სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატზე, სენაკში, დასავლეთის ოთხეულმა ტური დაასრულა. ბოლო დღეს ლიდერმა, ბათუმმა 41:29 დაამარცხა ქუთაისი, ხოლო მესამე ადგილზე მყოფმა სამტრედიის გუნდმა 39:26 მოუგო ჭაბუკთა ოლიმპიურ ნაკრებს.

17, 18 და 19 მარტს თბილისში შეიკრიბება დანარჩენი 4 გუნდი, აღმოსავლეთის ოთხეული (სტუ, იმედი, პეგასი, თელავი) და ერთმანეთში ითამაშებს, ამის შემდეგ კი ეროვნული ჩემპიონატის მეორე წრე გასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონი სამწრიანი ტურნირის, ანუ 21 თამაშის ჯამში გამოვლინდება.

ფოტო: ჩემპიონატის ერთ-ერთი მთავარი ბომბარდირი, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია)

ეროვნული ჩემპიონატი. სენაკი. 12 მარტი

ქუთაისი - ბათუმი 29:41

ქუთაისი: გულეიშვილი, შეყრილაძე - ჩიხლაძე 6, ჯუღელი 4, მათნაძე 4, ახალაძე 4, ძნელაძე 4, უ. კობახიძე 3, მერკვილაძე 2, ახალბედაშვილი 1, ლომიძე 1, ტარუაშვილი, ბახტურიძე, ტუღუში

ბათუმი: სამყურაშვილი - ი. ნარსია 8, ჯორბენაძე 8, ხუნჯუა 6, წივწივაძე 6, გამზარდია 4, ჭელიძე 3, ქარდავა 2, წიტაიშვილი 2, ჭანტურია 1, ვინოგრადსკი 1, უ. მაისურაძე, ქავთარაძე, გოგიჩაიშვილი

ჭაბუკთა ნაკრები - სამტრედია 26:39

ნაკრები: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - დოლმაზაშვილი 9, ბულბულაშვილი 6, მამულაშვილი 3, კბილაშვილი 2, ბაინაზაშვილი 2, ნ. მაისურაძე 1, იობაშვილი 1, ნაზღაიძე 1, ზაალიშვილი 1, გოგავა, გაწერელია, ე. არსენაშვილი

სამტრედია: ჯანელიძე, გოგუა - წითელიშვილი 11, ხვიჩია 7, გ. ნიკურაძე 6, თევზაძე 5, ავალიანი 4, ხაჟომია 2, ჟვანია 1, გაგლოშვილი 1, ღაღანიძე 1, ზურაბიანი 1, ელგანდაშვილი, ცხვარაძე, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ამირან კომახიძე. დელეგატი: ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სტუ-------------11-11-0--0--383-254-22

სამტრედია----14--8-0--6--517-471-16

იმედი----------11--6-0--5--335-364-12

პეგასი----------11--4-2--5--357-380-10

ჭაბუკები-------14--2-2-10--392-480--6

თელავი--------11--2-1--8--289-329---5

ქუთაისი-------14--2-1-11--395-533---5

სპორტკომპლექს არენაში გაიმართა საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატის ერთ-ერთი ცენტალური მატჩი თბილისის პეგასსა და ყვარლის გუნდს შორის. ყვარელმა 13:12 მოიგო და ჩემპიონობისთვის ბრძოლას აგრძელებს.

ძალიან დაძაბული და კონტაქტური ბრძოლის პირველი ტაიმი სულ 4:4 მორჩა. მეორეში ყვარელი დაწინაურდა - მაქსიმუმ, 2 ბურთით, მაგრამ პეგასმა რამდენჯერმე გაათანაბრა ანგარიში. ბოლო, გამარჯვების გოლი დასრულებამდე 5 წამით ადრე გაიტანა ყვარლელთა ცაცია გარემარბმა, მარი მიხელაძემ - 13:12.

ხვალ და ზეგ არენაში ლიდერთა კიდევ ორი მატჩია. ოთხშაბათს, 15:30 თამაშობენ ყვარელი და მამული, ხოლო შემდეგ დღეს - მამული და პეგასი. დასავლეთის ორი გუნდი, ფოთი და წყალტუბო ჯერ ერთმანეთში გაარკვევს ურთიერთობას, შემდეგ კი აღმოსავლელებთან გამართავს საერთო ტურს.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

აღმოსავლეთის ტური. 10-13 მარტი.

11 მარტი, არენა 1

იმედი - ქარიშხალა 6:20

ქარიშხალა - მამული 3:23

ყვარელი - პეგასი 13:12

ყვარელი: გუბელაძე - კუნელაშვილი 6, ს. იორდანაშვილი 3, ქიტესაშვილი 2, მიხელაძე 2, თ. იორდანაშვილი, თეთრაშვილი, ფუღიაშვილი, სეფაშვილი, მჭედლიშვილი

პეგასი: ჩაჩუა, ყაველაშვილი, ორჯონიკიძე - ბერიძე 6, ჩოხელი 3, გოგოხია 2, მორჩაძე 1, ვენეცკი, ჩოგოვაძე, შოშიტაიშვილი, სარაჯიშვილი, კოპალიანი, ჯანიაშვილი, კეკუტია

მსაჯები: ელენე არაბული, ლევან ოსიყმაშვილი

მდგომარეობა: მამული - 15 ქულა (8 თამაშიდან), ყვარელი - 13 (8), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 8 (8), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (9), იმედი - 2 (9),

12 მარტი

15:30 მამული - ყვარელი

16:30 პეგასი - იმედი

17:30 ქარიშხალა - მამული

13 მარტი

16:00 პეგასი - მამული

საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები (1994) ორი ტურნირისთვის ემზადება. 20-წლამდელებს აპრილში ესპანეთში უწევთ ევროპის ჩემპიონატის კვალიფიკაცია, ხოლო მაისში ანდორაში, IHF მსოფლიო თასის (21წ) ევროპის ზონალურ ტურნირში ითამაშებენ.

ევროპის 20-წლამდელთა ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ოვიედოში გაიმართება. ჩვენი მეტოქეები არიან ესპანეთი, მონტენეგრო და ნორვეგია. ფინალურ ტურნირზე გადის 2 საუკეთესო გუნდი. 4 აპრილს ვეთამაშებით მონენეგროს, 5 აპრილს - ნორვეგიას, 6 აპრილს - ესპანეთს. ფინალური ტურნირი 24 ივლისიდან 3 აგვისტომდე გაიმართება ავსტრიაში.

ანდორაში, 21-25 მაისს შეიკრიბება 8 გუნდი. მოლდოვა, ფარერები, ანდორა, საქართველო, აზერბაიჯანი, ბრიტანეთი, ირლანდია და ალბანეთი. 21-23 მაისს ჯგუფური ტურნირის მატჩებია, 24 მაისს - ნახევარფინალი, ხოლო 25 მაისს - ფინალური მატჩი. წილისყრა ჯერ არ გამართულა. ევროპის გამარჯვებული გავა ინტერკონტინენტალურ ტურნირზე, რომელიც 2015 წელს გაიმართება.

2015 წელს 1994 და მომდევნო წლებში დაბადებულთა ნაკრებს 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირზეც მოუწევს თამაში.

ახალგაზრდულმა ნაკრებმა მზადება უკვე დაიწყო. სამწვრთნელო შტაბში არიან მთავარი მწვრთნელი ბექა ორჯონიკიძე, მწვრთნელი ლევან გელაშვილი და ნაკრები გუნდების კოორდინატორი ჯორჯე რაშიჩი. ამ დროისათვის 28 მოთამაშიდან მწვრთნელებმა უკვე შეარჩიეს 18, მალე კი დაასახელებენ იმ 14 კაცს, ვინც აპრილის დასაწყისში ესპანეთში გაემგზავრება.

ფოტო: ბექა ორჯონიკიძე

საქართველოს 20წ ნაკრები

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გიორგი ახალაძე (1995, ქუთაისი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი), ირაკლი ჩაფიძე (1994, სტუ)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი)

ხაზი: ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი

სენაკის სპორტის სასახლეში დაიწყო საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის მორიგი ტური ხელბურთში. პირველ დღეს ორი დაძაბული მატჩი გაიმართა.

მეორე და მესამე ადგილებზე მყოფი ბათუმისა და სამტრედიის მატჩში ბათუმელებმა 20:14 მოიგეს პირველი ტაიმი, მაგრამ შესვენების შემდეგ სამტრედიამ გაიბრძოლა და საგრძნობლად შეამცირა სხვაობა, თუმცა, მეტი ვეღარ მოახერხა - ბათუმმა 30:28 მოიგო.

ჭაბუკთა ოლიმპიურმა ნაკრებმა ქუთაისის დამარცხებით ერთმაშად ორი ადგილით აინაცვლა ზემოთ. დიმიტრი აბესაძისა და გიორგი ქობელაშვილის გუნდმა ქუთაისელებს 35:27 მოუგო და მეტოქე ბოლო ადგილზე გაუშვა, თავად კი მეექვსეზე ავიდა.

სენაკში თამაშები კიდევ ორ დღეს გასტანს, ამის შემდეგ კი თბილისში დანარჩენი ოთხი გუნდი შეუდგება ასპარეზობას.

ფოტო: ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე

ეროვნული ჩემპიონატი. სენაკი.10 მარტი

ბათუმი - სამტრედია 30:28
ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 9, ჯორბენაძე 5, ქარდავა 4, უ. მაისურაძე 4, წივწივაძე 3, ნარსია 2, ხუნჯუა 2, ვინოგრადსკი 1, ყაველაშვილი, ჭელიძე, ჭანტურია, გოგიჩაიშვილი, ქავთარაძე, წიტაიშვილი

სამტრედია: ჯანელიძე, გოგუა - წითელიშვილი 9, გ. ნიკურაძე 9, თევზაძე 6, ჟვანია 2, ხვიჩია 1, ღაღანიძე 1, გაგლოშვილი, ავალიანი, ხაჟომია, ელგანდაშვილი, ზურაბიანი, ბოცვაძე, ცხვარაძე

ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები 27:35

ქუთაისი: გულეიშვილი, შეყრილაძე - ჯუღელი 8, მათნაძე 7, უ. კობახიძე 3, ჩიხლაძე 2, ახალბედაშვილი 2, ტარუაშვილი 2, ძნელაძე 2, ახალაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, მერკვილაძე, ტუღუში

ნაკრები: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ბულბულაშვილი 12, გაწერელია 6, კბილაშვილი 4, ნაზღაიძე 4, დოლმაზაშვილი 3, ნ. მაისურაძე 2, გოგავა 2, ზაალიშვილი 2, ბაინაზაშვილი, მამულაშვილი, არსენაშვილი, იობაშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ამირან კომახიძე. დელეგატი: ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ--------------11-11-0-0-383-254-22

ბათუმი---------12-10-0-2-487-372-20

სამტრედია-----12--6-0-6-432-417-12

იმედი-----------11--6-0-5-335-364-12

პეგასი-----------11--4-2-5-357-380-10

ჭაბუკები--------12--2-2-8-340-399--6

თელავი---------11--2-1-8-289-329--5

ქუთაისი--------12--2-1-9-338-446--5

11 მარტი
15:00
ბათუმი - ჭაბუკთა ნაკრები
16:30
ქუთაისი - სამტრედია
12
მარტი
14:00
ქუთაისი - ბათუმი
15:30
ჭაბუკთა ნაკრები - სამტრედია

საქართველოს ჩემპიონატზე, სენაკში, ორივე დღევანდელი მატჩი მოსალოდნელი შედეგით დასრულდა.

ბათუმმა 42:26 დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები, ბურთების სხვაობით ოდნავ აჯობა ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს და დროებითი ლიდერი გახდა - იქამდე, სანამ საქმეში ქვეყნის ჩემპიონი ჩაებმება.

მეორე მატჩში სამტრედიამ 46:28 დაამარცხა ქუთაისი. ხვალ სენაკში კიდევ ორი მატჩია, რის შემდეგაც ტური დასრულდება, ხოლო აღმოსავლეთის ოთხეული (სტუ, იმედი, პეგასი, თელავი) მატჩებს უკვე თბილისში გამართავს.

სენაკში იმყოფება და მოთამაშეებს აკვირდება ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი და ასაკობრივი ნაკრებების კოორდინატორი, სერბი ჯორჯე რაშიჩი. სიახლეა ჭაბუკთა ნაკრების შტაბშიც - გიორგი ქობელაშვილთან ერთად გუნდის მზადებაში ეროვნული ნაკრების ვეტერანი, გიორგი გვაზავაც მონაწილეობს.

ეროვნული ჩემპიონატი. სენაკი. 11 მარტი

ბათუმი - ჭაბუკთა ნაკრები 42:26
ბათუმი: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 8, გამზარდია 7, წივწივაძე 7, ჭანტურია 4, . ნარსია 3, ხუნჯუა 3, ქარდავა 3, ჭელიძე 2, ვინოგრადსკი 2, უ. მაისურაძე 1, ქავთარაძე 1, გოგიჩაიშვილი 1, წიტაიშვილი

ნაკრები: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - დოლმაზაშვილი 7, ბულბულაშვილი 6, ნ. მაისურაძე 6, კბილაშვილი 4, ნაზღაიძე 1, გოგავა 1, მამულაშვილი 1, გაწერელია, ზაალიშვილი, ბაინაზაშვილი, ე.არსენაშვილი, იობაშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 28:46
ქუთაისი: გულეიშვილი, შეყრილაძე - უ. კობახიძე 7, ჯუღელი 6, მათნაძე 6, ჩიხლაძე 4, ახალბედაშვილი 2, ახალაძე 2, ძნელაძე 1, ტარუაშვილი, ლომიძე, ბახტურიძე, მერკვილაძე, ტუღუში

სამტრედია: ჯანელიძე, გოგუა - გ. ნიკურაძე 10, წითელიშვილი 10, ჟვანია 8, თევზაძე 5, ელგანდაშვილი 4, ავალიანი 3, ხაჟომია 3, ხვიჩია 1, გაგლოშვილი 1, ცხვარაძე 1, ზურაბიანი, ბოცვაძე, ღაღანიძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ამირან კომახიძე. დელეგატი: ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

ბათუმი----------13-11-0--2-529-398-22

სტუ--------------11-11-0--0--383-254-22

სამტრედია-----13-7-0--6--478-445-14

იმედი-----------11--6-0--5--335-364-12

პეგასი-----------11--4-2--5--357-380-10

ჭაბუკები-------13--2-2--9--366-441--6

თელავი---------11--2-1--8--289-329--5

ქუთაისი--------13--2-1-10-366-492--5

12 მარტი
14:00
ქუთაისი - ბათუმი
15:30
ჭაბუკთა ნაკრები - სამტრედია

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის. ტურში მონაწილეობს აღმოსავლეთის 5 გუნდი - მამული, პეგასი, ყვარელი, იმედი და ქარიშხალა.

პირველ დღეს სამივე მატჩი ერთი გუნდის დიდი უპირატესობით აღინიშნა. სამშაბათშს ტურის ერთ-ერთი ცენტრალური მატჩია პეგასსა და ყვარლის გუნდს შორის.

დასავლელები, ფოთი და წყალტუბო საკუთარ შეხვედრას სენაკში გამართავენ და შემდეგ თბილისში ჩამოვლენ საერთო ტურის სათამაშოდ, რის შემდეგაც მეორე წრე გასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

აღმოსავლეთის ტური. 10-13 მარტი. არენა 2

10 მარტი

მამული - იმედი 18:3

პეგასი - ქარიშხალა 18:5

იმედი - ყვარელი 4:17

მდგომარეობა: მამული - 13 ქულა (7 თამაშიდან), ყვარელი - 11 (7), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 8 (7), წყალტუბო - 4 (6), იმედი - 2 (8), ქარიშხალა - 0 (7)

11 მარტი

15:30 იმედი - ქარიშხალა

16:30 ყვარელი - პეგასი

17:30 ქარიშხალა - მამული

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal