სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატზე ზედიზედ მეთქევსმეტე თამაში მოიგო სტუ-მ, ხოლო იმედმა დაძაბულ ბრძოლაში დაამარცხა პეგასი.

 

თელაველებს აკლდათ წინადღით ნაბრძოლი ვეტერანები - ანდრიასვილი და გიორგელაშვილი და ერთადერთი, რაც მოახერხეს, მეორე ტაიმში ძალიან არ გაუშვეს წინ ქვეყნის ჩემპიონი. სტუმ პირველი ტაიმი 24:13 მოიგო, მატჩი - 42:29.

იმედი და პეგასი თავიდან თანაბრად თამაშობდნენ. გადამწყვეტი გამოდგა პირველი ტაიმის ის მონაკვეთი, როდესაც ზედიზედ რამდენიმე მოთამაშე გააძევეს, ხოლო იმედმა სხვაობა სწრაფად გაზარდა და ტაიმი 16:10 მოიგო. პეგასმა შესვენების შემდეგ იბრძოლა, დასრულებამდე 5 წუთით ადრე სხვაობა 2 ბურთამდეც შეამცირა, მაგრამ მაინც დამარცხდა - 25:28.

ორშაბათს აღმოსავლეთის ოთხეული ტურს დაასრულებს, ხოლო სამშაბათიდან სენაკში დანარჩენი 4 გუნდი შეიკრიბება.

ფოტო: გიორგი იობაშვილი, იმედი

საქართველოს ჩემპიონატი

13 აპრილი , არენა 2

თელავი - სტუ 29:42

თელავი: ა. სამიტაშვილი, ლილუაშვილი - კობახიძე 7, დანელიშვილი 6, მღებრიშვილი 5, გიგაური 4, მაისაშვილი 3, ნ. სვიმონიშვილი 3, ცისკარიშვილი 1, დიდებაშვილი

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 10, გოგოლაძე 7, სიმონია 6, სურმავა 6, გრიშიკაშვილი 5, აბრამიშვილი 4, არსენაშვილი 2, ბერძენიშვილი 1, გოგალაძე 1, სტურუა

პეგასი - იმედი 25:28

პეგასი: ცინცაძე, დ. ნარსია - ცხვარაშვილი 11, ბაძაღუა 4, ოსიყმაშვილი 4, დიხამინჯია 3, გოგავა 2, ზარნაძე 1, აბჟანდაძე, დემეტრაშვილი, ქუთათელაძე, გაწერელია

იმედი: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - იობაშვილი 10, ბეჟანიშვილი 7, ალანია 4, ჩიკვილაძე 3, გიორგაძე 1, აბაშიძე 1, ჯმუხაძე 1, რუსტამოვი 1, ბაინაზიშვილი, მძელური

 

 

მსაჯები: ამირან კომახიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------16-16-0--0--576-378-32

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

იმედი-----------16-10-0--6--483-518-20

სამტრედია-----14--8-0--6--517-471-16

პეგასი-----------16--5-2--9--490-538-12

ჭაბუკები--------14--2-2-10--392-480--6

თელავი---------16--2-1-13--425-503--5

ქუთაისი--------14--2-1-11--395-533--5

14 აპრილი , არენა 1

16:00 პეგასი - თელავი

17:30 სტუ - იმედი

დასავლეთის ოთხეული ითამაშებს 15-17 აპრილს სენაკში

პირდაპირი სტრიმინგის ლინკი:

http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal