სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპი მოიგო თბილისის პეგასმა, ხოლო ფინალური ექვსეულის ბოლო ორი საგზური ფოთის და გორის გუნდებმა მოიპოვეს.

დღის პირველ მატჩში ფოთმა 29:24 მოუგო თელავს და ფინალში გასლა გაინაღდა. ბოლო, მეექვსე საგზური გათამაშდა გორისა და ზუგდიდის მატჩში. გორელები 2 ქულით წინ იყვნენ და ფრეც ყოფნიდათ. ტაიმი ზუგდიდმა მოიგო 17:13. გორმა შესვენების შემდეგ მალე გაათანაბრა და ბოლომდე თანაბარი ბრძოლა გაჩაღდა. ბოლო წუთზე 27:27 იყო და ზუგდიდს ერთი შეტევაც ჰქონდა დარჩენილი, მაგრამ ვერ გამოიყენა, ბოლო წამებზე კი ტატო მჭედლიშვილმა გაიტანა გამარჯვების გოლი. გორმა გაიმარჯვა - 28:27 და ფინალურ ექვსეულში მოხვდა.

ზუგდიდის მე-2 სკოლის გუნდმა, რომელსაც სპორტის მასწავლებელი, ნელი ფარცვანია ავარჯიშებს, მიზანს ვერ მიაღწია, მაგრამ თავდადებული თამაშით ყველას მოწონება დაიმსახურა, გუნდის ორი მოთამაშე, მეკარე ხასია და გამთამაშებელი გრიგოლია კი ჭაბუკთა ნაკრების კანდიდატებს შორის მოხვდა.

დღის ბოლო ორ თამაშში პრინციპული დაპირისპირებები გაიმართა თბილისურ გუნდებს შორის. თბილისის ლიგის მესამე პრიზიორი იმედი 7 ბურთით უგებდა მამულს, შემდეგ ოთხით ჩამორჩა, ბოლოს გაათანაბრა, მაგრამ ბოლო შეტევაში მამულისა და ტურნირის ყველაზე შედეგიანმა მოთამაშემ, თამაზ კორაშვილმა თავის გუნდს მოაგებინა - 32:31. იმედთან მოგების წყალობით მამულმა საგაზაფხულო ეტაპი მესამე ადგილზე დაასრულა.

პირველ ადგილზე კი გავიდა პეგასი, რომელმაც სეზონში პირველი დამარცხება აგემა საქართველოს შარშანდელ ჩემპიონსა და თბილისის ლიგის ამ სეზონის გამარჯვებულს, ქარიშხალას - 35:27. მწვრთნელ ტიტე კალანდაძის გუნდში საუკეთესო იყო გამთამაშებელი გიგა ზარნაძე - 12 გოლი.

საუკეთესო ექვსეული 25-29 აპრილს ერთ წრედ იბრძოლებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის. ყველაფერი თავიდან, ანუ 0 ქულიდან დაიწყება.

ფოტო: გორი-ზუგდიდი

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური

28 მარტი

თელავი - ფოთი 24:29

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 11, კაიშაური 7, ბაჩიაშვილი 3, ყორიაული 2, გიგაური 1, საღირაშვილი, აღვინოვი, ხელაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

ფოთი: ზარგინავა - ბიბილეიშვილი 13, მიქაძე 8, ბერაია 4, ბაჯალაძე 3, ჯიქია 1, გვასალია, გურეშიძე, ლორთქიფანიძე, მიქაია, წულაია, გვასალია

ყვარელი - სამტრედია 0:10

ყვარელი არ გამოცხადდა

ზუგდიდი - გორი 27:28

ზუგდიდი: ხასია - გრიგოლია 8, ესართია 6, ძაძამია 4, ბულია 4, კუკავა 3, ხურციძე 2, კვარაცხელია

გორი: ვათიაშვილი - დალაქიშვილი 9, მჭედლიშვილი 6, ტიელიძე 4, მურადაშვილი 4, ნიაზაშვილი 3, ტარუაშვილი 1, ქესანაშვილი 1

მამული - იმედი 32:31

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - შევჩენკო 12, კორაშვილი 9, ისმაილოვი 6, ტალახაძე 3, სხვიტარიძე 2, თოდუა

იმედი: ხარაიშვილი - ბაინაზაშვილი 9, რუსტამოვი 6, ჰუსეინოვი 6, იობაშვილი 5, საძაგლიშვილი 2, მელაშვილი 2, მიქავა 1, თურქაძე, მღებრიშვილი, დვალიძე

პეგასი - ქარიშხალა 35:27

პეგასი: ზურაბიშვილი - ზარნაძე 12, ნაზღაიძე 6, გაწერელია 6, გოგავა 5, ცხოვრებაძე 3, მაისურაძე 3

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი - კბილაშვილი 8, ფერაძე 7, ბულბულაშვილი 4, არსენაშვილი 4, გოგუა 2, მამულაშვილი 2, ჯინჭარაძე, წიკლაური

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

საბოლოო------მ-ფ-წ----სხ---ქ

პეგასი -------9-0-0 +103-18

ქარიშხალა-- 8-0-1 +87-16

მამული------6-0-3 +2-12

იმედი--------6-0-3 +37-12

გორი---------5-0-4 +5-10

ფოთი--------5-0-4 -20-10

--------------------------------

ზუგდიდი --3-0-6 -34---6

სამტრედია--2-0-7 -45---4

თელავი------1-0-8 -48---2

ყვარელი -----0-0-9 -87---2

ფინალური ექვსეული ითამაშებს 25-29 აპრილს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal