სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ახალგაზრდულმა ნაკრებმა დაასრულა გამოსვლა ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირზე. მესამე დღეს ქართველებმა წააგეს ესპანეთთან - 19:41 (10:20). ნორვეგიამ 37:24 მოუგო მონტენეგროს და ესპანეთთან ერთად ფინალურ ტურნირზე გავიდა.

საქართველოს ნაკრები ერთ-ერთ ურთულეს ჯგუფში მოხვდა და თუნდაც ერთი მატჩის მოგების შანსი არ ჰქონია, მითუმეტეს, რომ გუნდში სულ 6 კაცი იყო 1994 წელს დაბადებული, დანარჩენები კი 1-3 წლით უმცროსები იყვნენ. გუნდის ყველა მოთამაშემ - როგორც ეროვნული ნაკრების წევრებმა (სიმონია, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი), ასევე ჭაბუკთა ნაკრების მოთამაშეებმა, რომლებიც შეადგენდნენ კიდეც ძირითად ბირთვს, დიდი გამოცდილება მიიღეს. გაისად საქართველოს ორი ასაკობრივი ნაკრები ითამაშებს 19 და 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაციას. გაისადვე საქმეში ჩაერთვება საქართველოს გოგონათა ნაკრები, რომელსაც 17-წლამდელთა ევროპირველობის შესარჩევი ტურნირი აქვს, 17-წლამდელთა ორივე სქესის გუნდს კი ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალი უწევს თბილისში.

წლევანდელმა შესარჩევმა ტურნირმა კი უკვე გამოავლინა 20-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატის 13 ფინალისტი - მათ დაემატებიან მასპინძელი ავსტრია, ასევე შვედეთი და გერმანია. კვალიფიკაციის მთავარი მოულოდნელობა იყო ხორვატიის ნაკრების ფინალს მიღმა დარჩენა.

ამ უქმეებზე გაიმართა ევროპის 2016 წლის კაცთა ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირის პლეიოფი. პირველ ეტაპზე სულ 9 ქვეყანა თამაშობდა. სამი ჯგუფის გამარჯვებულები - ფინეთი, საბერძნეთი და ესტონეთი შეუწყვილდნენ რუმინეთს, ბოსნიასა და შვეიცარიას. საქრთველოს ნაკრების ამასწინანდელმა მეტოქემ, ფინეთის გუნდმა ორი მატჩის ჯამში მოულოდნელად დაამარცხა რუმინეთი. ფინეთი, ბოსნია და შვეიცარია გავიდნენ ძირითად შესარჩევ ეტაპზე. ტურნირი შემოდგომაზე დაიწყება და მასშ ყველა უძლიერესი გუნდი ითამაშებს გარდა შეჯიბრების მასპინძელ პოლონეთისა.

საქართველოს ეროვნული გუნდი კი 2014 წლის შემოდგომაზე ევროპის 2018 წლის ჩემპიონატის პირველ შესარჩევ ეტაპში ჩაერთვება.

ევროპის 20 ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი.
ოვიედო, ესპანეთი. 4-6 აპრილი, 2014
6
აპრილი

ნორვეგია - მონტენეგრო 37:24

საქართველო - ესპანეთი 19:41

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 5, ცხვარაშვილი 3, სიმონია 3, აბრამიშვილი 3, გოგოლაძე 2 , ხაჟომია 2, კოხრეიძე 1, სტურუა, გიორგაძე, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ესპანეთი: ბიოსკა, კალე - გომესი 8, ლოპესი 5, პლასა 5, არინო 4, პარედესი 4, ასკუე 4, გარსია 3, ფერნანდესი 2, პინეირო 2, სანჩესი 2, სერდიო 1, ლოსანო 1, მარკესი, რეი

5 აპრილი

საქართველო - ნორვეგია 18:38
ესპანეთი - მონტენეგრო 25:24

4 აპრილი
საქართველო - მონტენეგრო 9:29
ესპანეთი - ნორვეგია 35:27

1 ჯგუფი: ესპანეთი 6, ნორვეგია 4 / მონტენეგრო 2, საქართველო 0

2 ჯგუფი: დანია 6, სლოვაკეთი 2 / პოლონეთი 2, ჩეხეთი 2

3 ჯგუფი: შვეიცარია 5, უნგრეთი 4 / ხორვატია 3, ლიტვა 0

4 ჯგუფი: საფრანგეთი 6, ბელარუსი 3 / რუსეთი 3, უკრაინა 0

5 ჯგუფი: სლოვენია 6, ესტონეთი 4 / ფინეთი 2, თურქეთი 0

6 ჯგუფი: ისრაელი 6 / რუმინეთი 4, ლუქსემბურგი 2, ფარერები 0

7 ჯგუფი: მაკედონია 6 / საბერძნეთი 4, ისლანდია 2, იტალია 0

8 ჯგუფი: სერბეთი 5 / პორტუგალია 4, ჰოლანდია 3, ბრიტანეთი 0

ფინალი: 24 ივლისი-3 აგვისტო, 2014 ავსტრია

 

ევრო 2016. შესარჩევი ტურნირის მეორე სტადია. 1-5 აპრილი, კაცები

რუმინეთი - ფინეთი 32:30, 29:32

საბერძნეთი - ბოსნია 23:28, 22:27

ესტონეთი - შვეიცარია 26:34, 32:31

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal