სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე დღეს მეორე გამარჯვება მოიპოვეს თბილისის ქარიშხალამ და გორის გუნდმა.

შარშანდელმა ჩემპიონმა ქარიშხალამ ძალიან იოლად დაამარცხა ყვარელი - 33:16, უფრო საინტერესო გამოდგა დასავლეთის ჩემპიონის, ფოთისა და აღმოსავლეთის მეორე პრიზიორის, გორის მატჩი.

თავიდან თამაში თანაბარი იყო და არცერთი გუნდი არ დაწინაურებულა 1 ბურთზე მეტით, მაგრამ პირველი ტაიმის მიწურულს, ჭაბუკთა ნაკრების მეკარის, გიორგი ვათიაშვილის ზედიზედ მოგერიებული რამდენიმე ბურთის შემდეგ გორელებმა სპურტი მოაწყვეს და ტაიმი 15:12 მოიგეს.

შესვენების შემდეგ გორმა უფრო გაზარდა სხვაობა და მას შემდეგ, რაც უხეშობისთვის მესამედ გააძევეს ფოთელთა ლიდერი ბიბილეიშვილი, თამაშის ბედი გადაწყდა. აქვე წითელი ბარათი მიიღო ფოთის მწვრთნელმა ჭანტურიამ და, საბოლოოდ, გორმა დიდი სხვაობით მოიგო - 31:18.

ორი დღის შემდეგ 2-2 მოგება აქვთ გორსა და ქარიშხალას, თითო წაგება - მამულსა და ფოთს, ორი თამაში წააგო ყვარლის გუნდმა.

ხვალიდან ტურნირი მეზობელ დარბაზში, არენა 1-ში გადაინაცვლებს. თამაშების ვიდეოსტრიმინგი შეგიძლიათ იხილოთ ხელბურთის ფედერაცის ვებგვერდსა და მაივიდეოზე.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

პირველი ხუთეული

ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

25 თებერვალი , არენა 2

ყვარელი - ქარიშხალა 16:33

ყვარელი: მოლაშვილი, მამუკიშვილი - დოლმაზაშვილი 6, ბურკაძე 5, მეტრეველი 2, ჭერაშვილი 2, ჯიქურიშვილი 1, ცუკილაშვილი, ელოშვილი, ხაჩიშვილი, ბეჟანიშვილი

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - კბილაშვილი 12, არსენაშვილი 7, ბულბულაშვილი 6, ფერაძე 3, გოგუა 2, კვირკველია 2, მამულაშვილი 1, ჯინჭარაძე, წიკლაური, უნდიაშვილი, ჩიხლაძე, ჭანტურია, აროშიძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ფოთი - გორი 18:31

ფოთი: ზარგინავა, ჯანელიძე - მიქაძე 7, ბიბილეიშვილი 4, ბერაია 3, ბაჯალაძე 2, ლორთქიფანიძე 1, გურეშიძე 1, გვასალია, ჯიქია, მიქავა, შარტავა, წულაია

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - დალაქიშვილი 9, ტარუაშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, მურადაშვილი 4, ტიელიძე 4, ნიაზაშვილი 3, გახოკიძე, ქესანაშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი, გუდურაშვილი, ბეთლემიშვილი, სამნიაშვილი, ხაბაზიშვილი

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

26 თებერვალი, არენა 1

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი, არენა 1

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი, არენა 1

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) ითამაშებს თბილისში, 3-7 მარტს. საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

 

ორშაბათს, სპორტკომპლექს ქარიშხალაში (არენა 2) იწყება საქართველოს ჩემპიონატის მეორე, საგაზაფხულო ეტაპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ჭაბუკებს შორის.

პირველ ეტაპზე გამოვლინდნენ რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები. აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი კი ბრძოლას უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის აგრძელებენ.

მეორე ეტაპს იწყებს 5 გუნდი (ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული), ხოლო მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) 3-7 მარტს ითამაშებს. 24-28 მარტს გაიმართება საერთო ტური, რის შემდეგაც საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე.

ამ ასაკის (1998-99) ხელბურთელთა მთავარი მიზანია საქართველოს ნაკრების წარმატებული გამოსვლა 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიურ ფესტივალზე, თბილისში.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

პირველი ხუთეული

ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი, არენა 2

16:00 გორი - ყვარელი

17:30 მამული - ქარიშხალა

25 თებერვალი , არენა 2

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი, არენა 1

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი, არენა 1

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი, არენა 1

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) ითამაშებს თბილისში, 3-7 მარტს. საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

განაცხადები:

ფოთი

1.გიორგი ჯანელიძე 12. იური ზარგინავა - 2. გიორგი ბიბილეიშვილი 4. ლუკა ლორთქიფანიძე 5. გიორგი გურეშიძე 6. გიორგი გვასალია 7. ნიკოლოზ ბაჯალაძე 8. თენგიზ ბერაია 10. გიორგი მიქაძე 11. გიორგი მიქაია 13. საბა შარტავა 15. ზვიად წულაია - მწ. თემურ ჭანტურია

ქარიშხალა

1.სანდრო ხანდოლიშვილი 12. გიორგი ფარესიშვილი - 2. გიორგი წიკლაური 4. ნოდარ გოგუა 5. მიხეილ ჩიხლაძე 6. გიორგი უნდიაშვილი 7. გიგი ფერაძე 8. მიხეილ ჭინჭარაძე 9. ლევან მამულაშვილი 10. ირაკლი კბილაშვილი 11. ერეკლე არსენაშვილი 13. ლუკა ბულბულაშვილი 15. გიორგი კვირკველია 23. ნიკა ფხაკაძე, გიორგი ჭანტურია, ირაკლი აროშიძე - მწ. გიორგი ქობელაშვილი

გორი

12. გიორგი ვათიაშვილი 1. ბაკურ ჯაფარიძე 16. ანზორ ხაბაზიშვილი - 2. ლევან ქესანაშვილი 3. ანდრია თომაშვილი 4. საბა მურადაშვილი 5. ლევან ღვინიაშვილი 6. ბექა გახოკიძე 7. ალეკო გუდურაშვილი 8. ნოდარ დალაქიშვილი 9. ტარიელ მჭედლიშვილი 10. დავით ნიაზაშვილი 11. გურამ ბეთლემიშვილი 13. თამაზ ტარუაშვილი 14. გიორგი ტიელიძე 15. ნიკა სამნიაშვილი - მწ. გია მამაცაშვილი

ყვარელი

16.გიორგი მოლაშვილი 1. ლევან მამუკიშვილი - 2. ზურაბ ელოშვილი 3. ოთარ მეტრეველი 6. გიორგი დოლმაზაშვილი 8. დავით ცუკილაშვილი 9. გიორგი ჭერაშვილი 10. ლევან ბურკაძე 11. შოთა ჯიქურიშვილი 14. ხვიჩა ხაჩიშვილი 15. გიორგი ბეჟანიშვილი - მწ. გოჩა ღონიაშვილი

მამული

1.გაბრიელ დავითაშვილი - 3. თამაზ კორაშვილი 4. თორნიკე სამადაშვილი 5. დავით ლაგვილავა 6. ზურაბ ტალახაძე 7. გიორგი შევჩენკო 8. დავით თოდუა 9. ზურაბ ძაგანია 10. თემურ ისმაილოვი 11. ლექსო სხვიტარიძე 12. გოგა წულიაშვილი 14. ლუკა სექანია, გოგა არუთინოვი, ნიკა ცხვედიანი - მწ. ელზა მერაბიშვილი

 

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე, საგაზაფხულო ეტაპი. პირველ დღეს ქარიშხალამ დაამარცხა მამული - 47:28, გორმა - ყვარელი, 33:23.

ზამთრის პაუზა ორ თვეზე მეტხანს გაგრძელდა. გუნდების თამაში ჯერჯერობით დაულაგებელია, თანაც, ამას დაერთო დიდი ხელბურთის ფორმატზე გადასვლა - 16 წლიდან ჭაბუკები უკვე სტანდარტული ბურთით თამაშობენ და მიუჩვეველები არიან.

შარშანდელმა ჩემპიონმა ქარიშხალამ აშკარა უპირატესობით გაიმარჯვა, ხოლო აღმოსავლეთის ლიგის მეორე და მესამე პრიზიორების მატჩში გორმა საკმაოდ დიდი სხვაობით მოუგო ყვარელს. გორელებმა იანვარში უკრაინაში ითამაშეს საერთაშორისო ტურნირზე და მეტოქეზე უკეთ იყვნენ მომზადებულები. გორმა გუნდური თამაშით აჯობა მეტოქეს, რომელიც მთლიანად ლიდერზე, ჭაბუკთა ნაკრების წევრ გიორგი დოლმაზაშვილზე იყო დამოკიდებული.

ხვალ შეჯიბრებაში ჩაერთვება დასავლეთის ლიგის ჩემპიონი ფოთი, ხოლო დანარჩენი ხუთი გუნდი ტურს მარტის დასაწყისშ გამართავს.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

პირველი ხუთეული

ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი, არენა 2

გორი - ყვარელი 33:23

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - ტარუაშვილი 9, მჭედლიშვილი 9, მურადაშვილი 8, ტიელიძე 2, გახოკიძე 2, ნიაზაშვილი 2, დალაქიშვილი 1, ქესანაშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი, გუდურაშვილი, ბეთლემიშვილი, სამნიაშვილი, ხაბაზიშვილი

ყვარელი: მოლაშვილი, მამუკიშვილი - დოლმაზაშვილი 10, ბურკაძე 5, მეტრეველი 3, ჭერაშვილი 3, ცუკილაშვილი 1, ჯიქურიშვილი 1, ელოშვილი, ხაჩიშვილი, ბეჟანიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მამული - ქარიშხალა 28:47

მამული: დავითაშვილი, არუთინოვი - კორაშვილი 15, შევჩენკო 5, ისმაილოვი 3, სხვიტარიძე 2, ტალახაძე 1, ძაგანია 1, თოდუა 1, სამადაშვილი, წულიაშვილი, სექანია, ცხვედიანი, ლაგვილავა

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, აროშიძე - ბულბულაშვილი 12, კბილაშვილი 10, არსენაშვილი 6, მამულაშვილი 5, ფერაძე 4, ჭინჭარაძე 3, კვირკველია 3, გოგუა 2, წიკლაური 2, უნდიაშვილი, ჩიხლაძე, ჭანტურია

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

25 თებერვალი , არენა 2

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი, არენა 1

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი, არენა 1

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი, არენა 1

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) ითამაშებს თბილისში, 3-7 მარტს. საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

მორიგი მატჩები გამართეს ქართველი ხელბურთელების უცხოურმა კლუბებმა. რუმინეთში გაიმარჯვა შტიინცა ბაკეუმ, ხოლო თურქეთში ფრედ ითამაშა ტრაბზონსფორმა.

რუმინეთის ჩემპიონატში მესამე ადგილზე მყოფი შტიინცა ბაკეუ ერთი ადგილით ზემოთ მყოფ პოტაისა ტურდას მასპინძლობდა და, მიუხედავად იმისა, რომ 37 წუთისთვის 15:21 აგებდა, თამაში მაინც შემოაბრუნა - 27:26. ბაკეუ 37 ქულით ისევ მესამე ადგილზეა. უკვე მეორე თამაში გამოტოვა ვლადიმერ რუსიამ, ხოლო გამარჯვებაში თავისი წვლილი მეკარე შოთა თევზაძემაც შეიტანა, რომელიც მატჩის წინადღით 33 წლის გახდა.

ცხრილის მეზობელთან თამაშობდა ტრაბზონსფორიც. გიგა ტორონჯაძისა და რატი მსხვილიძის კლუბმა სტუმრად ფრედ, 30:30 ითამაშა მერსინთან და 25 ქულით მეოთხე ადგილზე დარჩა, მერსინს 2 ქულით ნაკლები აქვს. რატი მსხვილიძემ 2 გოლი გაიტანა.

ფოტო: შოთა თევზაძე (22)  ტურდასთან გამარჯვების შემდეგ

 

მაკედონიის სტრუმიცას ქართველი ხელბურთელი რევაზ ჭანტურია საუკეთესო იყო ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე, პორტუგალიიის სპორტინგთან მატჩში.

ჭანტურიამ 9 გოლი გაიტანა, თუმცა, მისი გუნდი უშანსოდ იყო ლისაბონში - 22:39, ზედიზედ მესამე წაგება და მეოთხედფინალში გასვლის მხოლოდ თეორიული შანსი. ჯგუფის მეორე მატჩში დანიის სკიერნი შინ 23:26 დამარცხდა ფრანგულ მონპელიესთან და 3 ტურის შემდეგ 2 ქულა აქვს, 4 ქულით მეორეა სპორტინგი, 6 ქულა აქვს მონპელიეს.

კვირას დასრულდა ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირი. პირველი მარცხი იწვნია ბარსელონამ, რომელიც სკოპიეში მეტალურგთან დამარცხდა - 29:31. ბოლო დღის წინ პლეიოფის ყველა მონაწილე ცნობილი იყო, კვირას კი საბოლოოდ გაირკვა, თუ როგორ განითესებიან გუნდები წილისყრისთვის, რომელიც 25 თებერვალს გაიმართება,

16 მერვედფინალისტი ოთხ კალათში ჯგუფებში დაკავებული ადგილების მიხედვით გადანაწილდებს. პირველ კალათში იქნებიან ვესპრემი, კილი, ბარსელონა და ჰამბურგი. პირველი ოთხეულის გუნდები მეოთხე ადგილებზე გასულს შეხვდებიან, მეორე - მესამეს, ოღონდ ერთი ჯგუფიდან გასული გუნდები ერთმანეთს არ ეთამაშებიან. ერთი ქვეყნის ორი გუნდის შეხვედრა შესაძლებელია. მერვედფინალები გაიმართება 19-23 და 26-30 მარტს.

ფოტო: სპორტინგი - სტრუმიცა

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

ბოლო, 10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ. რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 35:25

22 თებ. მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ) 26:22

22 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 26:24

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 16, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 9 / ზაგრები 8, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ. კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ) 26:24

23 თებ. ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 38:30

კილი 17, კოლდინგი 14, ლცე 13, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ. პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 35:25

23 თებ. ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ) 26:30

23 თებ. მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ) 31:29

ბარსელონა 17, პსჟ 13, მეტალურგი 12, ვარდარი 10 / დინამო 7, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 38:34

22 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23:28

23 თებ. ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან) 28:20

ჰამბურგი 18, ფლენზბურგი 17, გორენიე 8 (+2), ოლბორგი 8 (+2) / ლოგრონიო 8 (-4), ჰალმსტადი 1

ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალის მეთექვსმეტე მონაწილე გახდა ზაპოროჟიეს მოტორი - პირველი უკრაინული გუნდი, რომელმაც ლიგის პლეიოფში გააღწია.

გადამწყვეტ თამაშში მოტორმა შინ დაამარცხა ჯგუფის გამარჯვებული, უნგრეთის ვესპრემი - 26:22 და მიუწვდომელი გახდა ზაგრების ოსიგურანიესთვის. ვესპრემმა ჯგუფურ ტურნირზე პირველი თამაში წააგო, თუმცა, ჯგუფში პირველი ადგილი და წილისყრისას პირველ კალათში განთესვა გამაღდებული ჰქონდა.

C ჯგუფში პარი სენ ჟერმენმა დაამარცხა სკოპიეს ვარდარი, 35:25 და მეორე ადგილზე გავიდა. ხვალ ჯგუფური ტურნირის ბოლო 5 თამაში გაიმართება. პლეიოფის თექვსმეტივე მონაწილე ცნობილია, თუმცა, წილისყრისთვის, რომელიც 25 თებერვალს გაიმართება, მნიშვნელოვანია, ვინ რომელ ადგილზე გავა ჯგუფებში. სწორედ ამის მიხედვით მოხდება უძლიერესების განთესვა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ. რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 35:25

22 თებ. მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ) 26:22

22 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 26:24

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 16, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 9 / ზაგრები 8, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ, 19:55 კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ)

23 თებ, 22:00 ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი 17, კოლდინგი 12, ლცე 11, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ. პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 35:25

23 თებ, 20:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ)

23 თებ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ)

ბარსელონა 17, პსჟ 13, ვარდარი 10 , მეტალურგი 10 / დინამო 5, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 38:34

22 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23:28

23 თებ, 17:15 ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან)

ფლენზბურგი 17, ჰამბურგი 16, ოლბორგი 8, გორენიე 8 / ლოგრონიო 8, ჰალმსტადი 1

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal