სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები, რომელსაც 4-6 აპრილს ოვიედოში ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირი აქვს ესპანეთის, ნორვეგიისა და მონტენეგროს წინააღმდეგ, ინტენსიურად ემზადება. ფინალურ ეტაპზე ამ ოთხეულიდან 2 გუნდი გავა,

ხვალიდან გუნდი ათდღიან შეკრებაზე გადადის და უკვე სამჯერადი ვარჯიშები ექნება მძლეოსნობის ფედერაციის მანეჟსა და სპორტკომპლექს არენაში.

წვრთნას უძღვებიან ჯორჯე რაშიჩი, ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი და მეკარეების მწვრთნელი ამირან კომახიძე, რომელთა განკარგულებაში ჯერჯერობით 20 ხელბურთელია.

ფოტო: ჯორჯე რაშიჩი

საქართველოს 20წ ნაკრები ევროპის ჩემპიონატის წინ

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი), ირაკლი ხიდეშელი (1996, სტუ)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი), გიორგი ახალაძე (1995, ქუთაისი), ირაკლი ჩაფიძე (1994, სტუ)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი), ვლადიმერ ბაძაღუა (1996, პეგასი)

ხაზი: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), , ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი, ამირან კომახიძე

დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის ტური უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭებსა და გოგონებს შორის. თბილისში შეიკრიბა 4-4 გუნდი აღმოსავლეთ საქართველოდან.

 

დასავლეთში თამაშები უკვე გაიმართა, საერთო ტურები კი აპრილშია დაგეგმილი, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ჩემპიონები და პრიზიორები.

დღეს ბიჭების ტურნირში გორმა დაამარცხა თელავი - 19:9, ხოლო პეგასმა - ქარიშხალა - 34:12. გოგონებში ქარიშხალამ აჯობა ყვარელს - 18:2, მამულმა - იმედს, 17:1.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 1

20 მარტი

გორი - თელავი 19:9

პეგასი - ქარიშხალა 34:12

21 მარტი

16:00 პეგასი - თელავი

17:00 ქარიშხალა - გორი

22 მარტი

16:00 თელავი - ქარიშხალა

17:00 გორი - პეგასი

დასავლეთი: სამტრედია 4 ქულა (3 თამაშიდან), ფოთი 4 (3), ზუგდიდი 2 (2), ქუთაისი 0 (2)

საერთო ტური: 15-18 აპრილს

გოგონები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 2

20 მარტი

ქარიშხალა - ყვარელი 18:2

მამული - იმედი 17:1

21 მარტი

16:00 ყვარელი - მამული

17:00 იმედი - ქარიშხალა

22 მარტი

16:00 იმედი - ყვარელი

17:00 ქარიშხალა - მამული

დასავლეთი: ფოთი 2 (1), ზუგდიდი 0 (1)

საერთო ტური: 9-11 აპრილს

 

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

 

ბიჭების ლიდერი გაიკვევა ხვალინდელ მატჩში, რომელშც ერთმანეთს პეგასი და გორის გუნდი შეხვდებიან. დღეს ორივე გუნდმა მეორე გამარჯვება მოიპოვა. გოგონებში აღმოსავლეთის ოთხეულმა ურთიერთობა უკვე გაარკვია - მამულმა ბოლო წამზე გატანილი გოლით 13:12 დაამარცხა ქარიშხალა და 3 მოგებით დაწინაურდა. ჩემპიონები აპრილში, აღმოსავლეთ-დასავლეთის საერთო ტურის შემდეგ გამოვლინდება.

ფოტო: მამული - ქარიშხალა

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. არენა 1, 21 მარტი

პეგასი - თელავი 31:12

ქარიშხალა - გორი 19:25

22 მარტი

14:00 თელავი - ქარიშხალა

15:00 გორი - პეგასი

მდგომარეობა: პეგასი 4 ქულა (2 თამაშიდან), გორი - 4 (2), სამტრედია 4 (3), ფოთი 4 (3), ზუგდიდი 2 (2), ქუთაისი 0 (2), ქარიშხალა 0 (2), თელავი 0 (2)

საერთო ტური: 15-18 აპრილს

გოგონები. არენა 2, 21 მარტი

ყვარელი - მამული 15:20

იმედი - ქარიშხალა 1:6

იმედი - ყვარელი 13:15

ქარიშხალა - მამული 12:13

მდგომარეობა: მამული 6 (3) ქარიშხალა 4 (3), ფოთი 2 (1), ყვარელი 2 (3), ზუგდიდი 0 (1), იმედი 0 (3)

საერთო ტური: 9-11 აპრილს

 

სპორტკომპლექს არენაში დღეს იწყება საქართველოს ჩემპიონატის ტური უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭებსა და გოგონებს შორის. მონაწილეობს აღმოსავლეთის 4-4 გუნდი.

დასავლეთში თამაშები უკვე გაიმართა, საერთო ტურები კი აპრილშია დაგეგმილი, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ჩემპიონები და პრიზიორები.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 1

20 მარტი

16:00 გორი - თელავი

17:00 პეგასი - ქარიშხალა

21 მარტი

16:00 პეგასი - თელავი

17:00 ქარიშხალა - გორი

22 მარტი

16:00 თელავი - ქარიშხალა

17:00 გორი - პეგასი

დასავლეთი: სამტრედია 4 ქულა (3 თამაშიდან), ფოთი 4 (3), ზუგდიდი 2 (2), ქუთაისი 0 (2)

საერთო ტური: 15-18 აპრილს

გოგონები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 2

20 მარტი

16:00 ქარიშხალა - ყვარელი

17:00 მამული - იმედი

21 მარტი

16:00 ყვარელი - მამული

17:00 იმედი - ქარიშხალა

22 მარტი

16:00 იმედი - ყვარელი

17:00 ქარიშხალა - მამული

დასავლეთი: ფოთი 2 (1), ზუგდიდი 0 (1)

საერთო ტური: 9-11 აპრილს

კაცების ჩემპიონთა ლიგაზე დღეს პირველი მერვედფინალური მატჩი გაიმართა. ზაპოროჟიეს მოტორმა უკრაინაში შექმნილი ვითარების გამო გერმანიის კილს უნგრეთში, ქალაქ დიორში უმასპინძლა და 28:31 დამარცხდა.

უკრაინელებმა იბრძოლეს, 3:0 დაწინაურდნენ, შემდეგ კილი წინ გავიდა, ტაიმი 16:14 მოიგო, თამაშის დასრულებამდე 10 წუთით ადრე კი მოტორმა გაათანაბრა - 25:25. კილმა მოუმატა და უცებ დაწინაურდა 5 ბურთით - 31:26. საბოლოოდ, 31:28. თამაშს თითქმის 3000 მაყურებელი დაესწრო.

შაბათ-კვირას გაიმართება მერვედფინალის დანარჩენი 7 მატჩი, მომდევნო კვირაში კი საპასუხო შეხვედრებია.

ფოტო: ზაპოროჟიე -კილი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. მერვედფინალის პირველი მატჩები

20 მარტი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - კილი (გერ) 28:31

22 მარტი

19:10 კელცე (პოლ) - ლიოვენი (გერ)

21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ)- ჰამბურგი (გერ)

23:30 ველენიე (სლნ) - პსჟ (საფ)

23 მარტი

18:00 ოლბორგი (დან) - ბარსელონა (ესპ)

19:55 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - კოლდინგი (დან)

22:00 ვისლა პლოცკი (პოლ) - ვესპრემი (უნგ)

22:15 ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ)

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მეორე წრე. შეჯიბრება 23 აპრილს განახლდება, ხოლო ქვეყნის ჩემპიონი სტუ 14 თამაშიდან 14 მოგებით ლიდერობს.

იმედი 10 წუთის შემდეგ 5:3 უგებდა ჩემპიონს, მაგრამ ტაიმი 11:23 წააგო, აქედან 10 გოლი სტუ-ს გარემარბმა ირაკლი გოგოლაძემ გაიტანა. საბოლოოდ, 43:26 და ჩემპიონის ყველა მოთამაშემ შეაგდო თითო გოლი მაინც, ხოლო იმედში გამოსარჩევია 16 წლის მეკარის, გიორგი ხარაიშვილის კარგი დებიუტი.

თელავი მთელი პირველი ტაიმი უგებდა პეგასს და შესვენებისთვის შეინარჩუნა კიდეც უპირატესობა - 15:14, მაგრამ მათი პრობლემა ის იყო, რომ სულ 9 კაცით თამაშობდნენ, ტიტე კალანდაძეს კი სრულფასოვანი სათადარიგოთა სკამი ჰყავდა. ამან გადაწყვიტა კიდეც თამაშის ბედი. მეორე ნახევრის დასაწყისშივე გარემარბმა გიორგი დიხამინჯიამ ზედიზედ 4 სწრაფი გარღვევა მოაწყო და ცხადი გახდა, რომ თელაველთა შვიდეულს ძალა აღარ ჰქონდა. საბოლოოდ, პეგასმა 34:26 მოიგო.

ხვალიდან სპორტკომპლექს არენაში ახალი შეჯიბრებაა. ტურს დაიწყებენ 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭებისა და გოგონების გუნდები.

ფოტო: ბურთით ზურაბ სიმონია, სტუ

ეროვნული ჩემპიონატი. 19 მარტი, არენა 1

თელავი - პეგასი 26:34

თელავი: ა. სამიტაშვილი - გიორგელაშვილი 8, ი. სამიტაშვილი 5, მაისაშვილი 4, მღებრიშვილი 3, გ. კობახიძე 3, ანდრიაშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 1, ცისკარიშვილი

პეგასი: ცინცაძე, დ. ნარსია - დიხამინჯია 9, ა. ცხვარაშვილი 6, ოსიყმაშვილი 3, გაწერელია 3, ნაზღაიძე 3, ბაძაღუა 2, კოხრეიძე 2, ლობჟანიძე 2, ნ. მაისურაძე 2, დემეტრაშვილი 1, გოგავა 1, აბჟანდაძე, ზარნაძე

იმედი - სტუ 26:43

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, ხარაიშვილი - ბეჟანიშვილი 7, გ. იობაშვილი 4, ჩაკვეტაძე 4, ჩიკვილაძე 4, ალანია 3, ჰუსეინოვი 2, ი. კალანდაძე 1, თაბაგარი 1, აბაშიძე

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - გოგოლაძე 10, სიმონია 6, აბრამიშვილი 5, ამირანაშვილი 4, ბერძენიშვილი 4, ლ. არსენაშვილი 4, ორჯონიკიძე 3, სტურუა 2, სურმავა 2, გრიშიკაშვილი 1, გვაზავა 1, გოგალაძე 1

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ორი წრის შემდეგ (, , , , , )

სტუ-------------14-14-0--0--499-318-28

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სამტრედია----14--8-0--6--517-471-16

იმედი----------14--8-0--6--421-462-16

პეგასი----------14--5-2--7--434-475-12

ჭაბუკები-------14--2-2-10--392-480--6

თელავი--------14--2-1-11--365-427---5

ქუთაისი-------14--2-1-11--395-533---5

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal