სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატის ბოლო ტურში თბილისის მამულმა 23:20 დაამარცხა ფოთი, ყვარელმა მოუგო წყალტუბოს - 23:8.

პრიზიორების ვინაობა უკვე გარკვეული იყო, მაგრამ ფოთისა და მამულის ყველა მატჩი პრინციპულია. ფოთელები მეორე ტაიმის დასაწყისში 13:10 იგებდნენ, მაგრამ ბოლოში დაიღალნენ და მამულმა შეძლო გარდატეხის შეტანა - 23:20.

საბოლოოდ, მამულმა ჩემპიონატი დაუმარცხებლად დაასრულა და მხოლოდ ერთხელ ითამაშა ფრედ ყვარელთან. მეორე ადგილზე გავიდა ფოთი, მესამეზე - ყვარელი.

გოგონათა ნაკრების მწვრთნელებმა მაია კარბუნარმა და ელისო ჟურულიშვილმა კი დაასახელეს საქართველოს ნაკრების სემადგენლობა, რომელიც 22 აპრილს ბაქოში გაემგზავრება შეკრებაზე და ტესტ-მატჩების სათმასოდ. ამის სემდეგ გუნდს უწევს ორი საერთაშორისო ტურნირი - ბელარუსსა და თბილისში, ჯემალ ცერცვაძის თასზე.

გოგონათა ნაკრები აზერბაიჯანში (22-28 აპრილი)

მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), თამარ ჩაჩუა (პეგასი), ლედი მაზმიშვილი (მამული)

მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი, ქეთი კუნელაშვილი, მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი (პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული)

მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი

1998-99. გოგონები. საქართველოს ჩემპიონატი.

17 აპრილი, გლდანი

ყვარელი - წყალტუბო 23:8

მამული - ფოთი 23:20

მამული: მაზმიშვილი, გოგელია - ნარიმანიძე 7, ღვალაძე 6, ჯაღათაშვილი 4, გიორგაძე 3, გაბისონია 2, ყველაშვილი 1

ფოთი: ჯავახია - გადელია 12, ყუფუნია 5, ფარცვანია 2, ჭითანავა 1, ხურცილავა, სიხარულიძე, ბერაია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული. დელეგატი: ჯიმშერ დვალიშვილი

საბოლოო: მამული - 23 ქულა, ფოთი - 18, ყვარელი - 17, პეგასი - 14, წყალტუბო - 8, ქარიშხალა - 2 , იმედი - 2

მამული

1.ლედი მაზმიშვილი 12. თამარ გოგელია - 3. ანა ყველაშვილი 4. ანა მირზოევა 5. თამარ გიორგაძე 6. ლიზი გუნჯუა 7. თეონა ჯაღათაშვილი 8. თაკო ჯავახიშვილი 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 17. ანა ბუზალაძე- 18. ქეთი ჩიქობავა

მწვრთნელი ჯული კასიანი

ფოთი

1.ქრისტინე ჯავახია - 2. ნინო სიხარულიძე 3. ანა სიგუა 4. ნინო სურგულაძე 5. ლიკა ფარცვანია 6. ანა ჭითანავა 7. ანა ხურცილავა 8. მარიამ ყუფუნია 9. თათია გადელია 10. მეგი ბერაია 11. ანა ჯახაია 13. ვიქტორია შინკარენკო 14. თეონა კუბლაშვილი 15. ქრისტინე კუბლაშვილი 17. მელისა სარი

მწვრთნელები: დარეჯან გეფერიძე, თემურ ჭანტურია, უჩა გამზარდია

ყვარელი

1.ელენე გუბელაძე - 2. ანა ფუღიაშვილი 3. ქეთა კუნელაშვილი 4. მარი მიხელაძე 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთრაშვილი 10. სოფო იორდანაშვილი 13. თამუნა იორდანაშვილი, მაკა მჭედლიშვილი, მარიამ ლამაზოშვილი, ვერიკო ყვარელაშვილი, ნინო დინგაშვილი, ლალი ოსეფაშვილი, თამარ მამანაშვილი

მწვრთნელები: ზურაბ ხარებაშვილი, გოჩა ღონიაშვილი

პეგასი

1.თამარ ჩაჩუა 12. თინათინ ყაველაშვილი 16. დადუნა ორჯონიკიძე - 3. სალომე კოპალიანი 5. კესო შოშიტაიშვილი 6. ლანა ხმალაძე 7. მედეა ჩოხელი 9. თამარ ჩოგოვაძე 10. მაია ბერიძე 11. ლელა მორჩაძე 13. ქეთევან გოგოხია 14. ხატია ზურაბიშვილი 15. ქეთევან ვენეცკი

მწვრთნელი ნინო წივწივაძე

წყალტუბო

1.ნინო ჯიქია 16. თათია თვალაძე - 2. მარიამ ფანცულაია 3. სოფო დახუნდარიძე 4. გვანცა ჩიტაიშვილი 5. მზია მამარდაშვილი 6. ნინო ჯიშკარიანი 7. ნია ჯანელიძე 8. მარიკა ჯავახაძე 9. თეკლა დარსაველიძე 10. ნინო ჯიმშელეიშვილი 11. მარიამ ფარცხავა

მწვრთნელები ნოე გოგიძე, გელა ჯანელიძე

იმედი

1.ფატიმა შავერდოვა - 2. სოფო ხადულაშვილი 3. ანი ფარესიშვილი 4. თაკო ქადაგიშვილი 5. ირინა ოსეფაშვილი 6. მარი სანადირაძე 7. ანი ბაქრაძე 8. მარიამ ტურაშვილი 9. ანა თეზერაშვილი 10. მარი კერესელიძე 11. ანა ენუქიძე 13. ანაპერტაია

მწვრთნელი ეკა ჟიჟიაშვილი

ქარიშხალა

1. ნათია ბერიძე 16. თამთა მაკაროვა - 2. გვანცა ყულიჯანაშვილი 3. ანა სოსელია 4. ქეთევან სამხარაძე 5. ასმათ ბერიძე 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარიამ კუპატაძე 8. ანი ნაკანი 9. ნინო მშვენიერაძე 10. თეკლე რატიანი 11. ნინო ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. მარიამ ელბაქიძე 22. მარიამ კენკებაშვილი

მწვრთნელი ირმა ციცქიშვილი

თურქეთის ჩემპიონატის მეორე მეოთხედფინალურ მატჩში ტრაბზონსფორმა შინ 27:23 დაამარცხა ბურსა და სერიაში ანგარიში გაათანაბრა 1-1. მესამე, გადამწყვეტი თამაში ტრაბზონშივე გაიმართება 17 აპრილს.

 

გამარჯვებული ნახევარფინალში შეხვდება ბეშიქთაშ-გენჩლერბირლიგის წყვილის გამარჯვებულს (ბეშიქთაში 1-0 ლიდერობს).

საპასუხო მატჩში ტრაბზონის ძირითადი მეკარე გიგა ტორონჯაძე იყო. ითამაშა რატი მსხვილიძემაც, თუმცა, გოლი არ გაუტანია. ყველაზე შედეგიანი იყო აზერბაიჯანელი ოლეგ გეორგიევსკი - 13 გოლი.

ფოტო: მსხვილიძე (24) ბურსასთან მეორე მატჩში

 

საქართველოს ჩემპიონატზე, სენაკში, მორიგი ორი მატჩი გაიმართა. ბათუმისა და ქუთაისის მატჩში 98 გოლი გავიდა. ბათუმმა 52:26 გაიმარჯვა და მტკიცედ გამაგრდა მეორე ადგილზე.

მესამე ადგილზე გადაინაცვლა სამტრედიამ, ვინც 34:22 მოუგო ჭაბუკთა ნაკრებს. სამტრედიელები ბურთების სხვაობით უსწრებენ იმედს, მაგრამ სეზონის ბოლოს მთავარი უკვე პირადი შეხვედრები იქნება და არაა გამორიცხული, ბრინჯაოს მედალოსნის ვინაობა გაირკვეს ამ ორი გუნდის ურთიერთშეხვედრაში, რომელიც დასკვნით ტურში გაიმართება, 9-12 ივნისს.

ხვალ სენაკში ტური სრულდება სამტრედიისა და ბათუმის ძალიან საინტერესო თამაშით. ყველა გუნდს 17-17 მატჩი დაუგროვდება და ყველა ადგილი ივნისში განაწილდება.

ფოტო: ირაკლი თევზაძე, სამტრედია

საქართველოს ჩემპიონატი

დასავლეთი. 15-17 აპრილი, სენაკი

16 აპრილი

ბათუმი - ქუთაისი 52:36

ბათუმი: სამყურაშვილი 1 - ჭანტურია 10, ხუნჯუა 8, ჭელიძე 6, ჯორბენაძე 6, ი. ნარსია 5, ქავთარაძე 5, ვინოგრადსკი 4, წივწივაძე 4, ქარდავა 2, გოგიჩაიშვილი 1, წიტაიშვილი

ქუთაისი: გულეიშვილი, კუპატაძე - ჩიხლაძე 16, მათნაძე 6, ძნელაძე 5, ჯუღელი 6, ტუღუში 2, კაპანაძე 1, უ. კობახიძე, მამასახლისი, გიორგაძე, ლომიძე, ბახტურიძე,

სამტრედია - ჭაბუკთა ნაკრები 34:22

სამტრედია: ხონელიძე, კიკნაძე - თევზაძე 11, წითელიშვილი 9, გ. ნიკურაძე 6, ზურაბიანი 4, ხაჟომია 2, ხვიჩია 1, ელგანდაშვილი 1, ჟვანია, ავალიანი, ცხვარაძე, ღაღანიძე, გაგლოშვილი

ნაკრები: ხანდოლიშვილი, დ. მამულაშვილი – მიქაძე 4, ნ. მაისურაძე 3, კბილაშვილი 3, გაწერელია 3, ე. არსენაშვილი 2, ფერაძე 2, მერკვილაძე 1, გოგავა 1, ბიბილეიშვილი 1, ბულბულაშვილი 1, დოლმაზაშვილი 1, რუსტამოვი

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------17-17-0--0--619-405-34

ბათუმი---------16-14-0--2--659-493-28

სამტრედია-----16-10-0--6--599-523-20

იმედი-----------17-10-0--7--510-561-20

პეგასი-----------17--5-2-10--531-581-12

თელავი---------17--3-1-13--468-544--7

ჭაბუკები--------16--2-2-12--444-551--6

ქუთაისი--------16--2-1-13--461-633—5

17 აპრილი

14:00 ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:30 ბათუმი - სამტრედია

ხელბურთელთა საქართველოს ჩემპიონატზე, სენაკში, დღეს ორი მატჩი გაიმართა. ბათუმმა დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები - 37:30, ხოლო სამტრედიამ - ქუთაისი - 48:30.

ბიჭების ნაკრებმა სერიოზული წინააღმდეგობა გაუწია მეორე ადგილზე მყოფ ბათუმს, ტაიმი მხოლოდ 16:18 წააგო და 45-ე წუთამდე კვალში ედგა. ბათუმელებმა მხოლოდ მიწურულში გადატეხეს თმაში.

სამტრედიამ უპრობლემოდ მოუგო ქუთაისს და თუ ხვალაც მოიგო, დაეწევა მესამე ადგილზე მყოფ იმედს. მესამე ადილის ბედი სწორედ ამ ორი გუნდის დაპირისპირებაში გაირკვევა დასკვნით ტურში, რომელიც თბილისში გაიმართება 9-12 ივნისს.

სენაკში კი ტურის დასრულებამდე კიდევ 2 სათამაშო დღე დარჩა.

ფოტო: ნიკოლოზ ჯორბენაძე, ბათუმი

საქართველოს ჩემპიონატი

დასავლეთი. 15-17 აპრილი, სენაკი

15 აპრილი

სამტრედია - ქუთაისი 48:30

სამტრედია: ხონელიძე, კიკნაძე - გ. ნიკურაძე 10, თევზაძე 5, ჟვანია 5, ხვიჩია 4, ელგანდაშვილი 4, ხაჟომია 4, ავალიანი 4, ზურაბიანი 4, წითელიშვილი 4, ცხვარაძე 3, ღაღანიძე 1, გაგლოშვილი

ქუთაისი: გულეიშვილი, კუპატაძე - ჯუღელი 8, მათნაძე 6, უ. კობახიძე 5, მამასახლისი 5, ძნელაძე 3, კაპანაძე 1, ჩიხლაძე 1, გიორგაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, ტუღუში

ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი 30:37

ნაკრები: ხანდოლიშვილი, დ. მამულაშვილი 1 - კბილაშვილი 8, რუსტამოვი 5, ბულბულაშვილი 5, მერკვილაძე 4, ჰუსეინოვი 3, გაწერელია 2, ე. არსენაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, დომლმაზაშვილი, გოგავა, ფერაძე, ბიბილეიშვილი, მიქაძე

ბათუმი: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 8, უ. მაისურაძე 6, ჭელიძე 6, წივწივაძე 6, ქარდავა 5, გამზარდია 2, ი. ნარსია 2, ხუნჯუა 2, ვინოგრადსკი, გოგიჩაიშვილი, ჭანტურია, წიტაიშვილი, ქავთარაძე

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------17-17-0--0--619-405-34

ბათუმი---------15-13-0--2--607-457-26

იმედი-----------17-10-0--7--510-561-20

სამტრედია-----15--9-0--6--565-501-18

პეგასი-----------17--5-2-10--531-581-12

თელავი---------17--3-1-13--468-544--7

ჭაბუკები--------15--2-2-11--422-517--6

ქუთაისი--------15--2-1-12--425-581—5

16 აპრილი

15:00 ბათუმი - ქუთაისი

16:30 სამტრედია - ჭაბუკთა ნაკრები

17 აპრილი

14:00 ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:30 ბათუმი - სამტრედია

საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატზე ბოლო ტურის წინ ყველაფერი გაირკვა. ფოთმა 20:16 დაამარცხა ყვარელი და ვერცხლის მედლები მოიპოვა, ყვარელი მესამეზე დარჩა, ხოლო ჩემპიონობა ერთი დღით ადრე გაინაღდა თბილისის მამულმა.

ჩემპიონატი ხუთშაბათს დასრულდება მამულისა და ფოთის ძალიან საინტერესო მატჩით, რომელიც საჩემპიონო თამაშიც იქნებოდა, რომ არა ფოთელთა დამარცხება თბილისის პეგასთან.

ტურნირის შემდეგ გოგონათა ნაკრები გაემგზავრება აზერბაიჯანში საწვრთნელ შეკრებაზე, მაისის დასაწყისში – საერთაშორისო ტურნირზე ბელარუსში, ხოლო 15–20 აპრილს ითამაშებს თბილისში, ჯემალ ცერცვაძის 75 წლისთავისადმი მიძღვნილ საერთაშორისო ტურნირზე.

1998-99. გოგონები. საქართველოს ჩემპიონატი.

დასკვნითი ტური. 14-17 აპრილი, გლდანი

16 აპრილი

პეგასი - წყალტუბო 18:7

წყალტუბო - ფოთი 11:18

ფოთი - ყვარელი 20:16

ფოთი: ჯავახია - გადელია 7, ყუფუნია 5, ხურცილავა 4, სიხარულიძე 3, ბერაია 1, ჭითანავა, ფარცვანია, სურგულაძე

ყვარელი: გუბელაძე – ს. იორდანიშვილი 5, კუნელაშვილი 4, ქიტესაშვილი 3,  თეთრაშვილი 2, მიხელიძე 2, თ. იორდანიშვილი, ოსეფაშვილი

მდგომარეობა: მამული - 21 ქულა (11 თამაშიდან), ფოთი - 18 (11), ყვარელი - 15 (11), პეგასი - 14 (12), წყალტუბო - 8 (11), ქარიშხალა - 2 (12), იმედი - 2 (12)

17 აპრილი

13:00 ყვარელი - წყალტუბო

14:10 მამული - ფოთი

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის დღეს ჩემპიონის ვინაობა გაირკვა. ფოთის გუნდი 16:17 დამარცხდა პეგასთან, რის შემდეგაც თბილისის მამული მიუწვდომელი გახდა.

 

პეგასს საპრიზო ადგილზე გასვლის შანსი დაკარგული ჰქონდა, მაგრამ მოწინავე ოთხეულის (მამული, ფოთი, ყვარელი, ფოთი) ყველა მატჩი პრინციპულია. ასე მოხდა დღესაც - პეგასი თითქმის მთელი თამაში ლიდერობდა, ფოთმა რამდენჯერმე გაათანაბრა ანგარიში, მათმა ლიდერმა თათია გადელიამ კი 11 გოლი გაიტანა, მაგრამ ეს საკმარისი არ აღმოჩნდა გასამარჯვებლად. პეგასის მოგებაში დიდი წვლილი შეიტანა მეკარე თინათინ ყაველაშვილმა.

ფოთელებს ახლა მეორე ადილი აქვთ დასაცავი ყვარლის გუნდთან და აუცილებლად უნდა მოიგონ. თამაში ოთხშაბათს გაიმართება გლდანის დარბაზში, ხოლო 17 აპრილს კიდევ ერთი პრინციპული ორთაბრძოლაა: მამული - ფოთი.

ფოტო: თინათინ ყაველაშვილი, პეგასი

1998-99. გოგონები. საქართველოს ჩემპიონატი.

დასკვნითი ტური. 14-17 აპრილი, გლდანი

15 აპრილი

ფოთი - პეგასი 16:17

ფოთი: ჯავახია - გადელია 11, ჭითანავა 3, ხურცილავა 1, სიხარულიძე 1, ფარცვანია, ყუფუნია, სურგულაძე

პეგასი: ყაველაშვილი, ჩაჩუა - მორჩაძე 4, ბერიძე 4, ჩოხელი 3, ვენეცკი 2, ჩოგოვაძე 2, გოგოხია 2, შოშიტაშვილი

ქარიშხალა - წყალტუბო 6:10

წყალტუბო - იმედი 12:9

მდგომარეობა: მამული - 21 ქულა (11 თამაშიდან), ყვარელი - 15 (10), ფოთი - 14 (9), პეგასი - 12 (11), წყალტუბო - 8 (9), ქარიშხალა - 2 (12), იმედი - 2 (12)

16 აპრილი

13:00 პეგასი - წყალტუბო

14:20 ფოთი - ყვარელი

17 აპრილი

13:00 ყვარელი - წყალტუბო

14:20 მამული - ფოთი

16:00 წყალტუბო - ფოთი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal