შეცდომა
  • თარგი ამ ჩვენებისთვის არ არის ხელმისაწვდომი. გთხოვთ დაუკავშირდით საიტის ადმინისტრატორს.

მთავარი

10/11/14 ხუთი გუნდი უკვე მეორე ეტაპზეა

ქალების ჩემპიონთა ლიგაზე, პირველი ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 2 ტურით ადრე მეორე სტადიაზე გამსვლელი 5 გუნდი უკვე გამოვლინდა - უნგრეთის დიორი, მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი, ნორვეგიის ლარვიკი, მაკედონიის ვარდარი და გერმანიის ლაიფციგი.

ბრძოლა მაინც ყველა დარჩენილ მატჩში იქნება, რადგანაც მეორე სტადიაზე ჯგუფებიდან 3-3 გუნდი გავა და ერთმანეთში დაგროვილ ქულებსაც გაიყოლებს.

თასის მფლობელმა, უნგრულმა დიორი ეტომ ზედიზედ მეორე თამაში მოუგო დანიის ვიბორგს - ამჯერად შინ, 22:20. ანიტა გორბიცი, ვინც წინა კვირაში ორსულად ყოფნა გამოაცხადა, ამჯერად შემადგენლობაში არ ყოფილა, თუმცა, მისი გვარი მაინც წერია უნგრეთის ნაკრების 28-მოთამაშიან განაცხადში ევროპის ჩემპიონატისთვის. ევროპირველობა დეკემბერში გაიმართება უნგრეთსა და ხორვატიაში.

დიორის ჯგუფში ზედიზედ მეორედ ფრედ ითამაშეს ხორვატიის ლოკომოტივამ და შვედეთის სავეჰოფმა. დანარჩენი ორი საგზურისთვის სამი გუნდი იბრძვის.

A ჯგუფში მეორე ეტაპზე გასვლა გაინაღდა ლაიფციგმა, სლოვენიის კრიმსა და რესეთის ვოლგოგრადს კი მიზნის მისაღწევად ცოტა უკლიათ. აქ ავსტრიული ჰიპო აშკარა აუტსაიდერია. B ჯგუფში ამოცანა შეასრულეს შარშანდელი ოთხთა ფინალის მონაწილეებმა, ბუდუჩნოსტმა და ვარდარმა, მესამე ადგილისთვის კი გერმანიის ტიურინგენი და ხორვატიის პოდრავკა იბრძოლებენ. დაბოლოს, D ჯგუფი, სადაც ლარვიკს პირველი ადგილი განაღდებული აქვს, ხოლო მეორე-მესამის პრეტენდენტები საფრანგეთის მეცი, პოლონეთის ლიუბლინი და რუმინეთის ბაია მარე არიან.

პირველი ეტაპი ნოემბერშივე დასრულდება.

ჩემპიონთა ლიგა 2014-15. ქალები.

პირველი ეტაპი. 4 ტური, 8-9 ნოემბერი

A ჯგუფი

ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს, 1) - ლაიფციგი (გერ, 6) 18:24

კრიმ მერკატორი (სლნ, 4) - დინამო ვოლგოგრადი (რუს, 5) - 24:26

B ჯგუფი

ბუდუჩნოსტი (მნტ, 8) - ტიურინგერი (გერ, 2) - 23:14

ვარდარ სკოპიე (მკდ, 6) - პოდრავკა (ხორ, 0) 35:25

C ჯგუფი

დიორი ეტო (უნგ, 8)- ვიბორგი (დან, 4) 22:20

ლოკომოტივა ზაგრები (ხორ, 2) - სევეჰოფი (შვდ, 2) 23:23

D ჯგუფი

ლარვიკი (ნორ, 8) - ბაია მარე (რუმ, 2) 31:26

მეცი (საფ, 3) - ლიუბლინი (პოლ, 3) 30:30

ფოტო: დიორი ეტო - ვიბორგი

04/11/14 პირველი ჩემპიონი ოთხშაბათს გამოვლინდება

ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში ოთხშაბათს დასრულდება საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის აღმოსავლეთი ლიგის ტურნირი.

დღეს ლიდერმა, გორის გუნდმა 40:7 დაამარცხა ქარელი, ხოლო მეორე ადგილზე მყოფმა კახეთმა მოუგო რუსთავს. ჩემპიონი გორისა და კახეთის გუნდს შორის ბოლო მატჩში გამოვლინდება, თუმცა, ქართლელებს დიდი უპირატესობა აქვთ - ისინი ორი ქულით წინ არიან და პირველი მატჩი-11 ბურთიანი უპირატესობით აქვთ მოგებული ოპონენტთან, ასე რომ კახელებს 12 ბურთით გამარჯვება სჭირდებათ.

10 ნოემბრიდან თბილისისა და დასავლეთის ლიგების მეორე წრეც დაიწყება თბილისსა და სენაკში, შემდეგაც გამოვლინდებ ის საუკეთესო 10 გუნდი, რომელიც 2015 წელს ბრძოლას უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის დაიწყებს.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

აღმოსავლეთის ლიგა. 3-5 ნოემბერი, გლდანი

4 ნოემბერი

ქარელი - გორი 7:40

რუსთავი - კახეთი 12:25

მდგომარეობა: გორი 10 ქულა, კახეთი 8, რუსთავი 2, ქარელი 0

5 ნოემბერი

12:00 რუსთავი - ქარელი, 13:30 გორი - კახეთი

08/11/14 თბილისისა და დასავლეთის ჩემპიონები პარასკევს გამოვლინდება

თბილისსა და სენაკში ორშაბათს განახლდება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ჭაბუკებს შორის. სენაკში დასავლეთის ლიგის 5 გუნდი გამართავს მეორე წრეს და გამოავლენს რეგიონის ჩემპიონს, ხოლო გლდანში ცერცვაძის აკადემიაში - შეჯიბრების პირველ ეტაპს თბილისის ლიგა დაასრულებს.

ამის შემდეგ 10 საუკეთესო გუნდი (3-3 პრიზიორი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი) 2014 წლის გაზაფხულზე ერთ წრედ მეორე ეტაპს გამართავს და  გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლი ექვსეული. ექვსეულის ტურნირიც ერთ წრედ გაიმართება და აქაც ყველა გუნდი შეჯიბრებას 0 ქულით დაიწყებს.

ცოტა ხნის წინ დასრულდა აღმოსავლეთის ლიგა, რომელშიც ჩემპიონი შეიცვალა. პირველობა მოიპიოვა შარშანდელი ტურნირის მეორე პრიზიორმა, გორმა. გამარჯვებული აუცილებლად შეიცვლება დასავლეთშიც - შარშანდელი ჩემპიონი, ფოთი, წლეულს არ თამაშობს, რადგანაც აქცენტი უმაღლესი ლიგის ტურნირზე გააკეთა და ჭაბუკთა გუნდის ლიდერებიც იქ მიავლინა. დიდი ბრძოლებია მოსალოდნელი თბილისის ლიგაშიც, სადაც პირველი წრის შემდეგ სამი გუნდი, ქარიშხალა, პეგასი და იმედი ლიდერობს.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

დასავლეთის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, სენაკი

პირველი წრის შემდეგ:

ქუთაისი 8, სამტრედია 6, ბათუმი 4 / ზუგდიდი 2, წყალტუბო 0

10 ნოემბერი. 15:00 ზუგდიდი-წყალტუბო, 16:30 სამტრედია-ბათუმი

11 ნოემბერი. 15:00 ქუთაისი-ზუგდიდი 16:30 წყალტუბო-ბათუმი

12 ნოემბერი. 15:00 წყალტუბო-სამტრედია, 16:30 ბათუმი-ქუთაისი

13 ნოემბერი. 15:00 ბათუმი-ზუგდიდი, 16:30 სამტრედია-ქუთაისი

14 ნოემბერი. 15:00 ქუთაისი-წყალტუბო, 16:30 ზუგდიდი-სამტრედია

თბილისის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, გლდანი

პირველი წრის შემდეგ:

ქარიშხალა 6 (+5), პეგასი 6 (0) , იმედი 6 (-5) / მამული 2, შევარდენი 0

10 ნოემბერი. 15:00 მამული-ქარიშხალა 16:30 შევარდენი-იმედი

11 ნოემბერი. 15:00 მამული-შევარდენი 16:30 იმედი-პეგასი

12 ნოემბერი. 15:00 ქარიშხალა-შევარდენი 16:30 პეგასი-მამული

13 ნოემბერი. 15:00 ქარიშხალა-იმედი 16:30 შევარდენი-პეგასი

14 ნოემბერი. 15:00 იმედი-მამული 16:30 პეგასი-ქარიშხალა

აღმოსავლეთი. საბოლოო. გორი 12 ქულა, კახეთი 8, რუსთავი 4 / ქარელი 0

03/11/14 აღმოსავლეთის ლიგაში გორი ლიდერობს

გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკებს შორის.

მეორე წრე პირველად აღმოსავლეთის ლიგის ოთხმა გუნდმა დაიწყო. 10 ნოემბრიდან თბილისსა და სენაკში თბილისისა და დასავლეთის ლიგების ტურნირი დაიწყება, როს შემდეგაც გამოვლინდებიან რეგიონული ჩემპიონები, ხოლო 2015 წლიდან საუკეთესო 10 გუნდი ბრძოლას საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს.

პირველ ტურში ლიდერმა, გორის გუნდმა 26:15 დაამარცხა რუსთავი, ხოლო კახეთმა (თელავი და ყვარელი) მოუგო ქარელს - 27:14. ლაგოდეხის გუნდი შეჯიბრებაში არ ჩაბმულა. აღმოსავლეთის ჩემპიონი უნდა გამოვლინდეს ბოლო დღეს, 5 ნოემბერს, გორელებისა და კახელების მატჩში.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

აღმოსავლეთის ლიგა. 3-5 ნოემბერი, გლდანი

3 ნოემბერი

გორი - რუსთავი 26:15, ქარელი - კახეთი 14:27

მდგომარეობა: გორი 8 ქულა, კახეთი 6, რუსთავი 2, ქარელი 0

4 ნოემბერი
12:00 ქარელი - გორი, 13:30 რუსთავი - კახეთი

5 ნოემბერი
12:00
რუსთავი - ქარელი, 13:30 გორი - კახეთი

05/11/14 გორი აღმოსავლეთის ლიგის ჩემპიონია

გამოვლინდა საქართველოს ჩემპიონატის აღმოსავლეთი ლიგის გამარჯვებული ჭაბუკთა გუნდებს შორის. ჩემპიონი გახდა გორი, რომელმაც გადამწყვეტ მატჩში 37:34 მოუგო კახეთის გუნდს.

მწვრთნელ გია მამაცაშვილის გუნდმა შარშანდელ პირველობაზე აღმოსავლეთში მეორე ადგილი დაიკავა, ხოლო საქართველოს ჩემპიონატზე მეოთხე იყო. აღმოსავლეთის შარშანდელი ჩემპიონი, თელავი და ბრინჯაოს პრიზიორი, ყვარელი, წლეულს ერთიანი გუნდით გამოვიდნენ, მაგრმ მხოლოდ მეორე ადგილი დაიკავეს. მესამე იყო რუსთავის გუნდი.

სამივე პრიზიორი გავიდა მეორე ეტაპზე, სადაც 10 უძლიერესი გუნდი - რეგიონების 3-3 პრიზიორი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი ერთ წრედ ითამაშებს და საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვსეულს გამოავლენს.

ეს ყველაფერი მოხდება 2015 წელს, ხოლო ნოემბერში გამოვლინდებიან თბილისისა და დასავლეთის ლიგების ჩემპიონები და პრიზიორები.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები
აღმოსავლეთის ლიგა, მეორე წრე. 3-5 ნოემბერი, გლდანი

5 ნოემბერი

რუსთავი - ქარელი 26:12

რუს: მამულაშვილი - ეძგვერაძე 8, ლურსმანაშვილი 8, კანდელაკი 2, ბ. ჩუთლაშვილი 2, ზედელაშვილი 2, ბაბუნიძე 2, ბალუხაშვილი 2, გელაშვილი, ბაბუნაძე, სამხარაძე, ქამუშაძე, დანელია, სალუქვაძე. მწვრთნელი: ზურაბ ჩუთლაშვილი

ქარ: ნ. ლომიტაშვილი - მეტრეველი 5, ნონაშვილი 3, დანდლიაშვილი 2, გ. ლომიტაშვილი 1, ქოთუაშვილი , ელბაქიძე, კოშკაძე, ცერცვაძე, ჭავჭავაძე, გოგიჩაშვილი, მეარაყიშვილი. მწვრთნელი ზურაბ ჯუშოშვილი

გორი - კახეთი 37:34

გორი: ვათიაშვილი - დალაქიშვილი 8, ტარუაშვილი 6, ყანჩაველი 6, ნიაზაშვილი 4, ქესანაშვილი 4, მურადაშვილი 4, მჭედლიშვილი 3, გახოკიძე 2, ტიელიძე, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი, სამნიაშვილი, ლომსაძე, ჯაფარიძე. მწვრთნელი გია მამაცაშვილი

კახ: ლილუაშვილი - დანელიშვილი 9, დოლმაზაშვილი 7, ყორიაული 6, კაიშაური 6, ბაჩიაშვილი 3, ჯიქურიშვილი 2, ილაშვილი 1, ზურაბიშვილი, ხაჩიშვილი, მესხიშვილი, ერგემლიძე. მწვრთნელი შალვა მამალაშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

აღმოსავლეთი. საბოლოო. გორი 12 ქულა, კახეთი 8, რუსთავი 4 / ქარელი 0

დასავლეთი. პირველი წრის შემდეგ.

ქუთაისი 8, სამტრედია 6, ბათუმი 4 / ზუგდიდი 2, წყალტუბო 0

თბილისი. პირველი წრის შემდეგ.

ქარიშხალა 6 (+5), პეგასი 6 (0) , იმედი 6 (-5) / მამული 2, შევარდენი 0

 

03/11/14 მსხვილიძემ აქილევსის მყესი გაიწყვიტა

სამწუხაროდ, დადასტურდა საქართველოს ნაკრების შუამარბის, რატი მსხვილიძის დიაგნოზი - ესტონეთის ნაკრებთან მეორე თამაშის 55-ე წუთზე მსხვილიძემ აქილევსის მყესი დაიზიანა და თამაშის დასრულება ვერ შეძლო.

 

დღეს, საბოლოოდ დადასტურდა, რომ მყესი გაწყვეტილია, რის გამოც საქართველოს ნაკრებისა და თურქეთის ტრაბზონსფორის შუამარბს რამდენიმე თვის გამოტოვება მოუწევს. მსხვილიძე რამდენმე დღეში გაემგზავრება ტრაბზონში, სადაც ოპერაციას გაიკეთებს.

ევრო 2018-ის საწყის ეტაპზე 9 გუნდი იბრძვის პლეიოფში გასასვლელად. პირველ ჯგუფს ორი მოგებით საბერძნეთი ლიდერობს, მესამეს - რუმინეთი, ხოლო მეორეში საქართველო და ესტონეთი თანაბრად არიან. ყველაფერს ჯგუფის მესამე წევრთან, ლუქსემბურგთან მატჩები გადაწყვეტს.

ევრო 2018. კვალიფიკაციის პირველი ეტაპი

1 ჯგუფი: კვიპროსი - საბერძნეთი 17:23

საბერძნეთი 4 ქულა/2 მატჩიდან, კვიპროსი 0/2, ბელგია 0/0

2 ჯგუფი

29 ოქტომბერი, 2014. ესტონეთი-საქართველო 28:26
2
ნოემბერი, 2014. საქართველო - ესტონეთი 29:27
29
ან 30 აპრილი, 2015. საქართველო - ლუქსემბურგი
3
მაისი, 2015. ლუქსემბურგი - საქართველო
10
ივნისი, 2015. ლუქსემბურგი - ესტონეთი
13
ან 14 ივნისი, 2015. ესტონეთი - ლუქსემბურგი

3 ჯგუფი: კოსოვო - რუმინეთი 16:30

რუმინეთი 4/2, კოსოვო 0/2, იტალია 0/0

ზურაბ გენგიურის ფოტო