სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჭაბუკთა ოლიმპიური ნაკრები მორიგ შეკრებას გადის დუშეთში, სადაც გუნდთან ერთად არის ხელბურთის საერთაშორისო ექსპერტი, ნორვეგიელი ბენტ დალი.

ბენტ დალი, საქართველოსა და ნორვეგიის ფედერაციას შორის გაფორმებული თანამშრომლობის ხელშეკრულების თანახმად, მეორედ ატარებს საწვრთნელ სესიას ჭაბუკთა ნაკრებთან, რომლის მთავარი მწვრთნელია დიმიტრი აბესაძე. პირველად ის აგვისტოში გვეწვია.

2014 წელს ბენტ დალი კიდევ ორჯერ, მარტსა და ივნისში ჩამოვა საქართველოში და იმუშავებს გუნდთან, რომელსაც 2015 წელს ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიადაზე, ხოლო 2017 წელს ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე უწევს თამაში. ორივე ეს ტურნირი საქართველოში გაიმართება.

საქართველოს გოგონათა და ჭაბუკთა ნაკრებები წელიწადზე მეტია, გეგმაზომიერად ემზადებიან 2015 წლის ოლიმპიური ფესტივალისთვის.

ჭაბუკთა ნაკრებს 2014 წელს ექნება 7 საწვრთნელი შეკრება საქართველოში, საკონტროლო მატჩები კიევსა და მინსკში და 5 საერთაშორისო ტურნირი: პრაღაში (მარტი), ქუთაისში (მაისი), გიოტებორგსა და დრონებერგში (შვედეთი, დანია - ივლისში) და ვეშპრემში (უნგრეთი, აგვისტო).

ასეთივე დატვირთული სეზონი ექნება იმავე ასაკის, 1998-99 წლებში დაბადებულთა გოგონათა ოლიმპიურ ნაკრებს (მთავარი მწვრთნელი მაია კარბუნარი, უკრაინა) - 2014 წელს ისინი ითამაშებენ უკრაინაში, ჩეხეთში, აზერბაიჯანში, ბელარუსსა და შვედეთში.

საქართველოს ნაკრები (1998-99)

პირველ რიგში: ხაზეინ რუსტამოვი - 7, გიორგი ბიბილეიშვილი - 5, გიგა ბაინაზაშვილი - 9, ირაკლი კბილაშვილი - 10, გიორგი ვათიაშვილი - 2, სანდრო ხანდოლიშვილი - 1, ლუკა გაწერელია - 14, ვუსალ ჰუსეინოვი 6, გიორგი ცხოვრებაძე - 2

მეორე რიგში: გიგი ფერაძე - 20, ერეკლე არსენაშვილი 11, ლუკა ბულბულაშვილი- 13, ზეზვა იობაშვილი - 15, გიორგი ტიელიძე - 17, ზურა გოგავა - 19, მიხეილ ნაზღაიძე - 8, ბექა დანელიშვილი - 18, გიორგი დოლმაზაშვილი - 4 

მარცხნივ - ბენტ დალი, მარჯვნივ - დიმიტრი აბესაძე

 

მეტი ფოტო იხილე ჩვენს ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.379788232154619.1073741886.153041141495997&type=1

 

თბილისი 3000, ბუქარესტი 1800, ციურიხი 1300, დობელე (ლატვია) 1150, რიშონ ლეზიონი (ისრაელი) 1000, სარაევო 100, ათენი 1000, ზაპოროჟიე 800, ანკარა 600, ნიქოზია 300.

ეს არის მაყურებელთა ოფიციალური, ევროპის ფედერაციის ვებგვერდზე დაფიქსირებული მაყურებლების რიცხვი მსოფლიო ჩემპიონატის დღევანდელ 10 საკვალიფიკაციო შეხვედრაზე.

თამაშის წინადღეს, სავარჯიშოდ მოსულ ფინელებზე სპორტის სასახლემ დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა. მათ იკითხეს, რამდენი კაცი ეტევა ტრიბუნებზე და რამდენი ქომაგის მოსვლა იყო სავარაუდო. როგორც აღმოჩნდა, არცთუ უმიზეზოდ.

კვირადღის დიდებული სანახაობა დიდწილად სწორედ „ქართული სპორტის ქომაგთა“ ჯგუფისა და მსაჯ–ინფორმატორის მიერ შეგულიანებულმა მაყურებელმა განაპირობა. ამას მეორე ტაიმის დასაწყისში საქართველოს ნაკრებმა ზედიზედ გატანილი 8 ბურთით უპასუხა და ვითარება სპორტის სასახლეში საზეიმო გახდა.

საქართველოს ნაკრებმა პირველი გამარჯვება მოიპოვა ტურნირში და კვალში უდგას ლიდერს, ლიტვის გუნდს. ანკარაში თურქეთმა ტაიმი 11:9 მოუგო ლიტველებს, მეორეშიც კარგახანს ლიდერობდა და რომ მოეგო, ოთხივე გუნდს 2–2 ქულა გაუხდებოდა, მაგრამ ბალტიელებმა თამაშის მიწურულს გამოგლიჯეს გამარჯვება მასპინძლებს – 23:20.

საქართველოს ნაკრებს შემდეგი მატჩი 2 იანვარს აქვს თურქეთში, შემდეგ კი მიყოლებით, 12 იანვრამდე მასპინძლობს თურქებს, ლიტვას და სტუმრობს ფინელებს.

სხვა დღევადელი შეხვედრებიდან აღსანიშნავია უკრაინის გამარჯვება შინ სლოვენიასთან – 32:28.

2 და 3 ნოემბერი საკლუბო ხელბურთის დღეც იყო. ქალებმა ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტური გამართეს. ტურნირზე დაუმარცხებელი მხოლოდ შარშანდელი გამარჯვებული, უნგრეთის დიორი ეტოა. ქალებს მომდევნო ტური 9–10 ნოემბერს აქვთ, ხოლო 14–17 ნოემბერს მეხუთე ტურს კაცები გამართავენ.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია

ევროპის 1 ეტაპი. 2 ტური, 3 ნოემბერი

პლეიოფში გადის მხოლოდ გამარჯვებული

1 ჯგუფი

საქართველო - ფინეთი 26:19

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია

ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 - ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, . ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, . ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი

თურქეთი – ლიტვა 20:23

 

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

2 იანვარი: ფინეთი - ლიტვა, თურქეთი - საქართველო

 

2 ჯგუფი

კვიპროსი – იტალია 29:36, რუმინეთი – სლოვაკეთი 32:24

რუმინეთი 4 / სლოვაკეთი 2, იტალია 2, კვიპროსი 0

3 ჯგუფი

შვეიცარია – ლუქსემბურგი 32:23, უკრაინა – სლოვენია 32:28

უკრაინა 4 / შვეიცარია 2, სლოვენია 2, ლუქსემბურგი 0

4 ჯგუფი

ისრაელი – ჰოლანდია 28:26, საბერძნეთი – ბელგია 31:25

ჰოლანდია 2 / ისრაელი 2, საბერძნეთი 2, ბელგია 2

5 ჯგუფი

ლატვია – ესტონეთი 35:25, ბოსნია – პორტუგალია 31:29

ლატვია 4 / ბოსნია 4, პორტუგალია 0 , ესტონეთი 0


ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 2-3 ნოემბერი

A ჯგუფი

ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ბაია მარე (რუმ) 23:20

დიორი ეტო (უნგ) – ტიურინგერი (გერ) 29:20

დიორი 8, ჰიპო 4 / ტიურინგერი 2, ბაია მარე 2

B ჯგუფი

ლიუბლინი (პოლ) – ფერენცვაროში (უნგ) 24:26

ბუდუჩნოსტი (მნტ) – მიდტიულანდი (დან) 22:15

ფერენცვაროში 6, მიდტიულანდი 6 / ბუდუჩნოსტი 4, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

სევეჰოფი (შვდ) – ლაიპციგი (გერ) 30:23

კრიმ მერკატორი (სლნ) – მეცი (საფ) - 27:21

კრიმი 6, სევეჰოფი 6 / მეცი 2, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 17:35

ლარვიკი (ნორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:21

ვარდარი 7, ლარვიკი 7 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

მეტი ფოტო იხილე ჩვენს ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

საქართველოს ნაკრებისა და სტუ-ს მეკარე, გიგა ტორონჯაძე უახლოეს დღეებში გააფორმებს კონტრაქტს თურქეთის სუპერლიგის კლუბ ტრაბზონსფორთან.

ტრაბზონი თურქეთის 14-გუნდიან სუპერლიგაში ამჟამად მე-9 ადგილზეა 5 თამაშიდან 2 მოგებით, ხოლო 24 წლის ქართველი მეკარისთვის ეს პირველი უცხოური კლუბი იქნება. ტორონჯაძე 2005 წლიდან საქართველოს მრავალგზის ჩემპიონის, სტუ-ს ღირსებას იცავს.

გიგა ტორონჯაძე საქართველოს ნაკრების უცხოეთში მოთამაშე მეექვსე ხელბურთელი გახდება. რუმინეთში ასპარეზობენ შოთა თევზაძე, ვლადიმერ რუსია (სტიინტა ბაკაუ) და ირაკლი ჩიქოვანი (პოლიტექნიკა ტიმოშოარა), რევაზ ჭანტურია მაკედონიური სტრუმიცას წევრია, ხოლო სერგო დათუკაშვილი ლიბანის ას სადის მოთამაშეა.

რაც შეეხება საქართველოს ჩემპიონატს, ის 13 ნოემბერს განახლდება. 13, 14 და 15 ნოემბერს თბილისში ითამაშებს აღმოსავლეთის ქვეჯგუფის 4 გუნდი (სტუ, პეგასი, იმედი, თელავი), ხოლო 19, 20 და 21 ნოემბერს დასავლეთის ქვეჯგუფი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს სენაკში გამართავს, რის შემდეგაც პირველი წრე დასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. მდგომარეობა

სტუ------------4 0 0 129-105 8

ბათუმი--------3 0 1 151-122 6

სამტრედია----3 0 1 135-116 6

იმედი----------2 0 2 122-133 4

ქუთაისი-------1 1 2 112-126 3

ჭაბუკები-------0 2 2 107-115 2

პეგასი----------0 2 2 124-141 2

თელავი--------0 1 3 104-126 1

 

საქართველოს ნაკრებმა სპორტის სასახლეში 26:19 დაამარცხა ფინეთი და განაგრძობს მსოფლიო ჩემპიონატის საგზურისთვის ბრძოლას.

პირვლი ტაიმი ძალიან მძიმე ბრძოლაში გაილია. ფინეთი სულ ლიდერობდა, ერთი ხანობა 3 ბურთით და ტაიმი 10:8 მოიგო. გარდატეხა მოხდა მეორე ტაიმის დაწყებისთანავე, როდესაც 11:11-ის მერე საქართველომ ზედიზედ 8 გოლი გაიტანა და 19:11 დაწინაურდა, მერე კი სხვაობა 10 ბურთამდეც გაზარდა.

ჩვენი ჯგუფის ლიდერია ლიტვა, რომელმაც თურქეთში 23:20 დაამარცხა მასპინძლები და 4 ქულა აქვს, 2-2 ქულით საქართველოსა და ფინეთის ნაკრებები არიან.

მომდევნო მატჩი 2 იანვარს გვექნება თურქეთში. პლეიოფში მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია

ევროპის 1 ჯგუფი (პლეიოფში გადის მხოლოდ გამარჯვებული)

საქართველო - ფინეთი 26:19

3 ნოემბერი. თბილისი, სპორტის სასახლე

მსაჯები: იარონ ბენ-დანი, ასაფ ფარანი (ისრ)

დელეგატი: ისქანდარ ასქაროვი (აზე)

3 000 მაყურებელი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია (მწ. რასიჩი)

ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 - ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, . ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, . ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი (მწ. ტულანდერი)

ლიტვა 4 ქულა, საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი: ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი: თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი: ფინეთი - ლიტვა, თურქეთი - საქართველო

4-5 იანვარი: ლიტვა - ფინეთი, საქართველო - თურქეთი

8-9 იანვარი: საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11-12 იანვარი: ლიტვა - თურქეთი, ფინეთი - საქართველო

2 ჯგუფი: სლოვაკეთი 2 / რუმინეთი 2, იტალია 0, კვიპროსი 0

(სლკ-კვი 35:14, იტა-რუმ 22:23 - 03/11 კვი-იტა, რუმ-სლკ)

3 ჯგუფი: უკრაინა 2 / სლოვენია 2, შვეიცარია 0, ლუქსემბურგი 0

(ლუქ-უკრ 34:38, სლნ-შვც 33:30 – 03/11 შვც-ლუქ, უკრ-სლნ)

4 ჯგუფი: ჰოლანდია 2 / ბელგია 2 ისრაელი 0, საბერძნეთი 0

(ჰოლ-საბ 25:20, ბელ-ისრ 29:28 – 03/11 ისრ-ჰოლ, საბ-ბელ)

5 ჯგუფი: ბოსნია 2 / ლატვია 2, ესტონეთი 0, პორტუგალია 0

(პორ-ლატ 26:29, ესტ-ბოს 26:29 – 03/11 ლატ-ესტ, ბოს-პორ)

მსოფლიო ჩემპიონატი: იანვარი, 2015, ყატარში. მონაწილეობს 24 გუნდი. მასპინძელი და მსოფლიო ჩემპიონი ესპანეთი შერჩევის გარეშე ითამაშებენ. ევროპას, ესპანეთის გარდა, 12 ადგილი აქვს. 3 საგზურს მიიღებს ევროპის ჩემპიონატის 3 საუკეთესო გუნდი (იანვარი, 2014, დანია. მონაწილეობენ - ესპანეთი, დანია, ჩეხეთი, მაკედონია, ავსტრია, ისლანდია, უნგრეთი, ნორვეგია, სერბეთი, საფრანგეთი, პოლონეთი, რუსეთი, ხორვატია, შვედეთი, ბელარუსი, მონტენეგრო). დანარჩენი 12 ქვეყანა გადავა მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში. მათ დაემატება გერმანია და პირველი ეტაპის 5 გამარჯვებული. 18 გუნდი დაწყვილდება და ივნისში, შინ/სტუმრად ფორმატით გამოავლენს კიდევ 9 ფინალისტს.

მეტი ფოტო იხილე ჩვენს ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

 

საქართველოს ნაკრები თავის მორიგ მატჩს 2 იანვარს გამართავს თურქეთში, იქამდე კი სახელბურთო ცხოვრება საკმაოდ ინტენსიურად გრძელდება.

ნოემბერში გაიმართება ეროვნული ჩემპიონატის მორიგი ტურები აღმოსავლეთ და დასავლეთ ზონებში. თავისი რიგით გაგრძელდება ასაკობრივი პირველობებიც.

სადღეისოდ კი ორი მოვლენაა აქტუალური. საქართველოში საქმიანი ვიზიტით ჩამოსულია ორი ნორვეგიელი სპეციალისტი, ბენტ დალი და იგორ შესტაკოვი.

ხელბურთის საერთაშორისო ექსპერტი ბენტ დალი დუშეთშია, სადაც 1998-99 წლებში დაბადებულ ჭაბუკთა ნაკრებთან ერთად აქვს საწვრთნელი სემინარი-შეკრება. ნორვეგიელი წლეულს უკვე მეორედ ჩამოვიდა ოლიმპიურ ნაკრებთან სამუშაოდ. სწორედ ამ გუნდს უწევს თამაში 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზე და 2017 წლის ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე. ორივე ეს ტურნირი საქართველოში გაიმართება.

თბილისში, სპორტკომპლექს არენაში კი ქართველი მწვრთნელებისთვის სემინარს ატარებს ცნობილი ექსპერტ-მეთოდისტი, იგორ შესტაკოვი. სემინარი 12 ნოემბრამდე გასტანს და მოიცავს თეორიულ და პრაქტიკულ მეცადინეობებს წვრთნის თანამედროვე მეთოდიკის შესახებ.

 

ფოტოებზე:

ბენტ დალი მეორედ ჩამოვიდა ოლიმპიურ ნაკრებთან სამუშაოდ

იგორ შესტაკოვის სემინარი სპორტკომპლექს არენაში


 

ფინეთთან ხვალინდელი მატჩის წინ ბოლო ვარჯიში გამართა საქართველოს ნაკრებმა.

გუნდს გამოაკლდა ტრავმირებული აკაკი ტალახაძე, ხოლო განაცხადს დაემატნენ ბათუმის გამოცდილი ხაზის მოთამაშე უჩა მაისურაძე და სტუს შუამარბები – 19 წლის ზურაბ სიმონია და 17 წლის თეიმურაზ ორჯონიკიძე.

ხვალინდელი მატჩის განაცხადში ჯორჯე რასიჩს 16 მოთამაშე ეყოლება. ეს ჩვეულებრივი მოვლენაა ხელბურთში – მასპინძელს, როგორც წესი, 16–კაციანი განაცხადი აქვს, ხოლო სტუმარ გუნდს ხშირად 14 მოთამაშე მიჰყავს სხვა ქვეყანაში. სწორედ 14 ხელბურთელით გვეწვია ფინეთის ნაკრები, რომელმაც სპორტის სასახლეში საქართველოს ნაკრების წინ ივარჯიშა.

მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი თამაში სპორტის სასახლეში კვირას 18 საათზე დაიწყება. ბილეთები არ გაიყიდება – შესვლა თავისუფალია. ტელერეპორტაჟს გეგმავს აფხაზეთის ხმა. ამავე დღეს ჩვენს ჯგუფში თამაშობენ თურქეთი და ლიტვა.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია

ევროპის 1 ჯგუფი (პლეიოფში გადის მხოლოდ გამარჯვებული)

საქართველო - ფინეთი

3 ნოემბერი, 18:00. თბილისი, სპორტის სასახლე

მსაჯები: იარონ ბენ-დანი, ასაფ ფარანი (ისრ)

დელეგატი: ისქანდარ ასქაროვი (აზე)

საქართველო

22 შოთა თევზაძე - სტიინტა ბაკაუ (რუმ) - კაპიტანი, მეკარე - 1981
16 გიგა ტორონჯაძე - სტუ - მეკარე - 1989
5 გიორგი გვაზავა - სტუ - ხაზის მოთამაშე, შუამარბი - 1978
18 უჩა მაისურაძე - ბათუმი - ხაზის მოთამაშე - 1986

28 ლევან ბერძენიშვილი - სტუ - ხაზის მოთამაშე, შუამარბი - 1986
24 რატი მსხვილიძე - სტუ - შუამარბი - 1988
7 უჩა გამზარდია - ბათუმი - გამთამაშებელი, გარემარბი - 1990
9 სერგო დათუკაშვილი - ას სადი (ლიბ) - შუამარბი - 1978
14 ირაკლი ჩიქოვანი - ტიმიშოარა (რუმ) - შუამარბი, გამთ. - 1989
10 ვლადიმერ რუსია - სტიინტა ბაკაუ (რუმ) - შუამარბი 1984
19 ზურაბ სიმონია - სტუ - შუამარბი - 1994
18 თეიმურაზ ორჯონიკიძე - სტუ - შუამარბი - 1996

23 რეზო ჭანტურია - სტრუმიცა (მკდ) - გარემარბი - 1982
15 ოთარ ამირანაშვილი - სტუ - გარემარბი - 1987
31 ილია გოგალაძე - სტუ - გარემარბი- 1986
8 ზურაბ აბრამიშვილი - სტუ - გარემარბი - 1994


მთ. მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი (სრბ)

მწვრთნელები ირაკლი კეკელიძე, ბექა ორჯონიკიძე

ექიმი ირაკლი ლინიკი

ფინეთი

1 ვილე ნორდკვისტი
3 მირო კოლიონენი
4 იოახიმ ბრომანი
5 ოლი-პეკა კორპიმიაკი
6 ოსკარ კილსტედტი
10 ნიკო რონბერგი
14 ლეონელ-ჰენრიკ ოიალა
15 რიხარდ სუნდბერგი
19 ანტი ვალო
22 ბენი ბრომანი
29 ჰენრიკ აუერი

30 მიკაელ მიაკელა
35 ტეემუ ტამინენი
41 რობინ სიომანი

მთ. მწვრთნელი მარკო ტულანდერი

ფინეთი 2 ქულა / ლიტვა 2, თურქეთი 0, საქართველო 0

30 ოქტომბერი: ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი: 18:00 თურქეთი - ლიტვა, 18:00 საქართველო-ფინეთი

2 იანვარი: ფინეთი - ლიტვა, თურქეთი - საქართველო

4-5 იანვარი: ლიტვა - ფინეთი, საქართველო - თურქეთი

8-9 იანვარი: საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11-12 იანვარი: ლიტვა - თურქეთი, ფინეთი - საქართველო

 

2 ჯგუფი: სლოვაკეთი 2 / რუმინეთი 2, იტალია 0, კვიპროსი 0

(სლკ-კვი 35:14, იტა-რუმ 22:23 - 03/11 კვი-იტა, რუმ-სლკ)

3 ჯგუფი: უკრაინა 2 / სლოვენია 2, შვეიცარია 0, ლუქსემბურგი 0

(ლუქ-უკრ 34:38, სლნ-შვც 33:30 – 03/11 შვც-ლუქ, უკრ-სლნ)

4 ჯგუფი: ჰოლანდია 2 / ბელგია 2 ისრაელი 0, საბერძნეთი 0

(ჰოლ-საბ 25:20, ბელ-ისრ 29:28 – 03/11 ისრ-ჰოლ, საბ-ბელ)

5 ჯგუფი: ბოსნია 2 / ლატვია 2, ესტონეთი 0, პორტუგალია 0

(პორ-ლატ 26:29, ესტ-ბოს 26:29 – 03/11 ლატ-ესტ, ბოს-პორ)

მსოფლიო ჩემპიონატი: იანვარი, 2015, ყატარში. მონაწილეობს 24 გუნდი. მასპინძელი და მსოფლიო ჩემპიონი ესპანეთი შერჩევის გარეშე ითამაშებენ. ევროპას, ესპანეთის გარდა, 12 ადგილი აქვს. 3 საგზურს მიიღებს ევროპის ჩემპიონატის 3 საუკეთესო გუნდი (იანვარი, 2014, დანია. მონაწილეობენ - ესპანეთი, დანია, ჩეხეთი, მაკედონია, ავსტრია, ისლანდია, უნგრეთი, ნორვეგია, სერბეთი, საფრანგეთი, პოლონეთი, რუსეთი, ხორვატია, შვედეთი, ბელარუსი, მონტენეგრო). დანარჩენი 12 ქვეყანა გადავა მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში. მათ დაემატება გერმანია და პირველი ეტაპის 5 გამარჯვებული. 18 გუნდი დაწყვილდება და ივნისში, შინ/სტუმრად ფორმატით გამოავლენს კიდევ 9 ფინალისტს.

მეტი ფოტო იხილე ჩვენს ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
26 ნოემბერი. თბილისი
სპორტუნი - წყალტუბო
იმედი სტუ - სამტრედია
27 ნოემბერი. თბილისი
სპორტუნი - სამტრედია
იმედი სტუ - წყალტუბო
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
28 ნოემბერი. გლდანი
სამტრედია - ყვარელი
აჭარა - მამული
 
29 ნოემბერი. გლდანი
სამტრედია - მამული
აჭარა - ყვარელი
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
21 ნოემბერი. გლდანი
12:00 სამტრედია - თელავი
13:00 აჭარა - გორი
14:00 წყალტუბო - მამული
15:00 ბათუმი - პეგასი
16:00 ტყიბული - ყვარელი
17:00 ქუთაისი - ქარიშხალა
18:00 თელავი - ფოთი 
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
7 დეკემბერი. ზესტაფონი
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal