სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

სპორტის სამინისტროში პრესკონფერენცია გამართა ხელბურთელთა ახალგაზრდულმა ნაკრებმა. გუნდს ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი აქვს ესპანეთში.

ზურაბ კაკაბაძე, ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი: - ამ ასაკის ნაკრებს ორი მნიშვნელოვანი ტურნირი უწევს. ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი შეჯიბრება და IHF მსოფლიო თასის ევროპული ზონის ტურნირი, რომელიც მაისში გაიმართება ანდორაში. მთავარი კი ისაა, რომ შემოდგომიდან ეროვნული ნაკრები ჩაერთვება ევროპის 2018 წლის ჩემპიონატის კვალიფიკაციაში, ხოლო ოცწლამდელთა ნაკრებიდან რამდენიმე მოთამაშეს უკვე აქვს ეროვნული გუნდში თამაშის გამოცდილება, ზოგიერთს კი - პერსპექტივები. ასე რომ, ოცწლამდელთა ნაკრებიდან ჩვენ მალე სერიოზულ შევსებას ველოდებით ეროვნულ გუნდში.

ჯორჯე რაშიჩი, მწვრთნელი: - 12-დღიანი სერიოზული შეკრება გავიარეთ. ვვარჯიშობდით დღეში ორჯერ და ხშირად სამჯერაც - ათლეტიზმის დარბაზშიც. ყველამ ბევრი იშრომა, მაგრამ ზოგი ჯერჯერობით ვერ მოერგო ჩემს სავარჯიშო კონცეფციას და გუნდში ვერ მოხვდა. ამ მომენტისთვის, მე ვერ ვიტყდი, რომ იდეალურად ვართ ტექნიკურად მომზადებულები, მაგრამ ფიზიკურად კარგად ვართ, შევიძლია ბევრი სირბილი და დაცვაში კონტაქტური თამაში. მოკლედ, მზად ვართ ბრძოლისთვის. ვიბრძოლებთ შედეგისთვისაც, მაგრამ გააჩნია, რას ვუწოდებთ კარგს შედეგს. მეტოქეები ძალიან ძლიერები არიან, შეიძლება წააგო სამივე თამაში, მაგრამ ძალიან დიდი მნიშვნელობა აქვს, 5 ბურთით წააგებ თუ თხუთმეტით. შემიძლია შეგპირდეთ, რომ ბოლომდე ვიბრძოლებთ ყველასთან.

ბექა ორჯონიკიძე, მწვრთნელი: - მართლაც ბევრი ვიშრომეთ. შემადგენლობა ჯერ არ დაგვისახელებია. თავიდან 20 მოთამაშე იყო, ამჟამად ვარჯიშობს 17 კაცი და შესარჩევი გვყავს 14. ეს ნიშნავს, რომ კონკურენციაა და ეს კარგია, რადგანაც ადრე ყოფილა შემთხვევები, რომ არჩევანი არც გვქონია, სულ 14 კაცი იწყებდა მზადებას. ფედერაციას მადლობა ეკუთვნის, რომ კარგი პირობები შეგვიქმნა.

ლევან გელაშვილი, მწვრთნელი: - იმედია, რომ ყველა ღირსეულად შეხვდება საბოლოო არჩევანს. ვინც ვერ მოხვდება გუნდში, უნდა იცოდეს, რომ კიდევ ექნება შანსი და ვინც ვერ მოხვდება, არ მიიღებს ისე, თითქოს ასეც უნდა მომხდარიყო. კონკურენცია გაგრძელდება.

ზურაბ სიმონია, გუნდის კაპიტანი: - კარგად მოვემზადეთ და სამივე მეტოქესთან საბრძოლველად მზად ვართ.

თამაზ თევზაძე, სპორტის მინისტრის მოადგილე: - ამ გუნდისგან ჩვენ პირველ რიგში ველოდებით ეროვნული ნაკრების შევსებას. კარგია, რომ ხელბურთში დადებითი ძვრები დაიწყო - მე ვფიქრობ, რომ მალე დადგება დრო, როდესაც შედეგიც მოვა.

გუნდი 2 აპრილს ღამით გაემგზავრება ესპანეთში, 3 აპრილს ოვიედოში იქნება, პარასკევს კი პირველი თამაშია მონტენეგროსთან.

ახალგაზრდული ნაკრები

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი), ირაკლი ხიდეშელი (1996, სტუ)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი)

ხაზი: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი ექიმი: ლევან ლინნიკი

ევროპის 20წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი.

ოვიედო, ესპანეთი. 4-6 აპრილი, 2014

4 აპრილი, 19:45 საქართველო - მონტენეგრო

5 აპრილი, 21:15 საქართველო - ნორვეგია

6 აპრილი, 20:15 საქართველო - ესპანეთი

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

ფინალი: 24 ივლისი-3 აგვისტო, 2014 ავსტრია

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპი მოიგო თბილისის პეგასმა, ხოლო ფინალური ექვსეულის ბოლო ორი საგზური ფოთის და გორის გუნდებმა მოიპოვეს.

დღის პირველ მატჩში ფოთმა 29:24 მოუგო თელავს და ფინალში გასლა გაინაღდა. ბოლო, მეექვსე საგზური გათამაშდა გორისა და ზუგდიდის მატჩში. გორელები 2 ქულით წინ იყვნენ და ფრეც ყოფნიდათ. ტაიმი ზუგდიდმა მოიგო 17:13. გორმა შესვენების შემდეგ მალე გაათანაბრა და ბოლომდე თანაბარი ბრძოლა გაჩაღდა. ბოლო წუთზე 27:27 იყო და ზუგდიდს ერთი შეტევაც ჰქონდა დარჩენილი, მაგრამ ვერ გამოიყენა, ბოლო წამებზე კი ტატო მჭედლიშვილმა გაიტანა გამარჯვების გოლი. გორმა გაიმარჯვა - 28:27 და ფინალურ ექვსეულში მოხვდა.

ზუგდიდის მე-2 სკოლის გუნდმა, რომელსაც სპორტის მასწავლებელი, ნელი ფარცვანია ავარჯიშებს, მიზანს ვერ მიაღწია, მაგრამ თავდადებული თამაშით ყველას მოწონება დაიმსახურა, გუნდის ორი მოთამაშე, მეკარე ხასია და გამთამაშებელი გრიგოლია კი ჭაბუკთა ნაკრების კანდიდატებს შორის მოხვდა.

დღის ბოლო ორ თამაშში პრინციპული დაპირისპირებები გაიმართა თბილისურ გუნდებს შორის. თბილისის ლიგის მესამე პრიზიორი იმედი 7 ბურთით უგებდა მამულს, შემდეგ ოთხით ჩამორჩა, ბოლოს გაათანაბრა, მაგრამ ბოლო შეტევაში მამულისა და ტურნირის ყველაზე შედეგიანმა მოთამაშემ, თამაზ კორაშვილმა თავის გუნდს მოაგებინა - 32:31. იმედთან მოგების წყალობით მამულმა საგაზაფხულო ეტაპი მესამე ადგილზე დაასრულა.

პირველ ადგილზე კი გავიდა პეგასი, რომელმაც სეზონში პირველი დამარცხება აგემა საქართველოს შარშანდელ ჩემპიონსა და თბილისის ლიგის ამ სეზონის გამარჯვებულს, ქარიშხალას - 35:27. მწვრთნელ ტიტე კალანდაძის გუნდში საუკეთესო იყო გამთამაშებელი გიგა ზარნაძე - 12 გოლი.

საუკეთესო ექვსეული 25-29 აპრილს ერთ წრედ იბრძოლებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის. ყველაფერი თავიდან, ანუ 0 ქულიდან დაიწყება.

ფოტო: გორი-ზუგდიდი

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური

28 მარტი

თელავი - ფოთი 24:29

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 11, კაიშაური 7, ბაჩიაშვილი 3, ყორიაული 2, გიგაური 1, საღირაშვილი, აღვინოვი, ხელაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

ფოთი: ზარგინავა - ბიბილეიშვილი 13, მიქაძე 8, ბერაია 4, ბაჯალაძე 3, ჯიქია 1, გვასალია, გურეშიძე, ლორთქიფანიძე, მიქაია, წულაია, გვასალია

ყვარელი - სამტრედია 0:10

ყვარელი არ გამოცხადდა

ზუგდიდი - გორი 27:28

ზუგდიდი: ხასია - გრიგოლია 8, ესართია 6, ძაძამია 4, ბულია 4, კუკავა 3, ხურციძე 2, კვარაცხელია

გორი: ვათიაშვილი - დალაქიშვილი 9, მჭედლიშვილი 6, ტიელიძე 4, მურადაშვილი 4, ნიაზაშვილი 3, ტარუაშვილი 1, ქესანაშვილი 1

მამული - იმედი 32:31

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - შევჩენკო 12, კორაშვილი 9, ისმაილოვი 6, ტალახაძე 3, სხვიტარიძე 2, თოდუა

იმედი: ხარაიშვილი - ბაინაზაშვილი 9, რუსტამოვი 6, ჰუსეინოვი 6, იობაშვილი 5, საძაგლიშვილი 2, მელაშვილი 2, მიქავა 1, თურქაძე, მღებრიშვილი, დვალიძე

პეგასი - ქარიშხალა 35:27

პეგასი: ზურაბიშვილი - ზარნაძე 12, ნაზღაიძე 6, გაწერელია 6, გოგავა 5, ცხოვრებაძე 3, მაისურაძე 3

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი - კბილაშვილი 8, ფერაძე 7, ბულბულაშვილი 4, არსენაშვილი 4, გოგუა 2, მამულაშვილი 2, ჯინჭარაძე, წიკლაური

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

საბოლოო------მ-ფ-წ----სხ---ქ

პეგასი -------9-0-0 +103-18

ქარიშხალა-- 8-0-1 +87-16

მამული------6-0-3 +2-12

იმედი--------6-0-3 +37-12

გორი---------5-0-4 +5-10

ფოთი--------5-0-4 -20-10

--------------------------------

ზუგდიდი --3-0-6 -34---6

სამტრედია--2-0-7 -45---4

თელავი------1-0-8 -48---2

ყვარელი -----0-0-9 -87---2

ფინალური ექვსეული ითამაშებს 25-29 აპრილს

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგას მერვედფინალში გამოაკლდა შარშანდელი გამარჯვებული, ჰამბურგი, რომელიც სტუმრად მიღწეული ფრის შემდეგ საკუთარ მოედანზე დამარცხდა მაკედონიის ვარდართან - 29:30.

ჰამბურგი მთელი მატჩის განმავლობაში აგებდა, 50 წუთზე ანგარიში 21:26 იყო, მაგრამ გერმანელებმა მინიმუმამდე შეამცირეს სხვაობა. გადამწყვეტი გამოდგა ალექს დიუშებაევის ტყორცნა დასრულებამდე 1 წუთით ადრე, რომლის შემდეგაც ვარდარი ორი ბურთით დაწინაურდა - 30:28.

მეოთხედფინალში გავიდა მეორე მაკედონიური კლუბიც - სკოპიეს მეტალურგი, ვინც მეორე თამაშიც მოუგო დანიის კოლდინგს - 30:26. გერმანულმა კილმა მეორედ დაამარცხა ზაპოროჟიეს მოტორი - 40:28, ხოლო პარი სენ ჟერმენმა სტუმრად წაგების შემდეგ დამაჯერებელი რევანში აუღო სლოვენიის ველენიეს - 34:25.

ორშაბათს გამოვლინდება ბოლო მეოთხედფინალისტი გერმანიის ლიოვენისა და პოლონური კელცეს მატჩში, 1 აპრილს კი უკვე მეოთხედფინალის წილისყრაა.

ქალებს ამ კვირაში სანაკრებო სესია ჰქონდათ. ევროპის 2014 წლის შესარჩევი ტურნირის დასრულებამდე დარჩენილია ორი ტური, რომელიც უკვე ივნისში გაიმართება. აქამდე ცნობილი იყო ორი ფინალისტი - ევროპის ჩემპიონატის მასპინძელი ქვეყნები, უნგრეთი და ხორვატია, უკვე შესარჩევი ტურნირის მსვლელობისას კი მათ უკვე დაემატა ოთხი გუნდი - ნორვეგია, საფრანგეთი, რუსეთი და ევროპის ჩემპიონი მონტენეგრო.

მსოფლიოს ვიცე ჩემპიონმა, სერბეთის ნაკრებმა, ამ კვირაში ორჯერ ითამაშა ფრედ შვედეთთან - შინ 25:25 და სტუმრად 18:18, რის შემდეგაც ფინალურ ეტაპზე გასვლა სათუოდ გაიხადა. სერბები ჯერჯერობით მესამე ადილზე არიან და ჩამორჩებიან სლოვენიასა და შვედეთს. ესპანეთმა სტუმრად წაგების შემდეგ (22:27) შინ 29:22 დაამარცხა ჰოლანდია. ოლიმპიური ჩემპიონი ნორვეგია სამგუნდიან ჯგუფში მოხვდა და ტურნირი უკვე დაასრულა 4 მოგებით, მეორე საგზურს კი ბელარუსი და რუმინეთი გაითამაშებენ.

სულ შესარჩევ ტურნირში 26 ქვეყანა მონაწილეობს. 7 ჯგუფიდან 2-2 საუკეთესო ნაკრები მოიპოვებს ევროპის ჩემპიონატის საგზურს, რომელიც დეკემბერში გაიმართება.

ფოტო: ჰამბურგი - ვარდარი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. მერვედფინალის საპასუხო მატჩები

30 მარტი

კოლდინგი (დან) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 26:30 (17:23)

პსჟ (საფ) - ველენიე (სლნ) 34:25 (28:30)

კილი (გერ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 40:28 (31:28)

ჰამბურგი (გერ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29:30 (28:28)

31 მარტი

21:00 ლიოვენი (გერ) - კელცე (პოლ) (28:32)

29 მარტი

ვესპრემი (უნგ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 31:26 (33:34)

ფლენზბურგი (გერ) - ცელიე (სლნ) 30:27 (25:26)

ბარსელონა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 31:20 (29:22)

ევროპის 2014 წლის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი. ქალები

1 ჯგუფი. დანია 6 ქულა (3 თამაშიდან), ავსტრია 6 (4), უკრაინა 2 (3), ლიტვა 0 (4)

2 ჯგუფი. საფრანგეთი 8 (4), სლოვაკეთი 6 (4), ისლანდია 2 (4), ფინეთი 0 (4)

3 ჯგუფი. მონტენეგრო 8 (4), ჩეხეთი 4 (4), პოლონეთი 4 (4), პორტუგალია 0 (4)

4 ჯგუფი. ესპანეთი 6 (4), ჰოლანდია 6 (4), თურქეთი 4 (4), იტალია 0 (4)

5 ჯგუფი. შვედეთი 6 (4), სლოვენია 6 (4), სერბეთი 4 (4), შვეიცარია 0 (4)

6 ჯგუფი. ნორვეგია 8 (4), ბელარუსი 0 (2), რუმინეთი 0 (2)

7 ჯგუფი. რუსეთი 6 (4), გერმანია 2 (2) მაკედონია 0 (2)

საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები, 4-6 აპრილს ესპანეთში ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირი აქვს. მეტოქეები არიან ესპანეთის, ნორვეგიისა და მონტენეგროს ოცწლამდელთა გუნდები. ფინალურ ეტაპზე, რომელიც 24 ივლისიდან 3 აგვისტომდე გაიმართება ავსტრიაში, 2 გუნდი გადის.

ამჟამად საქართველოს ნაკრები საწვრთნელ შეკრებაზეა, ხოლო დასრულების შემდეგ, ორშაბათს, 12:00, სპორტის სამინისტროში გამართავს პრესკონფერენციას, სადაც დასახელდება კიდეც საბოლოო შემადგენლობა.

ჯერჯერობით ვარჯიშობს 20 ხელბურთელი საქართველოს 6 კლუბიდან, საიდანაც შეირჩევა საუკეთესო 14. წვრთნას უძღვებიან ჯორჯე რაშიჩი, ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი და მეკარეების მწვრთნელი ამირან კომახიძე.

გუნდი 2 აპრილს გაემგზავრება ესპანეთში.

ფოტო: ჯორჯე რაშიჩი

ახალგაზრდული ნაკრები

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი), ირაკლი ხიდეშელი (1996, სტუ)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი), გიორგი ახალაძე (1995, ქუთაისი), ირაკლი ჩაფიძე (1994, სტუ)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი), ვლადიმერ ბაძაღუა (1996, პეგასი)

ხაზი: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), , ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი, ამირან კომახიძე

ევროპის 20წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი.

ოვიედო, ესპანეთი. 4-6 აპრილი, 2014

4 აპრილი, 19:45 საქართველო - მონტენეგრო

5 აპრილი, 21:15 საქართველო - ნორვეგია

6 აპრილი, 20:15 საქართველო - ესპანეთი

ჩემპიონთა ლიგაზე სამი მეოთხედფინალისტი უკვე გამოვლინდა - უნგრეთის ვესპრემი, გერმანიის ფლენზბურგი და ესპანეთის ბარსელონა.

ვესპრემმა და ფლენზბურგმა პირველი მატჩის წაგების შემდეგ საჭირო სხვაობით მოუგეს პოლონეთის ვისლასა და სლოვენიის ცელიეს, ხოლო ბარსელონამ მეორე თამაშშიც დაამარცხა დანიის ოლბორგი.

კვირას 4 მატჩია, ხოლო მერვედფინალი დასრულდება ორშაბათს, გერმანული ლიოვენისა და პოლონური კელცეს მატჩით.

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე გამოსვლა დაასრულა ქართველი ხელბურთელის, რევაზ ჭანტურიას კლუბმა, ზომიმაკ სტრუმიცამ. მაკედონიელებმა მეექვსე მატჩიც წააგეს ჯგუფურ ტურნირზე - დანიის სკიერნთან - 20:31. ჭანტურიამ 3 გოლი გაიტანა, ხოლო ამ ჯგუფიდან მეოთხედფინალში გავიდნენ საფრანგეთის მონპელიე და პორტუგალიის სპორტინგი.

ფოტო: ბარსელონა - ოლბორგი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. მერვედფინალის საპასუხო მატჩები

29 მარტი

ვესპრემი (უნგ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 31:26 (33:34)

ფლენზბურგი (გერ) - ცელიე (სლნ) 30:27 (25:26)

ბარსელონა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 31:20 (29:22)

30 მარტი

18:45 კოლდინგი (დან) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) (17:23)

19:00 პსჟ (საფ) - ველენიე (სლნ) (28:30)

19:15 კილი (გერ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) (31:28)

20:45 ჰამბურგი (გერ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) (28:28)

31 მარტი

21:00 ლიოვენი (გერ) - კელცე (პოლ) (28:32)

საქართველოს ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის გამოვლინდა მეოთხე ფინალისტიც. მამულმა 39:22 დაამარცხა სამტრედია და ექვსეულში ადგილი გაინაღდა. ორი ფინალისტი პარასკევს, შეჯიბრების ბოლო დღეს გამოვლინდება.

 

ხუთშაბათს ყველაზე მნიშვნელოვანი თამაში ფოთსა და ზუგდიდს შორის გაიმართა. ფოთელთა მწვრთნელმა თემურ ჭანტურიამ პერსონალურად ააყვანინა ზუგდიდელთა ლიდერი ლაშა გრიგოლია, რამაც შედეგი გამოიღო. ზუგდიდმა მხოლოდ პირველ ტაიმში გასწია წინააღმდეგობა, მეორეში კი ფოთმა სხვაობა გაზარდა - 29:18.

ბოლო დღის წინ სიტუაცია ასეთია: დარჩენილი ორი საგზურისთვის იბრძვის 3 გუნდი - გორი, ფოთი (8-8 ქულა) და ზუგდიდი (6). უკეთეს მდგომარეობაშია ფოთის გუნდი, რომელსაც ბოლო ტურში ფრეც ყოფნის თელავთან და, შესაძლოა, წაგების შემთხვევაშიც მოხვდეს ექვსეულში.

გორი და ზუგდიდი ერთმანეთს ეთამაშებიან. თუ ფოთმა არ წააგო თელავთან, მაშინ ზუგდიდს ნებისმიერი სხვაობით მოგება აწყობს გორთან და პირადი მოგების წყალობით აჯობებს. თუ ფოთი დამარცხდა და ზუგდიდმა მოიგო, მაშინ დაითვლება ბურთების სხვაობა სამ გუნდს შორის და ზუგდიდელებს მინიმუმ 10 ბურთით მოგება დასჭირდებათ.

ფინალური ექვსეული 25-29 აპრილს ითამაშებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური

27 მარტი, არენა

თელავი - ყვარელი 21:16

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 9, ბაჩიაშვილი 5, საღირაშვილი 3, კაიშაური 2, ყორიაული 1, გიგაური 1, აღვინოვი, ხელაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

ყვარელი: მამუკიშვილი - ხაჩიშვილი 7, ჭერაშვილი 4, ჯიქურიშვილი 3, ბეჟანიშვილი 1, მეტრეველი 1, ბურკაძე, ელოშვილი

მამული - სამტრედია 39:22

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - კორაშვილი 14, ტალახაძე 7, ისმაილოვი 6, სხვიტარიძე 6, შევჩენკო 2, თოდუა 2, ძაგანია 2, სექანია, ცხვედიანი, არუთინიანი, სამადაშვილი

სამტრედია: გოგუა 1 - ანტონოვიჩი 11, ბოცვაძე 5, ცხვარაძე 4, ჯორბენაძე 1, ზურაბიანი, ძნელაძე, ხვიჩია

პეგასი - გორი 42:22

პეგასი: ზურაბიშვილი 1, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 10, გოგავა 8, გაწერელია 5, მაისურაძე 5, ნაზღაიძე 4, ზარნაძე 4, ლაპიაშვილი 2, ხვადაგიანი 2, კაჭკაჭაშვილი 1, კალანდაძე, ალბუთაშვილი, ბაბუციძე

გორი: ვათიაშვილი - მჭედლიშვილი 7, ნიაზაშვილი 5, ტარუაშვილი 3, დალაქიშვილი 3, მურადაშვილი 2, ტიელიძე 1, ბეთლემიშვილი 1, ღვინიაშვილი, ქესანაშვილი, გახოკიძე, თომაშვილი

ფოთი - ზუგდიდი 29:18

ფოთი: ზარგინავა - მიქაძე 9, ბერაია 6, ბიბილეიშვილი 5, ბაჯალაძე 5, გვასალია 3, გურეშიძე 1, ჯიქია, მიქაია, წულაია, ლორთქიფანიძე

ზუგდიდი: ხასია - ძაძამია 5, ბულია 5, გრიგოლია 2, კუკავა 2, ხურციძე 2, ესართია 1, კვარაცხელია 1,

თოდუა, ჩიქობავა, ეხვაია, გოგოხია

ქარიშხალა - იმედი 33:26

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი - ბულბულაშვილი 12, არსენაშვილი 6, კბილაშვილი 6, ფერაძე 4, ჯინჭარაძე 2, გოგუა 2, კვირკველია 1, მამულაშვილი, ფხაკაძე, ფარესიშვილი, აროშიძე

იმედი: ხარაიშვილი - იობაშვილი 7, რუსტამოვი 6, ბაინაზაშვილი 3, ჰუსეინოვი 2, მიქავა 2, თურქაძე 2, მღებრიშვილი 2, მელაშვილი 1, დვალიძე 1, საძაგლიშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

 

მდგომარეობა-მ-ფ-წ---სხ---ქ

 

 

პეგასი -------8-0-0 +96-16

ქარიშხალა-- 8-0-0 +94-16

იმედი--------6-0-2 +38-12

მამული------5-0-3 +1-10

გორი---------4-0-4 +4--8

ფოთი--------4-0-4 -25--8

------------------------------

ზუგდიდი --3-0-5 -33--6

თელავი------1-0-7 -43--2

სამტრედია--1-0-7 -55--2

ყვარელი -----0-0-8 -77--0

28 მარტი

12:00 თელავი - ფოთი, არენა 2

13:30 ყვარელი - სამტრედია, არენა 2

15:00 ზუგდიდი - გორი, არენა 2

16:00 მამული - იმედი, არენა 1

17:30 პეგასი - ქარიშხალა, არენა 1

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal