სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

უკრაინიდან დაბრუნდა საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები, რომელმაც EHF მსოფლიო თასის წინ საწვრთნელი შეკრება გამართა. გვესაუბრება ნაკრების ერთ-ერთი მწვრთნელი ლევან გელაშვილი.

-შეკრება ძალიან ნაყოფიერი იყო. ქალაქ ბროვარიში იდეალურ პირობებში ვემზადებოდით და ოთხი საკონტროლო მატჩიც გავმართეთ. საკონტროლო მატჩები კი არა, სახელდახელო ტურნირიც გამოვიდა ჩვენი ნაკრების, ბროვარის ორის გუნდისა და კიევის ცსკა-ს მონაწილეობით. ბროვარის მეორე გუნდთან 26:26 ვითამაშეთ, პირველს 26:25 მოვუგეთ, ხოლო კიეველებთან 25:28 წავაგეთ. ამის შემდეგ კიდევ ერთხელ ვეტამაშეთ ტურნირის გამარჯვებულ გუნდს - ცსკა-ს - 24:28. მეტოქეები ჩენი ასაკისა არ იყვნენ, მოზრდილები ჰყავდათ. საუკეთესოდ ითამაშეს ჩვენმა მეკარეებმა, ჯონი ცერცვაძემ და ზურაბ ცინცაძენ. საკმაოდ სერიოზული ტრავმის შემდეგ მოედანს დაუბრუნდა ზურაბ აბრამიშვილი, რომელიც მთლიანად არ დაგვიტვირთავს, მაგრამ იმედი გვაქვს, რომ EHF მსოფლიო თასისთვის სრულ მზადყოფნაში იქნება. ანდორაში 20 მაისს მივემგზავრებით.

ახალგაზრდული ნაკრები (20წ) უკრაინაში. 14-16 მაისი, 2014

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომარ ალანია (1995, იმედი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი)

პივოტები: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

უკანა ხაზი: ზურაბ სიმონია (1995, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი), ამირან აბჟანდაძე (1996, პეგასი)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი; ექიმი: ლევან ლინნიკი

საქართველო - ბროვარი 2 26:26

ცინცაძე (9 მოგერიება), ცერცვაძე (5) - ორჯონიკიძე 10, სიმონია 5, კოხრეიძე 4, გოგოლაძე 3, სტურუა 2, აბრამიშვილი 1, ალანია 1

საქართველო - ბროვარი 1 26:25

ცინცაძე (12), ცერცვაძე (3) - ორჯონიკიძე 6, ცხვარაშვილი 5, დიხამინჯია 5, სიმონია 4, აბრამიშვილი 2, ალანია 2, გოგოლაძე 2

საქართველო - ცსკა 25:28

ცინცაძე (12), ცერცვაძე (5) - ორჯონიკიძე 7, სიმონია 4, აბრამიშვილი 4, ალანია 3, გოგოლაძე 3, ცხვარაშვილი 2, კოხრეიძე 2

საქართველო - ცსკა 24:28

ცერცვაძე (16), ცინცაძე (2) - ორჯონიკიძე 9, სიმონია 5, გოგოლაძე 3, ცხვარაშვილი 2, კოხრეიძე 2, სტურუა 2, ლ. არსენაშვილი 1

ფოტო: ზურაბ ცინცაძე

16 მაისს გლდანის ხელბურთის დარბაზში იწყება ხელბურთის ვარსკვლავის, ჯემალ ცერცვაძის 75 წლისთავისადმი მიძღვნული საერთაშორისო ტურნირი თექვსმეტწლამდელ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

შეჯიბრების ფორმატი ფორმატი ასეთია: ბიჭებში ოთხი გუნდი, საქართველოს ორი ნაკრები, სომხეთი და აზერბაიჯანი ორ წრედ ითამაშებენ, ხოლო გოგონებში ამ ოთხეულს ემატება პოლონეთი. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ პირველ-მეორე ადგილზე გასული გუნდები ჩემპიონის ვინაობას გაარკვევენ, ხოლო მესამე-მეოთხე ადგილები ითამაშებენ ბრინჯაოს მედლისთვის. ტურნირი 19 მაისს დასრულდება, ხოლო გაისიდან ყოველწლიური გახდება.

ჯემალ ცერცვაძის თასი

(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)

16-19 მაისი, გლდანი

თამაშების განრიგი

16 მაისი

11:00 გოგონები საქართველო 1 - სომხეთი

12:00 გოგონები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი

13:00 ბიჭები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი

14:00 საზეიმო გახსნა

14:30 ბიჭები საქართველო 2 - სომხეთი

15:30 გოგონები პოლონეთი - საქართველო 2

16:30 გოგონები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი

17 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 - სომხეთი

12:00 ბიჭები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი

13:00 გოგონები სომხეთი - პოლონეთი

14:00 გოგონები საქართველო 1 - საქართველო 2

15:00 ბიჭები საქართველო 1- საქართველო 2

16:00 ბიჭები აზერბაიჯანი - სომხეთი

18 მაისი

11:00 გოგონები პოლონეთი - აზერბაიჯანი

12:00 გოგონები საქართველო 2 - სომხეთი

13:00 ბიჭები საქართველო 1 - სომხეთი

14:00 ბიჭები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი

15:00 გოგონები საქართველო 1 - პოლონეთი

16:00 ბიჭები საქართველო 1- საქართველო 2

17:00 გოგონები სომხეთი - აზერბაიჯანი

19 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი

12:00 ბიჭები საქართველო 2 - სომხეთი

13:00 გოგონების მატჩი მესამე ადგილისთვის

14:00 გოგონების ფინალი

15:00 ბიჭები აზერბაიჯანი - სომხეთი

16:00 დაჯილდოება და საზეიმო დახურვა

საქართველო 2 (ბიჭები)

მეკარეები: გიორგი ვათიაშვილი (გორი), გიორგი ხარაიშვილი (იმედი)

მოთამაშეები: ნოდარ მაისურაძე, გიგა ზარნაძე (პეგასი), ლევან მამულაშვილი (ქარიშხალა), თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი ტიელიძე, ტარიელ მჭედლიშვილი (გორი), გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი), თამაზ კორაშვილი (მამული), ბექა მეძმარიაშვილი, ენრიკე ბაზანოვი (შევარდენი), ვუსალ ჰუსეინოვი, გიგა ბაინაზიშვილი, გიორგი მიქავა (იმედი), ბექა დანელიშვილი (თელავი), ნიკოლოზ ბაჯალაძე (ფოთი)

მწვრთნელები: მამია კობახიძე, ლევან ოსიყმაშვილი

საქართველო 2 (გოგონები)

მეკარეები: თინათინ ყაველაშვილი (პეგასი), ელენე გუბელაძე (ყვარელი)

მოთამაშეები: თამარ გიორგაძე (მამული), ლელა მორჩაძე, კესო შოშიტაშვილი (პეგასი), ანა ჭითანავა, მარიამ ყუფუნია, ნინო სიხარულიძე, ლიკა ფარცვანია (ფოთი), ქეთა კუნელაშვილი, სოფო იორდანიშვილი, თამთა თეთრაშვილი, თამარ კუპატაძე, თამუნა იორდანიშვილი (ყვარელი)

მწვრთნელები: ნინო წივწივაძე, ირმა ციცქიშვილი

საქართველო 1 (ბიჭები)

მეკარეები: სანდრო ხანდოლიშვილი (ქარიშხალა), დათო მამულაშვილი (რუსთავი)

მოთამაშეები: ერეკლე არსენაშვილი, გიგი ფერაძე, ლუკა ბულბულაშვილი, ირაკლი კბილაშვილი (ქარიშხალა), გიორგი ბიბილეიშვილი, გიორგი მიქაძე (ფოთი), გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი),ზაალ ზაალიშვილი (შევარდენი) ლუკა გაწერელია, ზურაბ გოგავა (პეგასი), ხაზეინ რუსტამოვი, ზეზვა იობაშვილი (იმედი)

მწვრთნელები: გიორგი ქობელაშვილი, გიორგი გვაზავა

საქართველო 1 (გოგონები)

მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), მარიამ ჩაჩუა (პეგასი)

მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი, მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი (პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული)

მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი

ჯემალ ცერცვაძის თასზე დღეს მეორე დღე იყო. ერთმანეთში ითამაშეს საქართველოს პირველმა და მეორე ნაკრებმა გუნდებმა.

ბრძოლა სერიოზული იყო, არამარტო სატურნირო, არამედ უფრო შიდა კონკურენციის თვალსაზრისით - ყველა იბრძვის პირველ ნაკრებში ადგილის დასამკვიდრებლად.

გოგონებში პირველმა გუნდმა 17:13 მოიგო. ბიჭებში კონკურენცია უფრო დიდია. მეორე ნაკრები ერთხანს თანაბრად ეთამაშებოდა მეტოქეს, მაგრამ საბოლოოდ თავისი გაიტანა პირველი გუნდის ლიდერთა ოთხეულმა - ირაკლი კბილაშვილმა, ერეკლე არსენაშვილმა, ხაზეინ რუსტამოვმა და ლუკა ბულბულაშვილმა. ამ ოთხმა ჯამში 30 გოლი დააგროვა და თავის გუნდს მოაგებინა - 33:25.

კვირას გოგონებში ჯგუფური ტურნირის ბოლო დღეა, რომელიც ფინალისტებს გამოავლენს. ბიჭები ორ წრედ თამაშობენ და ხვალ საქართველოს პირველი და მეორე გუნდები კიდევ ერთხელ შეხვდებიან ერთმანეთს.

ჯემალ ცერცვაძის თასი

(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)

17 მაისი, გლდანი

გოგონები

პოლონეთი - სომხეთი 35:14

პოლ: კამინსკა, კლოსი - ბლაშკოვსკა 7, შინკლარუკი 5, ვეცკოვსკა 4, სვერჩეკი 3, კოვალჩუკი 3, ნოსეკი 3, პლომინსკა 3, ურბანსკა 2, რიგუსკა 2, პეკელა 1, გრანიცკა 1, გედლეკი 1

სომ: ჰაირაპეტიანი, სარგსიანი - ესაიანი 4, ტონიანი 3, ბიძიანი 2, გიურლინიანი 2, ბაბაიანი 1, ჭგნავორიანი 1, ღარიბიანი 1, ხაჩატრიანი, შაჰნაზარიანი, სტეპანიანი, ბადალიანი

საქართველო 1 - საქართველო 2 17:13

საქ 1: ჩაჩუა, ჯავახია - გაბისონია 4, ყველაშვილი 3, ჩოხელი 3, ნარიმანიძე 2, ღვალაძე 1, გადელია 1, ქიტესაშვილი 1, ჯაღათაშვილი 1, ჩოგოვაძე 1, ხურცილავა, მიხელიძე, ვენეცკი

საქ 2: ყაველაშვილი, გუბელაძე - კუნელაშვილი 6, გიორგაძე 4, მორჩაძე 2, თეთრაშვილი 1, ფარცვანია, ს. იორდანიშვილი, ყუფუნია, ჭითანავა, ორჯონიკიძე, შოშიტაშვილი, კუპატაძე, თ. იორდანიშვილი

მდგომარეობა: პოლონეთი 4 ქულა (2 თამაშიდან), აზერბაიჯანი 4 (2), საქართველო-1 4 (3), სომხეთი 0 (2), საქართველო -2 0 (3)

ბიჭები

საქართველო 1 - სომხეთი 30:12

საქ 1: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - მიქაძე 6, გოგავა 5, ფერაძე 5, ბიბილეიშვილი 3, ბულბულაშვილი 3, გაწერელია 3, მერკვილაძე 2, იობაშვილი 1, რუსტამოვი 1, კბილაშვილი 1, ზაალიშვილი, არსენაშვილი

სომ: აპრესიანი, სარქსიანი - სიმონიანი 5, ასლოიანი 3, ავაქიანი 2, მარტიროსიანი 1, კროიანი 1, ოჰანიანი, გევორქიანი , ბაზიკიანი, ს. გრიგორიანი, შერმაზანიანი, ე. გრიგორიანი

საქართველო 2 - აზერბაიჯანი 23:10

საქ 2: ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - დანელიშვილი 7, ზარნაძე 6, ბაჯალაძე 2, ჰუსეინოვი 2, მაისურაძე 1, ტარუაშვილი 1, ნაზღაიძე 1, მამულაშვილი 1, ტიელიძე 1, კორაშვილი 1, დოლმაზაშვილი, ბაზანოვი, ბაინაზიშვილი, მიქავა, მჭედლიშვილი

აზე: მამადზადა, მურსალოვი - ვალიევი 5, აფსალოვი 1, მამადოვი 1, ნაჯაფოვი 1, სარიფლი 1, მურადოვი 1, ტალიშინსკი, ისმაილოვი, ყურბანოვი, იბრაჰიმლი, ბაბაევი, გრეჩკინი

საქართველო 1- საქართველო 2 33:25

საქ 1(გოლები): კბილაშვილი 12, არსენაშვილი 6, რუსტამოვი 6, ბულბულაშვილი 6, მიქაძე 1, ფერაძე 1, გოგავა 1

საქ 2: დანელიშვილი 5, ზარნაძე 4, კორაშვილი 4, ბაინაზიშვილი 4, ნაზღაიძე 3, ჰუსეინოვი 2, ტარუაშვილი 2, მამულაშვილი 1

აზერბაიჯანი - სომხეთი 23:17

აზე: ვალიევი 13, სარიფლი 3, აფსალოვი 3, მურადოვი 2, ტალიშინსკი 1, ბაბაევი 1

სომ: სიმონიანი 8, მარტიროსიანი 2, კროიანი 2, შერმაზანიანი 2, ავაქიანი 1, ს. გრიგორიანი 1, ასლოიანი 1

3-3 თამაშიდან: საქართველო-1 6 ქულა, საქართველო-2 4, აზერბაიჯანი 2, სომხეთი 0

მსაჯები: ელენა არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი, ჯიმშერ დვალიშვილი

18 მაისი
11:00 გოგონები პოლონეთი - აზერბაიჯანი
12:00
გოგონები საქართველო 2 - სომხეთი
13:00
ბიჭები საქართველო 1 - სომხეთი
14:00
ბიჭები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი
15:00
გოგონები საქართველო 1 - პოლონეთი
16:00
ბიჭები საქართველო 1- საქართველო 2
17:00
გოგონები სომხეთი - აზერბაიჯანი

ფოტო: საქართველო 1 - საქართველო 2

ჯემალ ცერცვაძის თასის დაწყებისთვის ყველაფერი მზადაა. ტურნირი 16 მაისს იწყება გლდანის ხელბურთის დარბაზში, რომელიც ამ ტურნირისთვის საფუძვლიანად გარემონტდა. ხუთშაბათ დილას თბილისში ჩამოვა პოლონეთის გოგონათა ნაკრები, ხოლო საღამოს ყველა მონაწილე თბილისში იქნება,

ოთხშაბათს საქართველოს თექვსმეტწლამდელთა ნაკრების მწვრთნელებმა მაია კარბუნარმა და გიორგი ქობელაშვილმა შემადგენლობები დაასახელეს. არცერთ მწვრთნელს არ შეუცვლია გუნდი უკრაინაში და ბელარუსში გამართული ტურნირის შემდეგ.

ხუთშაბათს დაასახელებენ საბოლოო შემადგენლობას ბიჭებისა და გოგონების მეორე ნაკრებების მწვრთნელები, მამია კობახიძე და ნინო წივწივაძე.

ტურნირის ფორმატი ასეთია: ბიჭებში ოთხი გუნდი, საქართველოს ორი ნაკრები, სომხეთი და აზერბაიჯანი ორ წრედ ითამაშებენ, ხოლო გოგონებში ამ ოთხეულს ემატება პოლონეთი. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ პირველ-მეორე ადგილზე გასული გუნდები ჩემპიონის ვინაობას გაარკვევენ, ხოლო მესამე-მეოთხე ადგილები ითამაშებენ ბრინჯაოს მედლისთვის. ტურნირი დასრულდება 19 მაისს.

საქართველო 1 (ბიჭები, 16წ)

მეკარეები: სანდრო ხანდოლიშვილი (ქარიშხალა), დათო მამულაშვილი (რუსთავი)

მოთამაშეები: ერეკლე არსენაშვილი, გიგი ფერაძე, ლუკა ბულბულაშვილი, ირაკლი კბილაშვილი (ქარიშხალა), გიორგი ბიბილეიშვილი, გიორგი მიქაძე (ფოთი), გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი),ზაალ ზაალიშვილი (შევარდენი) ლუკა გაწერელია, ზურაბ გოგავა (პეგასი), ხაზეინ რუსტამოვი, ზეზვა იობაშვილი (იმედი)

მწვრთნელები: გიორგი ქობელაშვილი, გიორგი გვაზავა

საქართველო 1 (გოგონები, 16წ)

მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), მარიამ ჩაჩუა (პეგასი)

მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი, მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი (პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული)

მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი

ჯემალ ცერცვაძის თასის გათამაშება მოგებით დაიწყეს საქართველოს ბიჭების ნაკრებებმა, თუმცა, გოგონათა ტურნირზე საქართველოს ორი გუნდის მიერ პირველ დღეს გამართული 4 მატჩიდან მხოლოდ ერთი დასრულდა ქართველების გამარჯვებით.

ბიჭების პირველმა და მეორე გუნდებმა 20-20 ბურთიანი სხვაობით დაამარცხეს აზერბაიჯანი და სომხეთი და უკვე ცხადია, რომ ორწრიანი ტურნირის გამარჯვებული მასპინძელთა შორის მატჩებში გამოვლინდება.

გოგონებში, რომლების ერთ წრედ თამაშობენ და შემდეგ ფინალები აქვთ, დიდი ალბათობით მთავარ ფინალში პოლონეთი და აზერბაიჯანი გავლენ, ხოლო ქართველებს მესამე ადგილისთვის მოუწევთ ერთმანეთში ბრძოლა.

გოგონათა პირველმა გუნდმა უპრობლემოდ მოუგო სომხეთს, მეორე შემადგენლობა კი დიდი სხვაობით დამარცხდა პილონეთთან, რომელიც ოსტატობით და ფიზიკური კონდიციებით ტურნირზე აშკარად გამორჩეულია.

სამწუხაროდ, ჩვენი ორივე გუნდი დაამარცხა აზერბაიჯანმა და ისე მოხდა, რომ მეორე ნაკრებმა უკეთ ითამაშა. ფარცვანიას, თეთრაშვილის, სიხარულიძისა და ყუფუნიას კარგი თამაშის წყალობით ჩვენები 15 წუთი წინ იყვნენ, მაგრამ იორდანიშვილის ორწუთიანი გაძევების დროს სამი ბურთით გაუშვეს, ტაიმი 9:13 წააგეს და შემდეგ უფრო ჩამორჩნენ - 17:26.

პირველი ნაკრები კი თავიდანვე 1:7 აგებდა აზერბაიჯანთან. ქართველებმა ვერ შეაჩერეს მეტოქის ლიდერი ჯულია ფოლადოვა (13 გოლი), რომელიც თექვსმეტი წლის გოგოსთვის უჩვეულოდ მძლავრი დარტყმით გამოირჩეოდა. საქართველოს ნაკრების დამწყები შემადგენლობიდან თამაში არავის წაუვიდა, დანარჩენებს კი მწვრთნელებმა მხოლოდ მაშინ მისცეს შანსი, როდესაც თამაშის ბედი გადაწყვეტილი იყო. საბოლოოდ - 12:23.

შეჯიბრების საზეიმო გახსნაზე მონაწილეებს 75 წლის იუბილარი, ჯემალ ცერცვაძე მიესალმა. ტურნირი, რომელიც ტრადიციული გახდება, შაბათ-კვირას გაგრძელდება და ორშაბათს დასრულდება.

ფოტო: საქართველო 2- სომხეთი

ჯემალ ცერცვაძის თასი

(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)

16 მაისი, გლდანი

ბიჭები

საქართველო 1 - აზერბაიჯანი 36:16

საქართველო: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - ბულბულაშვილი 8, კბილაშვილი 8, გაწერელია 5, ბიბილეიშვილი 5, არსენაშვილი 3, რუსტამოვი 2, იობაშვილი 2, ზაალიშვილი 1, ფერაძე 1, მერკვილაძე 1, მიქაძე, გოგავა

აზერბაიჯანი: მამადზადა, მურსალოვი - ვალიევი 5, აფსალოვი 4, სარიფლი 2, ტალიშინსკი 2, მურადოვი 2, მამადოვი 1, ისმაილოვი, ყურბანოვი, იბრაჰიმლი, ნაჯაფოვი, ბაბაევი, გრეჩკინი

საქართველო 2 - სომხეთი 34:14

საქართველო 2: ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - ბაინაზიშვილი 5, დანელიშვილი 4, კორაშვილი 4, მამულაშვილი 4, ჰუსეინოვი 3, დოლმაზაშვილი 3, ზარნაძე 3, მჭედლიშვილი 3, ბაზანოვი 2, მაისურაძე 1, მიქავა 1, ტარუაშვილი 1, მეძმარიაშვილი, ტიელიძე

სომხეთი: აპრესიანი, სარგსიანი - სიმონიანი 8, ასლოიანი 3, კროიანი 1, ს. გრიგორიანი 1, ე. გრიგორიანი 1, ბაზიკიანი, ოჰანიანი, ავაგიანი, მარტიროსიანი, გევორგიანი, შერმაზანიანი

გოგონები

საქართველო 1 - სომხეთი 22:8

საქართველო 1: ჩაჩუა, ჯავახია - გაბისონია 8, ყველაშვილი 3, გადელია 3, ჯაღათაშვილი 3, ღვალაძე 2, ქიტესაშვილი 2, მიხელიძე 1, ჩოხელი, ვენეცკი, ჩოგოვაძე, ნარიმანიძე, ხურცილავა

სომხეთი: აირაპეტიანი, სარგსიანი - ესაიანი 5, შაჰნაზარიანი 1, ტონიანი 1, ჭიგნავორიანი 1, ხაჩატრიანი, ბაბაიანი, ბიძიანი, სტეპანიანი, გიურლინიანი, ღარიბიანი, ბადალიანი

საქართველო 2 - აზერბაიჯანი 17:26

საქართველო 2: ყაველაშვილი, გუბელაძე - კუნელაშვილი 7, სიხარულიძე 3, თეთრაშვილი 3, ს. იორდანიშვილი 2, ყუფუნია 1, გიორგაძე 1, ფარცვანია, მორჩაძე, კუპატაძე, შოშიტაშვილი, ჭითანავა, თ. იორდანიშვილი

აზერბაიჯანი: მ. მუსაევა, სალამოვა, მახანკოვა - ფოლადოვა 7, კალმიკოვა 6, გულიევა 4, სმაგინა 4, ალიევა 2, ნაგიევა 1, ს. მუსაევა 1, ბაგიროვა 1, პეტრუშოვა, ტაგიზადა, რასულოვა

პოლონეთი - საქართველო 2 38:11

პოლონეთი: კამინსკა, კლოსი - გრანიცკა 8, ბლაშკოვსკა 8, სვერჩეკი 5, ნოსეკი 3, პლომინსკა 3, გედლეკი 2, პეკელა 2, როგუსკა 2, ვეცკოვსკა 2, ურბანსკა 1, შინკლარუკი 1, კოვალჩუკი 1

საქართველო 2 (გოლები): მორჩაძე 3, ფარცვანია 2, ს. იორდანიშვილი 2, გიორგაძე 2, ჭითანავა 1, ყუფუნია 1

საქართველო 1 - აზერბაიჯანი 12:23

საქართველო 1 (გოლები) - გადელია 4, გაბისონია 3, ვენეცკი 2, მიხელიძე 2, ჩოხელი 1

აზერბაიჯანი (გოლები) - ფოლადოვა 13, კალმიკოვა 4, გულიევა 2, სმაგინა 3, ალიევა 1

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

17 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 - სომხეთი

12:00 ბიჭები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი

13:00 გოგონები სომხეთი - პოლონეთი

14:00 გოგონები საქართველო 1 - საქართველო 2

15:00 ბიჭები საქართველო 1- საქართველო 2

16:00 ბიჭები აზერბაიჯანი - სომხეთი

რუმინეთის ჩემპიონატის ფინალური ტურნირის მატჩში შტიინცა ბაკეუმ შინ 32:28 დაამარცხა პოტაისა ტურდა და ჯერჯერობით მეორე ადგილზეა. ვლადიმერ რუსიამ 2 გოლი გაიტანა.

მეკარე შოთა თევზაძეს არ უთამაშია. პირველი წრის შემდეგ 2 მოგებით კონსტანცა ლიდერობს, 1 მოგებით მეორეზეა ბაკეუ, ტურდამ ორივე მატჩი წააგო. 18 მარტს მეორე წრე იწყება და ბაკეუ ამჯერად სტუმრად ეთამაშება ტურდას, ხოლო კონსტანცას ამ კვირაში EHF თასის ოთხთა ფინალი აქვს ბერლინში.

მაკედონიაში ზომიმაკ-სტრუმიცა 24:28 დამარცხდა პელისტერთან, ქულით ჩამორჩა და მესამე ადგილი დაუთმო, თუმცა, ტურნირის დასრულებამდე კიდევ სამი ტურია. რეზო ჭანტურიამ სამი გოლი გაიტანა. სტრუმიცა და პელისტერი მესამე ბრინჯაოსთვის იბრძოლებენ, ხოლო ჩემპიონის ვინაობა მეტალურგსა და ვარდარს შორის გაირკვევა. მაკედონიის თსის ნახევარფინალში სტრუმიცა სწორედ მეტალურგს ხვდება.

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal