სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მეცხრე ტურში ხუთშაბათს ერთი მატჩი გაიმართა, შაბათს კი მთავარი თამაშია - პალაუ ბლაუგრანას დარბაზში ბარსელონა პარი სენ ჟერმენს უმასპინძლებს.

პოლონეთის ვისლამ შინ 25:26 წააგო დანიის კოლდინგთან, თუმცა, B ჯგუფში უკვე ყველაფერი გადაწყვეტილია - ორივე გუნდი უკვე გასულია მერვედფინალში. პლეიოფში არიან ბარსელონა და სენ ჟერმენიც, მაგრამ თამაში მაინც პრინციპულია.

მოედანზე გამოვა ევროპის ამასწინანდელი ჩემპიონატის 21 მონაწილე, მათ შორის - 5 ევროპის ჩემპიონი ფრანგი: ნიკოლა კარაბატიჩი და სედრიკ სორენდო (ბარსელონა), ლუკ აბალო, დანიელ ნარსისი და სამუელ ონრუბია (პსჟ). ევრო 2014-ის სხვა ვარსკვლავებიდან გამოსარჩევი არიან დანიელი მიქელ ჰანსენი, ვინც ორი სეზონი ითამაშა ბარსელონაში, ხორვატები მარკო კოპლიარი, იგორ ვორი და იაკოვ გოიუნი (პსჟ); ბელარუსი სიარჰეი რუტენკა, მაკედონიელი კირილ ლაზაროვი, ესპანელები რაულ ენტრერიოსი და ვიქტორ ტომასი (ბარსელონა). პირველი წრის მატჩი პარიზში ბარსელონამ 33:29 მოიგო.

ლიგის ბოლო ორმა ტურმა უნდა გამოარკვიოს დარჩენილი 4 მერვედფინალისტი. შაბათ-კვირას მორიგ ტურს გამართავენ ქალებიც.

ბარსელონა - პსჟ. რეპორტაჟის ლინკი. შაბათს, 19:15

http://www.laola1.tv/en-int/live/fc-barcelona-psg-handball/146867.html

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

9 ტური. 12-16 თებერვალი

B ჯგუფი

13 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - კოლდინგი (დან) 25:26

15 თებ, 21:00 დიუნკერკი (საფ) - პორტუ (პორ)

16 თებ, 20:45 კილი (გერ) - ტარგი ლცე (პოლ)

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

A ჯგუფი

15 თებ, 22:00 ვესპრემი (უნგ) - ოსიგურანიე (ხორ)

15 თებ, 23:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ლიოვენი (გერ)

15 თებ, 23:30 ცელიე ლაშკო (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

ვესპრემი 15 ქულა, ლიოვენი 12, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

C ჯგუფი

15 თებ, 19:15 ბარსელონა (ესპ) - პსჟ (საფ)

16 თებ, 17:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

16 თებ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

12 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 37:25

16 თებ, 17:15 ოლბორგი (დან) - გორენიე (სლნ)

16 თებ, 19:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ჰამბურგი (გერ)

ფლენზბურგი 15, ჰამბურგი 14, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 3 ტური. 15-16 თებერვალი

1 ჯგუფი

15 თებ, 18:00 ტიურინგერი (გერ)- სევეჰოფი (შვდ)

15 თებ, 21:00 ვარდარი (მკდ) - მიდტიულანდი (დან)

ვარდარი 3, მიდტიულანდი 2 / ტიურინგერი 2, სევეჰოფი 1

2 ჯგუფი

16 თებ, 21:00 დიორი ეტო (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

16 თებ, 23:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ლარვიკი (ნორ)

ბუდუჩნოსტი 3, დიორი 3 / კრიმი 2, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპის წილისყრა. 1998-99 დაბადებული ბიჭების 10 საუკეთესო გუნდი ერთწრიან ტურნირში ფინალური ეტაპის 6 მონაწილეს გამოავლენს.

შეჯიბრებას პირველი დაიწყებს 5 გუნდი - ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა და მამული. ისინი 24-28 თებერვალს ითამაშებენ. 3-7 მარტს საქმეში ჩაერთვება მეორე ჯგუფი: თელავი, სამტრედია, ზუგდიდი, პეგასი, იმედი. 24-28 მარტს გაიმართება საერთო, ჯვარედინი ტური, რის შემდეგაც, 9 თამაშის ჯამში საუკეთესო 6 გუნდი, მაისის დასაწყისში, ერთწრიან ტურნირში, საქართველოს 2014 წლის ჩემპიონს გამოავლენს.

იმ 8 გუნდისთვის, ვინც საუკეთესოთა ათეულში ვერ მოხვდა, მოეწყობა სანუგეშო შეჯიბრება - ფედერაციის თასი. მეორე და მესამე ეტაპის ყველა მატჩი გაიმართება თბილისში.

ამავე ასაკის გოგონები შეჯიბრებას 7 მარტს განაახლებენ. გაგრძელდება უმცროსი ასაკის, 2000-01 წლებში დაბადებულთა ტურნირებიც.

რაც შეეხება ეროვნულ ჩემპიონატს კაცთა გუნდებს შორის, დასავლეთის ქვეჯგუფი მორიგ ტურს გამართავს 10-12 მარტს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთის ოთხეული - 17-19 მარტს, თბილისში. მესამე წრის მატჩები ქვეჯგუფებში გაიმართება აპრილში, ხოლო საერთო ტური, რომლის შემდეგაც გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი, დანიშნულია 12-15 მაისს თბილისში.

ჭაბუკები. 1998-99. საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპის წილისყრა.

A ჯგუფი (თამაშები 24-28 თებერვალს, თბილისში):
ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი

16:00 გორი - ყვარელი

17:30 მამული - ქარიშხალა
25 თებერვალი

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

B ჯგუფი (თამაშები 3-7 მარტს, თბილისში):
თელავი, სამტრედია, ზუგდიდი, პეგასი, იმედი

3 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 ზუგდიდი - იმედი

4 მარტი

16:00 ზუგდიდი - პეგასი

17:30 თელავი - სამტრედია

5 მარტი

16:00 სამტრედია - ზუგდიდი

17:30 იმედი - პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

საერთო ტური გაიმართება 24-28 მარტს, თბილისში. 6 საუკეთესო გუნდი გავა მესამე, ფინალურ ეტაპზე. ფინალური ექვსეული ითამაშებს 5-9 მაისს, თბილისში.

 

ტურნირი 11-18 ადგილებისთვის - ფედერაციის თასი
A ჯგუფი:
ლაგოდეხი, წყალტუბო, ქუთაისი, ახაშენი
B ჯგუფი: რუსთავი, შევარდენი, ბათუმი, ქარელი
ორივე ჯგუფი ითამაშებს 14-16 მარტს, თბილისში
საერთო ტური გაიმართება 2-5 აპრილს, თბილისში

 

საქართველოს ნაკრებისა და და რუმინული ტიმიშოარას ხელბურთელი ირაკლი ჩიქოვანი, ვინც იანვარში, თურქეთის ნაკრებთან მატჩში თითი მოიტეხა, თამაშს დაახლოებით ერთ თვეში განაახლებს. ჩიქოვანს რუმინეთში დავუკავშირდით.

ირაკლი ჩიქოვანი: - ზუსტად დღეს თაბაშირი უნდა მომხსნან და ორშაბათიდან აღდგენით პროცედურებს დავიწყებ. ორ კვირაში ბურთით ვარჯიშზე უნდა გადავიდე, დაახლებით ერთ თვეში ალბათ თამაშსაც შევძლებ.

ტიმიშოარას პოლიტექნიკა, რომლის ლიდერი და საუკეთესო ბომბარდირია ჩიქოვანი, გუშინ საკუთარ მოედანზე 24:34 დამარცხდა ჩემპიონატის ლიდერ კონსტანცასთან და 17 თამაშიდან 15 ქულით (5 მოგება) მეცხრე ადგილზეა. ჩიქოვანის დაბრუნებისთვის რეგულარულ სეზონში სულ 3 ტური იქნება დარჩენილი, შემდეგ კი იწყება პლეიოფი, სადაც 6 გუნდი გადის. მესამე ადგილზეა ვლადიმერ რუსიასა და შოთა თევზაძის კლუბი შტიინცა ბაკეუ.

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე რევაზ ჭანტურიას გუნდი ზომიმაკ-სტრუმიცა სტუმრად დამარცხდა მონპელიესთან - 22:41.

თამაშის ბედი გადაწყდა საწყის წუთებში, როცა ფრანგების მეკარემ, თანამედროვეობის ერთ-ერთმა ყველაზე ტიტულოვანმა ხელბურთელმა, ტიერი ომაიერმა ყველა ბურთი მოიგერია და მონპელიე 6:0 დაწინაურდა. მაკედონიურმა კლუბმა ერთი პირობა 6:9 გახადა ანგარიში, მაგრამ ტაიმი 9:22 წააგო, შესვენების შემდე კი 20 ბურთითაც ჩამორჩა. ქართველმა გარემარბმა 1 გოლი გაიტანა, მონპელიეში კი მეკარის შემდეგ საუკეთესო იყო სლოვენიელი დრაგან გაიჩი - 8 გოლი.

მეორე ტურში სტრუმიცა შინ ხვდება დანიურ სკიერნს, რომელიც პირველ ტურში შინ მოულოდნელად დამარცხდა ლისაბონის სპორტინგთან - 25:32. ჯგუფიდან მეოთხედფინალში 2 გუნდი გადის.

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს კიდევ ორი მერვედფინალისტი გამოვლინდა. სკოპიეს ვარდარმა 30:22 დაამარცხა მინსკის დინამო და საგზური თავისთვის და თანაქალაქელი მეტალურგისთვისაც მოიპოვა. ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 2 ტურით ადრე B და C ჯგუფებში ყველაფერი გარკვეულია, ხოლო დარჩენილ ორ ჯგუფში პლეიოფის 2-2 მონაწილეა გამოსავლენი.

უნგრულმა ვესპრემმა პირველი ქულა დაკარგა გერმანულ ლიოვენთან - 25:25, დანიის კოლდინგი შინ დამარცხდა გერმანულ კილთან 24:26 - ოთხივე ეს გუნდი უკვე გასულია მერვედფინალში.

ქალთა ტურნირზე ფრედ ითამაშეს შვედეთის სევეჰოფმა და მაკედონიის ვარდარმა - 27:27, ხოლო მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა გაანადგურა სლოვენიის კრიმ მერკატორი - 30:15. ქალთა შეჯიბრებაში კიდევ 4 ტურია სათამაშო.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ. სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:29

8 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33:27

9 თებ. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 25:25

ვესპრემი 15 ქულა, ლიოვენი 12, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ. პორტუ (პორ)ტარგი ლცე (პოლ) 30:35

9 თებ. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ) 24:26

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ) 23:39

8 თებ. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 32:29

9 თებ. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) 30:22

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 33:25

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 13, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ. ტიურინგერი (გერ) - მიდტიულანდი (დან) 26:24

9 თებ. სევეჰოფი (შვდ) - ვარდარი (მკდ) 27:27

ვარდარი 3, მიდტიულანდი 2 / ტიურინგერი 2, სევეჰოფი, 1

2 ჯგუფი

7 თებ. ლარვიკი (ნორ) - დიორი ეტო (უნგ) 23:29

9 თებ. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 30:15

ბუდუჩნოსტი 3, დიორი 3 / კრიმი 2, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ჯგუფური ეტაპის ბოლოსწინა ტური დაიწყო, ხოლო ქართველი ლეგიონერების ორმა კლუბმა ეროვნული ჩემპონატების მორიგი მატჩები გამართა.

 

თურქეთში ექვსმატჩიანი წაუგებელი სერიის შემდეგ დამარცხდა ტრაბზონსფორი. ტრაბზონელებმა ანკარაში წააგეს BB ანკარასფორთან - 24:28. ითამაშა ორივე ქართველმა - მეკარე გიგა ტორონჯაძემ და რატი მსხვილიძემ. რატიმ 2 გოლი გაიტანა. ლიდერობს ბეშიქთაში 35 ქულით, მას მიჰყვებიან ანკარასფორი (28), ანკარა (26), ტრაბზონი, ბურსა და მერსინი (22). პლეიოფში 8 გუნდი გადის.

რუმინეთში მესამე ადგილზეა შტიინცა ბაკეუ, რომელმაც მორიგ ტურში სტუმრად მოუგო ოდორეის - 35:26. ითამაშა მხოლოდ შოთა თევზაძემ, ვლადიმერ რუსია განაცხადში არ იყო. აქ პლეიოფის საგზურს 6 გუნდი იღებს, ხოლო ტრავმირებული ირაკლი ჩიქოვანის გუნდს, ტიმიშოარას ექვსეულამდე 10 ქულა აშორებს.

ჩემპიონთა ლიგაში კაცებმა ბოლოსწინა, მეცხრე ტური დაიწყეს. აქ გამოსავლენი დარჩა სულ ოთხი მერვედფინალისტი. გუშინ გამართულ ერთადერთ მატჩში ერთ-ერთი პრეტენდენტი, ესპანური ლა რიოხა 25:37 დამარცხდა გერმანიის ფლენზბურგთან, თუმცა, ოთხეულში მოხვედრის შანსს ისევ ინარჩუნებს.

ფოტო: ანკარასფორი - ტრაბზონი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

9 ტური. 12-16 თებერვალი

D ჯგუფი

12 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 37:25

16 თებ, 17:15 ოლბორგი (დან) - გორენიე (სლნ)

16 თებ, 19:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ჰამბურგი (გერ)

ფლენზბურგი 15, ჰამბურგი 14, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

A ჯგუფი

15 თებ, 22:00 ვესპრემი (უნგ) - ოსიგურანიე (ხორ)

15 თებ, 23:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ლიოვენი (გერ)

15 თებ, 23:30 ცელიე ლაშკო (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

ვესპრემი 15 ქულა, ლიოვენი 12, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

13 თებ, 23:30 ვისლა პლოცკი (პოლ) - კოლდინგი (დან)

15 თებ, 21:00 დიუნკერკი (საფ) - პორტუ (პორ)

16 თებ, 20:45 კილი (გერ) - ტარგი ლცე (პოლ)

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

15 თებ, 19:15 ბარსელონა (ესპ) - პსჟ (საფ)

16 თებ, 17:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

16 თებ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

 

შაბათს მორიგი მატჩები გამართეს ქართველ ხელბურთელთა კლუბებმა. თურქეთის ჩემპიონატში წარმატებულ სერიას განაგრძობს ტრაბზონსფორი, რომელმაც შინ 33:29 დაამარცხა იედითეფე.

8 გოლი გაიტანა რატი მსხვილიძემ, ხოლო კარში გიგა ტორონჯაძეც იდგა. ტრაბზონი კვლავ მეოთხე ადგილზეა 22 ქულით, ხოლო 11 თებერვალს პრინციპული თამაში აქვს სტუმრად, მეორე ადგილზე მყოფ BB ანკარასფორთან.

რუმინეთში ქართველების ორივე კლუბი დამარცხდა. დაშავებული ირაკლი ჩიქოვანის არყოფნაში კიდევ ერთხელ წააგო პოლი ტიმიშოარამ (CSM ბუქარესტთან, 28:32) და საპლეიოფო ექვსეულის ზონას თანდათან სცილდება. შტიინცა ბაკეუ სტუმრად 23:33 დამარცხდა ენერგია პანდურისთან. თამაშობდნენ შოთა თევზაძეც და ვლადიმერ რუსიაც, ოღონც ამ უკანასკნელს გოლი არ გაუტანია. ბაკეუ 34 ქულით მეოთხე ადგილზეა, მაგრამ მას შეიძლება გაუსწროს ბუქარესტის დინამომ.

ხვალ ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე ჯგუფურ ტურნირს იწყებს მაკედონიის ზომიმაკ სტრუმიცა და საქართველოს ნაკრების გარემარბი რევაზ ჭანტურია. 20 საათზე სტრუმიცა სტუმრად ეთამაშება ფრანგულ მონპელიეს. თამაშის ტელერეპორტაჟი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

http://www.laola1.tv/en-int/live/montpellier-agglomeration-hb-hc-zomimak-m/153850.html

ამავე ჯგუფში ერთი თამაში უკვე გაიმართა. დანიის სკიერნი შინ დამარცხდა ლისაბონის სპორტინგთან - 25:32. ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეოთხედფინალში 2 გუნდი გადის.

ფოტო: რატი მსხვილიძე

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal