სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ხელბურთში თვრამეტწლამდელ ქალთა მსოფლიო ჩემპიონი რუმინეთის ნაკრები გახდა, ხოლო ევროპის ოცწლამდელთა ჩემპიონატი კაცებში გერმანიამ მოიგო.

რუმინელმა გოგონებმა ფინალში, მაკედონიაში, დაამარცხეს გერმანია - 32:21. მესამე ადგილისთვის დანიამ მოუგო მონტენეგროს - 20:19. ვაჟთა ახალგაზრდული ევროპის ჩემპიონატი ავსტრიაში გაიმართა. გერმანელმა ახალგაზრდებმა შვედები დაამარცხეს - 26:24, ხოლო ბრინჯაოს პრიზიორმა, ესპანეთმა დანიას მოუგო - 29:27.

14-24 აგვისტოს პოლონეთი 18-წლამდელ ვაჟთა ევროპის ჩემპიონატს უმასპინძლებს, ხოლო 20-წლამდელ ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი ივლისში კორეის ნაკრებმა მოიგო. მომდევნო ადგილებზე გავიდნენ რუსეთი, დანია და გერმანია.

2015 წელს ქალებს უკვე ევროპის ჩემპიონატი ექნებათ 17 და 19 წლამდე, ხოლო კაცები 19 და 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონებს გამოავლენენ.

ევროპის წლევანდელ ჩემპიონატებზე მონაწილეობდნენ საქართველოს 18 და 20-წლამდელთა ნაკრებები, მაგრამ კვალიფიკაცია ვერ გაიარეს. გაისად ორივე გუნდს უკვე მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი უწევს. გაისად საქმეში ჩაერთვებიან ქართველი გოგონებიც - მათ 17-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატი აქვთ.

2017 წელს საქართველო 19-წლამდელ კაცთა მსოფლიო ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირს მასპინძლობს.

 

სამშაბათს გამართული წილისყრის შემდეგ საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებს 2018 წლის ევროპის ჩემპიონთატის შესარჩევ ტურნირზე მეტოქეებად ესტონეთისა და ლუქსემბურგის გუნდები ერგო. დღეს ცნობილი გახდა შეჯიბრების განრიგიც.

ტურნირს ვიწყებთ 2014 წლის შემოდგომაზე, ორი მატჩით ესტონეთთან, ხოლო აპრილ-მაისის მიჯნაზე ორჯერ ვეთამაშებით ლუქსემბურგს. ივნისში ესტონეთი და ლუქსემბურგი გაარკვევენ ურთიერთობას.

ევრო 2018. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. B ჯგუფი.

29 ან 30 ოქტომბერი. ესტონეთი-საქართველო

1 ან 2 ნოემბერი. საქართველო - ესტონეთი

29 ან 30 აპრლი. საქართველო - ლუქსემბურგი

2 ან 3 მაისი - ლუქსემბურგი - საქართველო

10 ან 11 ივნისი. ლუქსემბურგი - ესტონეთი

13 ან 14 ივნისი. ესტონეთი - ლუქსემბურგი

მეორე ეტაპზე. პლეიოფში გადის 3 შესარჩევი ჯგუფის 3 გამარჯვებული. ისინი დაუწყვილდებიან და შინ/სტუმრად პრინციპით ეთამაშებიან 2016 წლის ევროპის ჩემპიონატის მთავარ შესარჩევ რაუნდში უარესი მაჩვენებლების მქონე სამ ქვეყანას. პლეიოფი გაიმართება 2016 წლის აპრილში. სამი გამარჯვებული მოხვდება მთავარ შესარჩევ რაუნდში, რომელიც 2016-17 წლებშია დაგეგმილი და ევროპის 28 უძლიერესი ქვეყანა ითამაშებს. ევროპის ჩემპიონატი 2018 წლის იანვარში გაიმართება. მასპინძელი ქვეყანა ჯერ ცნობილი არაა. მასპინძლობის განაცხადი შეტანილი აქვს ხორვატიას.

საქართველოს ხელბურთის ფედერაცია მალე გადაწყვეტს, სად უმასპინძლოს ესტონეთსა და ლუქსემბურგს. ერთ-ერთ ვარიანტად განიხილება ქუთაისის სპორტის სასახლე.

 

ახალგაზრდა ქართველმა მწვრთნელმა ლევან გელაშვილმა უნგრეთში მონაწილეობა მიიღო უმაღლესი სახელბურთო კატეგორიის სამწვრთნელო კურსებზე - მასტერ კოუჩის სალიცენზიო სემინარზე, რომელიც ე.წ. რინკის კონვენციის ფარგლებში მოეწყო.

 

სემინარი სამ ეტაპად იმართება. პირველი მოეწყო იანვარში, დანიაში და დაემთხვა ევროპის ვაჟთა ჩემპიონატს. მეორე გაიმართა ბალატონის ტბაზე, ხოლო მესამე დაგეგმილია დეკემბერში, უნგრეთის ქალაქ დიორში, სადაც უკვე ქალთა ევროპის ჩემპიონატის მატჩები გაიმართება. ლევან გელაშვილს, რომელიც სახელბურთო კლუბ პეგასსა და საქართველოს ახალგაზრდულ ნაკრებში მუშაობს, ორი კურსის წარმატებით გავლის დამადასტურებელი ლიცენზია უკვე აქვს და მესამის აღების შემთხვევაში მიიღებს მასტერ-კოუჩის ლიცენზიას, რომელიც საშუალებას მისცემს რინკის კონვენციის მონაწილე ნებისმიერ ქვეყანაში, ნებისმიერ დონეზე მწვრთნელად მუშაობის უფლებას. ოღონდ ამისთვის აუცილებელია, წლის ბოლომდე საქართველოს ხელბურთის ფედერაციაც შეუაერთდეს კონვენციას.

ლევან გელაშვილი: - პირველი კურსებისგან განსხვავებით, სადაც აქცენტი ტექნიკურ-ტაქტიკურ მომზადებაზე იყო გაკეთებული, ბალატონზე განსხვავებული ლექციები გვქონდა. თემები შეეხებოდა სპორტულ მედიცინას, ფიზიოლოგიასა და ფსიქოლოგიას, ფიზიკურ მომზადებას, თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებას ხელბურთის საწვრთნელ პროცესში და ასევე პლაჟის ხელბურთს - ეს განსაკუთრებით საინტერესო იყო ჩემთვის, რადგანაც საქართველოს ხელბურთის ფედერაციაში ამ განყოფილებას ვხელმძღვანელობ. ბალატონზე მიღებული ცოდნა უკვე გამოვიყენე ურეკში, სადაც სემინარი მოვაწყვე ქვიშის ხელბურთში შავი ზღვის თასის მიმდინარეობისას.

უნგრეთში ჩვენი, 25-კაციანი ჯგუფის ლექტორები იყვნენ რუმინელი ალექსანდრუ აქსინტე, გერმანელი კლაუს ფელდმანი. ავსტრიელები ანდრეას ვოკი და ვოლფგანგ პოლანი, უნგრელები ტამაშ ნოიკუმი და პეტერ კოვაჩი.

კოვაჩმა ჩაგვიტარა ძალიან საინტერესო ლექცია 2014 წლის ვაჟთა ევროპის ჩემპიონატის სტატისტიკური ანალიზის მიხედვით. უნგრელმა ექსპერტმა აღნიშნა, რომ, ბოლო ტენდენციებით, ვაჟთა ხელბურთი სანახაობრივად საკმაოდ ერთფეროვანი გახდა იმის გამო, რომ დაცვაში თითქმის ყველა გუნდი 6-0 დაცვას იყენებს, ხოლო შეტევაში ძირითადი აქცენტი უკანა ხაზზე კეთდება. ამის გამო, არაა გამორიცხული, საერთაშორისო ფედერაციამ წესებში ცვლილებებზეც იფიქროს. გავარჩიეთ ევროპის ჩემპიონის, საფრანგეთის ნაკრების დაცვითი სისტემა, რომელიც სხვებისგან გამორჩეულია და 6-0 სქემაში სხვადასხვა ვარიაციებს ითვალისწინებს. თეორიულთან ერთად გვქონდა პრაქტიკული მეცადინეობებიც, რომელშიც ერთ-ერთი უნგრული სახელბურთო აკადემიის ჭაბუკები მონაწილეობდნენ.

მესამე სემინარი უკვე დეკემბერში გაიმართება და ამ დროისათვის საქართველოს ხელბურთის ფედერაციაც უნდა მიუერთდეს რინკის კონვენციას - ეს საშუალებას მომცემს, დავამუშავო წინასწარ შერჩეული თემა, რომლის წარმატებით დაცვის შემთხვევაში მასტერ-კოუჩის ლიცენზიას მივიღებ.

საქართველოში, ლევან გელაშვილი, პრაქტიკული მუშაობის გარდა, სემინარების ჩატარებასაც გეგმავს, რინკის კონვენციასთან მიერთება კი აუცილებელია ჩვენი ფედერაციისთვის, რათა მოწესრიგდეს მწვრთნელთა ლიცენზირების საკითხი. ეს ითვალისწინებს სამდონიან სერტიფიცირებას ბავშვთა, მოზარდთა და მოზრდილთა გუნდებში მუშაობის უფლების მისაღებად.

 

ვენაში, ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ოფისში დასრულდა ევროპის 2018 ჩემპიონატის შესარჩევი ტურინირის წილისყრის პროცედურა. პირველ სტადიაზე საქართველოს ნაკრების მეტოქეები იქნებიან ესტონეთისა და ლუქსემბურგის გუნდები. შეჯიბრება 2014-15 წლებში გაიმართება.

ევრო 2018. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი.

A ჯგუფი: საბერძნეთი, ბელგია, კვიპროსი

B ჯგუფი: ესტონეთი, ლუქსემბურგი, საქართველო

C ჯგუფი: რუმინეთი, იტალია, კოსოვო

ევრო 2018-ის მასპინძელი ქვეყანა ჯერ ცნობილი არაა. შეჯიბრებაში მონაწილეობს 38 ქვეყანა. პირველ ეტაპზე ჩაებმება უარესი რეიტინგის მქონე 9 ნაკრები. თამაშები გაიმართება ორ წრედ. სათამაშო პერიოდებია: 2014 წლის ოქტომბერ-ნოემბერი, 2015 წლის აპრილ-მაისი და 2015 წლის ივნისი.

სამი ჯგუფის თითო გამარჯვებული გავა მეორე ეტაპზე, პლეიოფში, სადაც დაუწყვილდება და შინ/სტუმრად პრინციპით ეთამაშება 2016 წლის ევროპის ჩემპიონატის მთავარ შესარჩევ რაუნდში უარესი მაჩვენებლების მქონე სამ ქვეყანას. პლეიოფი გაიმართება 2016 წლის აპრილში.

პლეიოფის სამი გამარჯვებული მოხვდება მთავარ შესარჩევ რაუნდში, რომელიც 2016-17 წლებშია დაგეგმილი და ევროპის 28 უძლიერესი ქვეყანა ითამაშებს.

საქართველოს ნაკრები ესტონეთს ოფიციალურ მატჩში არასოდეს შეხვედრია, ხოლო ლუქსემბურგი 2008 წლის 20 იანვარს, ნორვეგიაში, ჩელენჯ კაპის ფინალში 28:27 დაამარცხა. საქართველოც, ესტონეთიც და ლუქსემბურგიც 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ეტაპზე ერთ სტადიაზე თამაშობდნენ. ქართველებმა თავის ჯგუფში მეორე ადგილი დაიკავეს ლიტვის შემდეგ (3 მოგება, 3 წაგება), ესტონეთმა ბოსნიასთან, პორტუგალიასთან და ლატვიასთან ჯგუფში მხოლოდ ერთი თამაში მოიგო, ხოლო ლუქსემბურგი 2-2-ჯერ დამარცხდა უკრაინასთან, სლოვენიასთან და შვეიცარიასთან.

ვენაში გაიმართა 2014-15 წლების 5 ევროტურნირის წილისყრაც. ჩელენჯ კაპის პირველ წრეში, მეთექვსმეტედფინალში სამტრედიის მეტოქე იქნება ფინური კლუბი კასიპალოსეურა რიიჰიმიაენ კოქსი. ორი თამაში გაიმართება ნოემბერში.

ქალაქ რიიჰიმიაკის კლუბი, კოქსი (მამლები) საკმაოდ ძლიერი გუნდია. 2013-14 წლების ჩელენჯ კაპზე ფინელებმა ორი წრე გაიარეს - დაამარცხეს პალამანო პრესანო (იტა - 30:24, 27:21), სპარტაკი (ბულ - 31:20, 37:19), ხოლო მეოთხედფინალში წააგეს მომავალ ფინალისტ მეტალოპლასტიკასთან (სრბ - 23:17, 19:26).

შავიზღვისპირეთში, შეკვეთილში, საწვრთნელ შეკრებას გადის საქართველოს ჭაბუკთა ოლიმპიური ნაკრები. გუნდი ემზადება ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც თბილისში გაიმართება 2015 წლის ივლისში.

შეკრებაზე მთავარი ყურადღება ექცევა ფიზიკურ მომზადებას, რასაც ხელმძღვანელობს მძლეოსნობის ცნობილი სპეციალისტი მამია ტუღუში. მასთან ერთად არიან ნაკრების მწვრთნელები, გიორგი ქობელაშვილი და გიორგი გვაზავა, ასევე, ხელბურთის ფედერაციის ვიცეპრეზიდენტი იმედო ფხაკაძე და ექიმი ლევან ლინნიკი. შეკრებაზე 17 ხელბურთელია საქართველოს 8 კლუბიდან.

2015 წლის ოლიმპიური ფესტივალის სახელბურთო ტურნირისთვის უკვე გადაწყვეტილია ახალი არენის მშენებლობა უნივერსიტეტის ქუჩაზე. არენაში ორი დარბაზი იქნება - მთავარი, 2500 მაყურებელზე და ასევე დარბაზი 800 მაყურებლისთვის. დაიგება უახლესი საფარი და ყველა ტექნიკური პარამეტრი უკანასკნელი სტანდარტისა იქნება. პროექტირება უკვე დასკვნით სტადიაშია და აგვისტოდან მშენებლობა უნდა დაიწყოს.

ოლიმპიური ნაკრები (1998-99) შეკრებაზე

მეკარეები: სანდრო ხანდოლიშვილი (ქარიშხალა), დავით მამულაშვილი (რუსთავი), გიორგი ხარაიშვილი (იმედი)

მოთამაშეები: ირაკლი კბილაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, გიგი ფერაძე, ლევან მამულაშვილი (ქარიშხალა), ზურაბ გოგავა, ლუკა გაწერელია, გიგა ზარნაძე (პეგასი), თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი ტიელიძე (გორი), ზაალ ზაალიშვილი, ენრიკე ბაზანოვი (შევარდენი). ხაზეინ რუსტამოვი (იმედი), გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი), გიორგი ბიბილეიშვილი (ფოთი)

მწვრთნელები: გიორგი ქობელაშვილი, გიორგი გვაზავა, იმედი ფხაკაძე, მამია ტუღუში. ექიმი: ლევან ლინნიკი

გუშინ დოჰაში გაიმართა 2015 წლის კაცთა მსოფლიო ჩემპიონატის წილისყრა. 24 გუნდი 4 ჯგუფად განაწილდა.

A ჯგუფი: ესპანეთი, სლოვენია, ყატარი, ბელარუსი, ბრაზილია, ჩილე

B ჯგუფი: ხორვატია, ბოსნია, მაკედონია, ავსტრია, ტუნისი, ირანი

C ჯგუფი: საფრანგეთი, შვედეთი, ალჟირი, ჩეხეთი, ეგვიპტე, არაბთა გაერთიანებული საემიროები

D ჯგუფი: დანია, პოლონეთი, რუსეთი, არგენტინა, ბაჰრეინი, გერმანია

წილისყრას წინ უცნაური ამბები უძღოდა. რამდენიმე დღის წინ ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაციის საბჭომ გამოაცხადა, რომ მსოფლიო ჩემპიონატზე აღარ იასპარეზებდა ავსტრალიის ნაკრები, იმ მიზეზით, რომ ოკეანიის კონფედერაცია ჯერჯერობით IHF-ს სრულუფლებიანი წევრი არაა. ავსტრალიის ადგილი უბოძეს გერმანიას, რომელიც ევროპის პლეიოფში პოლონეთთან დამარცხდა. გერმანია შეირჩა, როგორც საუკეთესო შედეგის მქონე იმ გუნდებიდან, რომლებმაც 2013 წლის მსოფლიო ჩემპიონატზე იასპარეზეს, მაგრამ 2015 წლის ტურნირზე ვერ მოხვდნენ. 2013 წლის მუნდიალზე გერმანიამ მეხუთე ადგილი დაიკავა.

არადა, ევროპული რეიტინგის მხრივ ადგილი ეკუთვნოდა ისლანდიას, რომელიც ევროპის ბოლო ჩემპიონატი მეხუთე ადგილზე დაასრულა. ისლანდიელები ჩივიან, მაგრამ ფაქტია, რომ ადგილი გერმანიას ერგო და ეჭვია, რომ ცვლილება სპეციალურად ამ გუნდისთვის მოხდა. რაც შეეხება ავსტრალიას, გუნდი 1999 წლიდან შვიდჯერ მონაწილეობდა მსოფლიო ჩემპიონატზე და, ერთის გარდა, ყველა შემთხვევაში ბოლო ადგილზე დარჩა.

გერმანიის ნაკრები ორგზის ოლიმპიური, სამგზის მსოფლიო (უკანასკნელად 2007 წლის) და 2004 წლის ევროპის ჩემპიონია, მაგრამ ბოლო სამ დიდ ტურნირზე - 2012 ოლიმპიადაზე, 20114 წლის ევროპის ჩემპიონატზე და 2015 წლის მსოფლიო პირველობაზე კვალიფიკაცია ვერ გაიარა.

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015 წლის 15 იანვრიდან 1 თებერვლამდე გაიმართება ყატარში. ჯგუფების 4-4 საუკეთესო გუნდი ბრძლას პლეიოფში განაგრძობს.

ივლის-აგვისტო ხელბურთში მსოფლიოსა და ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატების პერიოდია. ერთ ასეთი ტურნირი უკვე დასრულდა. ოცწლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატი ქალებს შორის, ხორვატიაში, მოიგო კორეის გუნდმა, ვინც ფინალში 34:27 დაამარცხა რუსეთი, ბოლო ბრინჯაოს მედლისთვის დანიამ მოუგო გერმანიას - 21:20. 18-წლამდელ ქალთა მსოფლიო პირველობა 20 ივლისს დაიწყო მაკედონიაში.

ლუწ წლებში კაცებს 20 და 18-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატები აქვთ (24 ივლისიდან 3 აგვისტომდე ავსტრიაში და 14-24 აგვისტოს პოლონეთში), ხოლო კენტ წლებში - 19 და 21-წლამდელთა მსოფლიო პირველობა, ხოლო ქალები გაისად 17 და 19-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატებს გამართავენ.

და კიდევ ერთი ტურნირი, რომელსაც კავშირი აქვს 2015 წელს თბილისში დანიშნულ ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალთან. შვედეთის ქალაქ პარტილეში დასრულდა ტრადიციული ტურნირი, 18-წლამდელთა ევროპის ღია პირველობა გოგონათა შორის, რომელიც მოიგო რუსეთის გუნდმა, შემდგომ ადგილებზე გავიდნენ დანია, ნორვეგია და ჩეხეთი. საქმე ისაა, რომ 2015 წლის თბილისის ფესტივალის სახელბურთო ტურნირებს მონაწილეებს ევროპის ხელბურთის ფედერაცია აარჩევს სწორედ ამ ტურნირის და 18-წლამდელთა წლევანდელი მსოფლიო ჩემპიონატის შედეგების მიხედვით, ხოლო ჭაბუკებში - 18-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატიდან.

საბოლოოდ, სექტემბრის ბოლოს, ევროპის ხელბურთის ფედერაცია თბილისი-2015-ის ორგკომიტეტს გამოუგზავნის ჭაბუკთა და გოგონათა ტურნირის 7-7 მონაწილე ქვეყნის სიას. მერვე გუნდი ორივე შეჯიბრებაზე საქართველოს ნაკრები იქნება. ტურნირში 1998-99 წლებში დაბადებულები ითამაშებენ.

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal