სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

მთავარი

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა (1996-97) ამხანაგურ მატჩში სომეხი თანატოლები დაამარცხა - 39:11.

სომხებმა წინადღით ჩვენს 2 წლით უმცროსთა გუნდთან, ოლიმპიურ ნაკრებთანაც წააგეს თითქმის იმავე სხვაობით (11:36), ხოლო ხვალ, 11:00, არენას მეორე დარბაზში დასკვნითი მატჩი აქვთ - მათი მეტოქე ისევ საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრები იქნება, ოღონდ ამ გუნდს რამდენიმე ხელბურთელი დაემატება 1998-99 წლებში დაბადებულთაგან.

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრები 28-30 ნოემბერს საპასუხო ვიზიტით ეწვევა სომხეთს, სადაც საერთაშორისო ტურნირი გაიმართება ამ ორი ქვეყნის, რუსეთისა და უკრაინის მონაწილეობით, 2014 წლის იანვარში კი 18-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირია ხორვატიაში. ჯგუფი ასეთია: ხორვატია, მაკედონია, ჰოლანდია, საქართველო.

საერთაშორისო მატჩი

საქართველო (17წ) - სომხეთი (17წ) 39:11

16 ნოემბერი, არენა 2

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გოგოლაძე 6, ა. ცხვარაშვილი 5, დემეტრაშვილი 5, დიხამინჯია 4, ბაძაღუა 3, ლ. არსენაშვილი 3, კოხრეიძე 1, აბჟანდაძე, ლ. ცხვარაშვილი (მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე)

მსაჯი: გაგა სამყურაშვილი

ამ დღეებში გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები.

 

სენაკში დასრულდა 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭების მეორე წრე დასავლეთის ჯგუფში - აქ ორი წრის შემდეგ უდანაკარგოდ ლიდერობს ქუთაისის გუნდი.

 

თბილისში თამაშობენ ზედა ასაკის (1998-99) გოგონები. პირველ დღეს ორი თამაში მოიგო ფოთის გუნდმა. აქ 9 ქულით მამული ლიდერობს, თუმცა, ასევე 1 ქულა აქვს დაკარგული ყვარლის გუნდს, ხოლო ფოთი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის - 3 თამაშიდან 3 მოგება. ხვალ ცენტრალური თამაში იქნება ფოთი-ყვარელი.

 

ხვალიდან თელავში ქვედა ასაკის ბიჭების აღმოსავლეთი ჯგუფის მეორე ტური გაიმართება.

 

ასაკობრივი ჩემპიონატები. გოგონები, 1998-99

 

საერთო ტური. გლდანი, 15 ნოემბერი. წყალტუბო - მამული 6:36, ფოთი - პეგასი 24:18, იმედი - წყალტუბო 7:15, ქარიშხალა - ფოთი 5:23

 

შაბათს - 11:00 ქარიშხალა - წყალტუბო, 12:00 ფოთი - ყვარელი, 13:00 წყალტუბო - პეგასი, 14:00 იმედი - ფოთი

 

მდგომარეობა: მამული - 9 ქულა (5 თამაშიდან), ყვარელი - 7 (4), ფოთი - 6 (3), პეგასი - 4 (5), წყალტუბო - 2 (3), იმედი - 2 (5), ქარიშხალა - 0 (5).

 

--------------

ბიჭები 2000-01

 

დასავლეთი. მეორე ტური სენაკში. ზუგდიდი - ფოთი 21:17, ფოთი - ქუთაისი 23:24, ზუგდიდი - ქუთაისი 16:17 (ბათუმს და სამტრედიას ჩაეთვალათ წაგებები. უკონკურსოდ ითამაშა სენაკის გუნდმა: ქუთაისთან 16:34, ზუგდიდთან 10:15, ფოთთან 16:25)

 

მდგომარეობა: ქუთაისი 16 ქულა, ფოთი 7, ზუგდიდი 6, სამტრედია 5, ბათუმი 4

 

აღმოსავლეთი პირველი წრის შემდეგ - გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0. მეორე წრე 16-17 ნოემბერს თელავში.

 

აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 2-2 საუკეთესო გუნდი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გავა ფინალურ ეტაპზე, სადაც მათ დაემატება თბილისის 2 გუნდი - ქარიშხალა და პეგასი

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ტური აღმოსავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდის მონაწილეობით.

ზედიზედ მეორე გამარჯვება მოიპოვა პეგასმა - ამჯერად ლევან გელაშვილის და ტიტე კალანდაძის გუნდმა თელაველები დაამარცხა - 31:21.

იმედი სადღაც 20 წუთი გაუძალიანდა ახალგაზრდული შემადგენლობით მოთამაშე ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს - ანგარიში 8:8 იყო, როდესაც ქვეყნის ჩემპიონმა ათბურთიანი გაქცევა მოაწყო (18:8), თამაში კი ოცბურთიანი სხვაობით დაასრულა.

სტუ 7 თამაშიდან 7 მოგებით ლიდერობს და მინიმუმ პირველი წრის დასრულებამდე პირველ ადგილზე დარჩება. პირველი წრე კი დასრულდება სენაკში, სადაც 19-21 ნოემბერს დასავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდი ერთმანეთს ეთამაშება, რის შემდეგაც ყველა გუნდს 7-7 ნათამაშები მატჩი დაუგროვდება. დეკემბერში დაიწყება მეორე წრე.

საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 15 ნოემბერი

პეგასი - თელავი 30:21
პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - . ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, . კალანდაძე 4, ბაძაღუა 3, კოხრეიძე 2, აბჟანდაძე 2, ცუხიშვილი 2, დემეტრაშვილი 2, . ცხვარაშვილი 2, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, ზარნაძე, გელაშვილი

თელავი: . სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 7, გიგაური 5, ანდრიაშვილი 5, . სამიტაშვილი 3, მღებრიშვილი 1, ცისკარიშვილი, მაისაშვილი, გიორგელაშვილი, . სვიმონიშვილი, იაგორაშვილი ბიწკინაშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სტუ - იმედი 35:15

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 10, გოგოლაძე 6, . არსენაშვილი 6, სტურუა 5, სიმონია 5, აბრამიშვილი 3, სურმავა


იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - გიორგაძე 7, მძელური 2, ბეჟანიშვილი 2, აბაშიძე 1, . კალანდაძე 1, თაბაგარი 1, ჩაკვეტაძე 1, მაჭარაშვილი, რუსტამოვი , ჩიკვილაძე, ალანია, გოთოშია,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გია ბროლაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ--------------7 7 0 0 236-160 14
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122 6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116 6
პეგასი----------- 7 2 2  3 212-234 6
იმედი----------- 7 3  0 4 192-219 6
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126 3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115  2
თელავი--------- 7 0  1 6 158-211 1

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

დღეს დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის მორიგი ტური. მინსკში 15 000 მაყურებელი დაესწრო დინამოს მატჩს ბარსელონასთან.

ბარსელონამ 35:25 მოიგო, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს. ამავე ჯგუფში, მაკედონიურ დერბიში ვარდარმა დაამარცხა მეტალურგი - 27:22 და ქულებით გაუთანაბრდა თანაქალაქელებს. A ჯგუფში გერმანიის რეინ ნეკარმა იოლად მოუგო ხორვატიის ზაგრებს - 34:26.

კაცები შაბათ-კვირას პირველ წრეს დაასრულებენ, ხოლო ქალთა ტურნირზე ბოლო, მეექვსე ტურია და მეორე ჯგუფური ეტაპის ყველა მონაწილე გამოვლინდება. გასათამაშებელი დარჩა 2 საგზური. A ჯგუფში მეორე ადგილისთვის იბრძვიან ავსტრიის ჰიპო, რუმინეთია ბაია მარე და გერმანიის ტიურინგერი, ხოლო B ჯგუფში გადამწყვეტი იქნება მონტენეგროს ბუდუჩნოსტის და უნგრული ფერენცვაროშის მატჩი.

ფოტო: სიარჰეი რუტენკა (22) დინამო-ბარსელონას მატჩში

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

14 ნოე: რეინ–ნეკარი (გერ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

17 ნოე, 21:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) სტ. პეტერბურგი (რუს)

17 ნოე, 23:00 ცელიე ლაშკო (სლნ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 8 ქულა, რეინ–ნეკარი 7, ცელიე, ზაგრები 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

16 ნოე, 23:30 პორტუ (პორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

17 ნოე, 20:00 კოლდინგი (დან) - ტარგი კილცე (პოლ)

17 ნოე, 21:45: დიუნკერკი (საფ) - კილი (გერ)

კილცე 8, კოლდინგი, კილი 6, ვისლა 2 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

14 ნოე: დინამო მინსკი (ბლრ) - ბარსელონა (ესპ) 25:35

14 ნოე: მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

17 ნოე, 20:00 ვაკერ თიუნი (შვც) - პსჟ (საფ)

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, დინამო 4 / პსჟ 3, თიუნი 0

D ჯგუფი

16 ნოე, 17:45 ჰამბურგი (გერ) - ფლენზბურგი (გერ)

16 ნოე, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - გორენიე ველენიე (სლნ)

17 ნოე, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ოლბორგი (დან)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 4, ლოგრონიო 2 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

16 ნოე, 21:30 დიორი ეტო (უნგ) - ბაია მარე (რუმ)

17 ნოე, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

დიორი 10, ჰიპო 4 / ბაია მარე 4, ტიურინგერი 2

B ჯგუფი

17 ნოე, 16:15 მიდტიულანდი (დან) - ლიუბლინი (პოლ)

17 ნოე, 21:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ფერენცვაროში (უნგ)

მიდტიულანდი 8, ბუდუჩნოსტი 6 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

16 ნოე, 20:00 კრიმ მერკატორი (სლნ) - ლაიპციგი (გერ)

17 ნოე, 16:15 მეცი (საფ) - სევეჰოფი (შვდ)

კრიმი 7, სევეჰოფი 7 / მეცი 4, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

16 ნოე, 22:30 ლარვიკი (ნორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

17 ნოე, 15:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - პოდრავკა (ხორ)

ვარდარი 9, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

საქართველოში სტუმრად მყოფმა სომხეთის ჭაბუკთა ნაკრებმა ტურნეს პირველი მატჩი გამართა და 2 წლით უმცროს ქართველ ბიჭებთან, ოლიმპიურ ნაკრებთან, 11:36 დამარცხდა.

 

სტუმრებს ერთადერთხელ ჰქონდათ დაწინაურების შანსი, როდესაც პირველივე წუთზე შვიდმეტრიანი დარტყმის უფლება მოიპოვეს, მაგრამ ბურთი მეკარე გიორგი ვათიაშვილმა მოიგერია. ქართველებმა ტაიმი16:5 მოიგეს, მეორე ტაიმში კი ბევრად გაზარდეს სხვაობა. ყველაზე შედეგიანი იყო ირაკლი კბილაშვილი, ვინც თავისი შვიდივე გოლი პირველ ტაიმში გაიტანა.

სომხეთის 1996-97 წლებში დაბადებულთა ნაკრები ხვალ, სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში მეორე თამაშს გამართავს და ამჯერად ქართველ თანატოლთა ნაკრებს ეთამაშება. შეხვედრა 17 საათზე დაიწყება, ზეგ კი, 11:00, მესამე მატჩია.

საერთაშორისო მატჩი

საქართველო (15წ) - სომხეთი (17წ) 36:11

15 ნოემბერი, არენა 2

საქართველო: ვათიაშვილი, ხანდოლიშვილი - კბილაშვილი 7, გაწერელია 5, ნაზღაიძე 4, ცხოვრებაძე 3, დოლმაზაშვილი 3, ბიბილეიშვილი 3, დანელიშვილი 3, მაისურაძე 3, ბაინაზაშვილი 2, ტიელიძე 2, გოგავა 1, ე. არსენაშვილი, ფერაძე

მსაჯები: ზაზა სამადაშვილი ზურაბ ქოქოსაძე

 

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი. დღეს მორიგი მატჩი მოიგო ქვეყნის ჩემპიონმა, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა, რომელმაც თელავი დაამარცხა - 26:13.

ძალიან საინტერესო გამოდგა მეორე მატჩი. პეგასი და იმედი სადღაც 20 წუთი თანაბრად თამაშობდნენ, მაგრამ ტაიმის ბოლო 10 წუთში პეგასის მეკარე ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია თითქმის ყველაფერი, რის შედეგადაც, მისმა გუნდმა სოლიდური უპირატესობა მოიპოვა - 22:14 შესვენებაზე.

მეორე ტაიმის დასაწყისში პეგასმა სხვაობა 10 ბურთამდე აიყვანა და თითქოს გამარჯვებულის ვინაობა ნაადრევად გაირკვა, მაგრამ, აქ უკვე იმედის მეკარის, ავთო მღებრიშვილის ჯერი დადგა. მისი სეივების სერიის შემდეგ იმედმა დევნა წამოიწყო. სხვაობა ნელ-ნელა დავიდა 3 ბურთამდე (25:28, 26:29), მაგრამ თამაშის ბოლოს ვეტერანმა ტიტე კალანდაძემ და ალეკო ცხვარაშვილმა წერტილი დაუსვეს შეხვედრას - 31:26. პეგასმა ჩემპიონატში პირველად გაიმარჯვა.

ხვალ ტური დასრულდება პეგას-თელავისა და სტუ-იმედის მატჩებით.

ხვალვე ხელბურთი გაიმართება თბილისის კიდევ ორ ასპარეზზე. იქვე, სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში (ყოფილი ქარიშხალა) ითამაშებს საქართველოში სტუმრად მყოფი სომხეთის ჭაბუკთა ნაკრები. სომხები 1996-97 წლებში დაბადებულთა გუნდით გვეწვივნენ და ხვალ, 16:00, ეთამაშებიან ჩვენს ოლიმპიურ ნაკრებს (1998-99), ზეგ მეორე მატჩი აქვთ თავის თანატოლ საქართველოს ნაკრებთან, ხოლო ტურნეს კვირას დაასრულებენ. ხვალვე გლდანის ხელბურთის დარბაზში იწყება 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონათა საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ტური.


საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 14 ნოემბერი

თელავი - სტუ 13:26

თელავი: . სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიგაური 5, მღებრიშვილი 3, ცისკარიშვილი 2, მაისაშვილი 2, გ. სვიმონიშვილი 1, ანდრიაშვილი, გიორგელაშვილი, . სვიმონიშვილი, . სამიტაშვილი, იაგორაშვილი ბიწკინაშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი, ანდრიაძე - გოგოლაძე 5, ორჯონიკიძე 4, აბრამიშვილი 4, ამირანაშვილი 3, გრიშიკაშვილი 3, სურმავა 2, მსხვილიძე 2, სიმონია 1, გოგალაძე 1, სტურუა 1, ბერძენიშვილი, გვაზავა, . არსენაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული , ინა ჭკუასელი

პეგასი - იმედი 31:26

პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - . ცხვარაშვილი 10, . კალანდაძე 8, კოხრეიძე 4, გელაშვილი 4, დიხამინჯია 3, აბჟანდაძე 2, ცუხიშვილი, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, მაისურაძე, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, . ცხვარაშვილი, ზარნაძე

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - იობაშვილი 9, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 3, მაჭარაშვილი 3, რუსტამოვი 2, ჩიკვილაძე 2, მძელური 1, გიორგაძე 1, ჩაკვეტაძე 1, აბაშიძე, გოთოშია, თაბაგარი, . კალანდაძე

მსაჯები: გია ბროლაძე, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ--------------6 6 0 0 201-145 12
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122 6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116 6
იმედი----------- 6 3  0 3 177-184 6
პეგასი---------- 6 1 2  3  182-213 4
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126 3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115 2
თელავი--------- 6 0  1 5 137-181 1

15 ნოემბერი. 15:30 პეგასი - თელავი, 17:00 სტუ - იმედი

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

ფოტო: პეგასის მეკარე ზურაბ ცინცაძე

 

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: