სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ნაკრებმა მარცხით დაასრულა მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ფინეთში - 24:36 და შეჯიბრება მეორე ადგილზე დაასრულა, პლეიოფში კი ლიტვა გავიდა.

თამაშის წინ ქართველებს მხოლოდ თეორიული სანსი ჰქონდათ პირველობისა და ისიც მეტწილად ლიტველთა წაგებაზე დამყარებული. ფინელები თვიდანვე დაწინაურდნენ, ანგარიში კი პირველად და ერთადერთხელ გაათანაბრა რატი მსხვილიძემ მე-14 წუთზე. ამის შემდეგ ფინეთმა მოაწყო სამგოლიანი სპურტი, ტაიმი 16:10 მოიგო და შესვენების შემდეგაც განაგრძო უპირატესობის გაზრდა.

ფინელებს განსაკუთრებით გამოდიოდათ სწრაფი გარღვევა, ოთხჯერ მათ მიღებული გოლის შემდეგ მოახერხეს მსგავსი შეტევის მოწყობა, საქართველოს ნაკრები კი გადაღლილი ჩანდა. ქართველთა შორის ყველაზე შედეგიანი იყო რატი მსხვილიძე, რომელმაც მთელ ტურნირზე, 6 მატჩში 42 გოლი გაიტანა.

ჯგუფის ბოლო მატჩს, რომელიც ხვალ გაიმართება ლიტვაში, მხოლოდ მესამე ადგილის მფლობელის გარკვევა შეუძლია თურქეთსა და ფინეთს შორის.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 6 ტური.

1 ჯგუფი. 11 იანვარი. კარიაა

ფინეთი - საქართველო 36:24

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 13/9 (4წთ), დათუკაშვილი 6/4 (4წთ), გვაზავა 5/4, ჭანტურია 4/2, გოგალაძე 2/2, რუსია 9/1, ტალახაძე 4/1, აბრამიშვილი 1/1, მაისურაძე 1/0, გამზარდია, სიმონია, ამირანაშვილი - პენალტები 1/1

ფინეთი : ნორდკვისტი, მიაკელა - ტამინენი 12/10, რონბერგი 13/7, სუნდბერგი 9/5 (4წთ), . ბრომანი 5/4, . ბრომანი 5/3, რემი 5/3, კორპიმიაკი 2/1, კილსტედტი 2/1, ფორსი 2/1, ოიალა 2/1 (4წთ), კოლიონენი 2/0, ლაიტინენი, რაერინე - პენალტები 3/2

მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ) / დელეგატი: ვიქტორ პოლადენკო (რუს)

12 იანვარი, ვილნიუსი, 19:00. ლიტვა - თურქეთი

მსაჯები: ჯურე ცვეტკო, ბრშტინ კავალარი (სლნ) / დელეგატი: იან ლაურიცენი (ნორ)

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, ფინეთი 5, თურქეთი 4

 

2 ჯგუფი

რუმინეთი 10 / სლოვაკეთი 8, იტალია 2, კვიპროსი 0

11 იანვარი. 20:00 სლოვაკეთი - რუმინეთი, 12 იანვარი. 22:00 იტალია - კვიპროსი

3 ჯგუფი

უკრაინა 9 / სლოვენია 8, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

12 იანვარი. 20:00 ლუქსემბურგი - შვეიცარია, 21:00 სლოვენია - უკრაინა

4 ჯგუფი

ისრაელი 6 (+7) / საბერძნეთი 6 (+2), ჰოლანდია 4 (-2), ბელგია 4 (-7)

11 იანვარი. 23:30 ბელგია - საბერძნეთი, 12 იანვარი. 17:00 ჰოლანდია - ისრაელი

5 ჯგუფი

ბოსნია 10 / პორტუგალია 6, ლატვია 4 , ესტონეთი 2

11 იანვარი. ესტონეთი - ლატვია 32:30, 12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია - ბოსნია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

11 იანვარს საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირზე ბოლო მატჩს გამართავს - ქალაქ კარიააში ვეთამაშებით ფინეთის გუნდს.

მოგების შემთხვევაში ჩვენი გუნდი გადავა პირველ ადგილზე და დაელოდება 12 იანვარს, ლიტვა-თურქეთის მატჩს. ლიტველთა მოგების ან ფრის შემთხვევაში მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში ლიტვა გადის, ხოლი თურქების გამარჯვება პირველ ადგილს საქართველოს ნაკრებს მოუტანს.

ფინეთსა და თურქეთს სატურნირო მოტივაცია აღარ შერჩათ. ფინელებისთვის გადამწყვეტი მეოთხე ტურის მატჩი იყო ვილნიუსში, რომელსაც დასრულებამდე 1 წუთით ადრე იგებდა (ამ შემთხვევაში ფინელები პირველ ადგილზე გადადიოდნენ), მაგრამ 23:24 წააგო, რის შემდეგაც 19:25 დამარცხდა თურქეთშიც.

ლიტვის ნაკრებს, პირველი ორი დამაჯერებელი მოგების შემდეგ, სამ მომდევნო თამაშში გაუჭირდა. ისინი ჯერ 20:15 იგებდნენ ფინეთში, მაგრამ მეტოქეს ანგარიში გაათანაბრებინეს; შემდეგ - ბოლო წუთზე, მსაჯების დახმარებით (შვიდმეტრიანი და ორწუთიანი) მოუგეს იმავე გუნდს და დამარცხდნენ თბილისში. ქართველების ფინეთში მოგება ლიტვისთვის, შესაძლოა, დამატებითი ფსიქოლოგიური წნეხი აღმოჩნდეს.

საქართველოს ნაკრები 9 იანვარს, ღამით გაემგზავრა ფინეთში. გუნდს აკლია ირაკლი ჩიქოვანი, რომელმაც თურქებთან მიღებული ტრავმის გამო ლიტვასთან მატჩი გამოტოვა. თამაშს შემდეგ დღეს მწვრთნელმა ჯორჯე რაშიჩმა რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე დაასვენა, დანარჩენები კი ინტენსიურად ავარჯიშა.

თამაში საქართველოს დროით 19 საათზე დაიწყება. ტელერეპორტაჟის ან ვიდეოსტრიმინგის შესახებ დამატებით გაცნობებთ.

მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირზე ევროპიდან მსოლოდ ერთი ჯგუფის გამარჯვებულია ცნობილი. პლეიოფის საგზური ბოსნიის ნაკრებმა გაინაღდა.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 6 ტური.

1 ჯგუფი. 11 იანვარი. კარიაა, 19:00

ფინეთი - საქართველო

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ფინეთი : 1. ვილე ნორდკვისტი 22. მიკაელ მიაკელა - 3. მირო კოლიონენი 4. იოახიმ ბრომანი 5. ოლი-პეკა კორპიმიაკი 6. ოსკარ კილსტედტი 7. ფრედრიკ ფორსი 14. ლეონელ ოიალა 15. რიხარდ სუნდბერგი 18. ანდრეას რონბერგი 22. ბენი ბრომანი 24. იონა რაერინე 25. ტუომას ლაიტინენი 33. ანტონ რემი 35. ტეემუ ტამინენი 45. ანტონ ლუუპალა - მწვრთნელი მარკო ტულანდერი

მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ) / დელეგატი: ვიქტორ პოლადენკო (რუს)

12 იანვარი, ვილნიუსი, 19:00. ლიტვა - თურქეთი

მსაჯები: ჯურე ცვეტკო, ბრშტინ კავალარი (სლნ) / დელეგატი: იან ლაურიცენი (ნორ)

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, თურქეთი 4, ფინეთი 3

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა 26:23, თურქეთი - ფინეთი 25:19

2 ჯგუფი

რუმინეთი 10 / სლოვაკეთი 8, იტალია 2, კვიპროსი 0

11 იანვარი. 20:00 სლოვაკეთი - რუმინეთი, 12 იანვარი. 22:00 იტალია - კვიპროსი

3 ჯგუფი

9 იანვარი. უკრაინა - ლუქსემბურგი 34:22, შვეიცარია - სლოვენია 23:31

უკრაინა 9 / სლოვენია 8, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

12 იანვარი. 20:00 ლუქსემბურგი - შვეიცარია, 21:00 სლოვენია - უკრაინა

4 ჯგუფი

ისრაელი 6 (+7) / საბერძნეთი 6 (+2), ჰოლანდია 4 (-2), ბელგია 4 (-7)

11 იანვარი. 23:30 ბელგია - საბერძნეთი, 12 იანვარი. 17:00 ჰოლანდია - ისრაელი

5 ჯგუფი

ბოსნია 10 / პორტუგალია 6, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

11 იანვარი. 18:00 ესტონეთი - ლატვია, 12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია - ბოსნია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

დანიაში, ევროპის ხელბურთის ფედერაციის მიერ მოწყობილ მწვრთნელთა კურსებზე გაემგზავრა კლუბ პეგასის მწვრთნელი ლევან გელაშვილი.

სემინარი 12-18 ივნისს გაიმართება ქალაქ სილკებორგში. მონაწილეები ქალაქ ორჰუსში, ევროპის ჩემპიონატის პირველი ჯგუფური ეტაპის მატჩებსაც დაესწრებიან.

მწვრთნელთა კურსები იმართება „რინკის კონვენციის“ ფარგლებში. კონვენციას ხელი 2000 წელს მოეწერა 6 დამფუძნებელი ქვეყნის მიერ, შემდგომში კი მონაწილეთა რიცხვი 33 ქვეყნამდე გაიზარდა. 2014 წელს ამ შეთნხმების ფარგლებში 3 კონფერენციაა დაგეგმილი - პირველი ნაწილი სილკებორგში იმართება, მეორე - ივნის-ივლისში, ხოლო მესამე რაუნდი დეკემბერში, ავსტრიასა და ხორვატიაში დანიშნულ ევროპის ქალთა ჩემპიონატს ემთხვევა.

ის, ვინც სამივე კურსს წარმატებით გაივლის, მიიღებს ევროპის ხელბურეთის ფედერაციის პროფესიულ სამწვრთნელო ლიცენზიას.

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა წაგებით დაიწყო ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ხორვატიაში. პირველ მატჩში დავმარცხდით ჰოლანდიასთან - 26:36.

მე-7 წუთისთვის ჰოლანდია უკვე 6:1 იგებდა. წუთშესვენების შემდეგ ქართველებმა ორჯერ 4 ბურთამდე შეამცირეს სხვაობა - 8:12, 9:13, მაგრამ ტაიმი მაინც ჰოლანდიამ მოიგო - 16:11.

შესვენების შემდეგ მეტოქემ ნელ-ნელა დაიწყო სხვაობის გაზრდა და 50-ე წუთისთვის სხვაობა 12 ბურთამდე აიყვანეს - 34:22, საბოლოოდ კი - 36:26. დღეს თამაშობენ ხორვატია და მაკედონია, ხოლო ხვალ ხორვატიის ნაკრებს ვეთამაშებით.

ევროპის 18წ ჩემპიონატი 2014, კაცები. კვალიფიკაცია.

6 ჯგუფი. უმაგი, ხორვატია. 10 იანვარი.

საქართველო - ჰოლანდია 26:36

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 18/12 (2წთ), გიორგაძე 6/5, ცხვარაშვილი 7/3, გოგოლაძე 5/3, დოლმაზაშვილი 5/2, ხაჟომია 3/1, აბჟანდაძე 1/0 (2წთ), კოხრეიძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ნაზღაიძე - ტექნიკური ფოლი 15, შეტევების ეფექტურობა 28%, დარტყმების ეფექტურობა 58%, შვიდმეტრიანები 4/3

ჰოლ: ვან დენ ბიუკენი, გოვარცი - ელისენი 10/8 (2წთ), ვან ოფერენი 6/6, კოიმანი 5/4 (2წთ), პეპელსი 8/4, პოსტელი 3/3, ტენ ფელდე 5/3, რომბოუცი 3/2, დე მაატი 4/2, პოტი 3/2, იერი 3/2 (2წთ), ჰარცემა 2/0, დისელი (2წთ), კოლი, სმიტსი - ტექნიკური ფოლი 11, შეტევების ეფექტურობა 43%, დარტყმების ეფექტურობა 69%, შვიდმეტრიანები 4/3

მსაჯები: მიხაილ მერტინიანი, ევანგელოს სირეპისიოსი (საბ)

ხორვატია - მაკედონია 26:18

11 იანვარი

19:00 საქართველო - ხორვატია, 21:00 მაკედონია - ჰოლანდია

12 იანვარი

16:00 ხორვატია - ჰოლანდია, 18:00 საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

ფინალი (16 გუნდი): 14-24 აგვისტო, პოლონეთში

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები

12 ზურაბ ცინცაძე------------------პეგასი---03.10.1996---178/75

16 დემეტრე ნარსია-----------------პეგასი---22.10.1997---188/83

ხაზი

09 ჯაბა ხაჟომია---------------სამტრედია---03.08.1996---182/86

11 გიგა კოხრეიძე-------------------პეგასი---16.12.1996---187/83

18 გაგა დემეტრაშვილი------------პეგასი---31.05.1996---187/85

გამთამაშებლები

15 ამირან აბჟანდაძე----------------პეგასი---06.01.1996---185/80

10 ვლადიმერ ბაძაღუა-------------პეგასი---30.12.1996---173/66

შუამარბები

14 თემურ ორჯონიკიძე--------------სტუ---07.02.1996---195/90

19 ალექსანდრე ცხვარაშვილი----პეგასი---06.11.1996---180/78

03 გივი გიორგაძე-------------------იმედი---21.01.1996---190/78

17 მიხეილ ნაზღაიძე---------------პეგასი---03.01.1998---182/69

გარემარბები

05 ირაკლი გოგოლაძე----------------სტუ---05.11.1996---177/75

08 გიორგი დოლმაზაშვილი---ყვარელი---22.02.1998---179/73

13 გიორგი დიხამინჯია-----------პეგასი---21.06.1997---178/70

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე---10.10.1972

ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი---24.02.1953

 

კვირას დანიაში იწყება კაცების ევროპის ჩემპიონატი ხელბურთში. შეჯიბრება 4 ქალაქში - ოლბორგში, ორჰუსში, ბრონდბიუსა და ჰერნინგში გაიმართება.

მონაწილეობს 16 გუნდი, მათ შორის - ოლიმპიური ჩემპიონი საფრანგეთი, მსოფლიო ჩემპიონი ესპანეთი და ევროპის ჩემპიონი დანია. 4 ოთხგუნდიანი ქვეჯგუფიდან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 ნაკრები და ერთმანეთში ნათამაშები მატჩების შედეგებსაც წაიყოლებს. მეორე ჯგუფურ ეტაპზე 2 ექვსგუნდიანი ჯგუფი შეიქმნება (პირველ ჯგუფს შეადგენს A და B ჯგუფების 3-3 საუკეთესო გუნდი, მეორეს - C და D ჯგუფებისა).

მეორე ეტაპზე კვალიფიკაცია ბევრად უფრო მკაცრია - ნახევარფინალში მხოლოდ 2-2 საუკეთესო გავა. საბოლოოდ, ევროპის ჩემპიონი 26 იანვარს, ქალაქ ჰერნინგის 14-ათასიან დარბაზში გამოვლინდება.

ევროპის პირველობა 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირიცაა. ესპანეთს, როგორც მსოფლიო ჩემპიონს ყატარის საგზური უკვე მოპოვებული აქვს, მას კი შეუერთდება ევროპის ჩემპიონატის 3 საუკეთესო გუნდი. დანარჩენი 12 ქვეყანა ბრძოლას პლეიოფში გააგრძელებს.

ევროპის ჩემპიონატი 2014, კაცები. დანიაში

A ჯგუფი: დანია, ჩეხეთი, მაკედონია, ავსტრია

B ჯგუფი: ესპანეთი, ისლანდია, უნგრეთი, ნორვეგია

C ჯგუფი: სერბეთი, საფრანგეთი, პოლონეთი, რუსეთი

D ჯგუფი: ხორვატია, შვედეთი, ბელარუსი, მონტენეგრო

პირველი ჯგუფური ეტაპი

12 იანვარი: ისლანდია - ნორვეგია, 19:00. ჩეხეთი - ავსტრია, 21:00. ესპანეთი - უნგრეთი, 21:15, დანია - მაკედონია, 23:30

13 იანვარი: სერბეთი - პოლონეთი, 21:00. ხორვატია - ბელარუსი, 21:00. საფრანგეთი - რუსეთი, 23:15. შვედეთი - მონტენეგრო, 23:15

14 იანვარი: უნგრეთი - ისლანდია, 21:00. მაკედონია - ჩეხეთი, 21:15. ნორვეგია - ესპანეთი, 23:15. ავსტრია - დანია, 23:30

15 იანვარი: რუსეთი - სერბეთი, 21:00. მონტენეგრო - ხორვატია, 21:00. პოლონეთი - საფრანგეთი, 23:15. ბელარუსი - შვედეთი, 23:15

16 იანვარი: ესპანეთი - ისლანდია, 21:00. მაკედონია - ავსტრია, 21:15. უნგრეთი - ნორვეგია, 23:15. დანია - ჩეხეთი, 23:30

17 იანვარი: პოლონეთი - რუსეთი, 21:00. ხორვატია - შვედეთი, 21:00. სერბეთი - საფრანგეთი, 23:15. ბელარუსი - მონტენეგრო 23:15

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი და თან წაიყოლიებს ერთმანეთში დაგროვილ ქულებს

18, 19, 20, 21, 22 იანვარი - მეორე ჯგუფური ეტაპი (2 ჯგუფი, 6-6 გუნდი). ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი.

24 იანვარი : მატჩი მეხუთე ადგილისთვის, 19:00, ნახევარფინალები 21:30, 24:00

26 იანვარი: მატჩი მესამე ადგილისთვის, 18:00, ფინალი, 20:30

 

ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი

ტექსტური რეპორტაჟის ლინკი

1

http://www.eurohandball.com/

2

ან გამოტოვეთ პირველი ლინკი და პირდაპირ აკრიფეთ ეს:

http://ticker.ehf.eu/

დააწკაპუნეთ საქართველო-ჰოლანდიის თამაშზე:

3

დააწკაპუნეთ ფლეშ ტიკერზე:

4

ჩამოშალეთ ორივე გუნდის სტატისტიკა და თამაშის მიმდინარეობა:

5

19 საათზე დაიწყება ტექსტური რეპორტაჟი:


საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
სამტრედია 16-17 ფოთი
წყალტუბო 21-36 აჭარა
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0
გაგრძელდება 5 მარტს

გოგონები 2004-05
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 29 თებერვალს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
23 თებერვალი. გლდანი
11:00 გორი - პეგასი
11:45 ქარიშხალა - ყვარელი
12:30 გორი - რუსთავი
13:15 პეგასი - ქარიშხალა
14:00 რუსთვი - ყვარელი
14:45 გორი - ქარიშხალა
15:30 ყვარელი - პეგასი
16:15 პეგასი - რუსთავი
17:00 ყვარელი - გორი
17:45 რუსთავი - ქარიშხალა
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal