სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 დაბადებულ ჭაბუკებს შორის მოიგო ქარიშხალამ, ვინც გადამწყვეტ მატჩში 30:26 დაამარცხა პეგასი და შარშან მოპოვებული ტიტული დაიცვა.

მწვრთნელების, გიორგი ქობელაშვილისა და ზაზა ფერაძის გუნდმა სეზონში გამართული 24 მატჩიდან 22 მოიგო, ერთი ითამაშა ფრედ და ერთი წააგო. ბოლო მატჩის წინ ასეთივე ბალანსი ჰქონდა პეგასს (ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე, ლევან გელაშვილი), ხოლო ფინალური ეტაპზე ორივე გუნდს 8-8 ქულა ჰქონდა და ქარიშხალა მხოლოდ ბურთების სხვაობით ლიდერობდა.

დასაწყისი პეგასის იყო. ზარნაძისა და გაწერელიას გოლების შედეგ გუნდი ჯერ 4:1, შემდეგ კი 8:4 დაწინაურდა. ამას დაუმატეთ მეკარე ნიკო ზურაბიშვილის ბრწყნვალე თამაში მთელი მატჩის განმავლობაში - 23 მოგერიება! ამას, რა თქმა უნდა, მთელი გუნდის მწყობრმა დაცვამ შეუწყო ხელი.

მაგრამ ქარიშხალა დაეწია მეტოქეს და თუმცა ტაიმი 11:12 წააგო, მეორის პირველი 15 წუთი ანგარიში ან თანაბარი იყო, ან პეგასი ლიდერობდა 1 ბურთით. რამდენჯერაც ქარიშხალას წინ გასვლის შანსი მიეცა, იმდენჯერ პეგასის მეკარემ არ მისცა ამის შანსი. მომავალი ჩემპიონი პირველად 45-ე წუთზე დააწინაურა ლუკა ბულბულაშვილმა, გადამწყვეტი კი გამოდგა მონაკვეთი, როდესაც პეგასი 20:23 აგებდა, ვერ გამოიყენა ერთი-ერთზე გასვლა, შემდეგ შვიდმეტრიანი, მთელი ძალით ამუშავდა ქარიშხალას მეკარე, სანდრო ხანდოლიშვილი (17 მოგერიება თამაშში) და თანაც ტრავმის გამო მოედანი დატოვა პეგასის შუამარბმა მიხეილ ნაზღაიძემ.

ქარიშხალამ მეტოქეს დაწევის შანსი აღარ მისცა და 30:26 მოიგო, კლუბის საუკეთესო ბომბარდირმა ირაკლი კბილაშვილმა 9 გოლი გაიტანა, ორივე კუთხიდან სამ-სამჯერ შეაგდო გარემარბმა ნოდარ გოგუამ, საჭირო დროს კარგად ითამაშეს ბულბულაშვიილმა, ერეკლე არსენაშვილმა და ლევან მამულაშვილმა. პეგასიდან ყველაზე შედეგიანი იყო ზურაბ გოგავა - 8 გოლი.

საქართველოს ჩემპიონატი დაჯილდოების ცერემონიალით დასრულდა, ხოლო ამ ასაკის ნაკრები გუნდი მზადებას ზაფხულშიც გააგრძელებს 205 წლის თბილისის ახალგაზრდული ოლიმპიადისთვის.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

ფინალური ექვსეული. 2-6 ივნისი, არენა 2

6 ივნისი

პეგასი - ქარიშხალა 26:30

პეგასი: ზურაბიშვილი (23 მოგერიება) - გოგავა 8, ზარნაძე 6, გაწერელია 4, მაისურაძე 3, ცხოვრებაძე 3, ნაზღაიძე 2, კაჭკაჭაშვილი

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი (17 მოგერიება) - კბილაშვილი 9, გოგუა 6, ბულბულაშვილი 6, არსენაშვილი 5, მამულაშვილი 4, ფერაძე

მსაჯები: გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

გორი - ფოთი 30:18

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - ტიელიძე 7, ტარუაშვილი 7, ყანჩაველი 5, მჭედლიშვილი 4, მურადაშვილი 4, ქესანაშვილი 2, დალაქიშვილი 1

ფოთი: ზარგინავა - მიქაძე 8, ბიბილეიშვილი 5, ბაჯალაძე 4, ჯიქია 1, ბერაია, გვასალია, დიდია, გურეშიძე, მიქაია, შარტავა

მამული - იმედი 20:40

მამ: დავითაშვილი, წულაია - სხვიტარიძე 9, შევჩენკო 5, ისმაილოვი 2, ტალახაძე 2, კორაშვილი 1, კელაპტრიშვილი 1, თოდუა, არუთინოვი, სამადაშვილი, კელაპტრიშვილი

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი - რუსტამოვი 8, იობაშვილი 7, დვალიძე 7, ჰუსეინოვი 6, ბაინაზიშვილი 5, მიქავა 3. მელაშვილი 2, საძაგლიშვილი 1, თურქაძე 1, მღებრიშვილი, ჯაბანაშვილი 1, კვირკველია

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

საბოლოო მდგომარეობა: ქარიშხალა 10 ქულა, პეგასი 8; იმედი 6; გორი 4; ფოთი 2; მამული 0

ქარიშხალა

1.სანდრო ხანდოლიშვილი 16. გიორგი ფარესიშვილი - 2. გიორგი ფხაკაძე 3. გიორგი წიკლაური 4. ნოდარ გოგუა 7. გიგი ფერაძე 8. მიხეილ ჭინჭარაძე 9. ლევან მამულაშვილი 10. ირაკლი კბილაშვილი 11. ერეკლე არსენაშვილი 13. ლუკა ბულბულაშვილი 15. გიორგი კვირკველია 23. ირაკლი აროშიძე - მწვ. გიორგი ქობელაშვილი, ზაზა ფერაძე, ჯემალ ბარამიძე

პეგასი

1. ილია მჭედლიძე 16. ნიკო ზურაბიშვილი - 3. გიორგი ლაპიაშვილი 8. მიხეილ ნაზღაიძე 10. ნიკოლოზ კალანდაძე 11. დავით ხვადაგიანი 13. ნოდარ მაისურაძე 14. ლუკა გაწერელია 15. დათო ბაბუციძე 18. გიორგი ცხოვრებაძე 20. რატი გოგოლაძე 21. ლუკა მამაგეიშვილი 22. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 23. გიგა ზარნაძე 24. ზურაბ გოგავა 42. ლუკა პაპუნაშვილი - მწვ. ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე, ლევან გელაშვილი

იმედი

1.გიორგი ხარაიშვილი 12. ტრისტან როკაშვილი 16. გიორგი კაპანაძე - 2. გიორგი ჯაბანაშვილი 3. ლუკა კვირკველია 5. გიორგი მიქავა 6. ვუსალ ჰუსეინოვი 7. ხაზეინ რუსტამოვი 8. საბა დვალიძე 9. თორნიკე მღებრიშვილი 10. ნიკოლოზ საძაგლიშვილი 11. გოგა თურქაძე 13. ჭიჭიკო ხარძიანი 14. ალექსანდრე მელაშვილი 15. ზეზვა იობაშვილი 17. გიგა ბაინაზაშვილი - მწვ. ზაზა სამადაშვილი, იური გოგიაშვილი, მერაბ მეტრეველი

გორი

1. ბაკურ ჯაფარიძე 12. გიორგი ვათიაშვილი - 2. ლევან ქესანაშვილი 3. ანდრია თომაშვილი 4. საბა მურადაშვილი 5. ლევან ღვინიაშვილი 6. ბექა გახოკიძე 7. ერეკლე გოზალიშვილი 8. ნოდარ დალაქიშვილი 9. ტარიელ მჭედლიშვილი 10. დავით ნიაზაშვილი 11. გურამ ბეთლემიშვილი 13. თამაზ ტარუაშვილი 14. გიორგი ტიელიძე 15. ნიკა სამნიაშვილი 17. ვახტანგ ყანჩაველი - მწვ. გია მამაცაშვილი, თორნიკე გაგლოშვილი, ლაშა მოციქულაშვილი

ფოთი

1.გიორგი ჯანელიძე 12. იური ზარგინავა - 2. გიორგი ბიბილეიშვილი 3. რევაზ დიდია 5. გიორგი გურეშიძე 6. გიორგი გვასალია 7. ნიკოლოზ ბაჯალაძე 8. თენგიზ ბერაია 9. ჯანო ჯიქია 10. გიორგი მიქაძე 11. გიორგი მიქაია 13. საბა შარტავა 14. ლუკა ლორთქიფანიძე - მწვ. თემურ ჭანტურია, გელა ჟვანია

მამული

1.გაბრიელ დავითაშვილი 12. გოგა წულიაშვილი - 3. თამაზ კორაშვილი 4. თორნიკე სამადაშვილი 5. დავით ლაგვილავა 6. ზურაბ ტალახაძე 7. გიორგი შევჩენკო 8. დავით თოდუა 9. ზურაბ ძაგანია 10. თემურ ისმაილოვი 11. ლექსო სხვიტარიძე 14. ლუკა სექანია, გოგა არუთინოვი, ნიკა ცხვედიანი - მწვ. ელზა მერაბიშვილი

 

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის ქარიშხალამ და პეგასმა მესამე მატჩი მოიგეს, ხოლო იმედმა პრინციპულ მატჩში დაამარცხა გორი - 35:31.

პეგასმა 41:19 მოუგო ფოთს, ხოლო ქარიშხალამ - მამულს, 32:16. ჩემპიონი ამ ორი გუნდის ურთიერთშეხვედრაში, პარასკევს გამოვლინდება. მნიშნელოვანია ისიც, ვინ მივა ამ თამაშამდე ბურთების უკეთესი სხვაობით - ეს გადამწყვეტი იქნება ფრის შემთხვევაში.

მეორე ფრონტზე, მესამე ადგილისთვის, სამი გუნდი იბრძვის. იმედმა დღეს ფრედ დასრულებული პირველი ტაიმის შემდეგ 35:31 მოუგო გორს და ბრინჯაოს მედლისთვის ბრძოლაში ჩაერთო. შანსი არ დაუკარგავთ არც გორელებს და არც ფოთის გუნდს. აქ გადამწყვეტი იქნება ფოთი-იმედის ან, შესაძლოა, გორი-ფოთის მატჩიც.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

ფინალური ექვსეული. 2-6 ივნისი, არენა 2

4 ივნისი

იმედი - გორი 35:31

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი, კაპანაძე - იობაშვილი 8, ჰუსეინოვი 8, რუსტამოვი 5, ბაინაზიშვილი 3, თურქაძე 3, მღებრიშვილი 2, მიქავა 2. მელაშვილი 2, დვალიძე 1, საძაგლიშვილი 1, ჯაბანაშვილი, ლ. კვირკველია, ხარძიანი

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - მჭედლიშვილი 8, ტარუაშვილი 5, მურადაშვილი 5, დალაქიშვილი 5, ნიაზაშვილი 3, ტიელიძე 2, ქესანაშვილი 1, ღვინიაშვილი 1, ბეთლემიშვილი 1, თომაშვილი, გოზალიშვილი, სამნიაშვილი, ყანჩაველი, გახოკიძე

პეგასი - ფოთი 41:19

პეგ: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 10, გოგავა 9, გაწერელია 8, ზარნაძე 5, ნაზღაიძე 3, მაისურაძე 3, კაჭკაჭაშვილი 2, ხვადაგიანი 1, ლაპიაშვილი, კალანდაძე, ბაბუციძე, გოგოლაძე, მამაგეიშვილი, პაპუნაშვილი

ფოთი: ზარგინავა, ჯანელიძე - ბერაია 5, ბიბილეიშვილი 5, მიქაძე 4, ბაჯალაძე 3, გურეშიძე 1, შარტავა 1, მიქაია, ჯიქია, გვასალია, დიდია, ლორთქიფანიძე

ქარიშხალა - მამული 32:16

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი - მამულაშვილი 8, კბილაშვილი 8, ბულბულაშვილი 6, არსენაშვილი 5, ფერაძე 2, გოგუა 2, ჭინჭარაძე 1, გ. კვირკველია, წიკლაური, აროშიძე, ფხაკაძე

მამ: დავითაშვილი, წულაია - ისმაილოვი 5, სხვიტარიძე 4. შევჩენკო 2, კორაშვილი 2, ტალახაძე 2, თოდუა 1, არუთინოვი, ძაგანია, სექანია, სამადაშვილი, კელაპტრიშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა: ქარიშხალა, პეგასი - 6 ქულა; იმედი, გორი, ფოთი - 2; მამული - 0

5 ივნისი

15:00 ფოთი - იმედი

16:30 ქარიშხალა - გორი

18:00 მამული - პეგასი

6 ივნისი

15:00 გორი - ფოთი

16:30 მამული - იმედი

18:00 პეგასი - ქარიშხალა

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის დღეს მესამე ადგილი გაინაღდა თბილისის იმედმა, ხოლო ჩემპიონის ვინაობას ხვალ გამოავლენს თბილისის კიდევ ორი გუნდი - ქარიშხალა და პეგასი. საჩემპიონო მატჩი 18 საათზე დაიწყება.

იმედმა დღეს იოლად დაამარცხა ფოთის გუნდი - 38:20 და ნებისმიერ შემთხვევაში შეინარჩუნებს მესამე ადგილს, რადგანაც გორსაც და ფოთსაც პირადი მატჩი მოუგო.

ქარიშხალა და პეგასი კი წლეულს მეოთხედ ხვდებიან ერთმანეთს და ჯერჯერობით სრული თანაფარდობაა. პირველ ეტაპზე პირველი მატჩი ფრედ, 29:29 დასრულდა, მეორე თამაში ქარიშხალამ 33:25 მოიგო და თბილისის ჩემპიონი გახდა. საგაზაფხულო ეტაპის გამარჯვებული უკვე პეგასი იყო, რომელმაც ქარიშხალას ზუსტად რვაბურთიანი რევანში აუღო - 35:29. სხვა არცერთ გუნდთან ჩემპიონატის ორ საუკეთესო გუნდს ქულები არ დაუკარგავს.

თუ გადამწყვეტი შეხვედრა ფრედ დასრულდა, მაშინ ქარიშხალა შარშან მოპოვებულ ტიტულს შეინარჩუნებს, რადგან ფინალურ ექვსეულში ბურთების უკეთესი სხვაობა აქვს.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

ფინალური ექვსეული. 2-6 ივნისი, არენა 2

5 ივნისი

ფოთი - იმედი 20:38

ფოთი: ზარგინავა - მიქაძე 8, ბიბილეიშვილი 5, ბერაია 4, ბაჯალაძე 1, გურეშიძე 1, შარტავა 1, მიქაია, ჯიქია, გვასალია, დიდია

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი - იობაშვილი 10, ბაინაზიშვილი 6, ჰუსეინოვი 5, საძაგლიშვილი 4, მიქავა 3. მელაშვილი 3, მღებრიშვილი 3, თურქაძე 2, რუსტამოვი 1, ჯაბანაშვილი 1, დვალიძე

ქარიშხალა - გორი 39:25

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - ტარუაშვილი 6, მჭედლიშვილი 6, მურადაშვილი 5, დალაქიშვილი 3, ტიელიძე 3, ნიაზაშვილი 2, ქესანაშვილი, ღვინიაშვილი, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი, გოზალიშვილი, სამნიაშვილი, ყანჩაველი, გახოკიძე

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი - ფერაძე 9, არსენაშვილი 9, კბილაშვილი 7, ბულბულაშვილი 6, გოგუა 6, მამულაშვილი 2, ჭინჭარაძე, გ. კვირკველია, წიკლაური, აროშიძე, ფხაკაძე

მამული - პეგასი 21:36

მამ: დავითაშვილი, წულაია - სხვიტარიძე 7, თოდუა 5, შევჩენკო 5, ისმაილოვი 2, ტალახაძე 2, კორაშვილი, არუთინოვი, ძაგანია, სექანია, სამადაშვილი, კელაპტრიშვილი

პეგ: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 10, გოგავა 6, გაწერელია 5, ნაზღაიძე 5, მაისურაძე 5, ზარნაძე 3, კაჭკაჭაშვილი 2, ხვადაგიანი, ლაპიაშვილი, კალანდაძე, ბაბუციძე, გოგოლაძე, მამაგეიშვილი, პაპუნაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა: ქარიშხალა 8 ქულა (+56), პეგასი - 8 (+52); იმედი 4; გორი, ფოთი - 2; მამული - 0

6 ივნისი

15:00 გორი - ფოთი

16:30 მამული - იმედი

18:00 პეგასი - ქარიშხალა

 

საქართველოს ჩემპიონატის ფინალური ტურზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის 2-2 მოგებით ფავორიტები, ქარიშხალა და პეგასი დაწინაურდნენ.

პეგასმა მოუგო გორს - 34:23, ხოლო ქარიშხალამ - იმედს - 39:29. თუ სენსაცია არ მოხდა, საქართველოს ჩემპიონის ვინაობა პარასკევს, ამ ორი გუნდის მატჩში გაირკვევა.

მეორე თამაში წააგო მამულმა და ბრინჯაოს მედლისთვის ბრძოლაში ალბათ ვეღარ ჩაერევა. მამულს დღეს აჯობა ფოთმა - 31:27. მესამე ადგილისთვის ფოთი, გორი და იმედი იბრძოლებენ. ოთხშაბათს ამ ფრონტზე მნიშვნელოვანი თამაშია - იმედი-გორი.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

ფინალური ექვსეული. 2-6 ივნისი, არენა 2

3 ივნისი

ფოთი - მამული 31:27

ფოთი: ზარგინავა, ჯანელიძე - ბიბილეიშვილი 11, მიქაძე 10, ბერაია 7, გურეშიძე 1, მიქაია 1, ჯიქია 1, ბაჯალაძე, გვასალია, დიდია, შარტავა, ლორთქიფანიძე

მამ: დავითაშვილი, წულაია - შევჩენკო 10, ისმაილოვი 8, სხვიტარიძე 3. კორაშვილი 2, ტალახაძე 2, თოდუა 2, არუთინოვი, ძაგანია, სექანია, სამადაშვილი, კელაპტრიშვილი

გორი - პეგასი 23:34

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - მჭედლიშვილი 6, მურადაშვილი 5, ნიაზაშვილი 3, ტიელიძე 3, დალაქიშვილი 3, ტარუაშვილი 2, ქესანაშვილი 1, თომაშვილი, ღვინიაშვილი, გოზალიშვილი, ბეთლემიშვილი, სამნიაშვილი, ყანჩაველი, გახოკიძე

პეგ: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 11, ზარნაძე 9, გოგავა 3, გაწერელია 3, ნაზღაიძე 3, მაისურაძე 3, ხვადაგიანი 1, კაჭკაჭაშვილი 1, ლაპიაშვილი, კალანდაძე, ბაბუციძე, გოგოლაძე, მამაგეიშვილი, პაპუნაშვილი

იმედი - ქარიშხალა 29:39

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი, კაპანაძე - იობაშვილი 9, ბაინაზიშვილი 4, თურქაძე 3, მღებრიშვილი 3, დვალიძე 3, ჰუსეინოვი 3, რუსტამოვი 2, მელაშვილი 1, საძაგლიშვილი 1, ჯაბანაშვილი, ლ. კვირკველია, ხარძიანი

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი - კბილაშვილი 15, ბულბულაშვილი 9, არსენაშვილი 7, მამულაშვილი 3, ფერაძე 2, გოგუა 2, გ. კვირკველია 1, ჭინჭარაძე, წიკლაური, აროშიძე, ფხაკაძე

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა: ქარიშხალა, პეგასი - 4 ქ, გორი, ფოთი - 2, მამული, იმედი - 0

ფოტო: ირაკლი კბილაშვილი, ქარიშხალა

4 ივნისი

15:00 იმედი - გორი

16:30 პეგასი - ფოთი

18:00 ქარიშხალა - მამული

5 ივნისი

15:00 ფოთი - იმედი

16:30 ქარიშხალა - გორი

18:00 მამული - პეგასი

6 ივნისი

15:00 გორი - ფოთი

16:30 მამული - იმედი

18:00 პეგასი - ქარიშხალა

 

ხელბურთის ფედერაციაში ოთხდღიან სემინარს ატარებს ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაციის წესების კომიტეტის წევრი, შანდორ ანდორკა.

სემინარის თემაა მსაჯობის ტენდენციები თანამედროვე ხელბურთში. გრაფიკი საკმაოდ დაძაბულია. დილით მონაწილეებს თეორიული კურსი აქვთ, რომელიც მოიცავს ჩემპიონთა ლიგის უკანასკნელი თამაშების განხილვას სამსაჯო კუთხით, ნაშუადღევს უნგრელი სტუმარი ესწრება საქართველოს ჩემპიონატის მატჩებს და მეორე დღეს ამ თამაშების მსაჯობასაც განიხილავს.

სემინარს ესწრებიან საქართველოს ჩემპიონატის მომსახურე მსაჯები, მატჩების დელეგატები და მწვრთნელები. ანდორკას აზრით, მწვრთნელების მონაწილეობა მნიშვნელოვანია, რადგან ისინი ისევე კარგად უნდა იცნობდნენ თანამედროვე ხელბურთის მსაჯობის უკანასკნელი ტენდენციებს, როგორც არბიტრები.

შანდორ ანდორკა ცნობილი საერთაშორისო ექსპერტია. ის წლების განმავლობაში ხელმძღვანელობდა ევროპის ხელბურთის ფედერაციის (EHF) სამსაჯო კომიტეტს, ამჟამად კი საშეჯიბრო კომიტეტის წევრია, ხოლო საერთაშორისო ფედერაციაში (IHF) თამაშის წესების კომისიაში მოღვაწეობს.

სემინარი 6 ივნისს დასრულდება.

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის ფინალური ტური 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. ორი ეტაპის შემდეგ გამოვლენილმა 6 საუკეთესო გუნდმა პირველობისთვის ბრძოლა თავიდან დაიწყო.

პირველ დღეს გამარჯვებები მოიპოვა ორმა მთავარმა ფავორიტმა. ქარიშხალამ იოლად დაამარცხა ფოთი - 35:19, ხოლო პეგასმა ძალიან დაძაბულ ბრძოლაში მოუგო იმედს - 34:30.

მესამე მატჩში გორი დასრულებამდე ათიოდ წუთით ადრე 3 ბურთით აგებდა მამულთან, მაგრამ მატჩის ბოლოსთვის გორელებს მეტი ენერგია შერჩათ და მეტოქეს გამარჯვება გამოგლიჯეს - 30:29.

ხვალ მეორე ტურის მატჩებია, ხოლო საქართველოს ჩემპიონი პარასკევს გამოვლინდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.

ფინალური ექვსეული. 2-6 ივნისი, არენა 2

2 ივნისი

პეგასი - იმედი 34:30

პეგ: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ნაზღაიძე 8, ზარნაძე 8, გაწერელია 7, მაისურაძე 5, გოგავა 4, ცხოვრებაძე 2, ლაპიაშვილი კალანდაძე, ხვადაგიანი, ბაბუციძე, კაჭკაჭაშვილიგოგოლაძე, მამაგეიშვილი,

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი, კაპანაძე - რუსტამოვი 9, იობაშვილი 6, ბაინაზიშვილი 3, მიქავა 3, დვალიძე 3, მღებრიშვილი 2, თურქაძე 2, ჰუსეინოვი 1, საძაგლიშვილი 1, მელაშვილი, ჯაბანაშვილი, კვირკველია, ხარძიანი

ქარიშხალა - ფოთი 35:19

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი - კბილაშვილი 9, ბულბულაშვილი 6, არსენაშვილი 5, მამულაშვილი 5, ფერაძე 4, გოგუა 3, კვირკველია 3, ჭინჭარაძე, წიკლაური, ფხაკაძე, აროშიძე

ფოთი: ზარგინავა, ჯანელიძე - ბიბილეიშვილი 11, მიქაძე 3, გურეშიძე 3, გვასალია 1, მიქაია 1, ბაჯალაძე, ბერაია, ჯიქია, შარტავა, დიდია, ლორთქიფანიძე

მამული - გორი 29:30

მამ: დავითაშვილი, წულიაშვილი - შევჩენკო 14, სხვიტარიძე 6, კორაშვილი 5, ისმაილოვი 3, თოდუა 1, ტალახაძე, სამადაშვილი, არუთინოვი, კელაპტრიშვილი, სექანია, ძაგანია

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - დალაქიშვილი 7, ნიაზაშვილი 6, ტარუაშვილი 6, მჭედლიშვილი 5, მურადაშვილი 3, ქესანაშვილი 3, ტიელიძე, ბეთლემიშვილი, სამნიაშვილი, ღვინიაშვილი, თომაშვილი, გოზალიშვილი, გახოკიძე, ყანჩაველი

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

3 ივნისი

15:00 ფოთი - მამული

16:30 გორი - პეგასი

18:00 იმედი - ქარიშხალა

4 ივნისი

15:00 იმედი - გორი

16:30 პეგასი - ფოთი

18:00 ქარიშხალა - მამული

5 ივნისი

15:00 ფოთი - იმედი

16:30 ქარიშხალა - გორი

18:00 მამული - პეგასი

6 ივნისი

15:00 გორი - ფოთი

16:30 მამული - იმედი

18:00 პეგასი - ქარიშხალა

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal