logo

სიახლეების კალენდარი

მარტი 2021
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

მთავარი

კაცთა ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფურ ტურნირზე პირველი წრე ორი პრინციპული მატჩით დასრულდა. ბარსელონამ სტუმრად 37:33 მოუგო ფლენზბურგს, ვისთანაც შარშანდელ ნახევარფინალში შვიდმეტრიანების სერიით დამარცხდა.

 

პირველი ტაიმის შემდეგ ფრე იყო, მეორეში ძალიან კარგად ითამაშა ფლენზბურგის მარჯვენა ინსაიდმა ჰოლგერ გლანდორფმა, ვისაც 11 გოლი დაუგროვდა, მაგრამ სტუმრები მუდმივად წინ იყვნენ 2-4 გოლით და მოგება შეინარჩუნეს. ბარსაში ყველაზე შედეგიანი იყო კირილ ლაზაროვი 10 გოლით, 7 გაიტანა ვიქტორ ტომასმა (ფოტოზე), ამდენივე - ნიკოლა კარაბატიჩმა.

პირველად წააგო პარი სენ ჟერმენმა, რომელსაც შინ ვერაფერი უშველა მიქელ ჰანსენის 8 გოლმა. პარიზელები დამარცხდნენ შარშანდელ ფინალიტ კილთან - 25:27. გერმანელებს უძღვებოდა ხორვატი გამთამაშებელი, 203 წლის მსოფლიოს საუკეტესო ხელბურთელი, დომაგოი დუვნიაკი - 7 გოლი.

ლიგაზე ორი უდანაკარგო გუნდი დარჩა - უნგრეთის ვესპრემი და პოლონეთის კელცე. 2014 წელს კიდევ სამი ტური გაიმარტება, დანარჩენი 2 - თებერვალში და მერვედფინალის 16 მონაწილეც გამოვლინდება.

ქალები პირველ ეტაპს ამ უქმეებზე დაასრულებენ. მეხუთე ტურში მიზანს კიდევ სამმა გუნდმა მიაღწია და მეორე ჯგუფური ეტაპის თორმეტიდან რვა მონაწილე უკვე ცნობილია, მაგრამ ბოლო ტურისთვის, რომელიც 22-23 ნოემბერს გაიმართება , მოტივაცია ყველას აქვს - ჯგუფიდან სამ-სამი გუნდი გადის და ერთმანეთში დაგროვილი ქულებიც მიჰყვება. ოთხი საგზურიც გასათამაშებელია.

ჩემპიონთა ლიგა 2014-15

კაცები. 5 ტური. 16-19 ნოემბერი

A ჯგუფი

პსჟ (საფ, 8) - კილი (გერ, 8) 25:27

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ, 4) -  ზაგრები (ხორ, 4) 26:22

ლა რიოხა ლოგრონიო (ესპ, 6) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ, 0) 31:27

B ჯგუფი

ვისლა პლოცკი (პოლ, 4) - კოლდინგი (დან, 9) 28:29

ფლენზბურგი (გერ, 6) - ბარსელონა (ესპ, 9) 33:37

ბეშიქთაში (თურ, 2) - ალინგსასი (შვდ, 0) 28:26

C ჯგუფი

ლიოვენი (გერ, 6) - ცელიე (სლნ, 2) 34:29

ვარდარ სკოპიე (მკდ, 7) - ვესპრემი (უნგ, 10) 23:24

მონპელიე (საფ, 4) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს, 1) 32:32

D ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ, 2) - შაფჰაუზენი (შვც, 3) 31:26

პიკ სეგედი (უნგ, 8) - დიუნკერკი (საფ, 2) 23:21

ოლბორგი (დან, 5) - კელცე (პოლ, 10)  25:27

ქალები. პირველი ეტაპი. 5 ტური, 15-16 ნოემბერი

A ჯგუფი

ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს, 3) - კრიმ მერკატორი (სლნ, 4) 29:25

ლაიფციგი (გერ, 6) - დინამო ვოლგოგრადი (რუს, 7) 27:30

B ჯგუფი

ვარდარ სკოპიე (მკდ, 7) - ბუდუჩნოსტი (მნტ, 9) 24:24

პოდრავკა (ხორ, 0) - ტიურინგერი (გერ, 4) - 28:32

C ჯგუფი

სევეჰოფი (შვდ, 3) - ვიბორგი (დან, 5) 25:25

ლოკომოტივა ზაგრები (ხორ, 2) - დიორი ეტო (უნგ, 10) 15:26

D ჯგუფი

მეცი (საფ, 3) - ლარვიკი (ნორ, 10) 25:26

ლიუბლინი (პოლ, 3) - ბაია მარე (რუმ, 4) 22:28

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ჭაბუკ ხელბურთელთა შორის ლიდერებმა მორიგი გაარჯვებები მოიპოვეს.

 

სენაკში, დასავლეთი ლიგის პირველობაზე ქუთაისმა 30:16 მოუგო ბათუმის გუნდს, ხოლო სამტრედიამ 45:39 დაამარცხა წყალტუბო და ჩემპიონობის შანსი შეინარჩუნა. დასავლეთის ლიგის გამარჯვებული შეიძლება გაირკვეს ხვალ, ხუთშაბათს: თუ ქუთაისმა სამტრედიას მოუგო, მაშინ პირველობას გაინაღდებს, თუ სამტრედიამ აჯობა ლიდერს, თავად დაწინაურდება და ყველაფერს ბოლო დღე გადაწყვეტს. ხვალ ასევე მნიშვნელოვანი მატჩია ბრინჯაოს პრიზიორის გასარკვევად - ბათუმსა და ზუგდიდს შორის.

თბილისის ლიგაში ქარიშხალამ 38:16 მოუგო შევარდენს, ხოლო პეგასმა - მამულს, 42:25. ქარიშხალა და პეგასი 10-10 ქულით ლიდერობენ. ხვალ მნიშვნელოვანი მატჩია - ქარიშხალა-იმედი. იმედს ჯერაც შერჩენილი აქვს თბილისის ჩემპიონობის თეორიული შანსი, თუმცა, ყველაფერი მხოლოდ ბოლო დღეს, პეგას-ქარიშხალას თამაშის შემდეგ გაირკვევა.

პირველი ეტაპის დასრულების შემდეგ 10 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

დასავლეთის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, სენაკი

12 ნოემბერი

წყალტუბო-სამტრედია 39:45

ბათუმი-ქუთაისი 16:30

მდგომარეობა: ქუთაისი 10 ქულა (6 თამაშიდან), სამტრედია 9 (6), ბათუმი 7 (7) / ზუგდიდი 6 (6), წყალტუბო 0 (7)

13 ნოემბერი. 15:00 ბათუმი-ზუგდიდი, 16:30 სამტრედია-ქუთაისი

14 ნოემბერი. 15:00 ქუთაისი-წყალტუბო, 16:30 ზუგდიდი-სამტრედია

თბილისის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, გლდანი

12 ნოემბერი

ქარიშხალა-შევარდენი 38:16

პეგასი-მამული 42:25

მდგომარეობა: ქარიშხალა 10 (6), პეგასი 10 (6), იმედი 8 (6) / მამული 4 (7), შევარდენი 0 (7)

13 ნოემბერი. 15:00 ქარიშხალა-იმედი 16:30 შევარდენი-პეგასი

14 ნოემბერი. 15:00 იმედი-მამული 16:30 პეგასი-ქარიშხალა

აღმოსავლეთი. საბოლოო. გორი 12, კახეთი 8, რუსთავი 4 / ქარელი 0

 

დასრულდა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის პირველი ეტაპი. თბილისის ლიგის გადამწყვეტ თამაშში ქარიშხალამ 41:28 დაამარცხა პეგასი და თბილისის ჩემპიონი გახდა.

თამაშამდე ფავორიტად ითვლებოდა პეგასი, რომელსაც პირველი მატჩიც მოგებული ჰქონდა მეტოქისთვის, ხოლო ქარიშხალას დამწყები შვიდეულის ორი წევრი, არსენაშვილი და ბულბულაშვილი აკლდა. თუმცა, ბოლო მომენტში პეგასსაც დააკლდა წინა თამაშში ტრავმირებული ნაზღაიძე.

პეგასმა კარგად დაიწყო. ზედიზედ 4 ბურთი მოიგერია მეკარე ზურაბიშვილმა, მწვრთნელმა ტიტე კალანდაძემ პერსონალურად ააყვანინა ქარიშხალას ლიდერი კბილაშვილი, ანგარიში კი 3:1 გახდა. პასუხად, გიორგი ქობელაშვილმა მეურვე მიუჩინა პეგასის გამთამაშებელ ზარნაძეს, რაც გადამწყვეტი აღმოჩნდა.

პეგასის შეტევა მოიშალა, ამას გარდა კი თამაში წაუვიდა ქარიშხალას მეკარე ხანდოლიშვილსაც - შარშანდელი ჩემპიონი წინაც გავიდა და სხვაობასაც მუდმივად ზრდიდა. პასუხად, კალანდაძემ 4-2 ტაქტიკურ სქემას მიმართა, მაგრამ პეგასმა ვერც კბილაშვილი გააუვნებლა (7 გოლი პირველ ტაიმში, 15 სულ) და 6 მეტრიდანაც უამრავი ბურთი გაუშვა. ტაიმის ბოლოს გამარჯვებულის ვინაობა ცნობილი იყო - ქარიშხალა 21:11 იგებდა და პეგასს ბრძოლაში დაბრუნების რესურსი აღარ ჰქონდა. საბოლოოდ, 41:28. ამგვარად, თბილისის ლიგის სამეული შარშანდლის შემდეგ უცვლელი დარჩა - ქარიშხალა, პეგასი, იმედი.

დასავლეთში პრიზიორთა სამეული წინადღით გამოვლინდა - ქუთაისი, სამტრედია, ბათუმი. სამტრედიამ პირადი თამაშებით აჯობა ბათუმს (მოგება და ფრე), ზუგდიდი კი საუკეთესო მეოთხეადგილოსანი გახდა და მეორე ეტაპზე ისიც გავიდა.

საუკეთესო ათეული 2015 წელს ბრძოლას უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის განაგრძობს. მეორე ეტაპის მონაწილეები არიან: გორი, კახეთი, რუსთავი (აღმოსავლეთი), ქარიშხალა, პეგასი იმედი (თბილისი), ქუთაისი, სამტრედია, ბათუმი (დასავლეთი) და ზუგდიდი (საუკეთესო მეოთხე ადგილი). ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ საჩემპიონო რბოლას საუკეთესო ექვსეული შემორჩება და მესამე ეტაპს 0 ქულით დაიწყებს.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

დასავლეთის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, სენაკი

14 ნოემბერი

ქუთაისი-წყალტუბო 38:19

ზუგდიდი-სამტრედია 34:29

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ინა ჭკუასელი

საბოლოო: ქუთაისი 14 ქულა, სამტრედია 9, ბათუმი 9 / ზუგდიდი 8 / წყალტუბო 0

თბილისის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, გლდანი

14 ნოემბერი

იმედი - მამული 34:31

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი - იობაშვილი 9, რუსტამოვი 8, მიქავა 7, მელაშვილი 3, დვალიძე 3, გოგუა 2, მღებრიშვილი 1, ბაინაზიშვილი 1, გოგუა 1, თურქაძე, გიორგაძე, აქტუსი

მამ: დავითაშვილი - კორაშვილი 11, შევჩენკო 8, სხვიტარიძე 6, წულიაშვილი 4, ტალახაძე 1, ფიჩხაია 1, ბიჭიაშვილი, ნოზაძე, თოდუა, არუთინოვი, სამადაშვილი, ცხვედიანი

პეგასი - ქარიშხალა 28:41

პეგ: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - მაისურაძე 7, ცხოვრებაძე 6, გაწერელია 5, ზარნაძე 4, ლაპიაშვილი 3. ბაჯალაძე 1, კაჭკაჭაშვილი 1, ხვადაგიანი 1, გოგოლაძე

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი - კბილაშვილი 15, მამულაშვილი 7, ჯინჭარაძე 6, ბიბილეიშვილი 6, კვირკველია 4, ფერაძე 3, წიკლაური, გოგრიჭიანი, ციხიშვილი, ივანიაძე, აროშიძე, ასაბაშვილი, ფხაკაძე

მსაჯები: გიორგი სამყურაშვილი, გია წივწივაძე

საბოლოო: ქარიშხალა 14, პეგასი 12, იმედი 10 / მამული 4, შევარდენი 0

აღმოსავლეთი. გორი 12, კახეთი 8, რუსთავი 4 / ქარელი 0

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ჭაბუკ ხელბურთელთა შორის დღეს ორი მნიშვნელოვანი შედეგი დაფიქსირდა.

სენაკში, დასავლეთი ლიგის ტურნირზე პირველად დამარცხდა ლიდერი, ქუთაისის გუნდი, რომელსაც ზუგდიდმა მოუგო - 29:25. ზუგდიდელებს დაემატათ ლიდერი, ნიკა გრიგოლია, რომელმაც პირველი წრე გამოტოვა, დღეს კი 14 გოლით ძალიან დაეხმარა თავის გუნდს. ქუთაისი პირველ ადგილზე დარჩა, ზუგდიდი კი მეოთხეზე, მაგრამ უკვე 6 ქულა აქვს და საპრიზო ადგილებზე გასვლის შანსიც შერჩა და საუკეთესო ათეულში შესვლისაც, რადგანაც საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას, რეგიონების პრიზიორთა გარდა, საუკეთესო მეოთხე ადგილიც აგრძელებს.

მეორე მატჩში აჭარის გუნდმა მოუგო წყალტუბოს - 32:23. დასავლეთში ჯერ ყველაფერი წინაა - ჩემპიონობის შანსი ხუთიდან 4 გუნდს დარჩა. საბოლოო ვითარება ბოლო სამი დღის მატჩებში გაირკვევა.

თბილისში მამულმა 37:30 დაამარცხა შევარდენი და ბოლო ადგილზე დატოვა, ხოლო მთავარი შეხვედრა ლიგის ჩემპიონობისთვის მებრძოლ გუნდებს, პეგასსა და იმედს შორის გაიმართა. პეგასმა რევანში აიღო პირველ წრეში გამარჯვებისთვის, თანაც, საკმაოდ დიდი სხვაობით - 34:23. აქ, ჯერ არა გამორიცხული, სამმა გუნდმა - იმედმა, პეგასმა და ქარიშხალამ თანაბარი ქულები დააგროვოს, ისევე, როგორც პირველ წრეში, მაგრამ იმედის საჩემპიონო შანსები უკვე მცირეა, რადგანაც ურთიერთშეხვედრებში გუნდს ბურთების საკმაოდ ცუდი სხვაობა აქვს.

თბილისისა და დასავლეთის ლიგების ჩემპიონები პარასკევს გამოვლინდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

დასავლეთის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, სენაკი

11 ნოემბერი

ქუთაისი - ზუგდიდი 25:29

წყალტუბო - ბათუმი 23:32

მდგომარეობა: ქუთაისი 8 ქულა (5 თამაშიდან), სამტრედია 7 (5), ბათუმი 7 (6) / ზუგდიდი 6 (6), წყალტუბო 0 (6)

12 ნოემბერი. 15:00 წყალტუბო-სამტრედია, 16:30 ბათუმი-ქუთაისი

თბილისის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, გლდანი

11 ნოემბერი

მამული-შევარდენი 37:30

მამ: დავითაშვილი - შევჩენკო 11, კორაშვილი 9, სხვიტარიძე 6, თოდუა 5, წულიაშვილი 5, ტალახაძე 1

შევ: თვალიაშვილი - მიჩილაშვილი 8,ზაალიშვილი 7, ბაზანოვი 7, თიგიშვილი 5, ბულია 3, ინანიშვილი

იმედი-პეგასი 23:34

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი - იობაშვილი 9, ბაინაზიშვილი 3, ჰუსეინოვი 3, მიქავა 2, მელაშვილი 2, რუსტამოვი 1, გოგუა 1, თურქაძე 1, დვალიძე 1, აქტუსი, გიორგაძე

პეგ: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 11, ზარნაძე 8, მაისურაძე 4, ნაზღაიძე 3, გაწერელია 3, ბაჯალაძე 3, კაჭკაჭაშვილი 2, ვიბლიანი, ლაპიაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, გია წივწივაძე

მდგომარეობა: ქარიშხალა 8 (5), პეგასი 8 (5), იმედი 8 (6) / მამული 4 (6), შევარდენი 0 (6)

12 ნოემბერი. 15:00 ქარიშხალა-შევარდენი 16:30 პეგასი-მამული

ფოტო: პეგასის მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე

საქართველოს ჩემპიონატზე ჭაბუკ ხელბურთელთა შორის გაირკვა დასავლეთის ლიგის ჩემპიონი, ხოლო თბილისში გამარჯვებული ბოლო დღეს, პარასკევს გამოვლინდება.

სენაკში, ქუთაისის გუნდმა (მწვრთნელები გია თავხელიძე, დავით გობეჯიშვილი, ალექსანდრე ბოყოჩაძე) დაამარცხა სამტრედია, 39:25 და პირველი ადგილი გაინაღდა. სამტრედიამ (მწ. ავთანდილ ქავზინაძე, ალექსანდრე ხონელიძე) შარშანდელი მეორე ადგილი შეინარჩუნა, ხოლო მესამეზე გავიდა ბათუმის გუნდი (მწ. მაია შალამბერიძე), ვინც დღეს დაამარცხა შარშანდელი ბრინჯაოს პრიზიორი ზუგდიდი - 42:28. მეორე ეტაპზე გასვლის შანსი აქვს ზუგდიდსაც (მწ. ნელი ფარცვანია), რომელსაც სამი ლიგის მეოთხეადგილოსანთა შორის ჯერჯერობით უკეთესი შედეგი აქვს.

თბილისის ლიგაში ქარიშხალამ დამაჯერებლად, 38:28 დაამარცხა იმედი, რომელმაც მესამე ადგილი დაიკავა. ლიგაში ჩემპიონის ვინაობა ხვალ გაირკვევა პეგას-ქარიშხალას მატჩში. გამარჯვებული პირველ ადგილს დაიკავებს. ფრე პეგასს აწყობს, რადგანაც პირველ წრეში კონკურენტისთვის მოგებული აქვს.

პირველი ეტაპის 10 საუკეთესო გუნდი 2015 წელს ბრძოლას საქართველოს ჩემპიონობისთვის განაგრძობს.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

დასავლეთის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, სენაკი

13 ნოემბერი

ბათუმი-ზუგდიდი 42:28

ბათ: კოკაშვილი, დავითაძე - სიხარულიძე 16, მალაყმაძე 8, მახაჭაძე 5, კაიშვილი 4, კოტოშაძე 3, დიასამიძე 3, ქათამაძე 2, კეკელიძე 1

ზუგ: ხასია - გრიგოლია 8, ბულია 8, ხურციძე 6, გოგოხია 3, ძაძამია 2, შედანია 1

სამტრედია-ქუთაისი 25:39

სამ: ქავზინაძე, შველიძე - ანტონოვიჩი 9, ზურაბიანი 6, ბოცვაძე 6, გაგუა 2, ლ. ცხვარაძე 1, ძნელაძე 1

ქუთ: ფაილოძე, კუპატაძე - მერკვილაძე 12, გიორგაძე 7, კლდიაშვილი 6, ქუთათელაძე 5, რობაქიძე 4, თოდაძე 3, მამისეიშვილი 2

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ინა ჭკუასელი

მდგომარეობა: ქუთაისი 12 ქულა (7 თამაშიდან), სამტრედია 9 (7), ბათუმი 9 (8) / ზუგდიდი 6 (7), წყალტუბო 0 (7)

14 ნოემბერი. 15:00 ქუთაისი-წყალტუბო, 16:30 ზუგდიდი-სამტრედია

თბილისის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, გლდანი
13 ნოემბერი

ქარიშხალა-იმედი 38:28

ქარ: ხანდოლიშვილი 1 - მამულაშვილი 12, ფერაძე 10, კბილაშვილი 10, კვირკველია 3, ბიბილეიშვილი 1, ჯინჭარაძე 1, წიკლაური, აროშიძე, გოგრიჭიანი

იმ: ხარაიშვილი, როკაშვილი - რუსტამოვი 8, იობაშვილი 5, მიქავა 5, დვალიძე 5, ბაინაზიშვილი 4, გოგუა 1, ჰუსეინოვი, მღებრიშვილი, თურქაძე, მელაშვილი, გიორგძე, აქტუსი

შევარდენი-პეგასი 29:39

შევ: თვალიაშვილი - ზაალიშვილი 9, ბაზანოვი 6, თიგიშვილი 6, მიჩილაშვილი 5, ბულია 2, აგაჯანოვი 1, ინანიშვილი, დონაძე

პეგ: მჭედლიძე, ცირეკიძე - ცხოვრებაძე 11, კაჭკაჭაშვილი 9, ზარნაძე 5, მაისურაძე 4, გაწერელია 3, ლაპიაშვილი 3. ხვადაგიანი 2, ბაჯალაძე 1, მამაგეიშვილი 1, გოგოლაძე

მსაჯები: ელენე არაბული, გიორგი სამყურაშვილი, გია წივწივაძე,

მდგომარეობა: პეგასი 12 (7), ქარიშხალა 12 (7), იმედი 8 (7) / მამული 4 (7), შევარდენი 0 (8)

14 ნოემბერი. 15:00 იმედი-მამული 16:30 პეგასი-ქარიშხალა

აღმოსავლეთი. საბოლოო. გორი 12, კახეთი 8, რუსთავი 4 / ქარელი 0

 

თბილისსა და სენაკში დღეს გაგრძელდა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი ხელბურთში.

სენაკში მეორე წრეს მართავს დასავლეთის ხუთეული. პირველ დღეს ლიდერი, ქუთაისი ისვენებდა. ზუგდიდმა 51:45 დაამარცხა წყალტუბო, ხოლო ბათუმისა და სამტრედიის მატჩი ფრედ, 36:36 დასრულდა.

თბილისის ლიგაში პირველი წრის შემდეგ სამი ლიდერია. პეგასი დღეს ისვენებდა, ხოლო დანარჩენმა ორმა მოიგო: ქარიშხალამ - მამულთან, 34:25, ხოლო იმედმა - შევარდენთან, 30:16. სამშაბათს თბილისის ჩემპიონობისთვის მებრძოლი ორი გუნდი, იმედი და პეგასი ერთმანეთს შეხვდება.

თბილისისა და დასავლეთის ჩემპიონები და პრიზიორები პარასკევს გამოვლინდება. აღმოსავლეთის სამეული უკვე ცნობილია: გორი, კახეთი, რუსთავი. 10 საუკეთესო გუნდი 2015 წელს ბრძოლას უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის განაგრძობს.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

დასავლეთის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, სენაკი

10 ნოემბერი

ზუგდიდი-წყალტუბო 51:45

სამტრედია-ბათუმი 36:36

მდგომარეობა: ქუთაისი 8 ქულა (4 თამაშიდან), სამტრედია 7 (5), ბათუმი 5 (5) / ზუგდიდი 4 (5), წყალტუბო 0 (5)

11 ნოემბერი. 15:00 ქუთაისი-ზუგდიდი 16:30 წყალტუბო-ბათუმი

თბილისის ლიგა. 10-14 ნოემბერი, გლდანი

10 ნოემბერი

მამული-ქარიშხალა 25:34

შევარდენი-იმედი 16:30

მდგომარეობა: ქარიშხალა 8 (5), იმედი 8 (5) პეგასი 6 (4) / მამული 2 (5), შევარდენი 0 (5)

11 ნოემბერი. 15:00 მამული-შევარდენი 16:30 იმედი-პეგასი

აღმოსავლეთი. საბოლოო. გორი 12 ქულა, კახეთი 8, რუსთავი 4 / ქარელი 0





ჩვენი პარტნიორები: