სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალის მეთექვსმეტე მონაწილე გახდა ზაპოროჟიეს მოტორი - პირველი უკრაინული გუნდი, რომელმაც ლიგის პლეიოფში გააღწია.

გადამწყვეტ თამაშში მოტორმა შინ დაამარცხა ჯგუფის გამარჯვებული, უნგრეთის ვესპრემი - 26:22 და მიუწვდომელი გახდა ზაგრების ოსიგურანიესთვის. ვესპრემმა ჯგუფურ ტურნირზე პირველი თამაში წააგო, თუმცა, ჯგუფში პირველი ადგილი და წილისყრისას პირველ კალათში განთესვა გამაღდებული ჰქონდა.

C ჯგუფში პარი სენ ჟერმენმა დაამარცხა სკოპიეს ვარდარი, 35:25 და მეორე ადგილზე გავიდა. ხვალ ჯგუფური ტურნირის ბოლო 5 თამაში გაიმართება. პლეიოფის თექვსმეტივე მონაწილე ცნობილია, თუმცა, წილისყრისთვის, რომელიც 25 თებერვალს გაიმართება, მნიშვნელოვანია, ვინ რომელ ადგილზე გავა ჯგუფებში. სწორედ ამის მიხედვით მოხდება უძლიერესების განთესვა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ. რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 35:25

22 თებ. მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ) 26:22

22 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 26:24

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 16, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 9 / ზაგრები 8, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ, 19:55 კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ)

23 თებ, 22:00 ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი 17, კოლდინგი 12, ლცე 11, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ. პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 35:25

23 თებ, 20:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ)

23 თებ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ)

ბარსელონა 17, პსჟ 13, ვარდარი 10 , მეტალურგი 10 / დინამო 5, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 38:34

22 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23:28

23 თებ, 17:15 ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან)

ფლენზბურგი 17, ჰამბურგი 16, ოლბორგი 8, გორენიე 8 / ლოგრონიო 8, ჰალმსტადი 1

ჩემპიონთა ლიგის ბოლოსწინა ტურის შემდეგ გამოვლინდა მერვედფინალის 15 მონაწილე. კვირას პლეიოფში თამაში გაინაღდეს დანიურმა ოლბორგმა და სლოვენიის გორენიემ.

მათი თამაში ოლბორგში გორენიემ მოიგო - 28:23, რის შემდეგაც პლეიოფს მიღმა დარჩა ესპანური ლოგრონიო ლა რიოხა. ოლბორგსა და გორენიეს 8-8 ქულა აქვთ, ლა რიოხას - 6. ბოლო ტურის შემდეგ ესპანელები რომც დაეწიონ მეტოქეებს, ორივესთან უარესი პირადი ბალანსი აქვთ. მათ ოლბორგის გამარჯვება აწყობდათ.

ამგვარად, მერვედფინალში ესპანეთს მხოლოდ ბარსელონა წარმოადგენს. პლეიოფში გავიდა ოთხივე გერმანული გუნდი, ორი პოლონური, ორი სლოვენიური, ორი მაკედონიური, ორიც დანიური, თითო ფრანგული და ხორვატული. მეთექვსმეტე ადგილზე პრეტენზიას აცხადებენ ხორვატიის ოსიგურანიე და უკრაინის მოტორი.

ფოტო: კილი-კელცე

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

9 ტური. 12-16 თებერვალი

A ჯგუფი

15 თებ. ვესპრემი (უნგ) - ოსიგურანიე (ხორ) 34:27

15 თებ. სტ. პეტერბურგი (რუს) - ლიოვენი (გერ) 23:32

15 თებ. ცელიე ლაშკო (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 30:27

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 14, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

13 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - კოლდინგი (დან) 25:26

15 თებ. დიუნკერკი (საფ) - პორტუ (პორ) 25:25

16 თებ. კილი (გერ) - ტარგი ლცე (პოლ) 28:28

კილი 15, კოლდინგი 12, ლცე 11, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

15 თებ. ბარსელონა (ესპ) - პსჟ (საფ) 38:28

16 თებ. დინამო მინსკი (ბლრ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 23:23

16 თებ. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 32:25

ბარსელონა 17, პსჟ 11, ვარდარი 10 , მეტალურგი 10 / დინამო 5, თიუნი 1

D ჯგუფი

12 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 37:25

16 თებ. ოლბორგი (დან) - გორენიე (სლნ) 23:28

16 თებ. დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ჰამბურგი (გერ) 24:35

ჰამბურგი 16, ფლენზბურგი 15, ოლბორგი 8, გორენიე 8 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 3 ტური. 15-16 თებერვალი

2 ჯგუფი

16 თებ. დიორი ეტო (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 27:24

16 თებ. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ლარვიკი (ნორ) 19:19

დიორი 5, ბუდუჩნოსტი 4 / კრიმი 2, ლარვიკი 1

1 ჯგუფი

15 თებ. ტიურინგერი (გერ)- სევეჰოფი (შვდ) 30:25

15 თებ. ვარდარი (მკდ) - მიდტიულანდი (დან) 24:23

ვარდარი 5, ტიურინგერი 4 / მიდტიულანდი 2 სევეჰოფი 1

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალის წილისყრა 25 თებერვალს გაიმართება, იქამდე მოხდა გუნდების წინასწარი განთესვა, ხოლო ხუთშაბათს ორი მატჩი გაიმართა.

 

გერმანიის ლიოვენმა დაამარცხა სლოვენიის ცელიე, ვინც წინა ტურში გაინაღდა პლეიოფში გასვლა - 35:25. ესპანურმა ლა რიოხამ 38:34 მოუგო შვედეთის ჰალმსტადს და ქულებით დაეწია ოლბორგსა და გორენიეს, მაგრამ რადგანაც ორივე კონკურენტთან უარესი ბალანსი აქვს, პლეიოფში ვერ გავა.

ერთდერთი დარჩენილი საგზურისთვის შაბათს იბრძოლებენ მოტორ ზაპოროჟიე და ოსიგურანიე ზაგრები.

წილისყრის გამართვის წესი ცნობილია. ჯგუფებში დაკავებული ადგილების მიხედვით გუნდები ოთხ კალათში გადანაწილდებიან. პირველ კალათში იქნებიან ვესპრემი, კილი, ბარსელონა, ჰამბურგი ან ფლენზბურგი. პირველი ოთხეულის გუნდები მეოთხე ადგილებზე გასულს შეხვდებიან, მეორე - მესამეს, ოღონდ ერთი ჯგუფიდან გასული გუნდები ერთმანეთს არ ეთამაშებიან. ერთი ქვეყნის ორი გუნდის შეხვედრა დაშვებულია. მერვედფინალები გაიმართება 19-23 და 26-30 მარტს.

ფოტო: ლიოვენი - ცელიე

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ. რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 35:25

22 თებ, 19:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ)

22 თებ, 22:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს)

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 16, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ, 19:55 კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ)

23 თებ, 22:00 ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი 17, კოლდინგი 12, ლცე 11, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ, 21:00 პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

23 თებ, 20:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ)

23 თებ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ)

ბარსელონა 17, პსჟ 11, ვარდარი 10 , მეტალურგი 10 / დინამო 5, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 38:34

22 თებ, 23:30 გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ)

23 თებ, 17:15 ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან)

ჰამბურგი 16, ფლენზბურგი 15, ოლბორგი 8, გორენიე 8 / ლოგრონიო 8, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

 

ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირის ბოლოსწინა ტურში ბარსელონამ იოლად მოუგო პარი სენ ჟერმენს, ხოლო კიდევ ერთი მერვედფინალისტი გახდა სლოვენიის ცელიე.

სატურნირო თვალსაზრისით ყველაზე პრინციპული თამაში სწორედ ცელიეში გაიმართა, სადაც პივოვარნა ლაშკოსა და ზაპოროჟიეს მოტორს შორის მოგებული პლეიოფში გასვლას ინაღდებდა. მძიმე ბრძოლაში მოიგეს მასპინძლებმა - 30:27, მოტორი კი მეოთხე, გამსვლელ ადგილზეა, მაგრამ ბოლო ტურში შინ ეთამაშება უნგრეთის ვესპრემს, რომელსაც ჯერ წაგება არა აქვს, ხოლო კონკურენტი, ზაგრების ოსიგურანიე აუტსაიდერ საკტ-პეტერბურგს მასპინძლობს.

ბარსელონაც და სენ ჟერმენიც უკვე მერვედფინალში არიან, მაგრამ მათი თამაში ყოველთვის პრინციპულია. ბარსა თავიდანვე დაწინაურდა ბოსნიელი მეკარის, დანიელ სარიჩის კარგი თმაშის წყალობით და ტაიმი 19:9 მოიგო, რის შემდეგაც გამარჯვებული გაირკვა. საბოლოოდ - 38:28. ბარსელონაში ყველაზე შედეგიანები იყვნენ გარემარბი ვიქტორ ტომასი (10), დანიელი პივოტი იესპერ ნოდესბო (5) და ბელარუსი რუტენკა (5).

გასათამაშებელი სამი საგზურიღა დარჩა. ხვალინდელი 5 მატჩიდან ყველაზე საინტერესოა უშუალო კონკურენტების, დანიური ოლბორგისა და სლოვენიის გორენიეს თამაში.

ქალთა ტურნირზე მხოლოდ პირველი წრე სრულდება. მაკედონიის ვარდარმა ბოლოში გატეხა დანიური მიდტიულანდი - 24:23 და ჯგუფში პირველი ადგილი შეინარჩუნა.

ფოტო: ბარსელონა-პსჟ. ვიქტორ ტომასი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

9 ტური. 12-16 თებერვალი

A ჯგუფი

15 თებ. ვესპრემი (უნგ) - ოსიგურანიე (ხორ) 34:27

15 თებ. სტ. პეტერბურგი (რუს) - ლიოვენი (გერ) 23:32

15 თებ. ცელიე ლაშკო (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 30:27

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 14, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

13 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - კოლდინგი (დან) 25:26

15 თებ. დიუნკერკი (საფ) - პორტუ (პორ) 25:25

16 თებ, 20:45 კილი (გერ) - ტარგი ლცე (პოლ)

კილი 14, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

15 თებ. ბარსელონა (ესპ) - პსჟ (საფ) 38:28

16 თებ, 17:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

16 თებ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 17, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 8 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

12 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 37:25

16 თებ, 17:15 ოლბორგი (დან) - გორენიე (სლნ)

16 თებ, 19:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ჰამბურგი (გერ)

ფლენზბურგი 15, ჰამბურგი 14, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 3 ტური. 15-16 თებერვალი

1 ჯგუფი

15 თებ. ტიურინგერი (გერ)- სევეჰოფი (შვდ) 30:25

15 თებ. ვარდარი (მკდ) - მიდტიულანდი (დან) 24:23

ვარდარი 5, ტიურინგერი 4 / მიდტიულანდი 2 სევეჰოფი 1

2 ჯგუფი

16 თებ, 21:00 დიორი ეტო (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

16 თებ, 23:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ლარვიკი (ნორ)

ბუდუჩნოსტი 3, დიორი 3 / კრიმი 2, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

ამ უქმეებზე სრულდება სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ეტაპი. ტური დაიწყო ოთხშაბათს და ერთადერთ მატჩში გერმანიის კილმა 30:25 დაამარცხა პორტუგალიის პორტუ.

კილმა პირველი ადგილი დაიკავა B ჯგუფში, ხოლო ამ კვირის მატჩებიდან 2 ყველაზე მნიშვნელოვანი შეხვედრა შაბათს გაიმართება.

სადღეისოდ ცნობილია პლეიოფის 15 მონაწილე. დარჩენილია ერთი ადგილი და მას გაითამაშებენ ზაპოროჟიეს მოტორი და ზაგრების ოსიგურანიე. უკრაინელები 1 ქულით წინ არიან და ყველაფერი მათზეა დამოკიდებული. მერვედფინალში გასასვლელად მოტორმა უნდა დაამარცხოს A ჯგუფის ლიდერი, უნგრეთის ვესპრემი, რომელსაც ჯერჯერობით თამაში არ წაუგია - 8 გამარჯვება და 1 ფრე აქვს. თუ ზაპოროჟიეს გუნდმა ვერ მოიგო, მაშინ შანსი მიეცემთ ხორვატებს, რომლებიც ჯგუფის აუტსაიდერ სანკტ პეტერბურგს მასპინძლობენ. თანაბარი ქულების შემთხვევაში უპირატესობა ოსიგურანიეს აქვს პირადი მატჩების მიხედვით - 30:31, 33:27.

დღეს ლიგაში ორი მატჩია - გერმანული ლიოვენი სლოვენიის ცელიეს მასპინძლობს, ხოლო ესპანეთის ლა რიოხა - შვედურ ჰალმსტადს.

ქალები ამ უქმეებზე ისვენებენ. აქ მეორე ჯგუფური ეტაპის პირველი წრე დასრულდა და კიდევ 3 ტურის შემდეგ ფინალური ოთხეულის მონაწილეები გამოვლინდებიან.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ, 22:00 რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

22 თებ, 19:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ)

22 თებ, 22:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს)

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 14, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ, 19:55 კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ)

23 თებ, 22:00 ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი 17, კოლდინგი 12, ლცე 11, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ, 21:00 პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

23 თებ, 20:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ)

23 თებ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ)

ბარსელონა 17, პსჟ 11, ვარდარი 10 , მეტალურგი 10 / დინამო 5, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ, 22:30 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

22 თებ, 23:30 გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ)

23 თებ, 17:15 ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან)

ჰამბურგი 16, ფლენზბურგი 15, ოლბორგი 8, გორენიე 8 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

რევაზ ჭანტურიას გუნდმა, ზომიმაკ სტრუმიცამ მეორე თამაშიც წააგო ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასის ჯგუფურ ეტაპზე. მაკედონიელები შინ დამარცხდნენ დანიის სკიერნთან - 23:24.

 

ქართველმა გარემარბმა, ისევე როგორც პირველ მატჩში, მონპელიესთან, 1 გოლი გაიტანა. ტურის მეორე თამაშში ლისაბონის სპორტინგი შინ დამარცხდა მონპელიესთან - 27:30. 4 ქულით ლიდერობს მონპელიე, თითო მოგება აქვთ სპორტინგსა და სკიერნს. მესამე ტურში სტრუმიცა 23 თებერვალს ეთამაშება სპორტინგს. მეოთხედფინალში ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

თურქეთის ჩემპიონატის მე-19 ტურში მეთორმეტე თამაში მოიგო ტრაბზონსფორმა და მეოთხე ადგილი შეინარჩუნა. გიგა ტორონჯაძისა და რატი მსხვილიძის კლუბმა შინ დაამარცხა იზმირი - 32:26, 4 გოლი გაიტანა მსხვილიძემ.

ფოტო: სტრუმიცა-სკიერნი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal