facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატზე სტუ–მ დაამარცხა ბათუმი 36:34 და ერთპიროვნული ლიდერი გახდა.

წინა სეზონის გამარჯვებულისა და ვიცე–ჩემპიონის მატჩში ანგარიში 6:6 იყო, როდესაც ინა ჭკუასელმა ორი ქუთით გააძევა ბათუმელი ირაკლი ნარსია. ამ დროს სათადარიგოთა სკამიდან აკაკი ყაველაშვილმა მსაჯი შეურაცხჰყო, რისთვისაც წითელი ბარათი მიიღო.

ბათუმი ორი წუთი ორი კაცით ნაკლები დარჩა, მაგრამ მეკარე სამყურაშვილის 3 სეივისა და გიორგი წივწივაძის გოლის წყალობით ეს მონაკვეთი 1:0 მოიგო. სტუ–მ სწორედ ამის შემდეგ მოიპოვა უპირატესობა და ზედიზედ 6 გატანილი გოლის შემდეგ 13:9 დაწინაურდა, ხოლო მეორე ტაიმის დასაწყისში 26:20–მდე აიყვანა სხვაობა.

ბათუმელები თითქოს უნდა გატეხილიყვნენ: მათ ისედაც აკლდათ ერთ–ერთი ლიდერი, ნიკოლოზ ჯორბენაძე, ყაველაშვილის გაძევებას კი მალე საქართველოს ნაკრების წევრის, უჩა გამზარდიას ტრავმა დაემატა, თუმცა, წივწივაძისა და ჯუმბერ ხუნჯუას წინამძღოლობით მათ ბოლო წუთებზე თითქმის მინიმუმამდე დაიყვანეს სხვაობა – 34:36. ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდში საუკეთესოები იყვნენ ნაკრების წევრები – გიორგი გვაზავა (9 გოლი) რატი მსხვილიძე (7) და ზურაბ სიმონია (7).

დანარჩენი 3 თამაშიც დაძაბული იყო. პეგასის ახალგაზრდული შემადგენლობა მედგრად ებრძოლა სამტრედიას და ბოლო წუთებზეღა გატყდა – 30:37, იმედმა მეორე ტაიმში შემოუბრუნა თაამაში ქუთაისს – 32:26, ხოლო თელავმა ასევე ბოლო წუთებზე გაუთანაბრა ანგარიში ჭაბუკთა ნაკრებს და პირველი ქულა მოიპოვა – 33:33.

საქართველოს ჩემპიონატი ნოემბერში გაგრძელდება, მომდევნო კვირაში კი შეკრებას იწყებს ეროვნული ნაკრები. 30 ოქტომბერს მსოფლიო ჩემპიონატის პირველი საკვალიფიკაციო თამაშია ლიტვაში.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეოთხე დღე, 13 ოქტომბერი. გლდანი

სტუ - ბათუმი 36:34

სტუ: ტორონჯაძე - გვაზავა 9, მსხვილიძე 7, სიმონია 7, გოგალაძე 5, ამირანაშვილი 4, გრიშიკაშვილი 2, სურმავა 2, აბრამიშვილი (მწ. ი. კეკელიძე)

ბათ: სამყურაშვილი - წივწივაძე 9, ხუნჯუა 7, ნარსია 7, მაისურაძე 5, ქარდავა 3, გამზარდია 2, ყაველაშვილი 1 (წითელი ბარათი), ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, გოგიჩაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - პეგასი 37:30

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 16, წითელიშვილი 14, გ. ნიკურაძე 3, გაგლოშვილი 2, ხვიჩია 1, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე, ელგანდაშვილი, (მწ. გ. ხელისუფალი)

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 9, დემეტრაშვილი 6, ბაძაღუა 5, კოხრეიძე 5, ზარნაძე 3, დიხამინჯია 2, ქუთათელაძე, ლობჟანიძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ქუთაისი - იმედი 26:32

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 7, ჟვანია 5, ბახტურიძე 4, მამასახლისი 4, ჯუღელი 3, მათნაძე 3, კობახიძე, ჩიხლაძე, ლომიძე (მწ. გ. თავხელიძე)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ბეჟანიშვილი 6, მძელური 4, ალანია 4, გოთოშია 3, გიორგაძე 2, თაბაგარი 2, ჩაკვეტაძე 1, რუსტამოვი 1, ჩიკვილაძე 1, აბაშიძე, გ. ხანდოლიშვილი, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი 33:33

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ჰუსეინოვი 7, ბულბულაშვილი 5, ბაინაზაშვილი 4, ნაზღაიძე 2, გაწერელია 2, არსენაშვილი 2, დანელიშვილი 1, ფერაძე, ზ. იობაშვილი, გოგავა, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 13, გ. სვიმონიშვილი 8, მღებრიშვილი 6, ანდრიაშვილი 4, ელიზბარაშვილი 1, ბიწკინაშვილი 1, ნ. სვიმონიშვილი, დიდებაშვილი იაგორაშვილი, ბეჟაშვილი, ცისკარიშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პირველი ტურის შემდეგ

სტუ------------4 0 0 129-105 8

ბათუმი--------3 0 1 151-122 6

სამტრედია----3 0 1 135-116 6

იმედი----------2 0 2 122-133 4

ქუთაისი-------1 1 2 112-126 3

ჭაბუკები-------0 2 2 107-115 2

პეგასი----------0 2 2 124-141 2

თელავი--------0 1 3 104-126 1

აღმოსავლეთის (სტუ, პეგასი, იმედი, თელავი) ტური 14–16 ნოემბერს თბილისში

დასავლეთის (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკები) ტური 19–21 ნოემბერს სენაკში

ბომბარდირები: ლექსო წითელიშვილი, ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 35, გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 34, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 32, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 31, ალექსანდრე გიორგელაშვილი (თელავი) 30, გიორგი წივწივაძე (ბათუმი) 27, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 24, გიორგი სვიმონიშვილი (თელავი) 24, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 23, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 21.

გრძელდება სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგა ქალებსა და კაცებს შორის.

კაცების ლიგაში ამ უქმეებზე მესამე ტურია, რომელიც გაიხსნა ხუთშაბათის ორი მატჩით. მინსკის დინამომ დაამარცხა შვეიცარიული თიუნი 27:20, ხოლო უნგრეთის ვესპრემმა – ზაპოროჟიეს მოტორი – 44:27. შაბათს კიდევ 4 მატჩია, კვირას – 6.

ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე 4 ჯგუფად გაყოფილი 24 გუნდი თამაშობს. პლეიოფში გადის 4–4 საუკეთესო, სულ 16 გუნდი. მერვედფინალი და მეოთხედფინალი ორმატჩიანია – შინ და სტუმრად. ეწ „ოთხთა ფინალი“ 31 მაისსა და 1 ივნისს გაიმართება

ქალთა ჩემპიონთა ლიგას განსხვავებული ფორმატი აქვს. აქ პირველ ჯგუფურ ეტაპზე 16 გუნდია. ჯგუფებში 2–2 საუკეთესო, სულ 8 გუნდი, ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გააგრძელებს, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ნახევარფინალისტები. ნახევარფინალი და ფინალი ოწრმატჩიანია, შინ და სტუმრად ფორმატით.

აქ პარასკევს მეორე ტური დაიწყო. D ჯგუფში ფრედ ითამაშეს მაკედონიის ვარდარმა და შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიის ლარვიკმა – 27:27. ნორვეგიელმა ნორა მორკმა (ფოტოზე) ანგარიში თამაშის დასრულებამდე 3 წამით ადრე გაათანაბრა. დანარჩენი 7 მატჩი შაბათ–კვირასაა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ)

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ)

ვესპრემი 6 ქულა, ზაპოროჟიე 3, ცელიე 2,ზაგრები 2 / რეინ–ნეკარი 1, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ)

13 ოქტ: დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ: ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილჩე (პოლ)

კილჩე, კილი 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

13 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

დინამო, მეტალურგი 4, ბარსელონა 3, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ: ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ: დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ: ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / ბალონმანო, პოდრავკა 0

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ)

13 ოქტ: ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან)

13 ოქტ: ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი, ბუდუჩნოსტი 2–2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ)

13 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / მეცი, სევეჰოფი 0

 

შაბათს 4–4 მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგის ქალთა და ვაჟთა ტურნირებზე.

ქალებში მეორე მატჩიც დამაჯერებლად მოიგო მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრულმა დიორი ეტომ – რუმინეთში, ბაია მარესთან – 33:21.

კაცთა ტურნირზე წინა სეზონის ფინალისტმა ბარსელონამ შინ გაანადგურა მაკედონიის მეტალურგი – 35:17. კატალონიელთა რიგებში საუკეთესო იყო მაკედონიელი კირილ ლაზაროვი, ვინც თანამემამულეებს 9 გოლი გაუტანა. 7 შეაგდო ფრანგმა ნიკოლა კარაბატიჩმა (ფოტოზე), ვინც ბარსას მე–8000 გოლი გაიტანა ევროთასებზე. არ უთამაშია ბარსელონას კიდე ერთ ლიდერს, ბელარუს სიარჰეი რუტენკას.

ჩემპიონთა თასის მფლობელი ჰამბურგი კვირას ეთამაშება დანიურ ოლბორგს.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 24:35

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ) 25:28

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ) 27:31

13 ოქტ, 19:00 დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ, 21:30 ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილცე (პოლ)

კილი 6, კილცე 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 35:17

13 ოქტ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ, 15:30 ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ, 19:30 ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ) 21:33

13 ოქტ, 22:25 ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბლინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან) 24:25

13 ოქტ, 20:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ) 32:30

13 ოქტ, 17:00 ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:18

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო, 0

თელავში 12 ოქტომბერს დასრულდება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი წრე 1998–99 წლებში დაბადებული ბიჭების აღმოსავლეთ ჯგუფში.

დარჩენილია ერთი მატჩი, რომელიც 12 ოქტომბერს გაიმართება თელავისა და ყვარლის გუნდებს შორის, რის შემდეგაც გაირკვევა ლიდერის ვინაობა. ჯგუფში სამი, დაახლოებით ერთი ძალის გუნდი შეიკრიბა – თელავი, ყვარელი და გორი. გორმა მოუგო ყვარელს – 28:27 და დამარცხდა თელავთან – 26:29. თუ თელავი შაბათს ყვარელს დაამარცხებს, მაშინ 10 ქულით ლიდერი გახდება, თუ ყვარელმა მოიგო, მაშინ 3 გუნდი 8–8 ქულას დააგროვებს.

2 მოგება აქვს რუსთავის გუნდს, 1 – ლაგოდეხს, ახაშენის (გურჯაანის რაიონი) ვაზმა ხუთივე მატჩი წააგო.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები 1998-99. აღმოსავლეთი. 1 ტური, 9-12 ოქტომბერი. თელავი.

ყვარელი – ახაშენი 33:9, გორი – ლაგოდეხი 27:15, თელავი – რუსთავი 29:19

რუსთავი – ახაშენი 15:6, ლაგოდეხი – თელავი 13:20, ყვარელი – გორი 27:28

ლაგოდეხი – ახაშენი15:7, ყვარელი – რუსთავი 10:10 (გამოუცხადებლობა), გორი – თელავი 26:29

რუსთავი – ლაგოდეხი 14:10, გორი – ახაშენი 17:10, თელავი – ყვარელი 12 ოქტომბერს

რუსთავი – გორი 0:10 (გამოუცხადებლობა), ყვარელი – ლაგოდეხი 20:8, თელავი – ახაშენი 15:8

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-20 ოქტომბერს სენაკში.

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-18 ოქტომბერს ყვარელში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი: (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

გოგონები, 2000-01: ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში კვირას ლიდერები, სტუ და ბათუმი ითამაშებენ.

ხვალ ჩემპიონატის პირველი ტური გლდანის სახელბურთო დარბაზში დასრულდება და პირველივე მატჩში, 11:00, ითამაშებენ შარშანდელი ჩემპიონი სტუ და ვერცხლის პრიზიორი ბათუმი, რომლებსაც 3–3 მოგება აქვთ.

ბათუმმა დღეს უპრობლემოდ დაამარცხა იმედი – 43:21, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა კი ქუთაისს მოუგო – 31:19. ქუთაისელებს აკლდათ ტრავმირებული ლიდერები, გიორგი კვერნაძე და ალექსანდრე ბოყოჩაძე და ტაიმი 4:19 წააგეს, მაგრამ მეორეში ოდნავ გამოასწორეს მდგომარეობა, მეორე მატჩი მოიგო სამტრედიის გუნდმა (30:21 თელავთან) და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა.

ყველაზე დაძაბული კი პეგასისა და ჭაბუკთა ნაკრების მატჩი გამოდგა. როდესაც პირველივე ტაიმში ტრავმა მიიღო ტიტე კალანდაძემ, პეგასს სათადარიგოთა სკამზე სულ ერთი მოედნის მოთამაშე დარჩა, ხოლო 1998–99 წლებში დაბადებულთა ნაკრები მათზე ერთი–ორი წლით უფროსი ახალგაზრდების პირისპირ დარჩა. ნაკრები წინ იყო, დასრულებამდე შვიდიოდ წუთით ადრე – 4 ბურთით – 25:21, მაგრამ პეგასმა მაინც მოახერხა თამაშის გათანაბრება – 26:26. ეს იყო პეგასის ზედიზედ მეორე ფრე და ჭაბუკთა ნაკრების პირველი ქულა.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მესამე დღე, 12 ოქტომბერი. სპორტკომპლექსი არენა

პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები 26:26

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, ბაძაღუა 4, კოხრეიძე 4, ქუთათელაძე 2, ზარნაძე 2, ტ. კალანდაძე 1, სახვაძე, დემეტრაშვილი, - დ. ნარსია

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ბათიაშვილი - კბილაშვილი 6, არსენაშვილი 6, ბაინაზაშვილი 5, ბულბულაშვილი 4, ჰუსეინოვი 2, ფერაძე 1, გაწერელია 1, ზ. იობაშვილი 1, გოგავა, ნაზღაიძე, მაისურაძე, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ბათუმი - იმედი 43:31

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 12, უ. მაისურაძე 8, ყაველაშვილი 8, ხუნჯუა 4, ჯორბენაძე 3, ქარდავა 2, ჭანტურია 2, წივწივაძე 1, გოგიჩაიშვილი 1, ქავთარაძე 1, ი. ნარსია 1, ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, ჭელიძე (წითელი ბარათი) (მწ. მ. ჭანტურია)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გიორგაძე 6, გ. ხანდოლიშვილი 6, გ. იობაშვილი 5, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 4, რუსტამოვი 2, მძელური 2, გოთოშია1, აბაშიძე 1, თაბაგარი, ჩიკვილაძე, წიკლაური, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - თელავი 30:21

სამ: ხონელიძე - წითელიშვილი 8, ჯ. ნიკურაძე 5, თევზაძე 4, გ. ნიკურაძე 4, ხვიჩია 4, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ზურაბიანი 1 (მწ. გ. ხელისუფალი)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 7, გ. სვიმონიშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, იაგორაშვილი 2, ბეჟაშვილი 1.  ი. სამიტაშვილი, ბიწკინაშვილი, დიდებაშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ზურაბ ქოქოსაძე

სტუ - ქუთაისი 31:19

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე. ხიდეშელი - ამირანაშვილი 5, გოგალაძე 4, გრიშიკაშვილი 4, სურმავა 3, მსხვილიძე 3, სტურუა 3, არსენიშვილი 3, სიმონია 2, გოგოლაძე 2, აბრამიშვილი 1, გვაზავა 1, ორჯონიკიძე, (მწ. ი. კეკელიძე)

ქუთ: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - უ. კობახიძე 8, ბახტურიძე 5, ჩიხლაძე 2, ჯუღელი 2, ჟვანია 1, მათნაძე 1, ლომიძე, ახალაძე, ი.კვერნაძე (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა

ბათუმი--------3 0 0 117-86 6

სტუ------------3 0 0 93-71 6

სამტრედია----2 0 1 98-86 4

ქუთაისი-------1 1 1 86-94 3

პეგასი----------0 2 1 94-104 2

იმედი----------1 0 2 90-107 2

ჭაბუკები-------0 1 2 74-82 1

თელავი--------0 0 3 71-93 0

13 ოქტომბერი, კვირა. გლდანი

11:00 სტუ - ბათუმი

12:30 სამტრედია - პეგასი

14:00 ქუთაისი - იმედი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი

 

(ფოტოზე: სტუ – ქუთაისის მატჩი)

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში კაცთა შორის. ორი დღის შემდეგ ლიდერობენ სტუ და ბათუმი.

დღის ყველაზე დაძაბული მატჩი ქუთაისსა და თბილისის პეგასს შორის გაიმართა. პეგასს აკლდა ტრავმირებული მოთამაშე მწვრთნელი, ლევან გელაშვილი ხოლო ქუთაისელებს დაემატათ ვეტერანი ალექსანდრე ბოყოჩაძე.

პირველ ტაიმში პეგასის უპირატესობა უდაო იყო - 21:16. მეორეში ქუთაისმა დევნა წამოიწყო. მთავარი მოვლენები ბოლო 10 წუთში განვითარდა. პეგასს მოკლე სათადარიგოთა სკამი ჰქონდა, ხოლო ქუთაისელთა მწვრთნელმა გრიგოლ თავხელიძემ ბოლო წუთებში ორი ახალი ხელბურთელი ჩააბა თამაშში - კარლო მათნაძე და მეკარე დავით შიშინაშვილი. მათნაძემ ზედიზედ სამი გოლი გაიტანა და სწორედ მან დააწინაურა პირველად ქუთაისი - 33:32, დასრულებამდე 7 წუთით ადრე. აქედან თამაში ქულა-ქულაში გაგრძელდა. ქუთაისელები ერთხელ დაწინაურდნენ 2 ბურთით, მაგრამ ტიტე კალანდაძემ და და გიორგი დიხამინჯიამ გაათანაბრეს - 36:36, შემდეგ კი - 37:37.

ბოლო წუთი ყველაზე დრამატული გამოდგა. ჯერ პეგასის მეკარემ, ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია მატჩის საუკეთესო მოთამაშის, გიორგი კვერნაძის (17 გოლი) შვიდმეტრიანი, თბილისელთა ბოლო შეტევაში კი ტიტე კალანდაძე გააძევეს, რის შემდეგაც პეგასმა უკანასკნელი შანსი ვერ გამოიყენა. ასე დაფიქსირდა ჩემპიონატის პირველი ფრე.

დღესვე ბათუმმა 33:24 დაამარცხა თელავი, სამტრედიამ - იმედი 34:24, ხოლო სტუ-მ - ჭაბუკთა ნაკრები - 21:18.

შაბათს ტურნირი სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდება 14:30 საათიდან. საქართველოს ჩემპიონი გამოვლინდება გაზაფხულზე, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეორე დღე, 11 ოქტომბერი. არენა

თელავი - ბათუმი 24:33

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 9, დიდებაშვილი 4, გიორგელაშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ი. სამიტაშვილი, იაგორაშვილი, (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

ბათ: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 6, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, გამზარდია 3, ქარდავა 3, ი. ნარსია 3, ვინოგრადსკი 3, ჭელიძე 2, მაისურაძე 2, გოგიჩაიშვილი 1, ყაველაშვილი, ჭანტურია, ქავთარაძე, წიტაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

სამტრედია - იმედი 34:24

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 9, გ. ნიკურაძე 7, წითელიშვილი 6, ავალიანი 6, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ხვიჩია 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხაჟომია, ზურაბიანი (მწ. გ. ხელისუფალი)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ალანია 4, გიორგაძე 4, ბეჟანიშვილი 2, გ. ხანდოლიშვილი 2, მძელური 2, თაბაგარი 1, ჩიკვილაძე 1, რუსტამოვი, წიკლაური, გოთოშია, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, აბაშიძე (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პეგასი - ქუთაისი 37:37

პეგ: ცინცაძე - ტ. კალანდაძე 9, დიხამინჯია 8, ლობჟანიძე 7, ქუთათელაძე 4, ბაძაღუა 4, დემეტრაშვილი 3, კოხრეიძე 2, ა. ცხვარაშვილი, აბულაძე, სახვაძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 17, ბოყოჩაძე 7, ჟვანია 5, ჯუღელი 4, მათნაძე 3, მამასახლისი 1, ჩიხლაძე, კობახიძე, ი.კვერნაძე, ლომიძე, ახალაძე, ბახტურიძე, (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ჭაბუკთა ნაკრები - სტუ 18:21

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი - კბილაშვილი 9, ბულბულაშვილი 4, ზ. იობაშვილი 2, არსენაშვილი 2, გაწერელია 1, ბაინაზაშვილი, ნაზღაიძე, მაისურაძე, გოგავა, ფერაძე, ბიბილეიშვილი, ჰუსეინოვი (მწ. დ. აბესაძე)

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე ხიდეშელი - გრიშიკაშვილი 4, სიმონია 4, ამირანაშვილი 3, სტურუა 3, გოგალაძე 3, სურმავა 2, გოგოლაძე 1, არსენიშვილი 1, აბრამიშვილი, მსხვილიძე, ორჯონიკიძე (მწ. ი. კეკელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

მდგომარეობა

ბათუმი--------2 0 0 74-55 4

სტუ------------2 0 0 62-52 4

ქუთაისი-------1 1 0 67-63 3

სამტრედია----1 0 1 68-65 2

იმედი----------1 0 1 59-64 2

პეგასი----------0 1 1 68-78 1

ჭაბუკები-------0 0 2 48-56 0

თელავი--------0 0 2 50-63 0

12 ოქტომბერი, შაბათი. არენა

14:30 პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:50 ბათუმი - იმედი

17:10 სამტრედია - თელავი

18:30 სტუ - ქუთაისი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: