სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

მთავარი

დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის ტური უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭებსა და გოგონებს შორის. თბილისში შეიკრიბა 4-4 გუნდი აღმოსავლეთ საქართველოდან.

 

დასავლეთში თამაშები უკვე გაიმართა, საერთო ტურები კი აპრილშია დაგეგმილი, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ჩემპიონები და პრიზიორები.

დღეს ბიჭების ტურნირში გორმა დაამარცხა თელავი - 19:9, ხოლო პეგასმა - ქარიშხალა - 34:12. გოგონებში ქარიშხალამ აჯობა ყვარელს - 18:2, მამულმა - იმედს, 17:1.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 1

20 მარტი

გორი - თელავი 19:9

პეგასი - ქარიშხალა 34:12

21 მარტი

16:00 პეგასი - თელავი

17:00 ქარიშხალა - გორი

22 მარტი

16:00 თელავი - ქარიშხალა

17:00 გორი - პეგასი

დასავლეთი: სამტრედია 4 ქულა (3 თამაშიდან), ფოთი 4 (3), ზუგდიდი 2 (2), ქუთაისი 0 (2)

საერთო ტური: 15-18 აპრილს

გოგონები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 2

20 მარტი

ქარიშხალა - ყვარელი 18:2

მამული - იმედი 17:1

21 მარტი

16:00 ყვარელი - მამული

17:00 იმედი - ქარიშხალა

22 მარტი

16:00 იმედი - ყვარელი

17:00 ქარიშხალა - მამული

დასავლეთი: ფოთი 2 (1), ზუგდიდი 0 (1)

საერთო ტური: 9-11 აპრილს

 

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში. ლიდერმა სტუ-მ დღეს უპრობლემოდ დაამარცხა თელავი - 35:23, ხოლო იმედისა და პეგასის თამაშში დიდი ბრძოლა გაიმართა.

იმედმა ტაიმი საკმაო სხვაობით მოიგო - 18:12. შესვენების შემდეგ ტიტე კალანდაძემ რამდენიმე ახალი მოთამაშე ჩააბა თამაშში და პეგასმა გაიბრძოლა. კარგად შევიდა მოედანზე ბიჭების ნაკრების წევრი მიხეილ ნაზღაიძე , რომელმაც 6 გოლი გაიტანა და რამდენიმე საგოლე გადაცემა შეასრულა. მან და ვლადიმერ ბაძაღუამ (7 გოლი) კარგი ბმული შექმნეს მარცხენა ფლანგზე, რის შემდეგაც სხვაობა ერთ ბურთამდე დავიდა - 22:23. თამაში ბოლომდე დაძაბული იყო და გადამწყვეტი გამოდგა იმედის მარჯვენა ინსაიდის, რობერტ ბეჟანიშვილის გოლები მატჩის მიწურულს - 31:28.

იმედმა ზედიზედ მეორე თამაში მოიგო და ქულებით დაეწია მესამე ადგილზე მყოფ სამტრედიას. ხვალ სპორტკომპლექს არენაში სტუ-იმედისა და პეგას-თელავის მატჩებით მეორე წრე დასრულდება.

თამაშები ცოცხლად შეგიძლიათ იხილოთ სტრიმზე:

http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

ფოტო: იმედის მწვრთნელი მერაბ მეტრეველი წუთშესვენებაზე. 6 - რობერტ ბეჟანიშვილი

ეროვნული ჩემპიონატი

18 მარტი, არენა 1

სტუ - თელავი 35:23

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 7, აბრამიშვილი 5, სურმავა 4, სტურუა 4, გრიშიკაშვილი 4, ამირანაშვილი 3, სიმონია 3, ლ. არსენაშვილი 2, გოგალაძე 2, გოგოლაძე 1

თელავი: ლილუაშვილი, ა. სამიტაშვილი - დანელიშვილი 6, მღებრიშვილი 6, ნ, სვიმონიშვილი 4, ჯ. ნიკურაძე 2, მაისაშვილი 2, ცისკარიშვილი 2, ი. სამიტაშვილი 1, დიდებაშვილი

იმედი - პეგასი 31:28

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია - ბეჟანიშვილი 9, ალანია 7, გ. იობაშვილი 6, აბაშიძე 3, მძელური 3, ჩიკვილაძე 2, რუსტამოვი 1, გიორგაძე, ჯმუხაძე, თაბაგარი, ჩაკვეტაძე, ი. კალანდაძე

პეგასი: ცინცაძე - ბაძაღუა 7, ნაზღაიძე 6, ა. ცხვარაშვილი 4, დიხამინჯია 4, ოსიყმაშვილი 3, კოხრეიძე 1, ლობჟანიძე 1, დემეტრაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, აბჟანდაძე, ქუთათელაძე, ი. ცხვარაშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------13-13-0--0--456-292-26

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სამტრედია----14--8-0--6--517-471-16

იმედი----------13--8-0--5--395-419-16

პეგასი----------13--4-2--7--400-449-10

ჭაბუკები-------14--2-2-10--392-480--6

თელავი--------13--2-1-10--339-393---5

ქუთაისი-------14--2-1-11--395-533---5

19 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 იმედი - სტუ

სპორტკომპლექს არენაში დღეს იწყება საქართველოს ჩემპიონატის ტური უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭებსა და გოგონებს შორის. მონაწილეობს აღმოსავლეთის 4-4 გუნდი.

დასავლეთში თამაშები უკვე გაიმართა, საერთო ტურები კი აპრილშია დაგეგმილი, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ჩემპიონები და პრიზიორები.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 1

20 მარტი

16:00 გორი - თელავი

17:00 პეგასი - ქარიშხალა

21 მარტი

16:00 პეგასი - თელავი

17:00 ქარიშხალა - გორი

22 მარტი

16:00 თელავი - ქარიშხალა

17:00 გორი - პეგასი

დასავლეთი: სამტრედია 4 ქულა (3 თამაშიდან), ფოთი 4 (3), ზუგდიდი 2 (2), ქუთაისი 0 (2)

საერთო ტური: 15-18 აპრილს

გოგონები. აღმოსავლეთის ოთხეული. 20-22 მარტი, არენა 2

20 მარტი

16:00 ქარიშხალა - ყვარელი

17:00 მამული - იმედი

21 მარტი

16:00 ყვარელი - მამული

17:00 იმედი - ქარიშხალა

22 მარტი

16:00 იმედი - ყვარელი

17:00 ქარიშხალა - მამული

დასავლეთი: ფოთი 2 (1), ზუგდიდი 0 (1)

საერთო ტური: 9-11 აპრილს

სპორტკომპლექს არენაში განახლდა ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში.

ტექნიკური უნივრსიტეტის გუნდმა 38:15 დაამარცხა პეგასი, ქულებით დაეწია, ხოლო ბურთების სხვაობით აჯობა ბათუმს და პირველი ადგილი დაიბრუნა, თანაც 2 მატჩი მარაგში აქვს. პირველი ტაიმი ჩემპიონმა 15:10 მოიგო, შემდეგ ტრავმა მიიღო პეგასის ლიდერმა ალექსანდრე ცხვარაშვილმა, ხოლო სტუ-ს ახალგაზრდა მეკარემ, ირაკლი ხიდეშელმა 30 წუთში სულ 5 ბურთი გაუშვა.

იმედი, მიუხედავად იმისა, რომ გუნდის ლიდერი, გიორგი იობაშვილი მეტოქემ თავიდანვე აიყვანა პერსონალურად, მაინც დაწინაურდა თელაველებთან - 7:1, 9:3. თელავი არ დანებდა. მოთამაშე მწვრთნელების, ანდრო ანდრიაშვილისა და ნიკოლოზ სვიმონიშვილის, ასევე ბიჭების ნაკრების პივოტის, ბექა დანელიშვილის მეცადინეობით, შესვენებაზე სხვაობა სულ 2 ქულა იყო - 10:12, ხოლო მეორე ტაიმში კახელები რამდენჯერმე წინაც გავიდნენ. იმედმა ბოლო 10 წუთში გარდატეხა თამაში - 29:27. მოგებულ გუნდში გამოიირჩეოდნენ ცაცია რობერტ ბეჟანიშვილი (8 გოლი), ინსაიდები დავით მძელური (6) და გივი გიორგაძე (5).

ხვალ იმედი ეთამაშება პეგასს, ხოლო სტუ - თელავს.

ფოტო: ანდრო ანდრიაშვილი (14)

ეროვნული ჩემპიონატი

17 მარტი, არენა 1

პეგასი - სტუ 15:38

პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - ა. ცხვარაშვილი 3, ოსიყმაშვილი 3, დიხამინჯია 3, ქუთათელაძე 2, ბაძაღუა 2, ნ. მაისურაძე 1, აბჟანდაძე 1, დემეტრაშვილი, კოხრეიძე, ლობჟანიძე, მამაგეიშვილი

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - სიმონია 9, სურმავა 6, აბრამიშვილი 6, ამირანაშვილი 5, გოგოლაძე 5, სტურუა 4, გოგალაძე 3, გრიშიკაშვილი, არსენაშვილი, გვაზავა, ბერძენიშვილი

თელავი - იმედი 27:29

თელავი: ა. სამიტაშვილი - დანელიშვილი 10, ნ. სვიმონიშვილი 5, ანდრიაშვილი 4, გიორგელაშვილი 3, ი. სამიტაშვილი 2, მღებრიშვილი 1, მაისაშვილი 1, დიდებაშვილი 1, ცისკარიშვილი

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია - ბეჟანიშვილი 8, მძელური 6, გიორგაძე 5, ალანია 3, აბაშიძე 3, ჩიკვილაძე 2, იობაშვილი 2, ჩაკვეტაძე, ი. კალანდაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------12-12-0--0--421-269-24

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სამტრედია----14--8-0--6--517-471-16

იმედი----------12--7-0--5--364-391-14

პეგასი----------12--4-2--6--372-418-10

ჭაბუკები-------14--2-2-10--392-480--6

თელავი--------12--2-1--9--316-358---5

ქუთაისი-------14--2-1-11--395-533---5

18 მარტი

16:00 სტუ - თელავი

17:30 იმედი - პეგასი

19 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 იმედი - სტუ

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მეორე წრე. შეჯიბრება 23 აპრილს განახლდება, ხოლო ქვეყნის ჩემპიონი სტუ 14 თამაშიდან 14 მოგებით ლიდერობს.

იმედი 10 წუთის შემდეგ 5:3 უგებდა ჩემპიონს, მაგრამ ტაიმი 11:23 წააგო, აქედან 10 გოლი სტუ-ს გარემარბმა ირაკლი გოგოლაძემ გაიტანა. საბოლოოდ, 43:26 და ჩემპიონის ყველა მოთამაშემ შეაგდო თითო გოლი მაინც, ხოლო იმედში გამოსარჩევია 16 წლის მეკარის, გიორგი ხარაიშვილის კარგი დებიუტი.

თელავი მთელი პირველი ტაიმი უგებდა პეგასს და შესვენებისთვის შეინარჩუნა კიდეც უპირატესობა - 15:14, მაგრამ მათი პრობლემა ის იყო, რომ სულ 9 კაცით თამაშობდნენ, ტიტე კალანდაძეს კი სრულფასოვანი სათადარიგოთა სკამი ჰყავდა. ამან გადაწყვიტა კიდეც თამაშის ბედი. მეორე ნახევრის დასაწყისშივე გარემარბმა გიორგი დიხამინჯიამ ზედიზედ 4 სწრაფი გარღვევა მოაწყო და ცხადი გახდა, რომ თელაველთა შვიდეულს ძალა აღარ ჰქონდა. საბოლოოდ, პეგასმა 34:26 მოიგო.

ხვალიდან სპორტკომპლექს არენაში ახალი შეჯიბრებაა. ტურს დაიწყებენ 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭებისა და გოგონების გუნდები.

ფოტო: ბურთით ზურაბ სიმონია, სტუ

ეროვნული ჩემპიონატი. 19 მარტი, არენა 1

თელავი - პეგასი 26:34

თელავი: ა. სამიტაშვილი - გიორგელაშვილი 8, ი. სამიტაშვილი 5, მაისაშვილი 4, მღებრიშვილი 3, გ. კობახიძე 3, ანდრიაშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 1, ცისკარიშვილი

პეგასი: ცინცაძე, დ. ნარსია - დიხამინჯია 9, ა. ცხვარაშვილი 6, ოსიყმაშვილი 3, გაწერელია 3, ნაზღაიძე 3, ბაძაღუა 2, კოხრეიძე 2, ლობჟანიძე 2, ნ. მაისურაძე 2, დემეტრაშვილი 1, გოგავა 1, აბჟანდაძე, ზარნაძე

იმედი - სტუ 26:43

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, ხარაიშვილი - ბეჟანიშვილი 7, გ. იობაშვილი 4, ჩაკვეტაძე 4, ჩიკვილაძე 4, ალანია 3, ჰუსეინოვი 2, ი. კალანდაძე 1, თაბაგარი 1, აბაშიძე

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - გოგოლაძე 10, სიმონია 6, აბრამიშვილი 5, ამირანაშვილი 4, ბერძენიშვილი 4, ლ. არსენაშვილი 4, ორჯონიკიძე 3, სტურუა 2, სურმავა 2, გრიშიკაშვილი 1, გვაზავა 1, გოგალაძე 1

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ორი წრის შემდეგ (, , , , , )

სტუ-------------14-14-0--0--499-318-28

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სამტრედია----14--8-0--6--517-471-16

იმედი----------14--8-0--6--421-462-16

პეგასი----------14--5-2--7--434-475-12

ჭაბუკები-------14--2-2-10--392-480--6

თელავი--------14--2-1-11--365-427---5

ქუთაისი-------14--2-1-11--395-533---5

სპორტკომპლექს არენაში დღეს განახლდება ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში. ერთმანეთში ითამაშებს აღმოსავლეთის ოთხი გუნდი - სტუ, პეგასი, თელავი და იმედი. ამ ტურის შემდეგ ყველა გუნდს 14-14 თამაში დაუგროვდება და გაირკვევა სიტუაცია მესამე, გადამწყვეტი წრის წინ.

ჯერჯერობით ბათუმი ლიდერობს, მაგრამ სავარაუდოა, რომ ქვეყნის ჩემპიონი, სტუ ლიდერის პოზიციას დაიბრუნებს. ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის - 11 მოგება 11 მატჩში.

თამაშებს დაესწრება საქართველოს ნაკრებების კოორდინატორი ჯორჯე რაშიჩი. მის თვალწინ ითამაშებენ როგორც ეროვნული, ახალგაზრდული (20) და ჭაბუკთა (18) ნაკრებების კანდიდატები, ასევე რამდენიმე მოთამაშეც ბიჭების, 16-წლამდელთა ნაკრებიდანაც.

უახლოესი ტურნირი ახალგაზრდულ ნაკრებს უწევს ესპანეთში - 4-6 აპრილს ოვიედოში ოცწლამდელთა ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირია - ესპანეთი, მონტენეგრო, ნორვეგია, საქართველო.

საქართველოს ჩემპიონი გამოვლინდება მაისში.

საქართველოს ჩემპიონატი. 17-19 მარტი, არენა 1.

აღმოსავლეთის ოთხეული

თელავი

1.ლევან ლილუაშვილი 12. არჩილ სამიტაშვილი - 2. გიორგი კობახიძე 3. ალეკო გიორგელაშვილი 4. ვასილ გიგაური 5. ლექსო დიდებაშვილი 6. ნიკა ცისკარიშვილი 7. ბექა დანელიშვილი 8. იოსებ სამიტაშვილი 9. მიხეილ მღებრიშვილი 10. ნიკოლოზ სვიმონიშვილი 11. თორნიკე მაისაშვილი 14. ანდრო ანდრიაშვილი 15. ჯაბა ნიკურაძე

მთ. მწვრთნელი ნიკოლოზ სვიმონიშვილი, მწვრთნელები ანდრო ანდრიაშვილი, ზურაბ წვერიკმაზაშვილი

პეგასი

12.ზურაბ ცინცაძე 22. დემეტრე ნარსია- 2. ამირან აბჟანდაძე 3. გაგა დემეტრაშვილი 4. ილია ცხვარაშვილი 5. გიორგი დიხამინჯია 6. ალექსანდრე ლობჟანიძე 7. კირილე ცუხიშვილი 8. მიხეილ ნაზღაიძე 10. ვლადიმერ ბაძაღუა 11. გიგა კოხრეიძე 13. ნოდარ მაისურაძე 19. ალექსანდრე ცხვარაშვილი 25. ზურაბ გოგავა 99. ომარ ქუთათელაძე

მთ. მწვრთნელი ლევან გელაშვილი, მწვრთნელები ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე

იმედი

1.ავთო მღებრიშვილი 12. ნოდარ ლორია - 2. შალვა მუქთიაშვილი 3. ირაკლი ჩაკვეტაძე 4. გიორგი აბაშიძე 5. ვუსალ ჰუსეინოვი 6. რობერტ ბეჟანიშვილი 7. გიორგი იობაშვილი 8. ომიკო ალანია 9. გიორგი თაბაგარი 10. დავით მძელური 11. გივი გიორგაძე 13. ბექა ჩიკვილაძე 14. ხაზეინ რუსტამოვი 15. ირაკლი კალანდაძე 19. გოგა ჯმუხაძე

მთ. მწვრთნელი მერაბ მეტრეველი, მწვრთნელი გივი შარანგია

სტუ

1.ჯონი ცერცვაძე 12. ირაკლი ხიდეშელი 22. კორნელი ანდრიაძე - 7. გიორგი სურმავა 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. ოთარ ამირანაშვილი 10. შოთა გრიშიკაშვილი 14. გიორგი გვაზავა 5. ირაკლი გოგოლაძე 18. შალვა სტურუა 21. ლაშა არსენაშვილი 23. ზურაბ სიმონია 28. ლევან ბერძენიშვილი 31. ილია გოგალაძე 77. თემურ ორჯონიკიძე

მთ. მწვრთნელი ირაკლი კეკელიძე, მწვრთნელები ბექარ ორჯონიკიძე, მამია კობახიძე

17 მარტი

16:00 პეგასი - სტუ

17:30 თელავი - იმედი

18 მარტი

16:00 სტუ - თელავი

17:30 იმედი - პეგასი

17 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 იმედი - სტუ

მდგომარეობა (, , , , , )

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სტუ-------------11-11-0--0--383-254-22

სამტრედია----14--8-0--6--517-471-16

იმედი----------11--6-0--5--335-364-12

პეგასი----------11--4-2--5--357-380-10

ჭაბუკები-------14--2-2-10--392-480--6

თელავი--------11--2-1--8--289-329---5

ქუთაისი-------14--2-1-11--395-533---5

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: