სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

სპორტკომპლექს არენაში გაიმართა საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატის ერთ-ერთი ცენტალური მატჩი თბილისის პეგასსა და ყვარლის გუნდს შორის. ყვარელმა 13:12 მოიგო და ჩემპიონობისთვის ბრძოლას აგრძელებს.

ძალიან დაძაბული და კონტაქტური ბრძოლის პირველი ტაიმი სულ 4:4 მორჩა. მეორეში ყვარელი დაწინაურდა - მაქსიმუმ, 2 ბურთით, მაგრამ პეგასმა რამდენჯერმე გაათანაბრა ანგარიში. ბოლო, გამარჯვების გოლი დასრულებამდე 5 წამით ადრე გაიტანა ყვარლელთა ცაცია გარემარბმა, მარი მიხელაძემ - 13:12.

ხვალ და ზეგ არენაში ლიდერთა კიდევ ორი მატჩია. ოთხშაბათს, 15:30 თამაშობენ ყვარელი და მამული, ხოლო შემდეგ დღეს - მამული და პეგასი. დასავლეთის ორი გუნდი, ფოთი და წყალტუბო ჯერ ერთმანეთში გაარკვევს ურთიერთობას, შემდეგ კი აღმოსავლელებთან გამართავს საერთო ტურს.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

აღმოსავლეთის ტური. 10-13 მარტი.

11 მარტი, არენა 1

იმედი - ქარიშხალა 6:20

ქარიშხალა - მამული 3:23

ყვარელი - პეგასი 13:12

ყვარელი: გუბელაძე - კუნელაშვილი 6, ს. იორდანაშვილი 3, ქიტესაშვილი 2, მიხელაძე 2, თ. იორდანაშვილი, თეთრაშვილი, ფუღიაშვილი, სეფაშვილი, მჭედლიშვილი

პეგასი: ჩაჩუა, ყაველაშვილი, ორჯონიკიძე - ბერიძე 6, ჩოხელი 3, გოგოხია 2, მორჩაძე 1, ვენეცკი, ჩოგოვაძე, შოშიტაიშვილი, სარაჯიშვილი, კოპალიანი, ჯანიაშვილი, კეკუტია

მსაჯები: ელენე არაბული, ლევან ოსიყმაშვილი

მდგომარეობა: მამული - 15 ქულა (8 თამაშიდან), ყვარელი - 13 (8), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 8 (8), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (9), იმედი - 2 (9),

12 მარტი

15:30 მამული - ყვარელი

16:30 პეგასი - იმედი

17:30 ქარიშხალა - მამული

13 მარტი

16:00 პეგასი - მამული

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში (არენა 2) ორშაბათს განახლდება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის.

ტურში მონაწილეობს აღმოსავლეთის 5 გუნდი - მამული, პეგასი, ყვარელი, იმედი და ქარიშხალა. დასავლელები, ფოთი და წყალტუბო საკუთარ შეხვედრას სენაკში გამართავენ და შემდეგ თბილისში ჩამოვლენ საერთო ტურის სათამაშოდ, რის შემდეგაც მეორე წრე გასრულდება.

სატურნირო მდგომარეობა ძალიან დაძაბულია. ლიდერობს მამული, მას თითო ქულაში მიჰყვებიან ფოთისა და ყვარლის გუნდები, 6 ქულა აქვს პეგასს. სწორედ ამ 4 გუნდშია თავმოყრილი საქართველოს გოგონათა ნაკრები, რომელიც მაია კარბუნარისა და ელისო ჟურულიშვილის ხელმძღვანელობით ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის. ტურნირი თბილისში გაიმართება 2015 წლის ივლისში.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

პირველი წრის შემდეგ: მამული - 11 ქულა, ფოთი - 10, ყვარელი - 9, პეგასი - 6, წყალტუბო - 4, იმედი - 2, ქარიშხალა - 0

დღევანდელი მატჩები:

16:00 მამული - იმედი

17:00 პეგასი - ქარიშხალა

18:00 იმედი - ყვარელი

მამული

1. ლედი მაზმიშვილი - 2. მარიამ ხონელიძე 3. ანა ყველაშვილი 4. ანა მირზოევა 5. თამარ გიორგაძე 6. ანა შახულოვა 7. თეონა ჯაღათაშვილი 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 17. ანა ბუზალაძე, ელენე ჯავახიშვილი - მწ. ჯული კასიანი

ყვარელი

1. ელენე გუბელაძე - 2. ანა ფუღიაშვილი 3. ქეთა კუნელაშვილი 4. მარი მიხელაძე 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთაშვილი 10. სოფო იორდანაშვილი 13. თამუნა იორდანაშვილი, ლალი სეფაშვილი, მაკა მჭედლიშვილი - მწ. ზურაბ ხარებაშვილი

პეგასი

1. თამარ ჩაჩუა 12. თინათინ ყაველაშვილი 16. დადუნა ორჯონიკიძე - 3. სალომე კოპალიანი 5. კესო შოშიტაიშვილი 7. მედეა ჩოხელი 9. თამარ ჩოგოვაძე 10. მაია ბერიძე 11. ლელა მორჩაძე 13. ქეთევან გოგოხია 14. ნაზი სარაჯიშვილი 15. ქეთევან ვენეცკი, ელენე ჯანიაშვილი, ნინო კეკუტია - მწ. ნინო წივწივაძე

იმედი

1. ფატიმა შავერდოვა 16. ქრისტინე გეგელაშვილი - 4. თაკო ქადაგიშვილი 5. ანი მთიული 6. მარი სანადირაძე 7. ანი ბაქრაძე 8. მარიამ ტურაშვილი 10. მარი კერესელიძე 11. ანა ენუქიძე 13. ნინო პერტაია 15. ნინო მებონია 18. მარიამ ლობჟანიძე 20. ანა აბრამალაძე - მწ. ეკა ჟიჟიაშვილი

ქარიშხალა

1. ნათია ბერიძე - 2. გვანცა ყულიჯანაშვილი 3. სალომე მირესაშვილი 4. ქეთევან სამხარაძე 5. ანა პარსანოვა 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარი ტარასოვა 8. ვიქტორია ვაზაგაშვილი 9. დიანა ვეზდენი 10. დიანა პაპიძე 11. დიანა ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. თამთა მიქაუტაძე - მწ. ირმა ციცქიშვილი

სენაკის სპორტის სასახლეში დაიწყო საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის მორიგი ტური ხელბურთში. პირველ დღეს ორი დაძაბული მატჩი გაიმართა.

მეორე და მესამე ადგილებზე მყოფი ბათუმისა და სამტრედიის მატჩში ბათუმელებმა 20:14 მოიგეს პირველი ტაიმი, მაგრამ შესვენების შემდეგ სამტრედიამ გაიბრძოლა და საგრძნობლად შეამცირა სხვაობა, თუმცა, მეტი ვეღარ მოახერხა - ბათუმმა 30:28 მოიგო.

ჭაბუკთა ოლიმპიურმა ნაკრებმა ქუთაისის დამარცხებით ერთმაშად ორი ადგილით აინაცვლა ზემოთ. დიმიტრი აბესაძისა და გიორგი ქობელაშვილის გუნდმა ქუთაისელებს 35:27 მოუგო და მეტოქე ბოლო ადგილზე გაუშვა, თავად კი მეექვსეზე ავიდა.

სენაკში თამაშები კიდევ ორ დღეს გასტანს, ამის შემდეგ კი თბილისში დანარჩენი ოთხი გუნდი შეუდგება ასპარეზობას.

ფოტო: ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე

ეროვნული ჩემპიონატი. სენაკი.10 მარტი

ბათუმი - სამტრედია 30:28
ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 9, ჯორბენაძე 5, ქარდავა 4, უ. მაისურაძე 4, წივწივაძე 3, ნარსია 2, ხუნჯუა 2, ვინოგრადსკი 1, ყაველაშვილი, ჭელიძე, ჭანტურია, გოგიჩაიშვილი, ქავთარაძე, წიტაიშვილი

სამტრედია: ჯანელიძე, გოგუა - წითელიშვილი 9, გ. ნიკურაძე 9, თევზაძე 6, ჟვანია 2, ხვიჩია 1, ღაღანიძე 1, გაგლოშვილი, ავალიანი, ხაჟომია, ელგანდაშვილი, ზურაბიანი, ბოცვაძე, ცხვარაძე

ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები 27:35

ქუთაისი: გულეიშვილი, შეყრილაძე - ჯუღელი 8, მათნაძე 7, უ. კობახიძე 3, ჩიხლაძე 2, ახალბედაშვილი 2, ტარუაშვილი 2, ძნელაძე 2, ახალაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, მერკვილაძე, ტუღუში

ნაკრები: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ბულბულაშვილი 12, გაწერელია 6, კბილაშვილი 4, ნაზღაიძე 4, დოლმაზაშვილი 3, ნ. მაისურაძე 2, გოგავა 2, ზაალიშვილი 2, ბაინაზაშვილი, მამულაშვილი, არსენაშვილი, იობაშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ამირან კომახიძე. დელეგატი: ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ--------------11-11-0-0-383-254-22

ბათუმი---------12-10-0-2-487-372-20

სამტრედია-----12--6-0-6-432-417-12

იმედი-----------11--6-0-5-335-364-12

პეგასი-----------11--4-2-5-357-380-10

ჭაბუკები--------12--2-2-8-340-399--6

თელავი---------11--2-1-8-289-329--5

ქუთაისი--------12--2-1-9-338-446--5

11 მარტი
15:00
ბათუმი - ჭაბუკთა ნაკრები
16:30
ქუთაისი - სამტრედია
12
მარტი
14:00
ქუთაისი - ბათუმი
15:30
ჭაბუკთა ნაკრები - სამტრედია

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის მორიგ ტურში სამი მატჩი ფრედ დასრულდა, ხოლო ოთხთა ფინალის ერთ მონაწილეს, დიორი ეტოს მონტენეგროს ბუდუჩნოსტიც შეუერთდა.

ეს მას შემდეგ მოხდა, რაც სლოვენიის კრიმი ნორვეგიის ლარვიკთნ დამარცხდა და მეორე ადგილზე გასვლის თეორიული შანსიც დაკარდა, ხოლო ბუდუჩნოსტი მიუწვდომელი გახდა. ამის შემდეგ, ტურნირის შარშანდელმა გამარჯვებულმა, დიორმა და მონტენეგროს ჩემპიონმა ერთმანეთში ფრედ ითამაშეს - 26:26.

პირველ ჯგუფში კი ყველაფერი ბოლო ტურში გაირკვევა. აქ ორივე მატჩი ფრედ დასრულდა, რის შემდეგაც 7 ქულით ტიურინგერი დარჩა ლიდერად, მაგრამ ნახევარფინალში გასვლა ჯერ არ გაუნაღდებია. გერმანელები ბოლო ტურში სტუმრად თამაშობენ დანიაში მიდტიულანდთან, ვისაც ორი ქულით უსწრებენ და პირველი მატჩ 26:24 აქვთ მოგებული. შესაბამისად, მიდტიულანდს 3 ბურთით მოგება სჭირდება, რათა ტიურინგერს გაუსწროს. უკეთეს მდგომარეობაშია მაკედონიის ვარდარი, ვისაც აქვს 6 ქულა და საშინაო მატჩი ჯგუფის აუტსაიდერ სევეჰოფთან.

ბოლო ტური მომდევნო უქმეებზეა, ხოლო ოთხთა ფინალი 3 და 4 მაისს, ბუდაპეშტშია დანიშნული.

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 5 ტური. 8-9 მარტი

1 ჯგუფი

ტიურინგერი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 24:24

სევეჰოფი (შვდ) - მიდტიულანდი (დან) 29:29

ტიურინგერი 7 ვარდარი 6 / მიდტიულანდი 5, სევეჰოფი 2

2 ჯგუფი

ლარვიკი (ნორ) – კრიმ მერკატორი (სლნ) 28:22

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - დიორი ეტო (უნგ) 26:26

დიორი 8, ბუდუჩნოსტი 7 / ლარვიკი 3, კრიმი 2

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის. ტურში მონაწილეობს აღმოსავლეთის 5 გუნდი - მამული, პეგასი, ყვარელი, იმედი და ქარიშხალა.

პირველ დღეს სამივე მატჩი ერთი გუნდის დიდი უპირატესობით აღინიშნა. სამშაბათშს ტურის ერთ-ერთი ცენტრალური მატჩია პეგასსა და ყვარლის გუნდს შორის.

დასავლელები, ფოთი და წყალტუბო საკუთარ შეხვედრას სენაკში გამართავენ და შემდეგ თბილისში ჩამოვლენ საერთო ტურის სათამაშოდ, რის შემდეგაც მეორე წრე გასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

აღმოსავლეთის ტური. 10-13 მარტი. არენა 2

10 მარტი

მამული - იმედი 18:3

პეგასი - ქარიშხალა 18:5

იმედი - ყვარელი 4:17

მდგომარეობა: მამული - 13 ქულა (7 თამაშიდან), ყვარელი - 11 (7), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 8 (7), წყალტუბო - 4 (6), იმედი - 2 (8), ქარიშხალა - 0 (7)

11 მარტი

15:30 იმედი - ქარიშხალა

16:30 ყვარელი - პეგასი

17:30 ქარიშხალა - მამული

 

ქართველი ხელბურთელების, შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას კლუბმა, შტიინცა ბაკეუმ თითქმის მოგებული რუმინეთის თასის ფინალი წააგო.

 

ბაკეუ მთელი თამაში უგებდა რუმინეთის ჩემპიონატის ლიდერს, კონსტანცას, ვისაც ამ მატჩამდე ზედიზედ 17-გამარჯვებიანი სერია ჰქონდა ჰქონდა შინაურ ასპარეზზე. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე ბაკეუ 27:20 იგებდა, მაგრამ ძირითადი დროის ბოლომდე კონსტანცამ ანგარიში გაათანაბრა - 28:28.

ორი 5-5 წუთიანი დამატებითი პერიოდებიდან პირველი 31:31 დასრულდა, მეორე - 36:36. დაინიშნა შვიდმეტრიანების სერია და ჯამში კონსტანცამ 45:44 გაიმარჯვა. ქართველებიდან მხოლოდ ვლადიმერ რუსიამ ითამაშა და 2 გოლი გაიტანა. ფინალი ქალაქ პლოეშტში გაიმართა.

თურქეთის ჩემპიონატში რატი მსხვილიძე ყველაზე შედეგიანი იყო თამაშში, რომელშიც ტრაბზონსფორმა სტუმრად ანთალიას მოუგო - 33:30. რატიმ 7 გოლი გაიტანა, მისი და გიგა ტორონჯაძის კლუბი ისევ მეოთხე ადგილზეა. პირველი თამაში წააგო ლიდერმა, ბეშიქთაშმა, ვინც ბოლოსწინა ადგილზე მყოფმა იედითეფემ დაამარცხა - 30:27.

მაკედონიაში ზედიზედ მეათე მეთოთხმეტე მატჩი მოიგო სტრუმიცამ. რევაზ ჭანტურიამ 10 გოლი გაუტანა მეტალურგს, ხოლო მისმა გუნდმა 34:24 გაიმარჯვა.

ფოტო: ვლადიმერ რუსია რუმინეთის თასის ფინალში

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal