სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

თურქეთის სახელბურთო ჩემპიონატში პლეიოფის სტადია დაიწყო. მეოთხედფინალის პირველ მატჩში ტრაბზონსფორი სტუმრად დამარცხდა ბურსა ნილუფერთან - 28:30. საპასუხო მატჩი 15 აპრილსაა ტრაბზონში. ტრაბზონელთა შემადგენლობაში სამ მეკარეს შორის გიგა ტორონჯაძეც იყო, ხოლო რატი მსხვილიძემ 6 გოლი გაიტანა. ტრაბზონსფორს საპასუხო შეხვედრაში სასურველი ანგარიშით მოგების კარგი შანსი აქვს.

 

რუმინეთში რეგულარული პირველობის ბოლო ტური გაიმართა და პლეიოფი ახლა იწყება. შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას შტიინცა ბაკეუმ 22-ე ტურში 34:29 დაამარცხა სტიაუა და ტურნირი მესამე ადგილზე დაასრულა 49 ქულით. პლეიოფის პირველ წრეში შტიინცას მეტოქე იქნება მეოთხე ადგილზე გასული პანდური. თამაშები 26 და 29 აპრილს გაიმართება. ირაკლი ჩიქოვანის კლუბი ტიმიშოარა პლეიაუტში. ბოლო ტურში ტიმოშოატა დამარცდა პანდურისთან - 29:31 და რეგულარული სეზონი 15 ქულით მეათე ადგილზე დაასრულეს.

მაკედონიაში დაიწყო ძირითადი ექვსეულის ტურნირი ქვეყნის ჩემპიონობისთვის. ქვეყნის ორი უძლიერესი კლუბი, სკოპიეს მეტალურგი და ვარდარი ბრძოლას სწორედ ამ ეტაპზე იწყებს, აქამდე კი ისინი ასპარეზობდნენ ჩემპიონთა ლიგაში და ეწ გაზპრომის ლიგაში, სადაც მაკედონიის, სერბეთის, ბოსნიის, ხორვატიის, მონტენეგროს, სლოვაკეთის, პოლონეთისა და ბელარუსის 10 კლუბი თამაშობს. მეტალურგსა და სკოპიეს ფინალური ექვსეულის ტურნირზე ემატება რეგულარული სეზონის 4 საუკეთესო გუნდი - ზომიმაკ სტრუმიცა (15 თამაშიდან 15 მოგება), ტინექსი, მეტალურგ-ჯუნიორი და პელისტერი. ექვსეულის პირველ ტურში სტრუმიცამ 30:21 მოუგო პელისტერს და რევაზ ჭანტურიამ 7 გოლი გაიტანა.

ამასობაში, ევროპის ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა 2016 წლის ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირის წილისყრა. 28 გუნდი დაიყო 7 ჯგუფად, ფინალში გავა ყველა ჯგუფის საუკეთესო 2 გუნდი და საუკეთესო მესამე. მეთქევსმეტე ფინალისტია შეჯიბრების მასპინძელი, პოლონეთი.

ჯგუფების შემადგენლობა ასეთია:

1 ჯგუფი: ხორვატია, ნორვეგია, ჰოლანდია, თურქეთი

2 ჯგუფი: დანია, ბელარუსი, ლიტვა, ბოსნია

3 ჯგუფი: სლოვენია, შვედეთი, სლოვაკეთი, ლატვია

4 ჯგუფი: სერბეთი, ისლანდია, მონტენეგრო, ისრაელი

5 ჯგუფი: უნგრეთი, რუსეთი, პორტუგალია, უკრაინა

6 ჯგუფი: საფრანგეთი, მაკედონია, ჩეხეთი, შვეიცარია

7 ჯგუფი: ესპანეთი, გერმანია, ავსტრია, ფინეთი

ტურნირი 2014-15 წლებში გაიმართება, ფინალს კი 2016 წლის იანვარში უმასპინძლებს პოლონეთის 4 ქალაქი - კრაკოვი, ვროცლავი, გდანსკი და კატოვიცე.

რაც შეეხება საქართველოს ნაკრებს, ის ოქტომბრის ბოლოდან ჩაებმება 2018 წლის ევროპის ჩემპიონატის პირველ შესარჩევ სტადიაზე.

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal