი ქალი - მარიამ ჯანაშვილი, ძიუდო

საუკეთესო მწვრთნელი - ირაკლი უზნაძე, ძიუდო

საუკეთესო სპორტსმენი - ავთანდილ ჭრიკიშვილი, ძიუდო

საუკეთესო სპორტული ფედერაციის ნომინაციაში დასახელებული იყვნენ ხელბურთის, რაგბისა და ქართული ჭიდაობის ფედერაციები. ხელბურთის ფედერაცია გამოარჩიეს 2017 წლის ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატის მასპინძლობის უფლების მოპოვებისთვის და ეროვნული და ასაკობრივი ნაკრებების ნაყოფიერად მომზადებისთვის.

ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტ ზურაბ კაკაბაძეს პრიზი ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის გენერალურმა მდივანმა, ემზარ ზენაიშვილმა გადასცა.

ზურაბ კაკაბაძე: - ეს ჯილდო ეკუთვნის ხელბურთის ფედერაციის მთელ კოლექტივს, მწვრთნელებს, მსაჯებსა და ყველა სპორტსმენს. 2013 წელს ჩვენ კარგად ვიმუშავეთ ბიჭებისა და გოგონების ნაკრებთან, რომლებიც 2015 წლის ოლიმპიური ფესტივალისთვის ემზადებიან. სახელმწიფოს მხარდაჭერამ საშუალება მოგვცა, დიდ არენაზე დაგვებრუნებინა ეროვნული და ასევე ასაკობრივი ნაკრებები. ყველას გილოცავთ ახალ წელს და გეპატიჟებით 5 და 8 იანვარს მსფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ მატჩებზე თურქეთისა და ლიტვის წინააღმდეგ. მე დარწმუნებული ვარ, რომ ყველანი ერთად ვიხილავთ დიდ ხელბურთს და საქართველოს ნაკრების მძლავრ დაბრუნებას საერთაშორისო ასპარეზზე.

 

ვიდეო:

http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=gpbhq&seekTime=27-12-2013+21%3A50

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal