მთავარი

საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატზე პირველი წრის შემდეგ სამი გუნდი, პეგასი, მამული და ყვარელი ლიდერობს - სამივეს 5-5 მოგება და თითო წაგება აქვს. ურთიერთშეხვედრებში ბურთების უკეთესი სხვაობით პირველ ადგილზე პეგასია.

ასეთი მდგომარეობა მას შემდეგ დამყარდა, რაც პეგასმა დამაჯერებლად, 25:17 დაამარცხა ყვარელი, რომელიც ბოლო დღის წინ ხუთიდან 5 მოგებით ლიდერობდა. საქმე გადაწყვიტა თბილისელთა მწვრთნელის, ნინო წივწივაძის ტაქტიკამ - წარსულში ცნობილმა ხელბურთელმა პერსონალური მეურვეები მიუჩნა ყვარლელთა ლიდერებს, ქიტესაშვილსა და კუნელაშვილს, რის შემდეგაც გუნდი პარალიზებული აღმოჩნდა. პეგასმა ტაიმი 11:7 მოიგო და შესვენების შემდეგ სხვაობა უფრო გაზარდა.  თბილისელთაგან დაცვაში საუკეთესო იყო ჩოგოვაძე, ხოლო შეტევაში - ის, ჩოხელი და მორჩაძე.

5 მოგება დაუგროვდა მამულს, რომელმაც ყვარელთან მარცხის შემდეგ დღეს ფოთის გუნდი დაამარცხა. ფოთელთა ლიდერები - გადელია, ხურცილავა და ფარცვანია თითქმის თამაშის ბოლომდე უძალიანდებოდნენ საქართველოს ჩემპიონს, მაგრამ ბოლოსკენ თბილისელებმა გარდატეხეს თამაში - 35:30 და საბოლოოდ - 35:33. მამულში საუკეთესო იყო ქრისტინე ღვალაძე 11 გოლით, რომელთ უმეტესობა სწრაფი გარღვევების შემდეგ გავიდა.

ახლა შინაურ ასპარეზზე მცირე შესვენებაა. კვირა დილით საქართველოს ეროვნული ნაკრები მიემგზავრება ესტონეთს, სადაც 29 ოქტომბერს ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი აქვს. 2 ნოემბერს ესტონლებს სპორტის სასხლეში ვმასპინძლობთ.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

24 ოქტომბერი

წყალტუბო - ქარიშხალა 24:9

წყ: ჯიქია - ჯანელიძე 8, ჯავახაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 6, ფანცხავა 2, დარსაველიძე 1, ჯიშკარიანი 1, დახუნდარიძე, მამარდაშვილი

ქარ: არაბაჯევა, ნ. ბერაძე - მშვენიერაძე 4, რატიანი 2, ვაიტაძე 1, კუპატაძე 1, მ. ბერაძე 1, სოსელია, კერესელიძე

მამული - ფოთი 35:33

მამ: მაზმიშვილი, ვარდიშვილი - ღვალაძე 11, გიორგაძე 6, გაბისონია 6, ნარიმანიძე 5, ყველაშვილი 5, ომიაძე 2

ფოთ: კუბლაშვილი - გადელია 17, ხურცილავა 6, ჭითანავა 5, ფარცვანია 3, ბერაია 1, ყუფუნია 1, სურგულაძე

ყვარელი - პეგასი 17:25

ყვ: გუბელაძე - თ. იორდანიშვილი 4, ქიტესაშვილი 4, თეთრაშვილი 3, კუნელაშვილი 3, ს. იორდანიშვილი 2, კუპატაძე 1, მიხელიძე

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი - ჩოხელი 9, ჩოგოვაძე 7, მორჩაძე 6, ვენეცკი 2, ბერიძე 1, შოშიტაშვილი

იმედი - ქარიშხალა 4:9

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

 

პირველი წრის შემდეგ: პეგასი 10 (+6), მამული 10 (-1), ყვარელი 10 (-5), ფოთი 6, წყალტუბო 4, ქარიშხალა 2, იმედი 0

გლდანში, ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის.

 

მონაწილეობს 7 გუნდი. ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს ის მოწინავე ოთხეული, რომლის წევრებიც შეადგენენ საქართველოს ნაკრებს - მამული, ფოთი, ყვარელი და პეგასი.

პირველ ორ დღეს ამ გუნდებს შორის ორი მატჩი გაიმართა. შარშანდელმა ჩემპიონმა, მამულმა დაამარცხა პეგასი - 24:22, ხოლო მეორე დღეს პეგასმა ვერცხლის პრიზიორს, ფოთის ოქროს ვერძს მოუგო - 29:27. ოთხშაბათს პრინციპული თამაშია ფოთისა და ყვარლის გუნდებს შორის.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

20 ოქტომბერი

მამული - პეგასი 24:22

მამ: მაზმიშვილი - ნარიმანიძე 9, გიორგაძე 6, ღვალაძე 5, გაბისონია 2, ყველაშვილი 1, ომიაძე 1

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი - ჩოგოვაძე 6, ვენეცკი 6, ჩოხელი 5,მორჩაძე 4, შოშიტაშვილი 1, ბერიძე

ფოთი - ქარიშხალა 38:8

ყვარელი - წყალტუბო 31:19

იმედი - ფოთი 0:10

21 ოქტომბერი

პეგასი - ფოთი 29:27

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი - ვენეცკი 9, ბერიძე 6, ჩოხელი 5, ჩოგოვაძე 4, მორჩაძე 4, შოშიტაშვილი 1

ფოთ: კუბლაშვილი - გადელია 17, სიხარულიძე 5, ხურცილავა 3, ჭითანავა 1, ფარცვანია 1, ყუფუნია, ბერაია

მსაჯები: გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

ქარიშხალა - ყვარელი 9:30

წყალტუბო - მამული 20:36

ყვარელი - იმედი 17:8

22 ოქტომბერი

12:00 ქარიშხალა - მამული

13:20 პეგასი - წყალტუბო

14:40 ფოთი - ყვარელი

16:00 იმედი - პეგასი

23 ოქტომბერი

12:00 ფოთი - წყალტუბო

13:20 ქარიშხალა -პეგასი

14:40 წყალტუბო - იმედი

16:00 ყვარელი - მამული

24 ოქტომბერი

12:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

13:20 მამული - ფოთი

14:40 ყვარელი - პეგასი

16:00 იმედი - ქარიშხალა

მამული

1.ლედი მაზმიშვილი 12. ანა ვარდიშვილი - 3. ანა ყველაშვილი 5. თამარ გიორგაძე 6. ელენე ჯავახიშვილი 7. თეონა ჯაღათაშვილი 8. ნინო შახულოვა 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 14. მარიამ ხონელიძე 15. თათია ხოკერაშვილი 17. ანა ბუზალაძე

მწვრთნელი ჯული კასიანი

ოქროს ვერძი, ფოთი

1.ქრისტინე ჯავახია 12. დიანა აფშილავა - 2. ნინო სიხარულიძე 3. ქრისტინე კუბლაშვილი 4. ნინო სურგულაძე 5. ლიკა ფარცვანია 6. ანა ჭითანავა 7. ანა ხურცილავა 8. მარიამ ყუფუნია 9. თათია გადელია 10. მეგი ბერაია 13. ვიქტორია შინკარენკო 14. ანა სიგუა 17. ნენო ჯგერენაია

მწვრთნელები დარეჯან გეფერიძე, უჩა გამზარდია, ირმა შონია

ყვარელი

1.ელენე გუბელაძე - 2. ეკა ლეშკაშელი 3. ქეთი კუნელაშვილი 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთრაშვილი 10. სოფო იორდანიშვილი 13. თამუნა იორდანიშვილი 14. ნათია ჯუჯუშვილი 18. მარი მიხელიძე 20. თამარ კუპატაძე

მწვრთნელები ზურაბ ხარებაშვილი, გოჩა ღონიაშვილი

პეგასი

12.თინათინ ყაველაშვილი 22. თამარ ჩაჩუა - 3. ანა ქებაძე 7. მედეა ჩოხელი 9. ნინო კახაია 11. ლელა მორჩაძე 14. ნაზი სარაჯიშვილი 15. თამარ ჩოგოვაძე 17. თეონა ფაჩუაშვილი 18. ქეთევან ვენეცკი 19. ია სალუქვაძე 31. მაია ბერიძე 77. კესო შოშიტაშვილი

მწვრთნელი ნინო წივწივაძე

წყალტუბო

1.ლია ჯიქია 16. ანა სოფრომაძე - 2. მარიამ ფანცულაია 3. სოფო დახუნდარიძე 4. გვანცა ჩიტაიშვილი 5. მზია მამარდაშვილი 6. ნინო ჯიშკარიანი 7. ნია ჯანელიძე 8. მარიკა ჯავახაძე 9. თეკლა დარსაველიძე 10. ნინო ჯიმშელეიშვილი 11. მარი ფანცხავა 13. ჯულია ჩირგაძე 22. ლალი ჯიქია

მწვრთნელები გელა ჯანელიძე, ნოე გოგიძე, სოფო ყანჩაველი

ქარიშხალა

1.ნათია ბერაძე 22. მარიამ არაბაჯევა - 3. ანა სოსელია 4. მარიამ კენკებაშვილი 5. ასმათ ბერაძე 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარიამ კუპატაძე 8. ანი ნაკანი 9. ნინო მშვენიერაძე 10. თეკლე რატიანი 11. ნინო ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. ქეთი სამხარაძე

მწვრთნელები ირმა ციცქიშვილი, თამაზ ჩხაიძე, ჯემალ ბარამიძე

იმედი

1.ფატიმა შავერდოვა - 2. ირინა ოსეფაშვილი 3. მარიამ ტურაშვილი 4. ანა თეზელაშვილი 5. მარიამ სანადირაძე 6. თაკო ქადაგიშვილი 9. ნინო პერტაია 11. ანი ენუქიძე 13. ანა ფარესიშვილი14. მარიამ ლობჟანძე 15. ნინო მებონია

მწვრთნელი ეკა ჟიჟიაშვილი

 

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ხელბურთელ გოგონათ შორის, ყვარლის გუნდმა 29:26 დაამარცხა საქართველოს ჩემპიონი, მამული და ერთპიროვნულად დაწინაურდა.

მამულმა წინა ჩემპიონატში ერთადერთი მატჩი ითამაშა ფრედ, სწორედ ყვარლელებთან, ახლა კი ფრედ დასრულებული პირველი ტაიმის შემდეგ, დაძაბულ ბრძოლაში დამარცხდა.

წინა ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორს, ყვარელს 5 თამაშიდან 5 მოგება აქვს და ხვალ კიდევ ერთი პრინციპული თამაში უწევს პეგასთან. პეგასსა და მამულს თითო წაგება აქვთ. ხვალვე გლდანში გაიმართება ჩემპიონისა და ვერცხლის პრიზიორის მატჩი - მამული-ფოთი.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

23 ოქტომბერი

ყვარელი - მამული 29:26

ყვა: გუბელაძე - თეთრაშვილი 10, კუნელაშვილი 6, ქიტესაშვილი 4, ს. იორდანიშვილი 4, მიხელიძე 4, კუპატაძე 1, თ. ორდანიშვილი

მამ: მაზმიშვილი - ყველაშვილი 7, გაბისონია 5, ნარიმანიძე 5, ღვალაძე 5, გიორგაძე 2, ომიაძე 2

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე

ფოთი - წყალტუბო 40:25

ქარიშხალა -პეგასი 13:23

წყალტუბო - იმედი 13:4

მდგომარეობა: ყვარელი 10 ქულა (5 თამაშიდან), პეგასი 8 (5), მამული 6 (4), ფოთი 6 (5), წყალტუბო 2 (5), ქარიშხალა 0 (4), იმედი (4)

24 ოქტომბერი

12:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

13:20 მამული - ფოთი

14:40 ყვარელი - პეგასი

16:00 იმედი - ქარიშხალა

17:00 მამული - იმედი

ფოტო: მარიამ მიხელიძე, ყვარელი

სანაკრებო სეზონის წინ ბოლო მატჩები გამართეს ქართველი ხელბურთელების კლუბებმა. რუმინეთის ჩემპიონატშ სამკვირიანი შესვენება გამოცხადაა, ხოლო ბოლო ტურში სენსაცია მოახდინა ირაკლი ჩიქოვანის კლუბმა, პოლიტექნიკამ.

ტიმიშოარელებმა სტუმრად 28:24 დაამარცხეს რუმინეთის ჩემპიონი და EHF თასის ოთხთა ფინალის მონაწილე, კონსტანცა - 28:24. ამაში ყველაზე დიდი წვლილი შეიტანა ქართველმა უკანახაზელმა, რომელიც საუკეთესო ბომბარდირი იყო ორივე კლუბში - ჩიქოვანის ანგარიშზე 8 გოლია.

მესამე მატჩი ითამაშა ფრედ ოდორჰეიმ - შინ, უნივერსიტატია სუჩავასთან - 23:23. ვლადიმერ რუსია სასტარტო შვიდეულში იყო, თუმცა, პირველად ამ სეზონში, მოედანი უგოლოდ დატოვა. ითამაშა მეკარე შოთა თევზაძემაც. რუმინეთის ჩემპიონატს 8 თმაშდან 18 ქულით ლიდერობს ბაია მარე, მეორეზეა კონსტანცა - 16 ქულით, ოდორჰეი მეოთხეა (16 ქულა 8 თამაშიდან), ტიმიშოარა 9 მატჩიდან 4 მოგებით მერვე პოზიციაზეა.

მაკედონიაში ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო ზომიმაკ სტრუმიცამ. რევაზ ჭანტურიას გუნდმა შინ 27:21 დაამარცხა პრილეპი, ხოლო ქართველმა გარემარბმა 2 გოლი გაიტანა.

თურქეთში კვლავ დამარცხდა ტრაბზონსფორი. რატი მსხვილიძე ისევ საუკეთესო იყო გუნდში 7 გოლით, მაგრამ მისმა კლუბმა მეხუთე ტურში მეოთხე მარცხი განიცადა - შინ, ბურსა ნილუფერთან, 28:33.  მატჩი გამოტოვა მეკარე გიგა ტორონჯაძემ, რომელმაც წინა ტურშ ტრავმა მიიღო. ჯერ ცნობილია არაა, მოახერხებს თუ არა ის თამაშს საქართველოს ნაკრების შემადგებლობაში ესტონეთთან - 29 ოქტომბერს ტალინში და 2 ნოემბერს თბილისში.

ვიდეო: კონსტანცა - ტიმიშოარა

http://www.reporterntv.ro/stire/hcm-constanta-poli-timisoara-24-28-handbalistii-constanteni-au-suferit-prima-infrangere-in-campionat-pe-teren-propriu-dupa-7-ani

ფოტო: ირაკლი ჩიქოვანი

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის, წინა პირველობის ბრინჯაოს პრიზიორმა, ყვარლის გუნდმა დაამარცხა ვიცეჩემპიონი, ფოთი - 24:22.

ფოთელებს მეკარის პრობლემა აქვთ (ტრავმის გამო ვერ თამაშობს საქართველოს ნაკრების წევრი ქრისტინე ჯავახია) და პეგასთან მარცხის შემდეგ მეორე მატჩი დათმეს პრინციპულ მეტოქესთან.

ყვარელმა ზედიზედ მეოთხე თამაში მოიგო და 8 ქულით ლიდერობს. უდანაკარგოდაა მოქმედი ჩემპიონი, მამულიც - 6 ქულა 3 მატჩიდან. ლიდერთა თამაში ხუთშაბათს, 16 საათზე გაიმართება გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

22 ოქტომბერი

ფოთი - ყვარელი 22:24

ფოთ: კუბლაშვილი - გადელია 6, ხურცილავა 4, სიხარულიძე 4, ჭითანავა 3, ბერაია 3, ფარცვანია 2, ყუფუნია

ყვ: გუბელაძე - კუნელაშვილი 9, ს. იორდანიშვილი 6, ქიტესაშვილი 3, თეთრაშვილი 3, მიხელიძე 3, თ. იორდანიშვილი, კუპატაძე

ქარიშხალა - მამული 6:35

პეგასი - წყალტუბო 32:17

იმედი - პეგასი 3:12

მდგომარეობა: ყვარელი 8 ქულა (4 თამაშიდან), მამული 6 (3), პეგასი 6 (4), ფოთი 4 (4), წყალტუბო 0 (3), ქარიშხალა 0 (3), იმედი (3)

23 ოქტომბერი

12:00 ფოთი - წყალტუბო

13:20 ქარიშხალა -პეგასი

14:40 წყალტუბო - იმედი

16:00 ყვარელი - მამული

24 ოქტომბერი

12:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

13:20 მამული - ფოთი

14:40 ყვარელი - პეგასი

16:00 იმედი - ქარიშხალა

სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგაზე 3 უდანაკარგო გუნდი დარჩა - თავ-თავის ჯგუფებში 8-8 ქულით ლიდერობენ პარი სენ-ჟერმენი, პოლონეთის კელცე და უნგრეთის ვესპრემი.

მეოთხე ტურის მთავარი მატჩი გაიმართა კოპენჰაგენში, სადაც   5000 მაყურებლის თვალწინ ითამაშეს კოლდინგმა და ბარსელონამ, რომლებიც 3-3 მოგებით ლიდერობდნენ. დანიელებმა ბოლო წუთზე, შვიდმეტრიანით გაათანაბრეს ანგარიში - 27:27.

პირველი ქულა დაკარგა სკოპიეს ვარდარმა, ვინც სტუმრად 34:34 ითამაშა მონპელიეში. კაცთა ტურნირზე ახლა შესვენებაა, რომელიც სანაკრებო მატჩებითაა გამოწვეული. ტურნირი განახლდება ნოემბერში, წლის ბოლომდე გუნდები ჯგუფური ტურნირის კიდევ 4 ტურს გამართავენ, დასკვნით ორს - 2015 წლის თებერვალში, რის შემდეგაც 4-4 გუნდი მერვედფინალში გავა და პლეიოფს გააჩაღებს.

დაიწყო ქალთა შეჯიბრებაც. პირველ ტურში ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორი ეტომ შინ დაამარცხა ზაგრების ლოკომოტივა - 32:23, ხოლო ფინალისტმა, მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა 23:17 მოუგო წინა ტურნირის ოთხთა ფინალის კიდევ ერთ მონაწილეს, ვარდარს.

აქ პირველი ეტაპი ნოემბერში დასრულდება. ჯგუფების 3-3 საუკეთესო გუნდი გავა მეორე ჯგუფურ ეტაპზე და ერთმანეთში დაგროვილ ქულებსაც გაიყოლებს. მეორე ეტაპზე შეიქმნება ორი 6-6 გუნდიანი ჯგუფი, საიდანაც მეოთხედფინალში 4-4 საუკეთესო გავა.

ჩემპიონთა ლიგა. 2014-15. კაცები. 4 ტური

16-19 ოქტომბერი

A ჯგუფი

ლა რიოხა ლოგრონიო (ესპ, 4 ქულა) - ზაგრები (ხორ, 4) 22:21

მეტალურგ სკოპიე (მკდ, 0) - კილი (გერ, 6) 27:42

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ, 2) -  პსჟ (საფ, 8) 28:29

B ჯგუფი

ბეშიქთაში (თურ, 0) - ფლენზბურგი (გერ, 6) 20:27

ვისლა პლოცკი (პოლ, 4) - ალინგსასი (შვდ, 0) 28:25

კოლდინგი (დან, 7) - ბარსელონა (ესპ, 7) 27:27

C ჯგუფი

ცელიე (სლნ, 2) - ვესპრემი (უნგ, 8) 21:24

მონპელიე (საფ, 3) - ვარდარ სკოპიე (მკდ, 7) 34:34

ლიოვენი (გერ, 4) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს, 0) 34:29

D ჯგუფი

დიუნკერკი (საფ, 2) – კელცე (პოლ, 8)  25:28

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ, 0) - ოლბორგი (დან, 5) 25:28

პიკ სეგედი (უნგ, 6) - შაფჰაუზენი (შვც, 3) 34:24

ქალები, 1 ტური, 17-19 ოქტომბერი

A ჯგუფი

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 32:20

დინამო ვოლგოგრადი (რუს) - ლაიფციგი (გერ) 27:19

B ჯგუფი

ტიურინგერი (გერ) - პოდრავკა (ხორ) 33:20

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23:17

C ჯგუფი

ვიბორგი (დან) - სევეჰოფი (შვდ) 38:25

დიორი ეტო (უნგ) – ლოკომოტივა ზაგრები (ხორ) 32:23

D ჯგუფი

ბაია მარე (რუმ) - ლიუბლინი (პოლ) 30:25

ლარვიკი (ნორ) - მეცი (საფ) 25:20

ფოტო: კოლდინგი-ბარსელონა

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal