სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები ხელბურთში დასკვნით ფაზაში შევიდა დღეს გამოვლინდა პირველი ჩემპიონი. უმცროსი ასაკის გოგონების ტურნირში ფოთის გუნდმა გადამწყვეტ მატჩში 9:8 დაამარცხა თბილისის მამული და პირველი ადგილი დაიკავა.

 

მეორე ადგილზე გავიდა მამული, მესამეზე - ქარიშხალა. ფოთი და მამული (მწვრთნელები დარეჯან გეფერიძე და ჯული კასიანი) იქნებიან მთავარი ფავორიტები უფროსი ასაკის გოგონების (1998-99) ტურნირშიც, რომელიც აპრილის შუა რიცხვებში დასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01. გოგონები

საერთო ტური. 2-3 აპრილი. არენა

ფოთი - ქარიშხალა 9:7, ფოთი - ყვარელი 15:3, ფოთი - იმედი 19:3

ფოთი - მამული 9:8

ფოთი: აფშილავა, ხურცილავა - სურგულაძე 5, სიგუა 1, ჯახია 1, ჯგერენაია 1, კუბლაშვილი 1, გეგენავა, ბერაია, გვათუა, შურღაია, ნოღაიდელი

მამული: შამბე - ხონელიძე 4, ომიაძე 3, ხოკერაშვილი 1, შახულოვი, შოშიტაშვილი, ნათენაძე, ქებაძე, კეკუტია, იაშვილი, ჯავახიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გაგა დემეტრაშვილი

საბოლოო მდგომარეობა: ფოთი 8 ქულა, მამული 6, ქარიშხალა 4, ყვარელი 2, იმედი 0

ფოთი
1. დიანა აფშილავა 12. ნანა ხურცილავა - 2. ნენო ჯგერენაია 4. ნინო სურგულაძე 5. ანა სიგუა 6. ქეთი გეგენავა 7. ანა ჯახია 9. თეონა კუბლაშვილი 10. თამარ ბერაია 11. ლიზი ნოღაიდელი 14. მარიამ გვათუა 15. შორენა შურღაია - მწვრთნელები დარეჯან გეფერიძე, თემურ ჭანტურია

მამული
1. ანა შამბე - 2. ქეთი იაშვილი 3. თამთა ხოკერაშვილი 4. ანა ქებაძე 5. ნინო შახულოვი 6. ელენე ჯავახიშვილი 7. მირანდა ნათენაძე 9. კესო შოშიტაშვილი 10. ანა ომიაძე 13. ნინო კეკუტია 14. მარი ხონელიძე - მწვრთნელი ჯული კასიანი

ქარიშხალა
1. მარიამ ბაბალაშვილი 22. მარიამ არაბაჯევა - 3. თეკლა რატიანი 4. თინათინ სამანაშვილი 5. ბაია ტყეშელაშვილი 6. ქეთევან კერესელიძე 7. ანა ფოფხაძე 9. მარიამ ელბაქიძე 10. ლილი ბარათელი 12. ნინო მაკაროვა - მწვრთნელები ირმა ციცქიშვილი, თამაზ ჩხაიძე

ყვარელი
1.
სალომე ვარადაშვილი - 2. ია გელაშვილი 3. მარი დაუდიშვილი 4. ნატო ასაბაშვილი 6. ანა გეზელაშვილი 8. მაგდა მენთეშაშვილი 9. ლია გელაშვილი 10. ნინო ასაბაშვილი 11. ხატია რუსიაშვილი 12. მარი გორგაძე 15. ირანდა ყაჩმაზოვი - მწვრთნელ ზურაბ ხარებაშვილი

იმედი
16. ხატია ჯიქურაშვილი - 3. მარიამ გარსევანიშვილი 4. მარიამ ქობელაშვილი 5. ლელა ლასურაშვილი 6. ანა მამუჩაშვილი 7. გვანცა ცხვედიანი 8. მარი თედიაშვილი - მწვრთნელი დალი ნიკოდიმოვა

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal