სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

1-2 აპრილს გაიმართება საწვრთნელ-შესარჩევი კემპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, რომელსაც საქართველოს ნაკრებების კოორდინატორი, ჯორჯე რაშიჩი გაუძღვება.

სერბმა მწვრთნელმა დაასრულა შეკრება ახალგაზრდულ ნაკრებთან და სანამ მათთან ერთდ ესპანეთში გაემგზავრება, ბიჭებსაც ავარჯიშებს და მათგან საუკეთესოებს შეარჩევს. შერჩეულები საწვრთნელ სესიას ჩაატარებენ 1998-99 წლებში დაბადებულთ ნაკრების მწვრთნელებთნ. გიორგი ქობელაშვილთან და გიორგი გვაზავასთან, ხოლო 8 აპრილიდან ვარჯიშებს შეუერთდება რაშიჩიც.

შერჩეულია 53 კანდიდატი საქართველოს 13 კლუბიდან. სელექციაში მონაწილეობდნენ თავად რაშიჩი, რომელიც, დაძაბული გრაფიკის მიუხედავად, ბიჭების მატჩებსაც ესწრებოდა, ნაკრების სხვა მწვრთნელები და ექსპერტთა ჯგუფი ხელბურთის ფედერაციიდან.

მეკარეები: სანდრო ხანდლიშვილი (ქარიშხალა), გიორგი ხარაიშვილი (იმედი), დათო მამულაშვილი (რუსთავი), ნიკო ზურაბიშვილი (პეგასი), მურმან ხასია (ზუგდიდი), გიორგი გაგუა (სამტრედია), ლევან ლილუაშვილი (თელავი), გიორგი ვათიაშვილი (გორი)

მარცხენა გარემარბები: გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი), ლუკა გაწერელია (პეგასი), ნოდარ გოგუა, გიორგი წიკლაური (ქარიშხალა), თამაზ კორაშვილი (მამული), მათე მიჩილაშვილი (შევარდენი), თამაზ ტარუაშვილი, ნოდარ დალაქიშვილი (გორი)

მარჯვენა გარემარბები: ზაალ ზაალიშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი (შევარდენი), ვუსალ ჰუსეინოვი, საბა დვალიძე (იმედი), გიორგი გვასალია (ფოთი), გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი), მიხეილ ჯინჭარაძე (ქარიშხალა)

მარცხენა ინსაიდები: ზურაბ გოგავა, მიხეილ ნაზღაიძე (პეგასი), ზეზვა იობაშვილი (იმედი), გიორგი მიქაძე (ფოთი), ხვიჩა ხაჩიშვილი (ყვარელი), ლევან მამულაშვილი (ქარიშხალა), გიორგი შევჩენკო (მამული), ლაშა ცხვარაძე (სამტრედია)

მარჯვენა ინსაიდები: ლუკა ბულბულაშვილი (ქარიშხალა), გიორგი ტიელიძე (გორი), თენგიზ ბერაია (ფოთი)

გამთამაშებლები: ხაზეინ რუსტამოვი (იმედი), ირაკლი კბილაშვილი, გიგი ფერაძე (ქარიშხალა), გიგა ზარნაძე (პეგასი), ნიკოლოზ ბაჯალაძე (ფოთი), დავით ყორიაული (თელავი), გიორგი ჭერაშვილი, ლევან ბურკაძე (ყვარელი), გიგა ბაინაზაშვილი (იმედი), ლექსო სხვიტარიძე (მამული), ენრიკე ბაზანოვი (შევარდენი), ლაშა გრიგოლია (ზუგდიდი)

ხაზი: ნოდარ მაისურაძე (პეგასი), ერეკლე არსენაშვილი (ქარიშხალა), ბექა დანელიშვილი (თელავი), გიორგი ბიბილეიშვილი (ფოთი), გიორგი ტალახაძე, ლუკა სექანია (მამული), გიორგი მიქავა (იმედი)

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal