სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის გამოვლინდა მეოთხე ფინალისტიც. მამულმა 39:22 დაამარცხა სამტრედია და ექვსეულში ადგილი გაინაღდა. ორი ფინალისტი პარასკევს, შეჯიბრების ბოლო დღეს გამოვლინდება.

 

ხუთშაბათს ყველაზე მნიშვნელოვანი თამაში ფოთსა და ზუგდიდს შორის გაიმართა. ფოთელთა მწვრთნელმა თემურ ჭანტურიამ პერსონალურად ააყვანინა ზუგდიდელთა ლიდერი ლაშა გრიგოლია, რამაც შედეგი გამოიღო. ზუგდიდმა მხოლოდ პირველ ტაიმში გასწია წინააღმდეგობა, მეორეში კი ფოთმა სხვაობა გაზარდა - 29:18.

ბოლო დღის წინ სიტუაცია ასეთია: დარჩენილი ორი საგზურისთვის იბრძვის 3 გუნდი - გორი, ფოთი (8-8 ქულა) და ზუგდიდი (6). უკეთეს მდგომარეობაშია ფოთის გუნდი, რომელსაც ბოლო ტურში ფრეც ყოფნის თელავთან და, შესაძლოა, წაგების შემთხვევაშიც მოხვდეს ექვსეულში.

გორი და ზუგდიდი ერთმანეთს ეთამაშებიან. თუ ფოთმა არ წააგო თელავთან, მაშინ ზუგდიდს ნებისმიერი სხვაობით მოგება აწყობს გორთან და პირადი მოგების წყალობით აჯობებს. თუ ფოთი დამარცხდა და ზუგდიდმა მოიგო, მაშინ დაითვლება ბურთების სხვაობა სამ გუნდს შორის და ზუგდიდელებს მინიმუმ 10 ბურთით მოგება დასჭირდებათ.

ფინალური ექვსეული 25-29 აპრილს ითამაშებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის.

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური

27 მარტი, არენა

თელავი - ყვარელი 21:16

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 9, ბაჩიაშვილი 5, საღირაშვილი 3, კაიშაური 2, ყორიაული 1, გიგაური 1, აღვინოვი, ხელაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

ყვარელი: მამუკიშვილი - ხაჩიშვილი 7, ჭერაშვილი 4, ჯიქურიშვილი 3, ბეჟანიშვილი 1, მეტრეველი 1, ბურკაძე, ელოშვილი

მამული - სამტრედია 39:22

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - კორაშვილი 14, ტალახაძე 7, ისმაილოვი 6, სხვიტარიძე 6, შევჩენკო 2, თოდუა 2, ძაგანია 2, სექანია, ცხვედიანი, არუთინიანი, სამადაშვილი

სამტრედია: გოგუა 1 - ანტონოვიჩი 11, ბოცვაძე 5, ცხვარაძე 4, ჯორბენაძე 1, ზურაბიანი, ძნელაძე, ხვიჩია

პეგასი - გორი 42:22

პეგასი: ზურაბიშვილი 1, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 10, გოგავა 8, გაწერელია 5, მაისურაძე 5, ნაზღაიძე 4, ზარნაძე 4, ლაპიაშვილი 2, ხვადაგიანი 2, კაჭკაჭაშვილი 1, კალანდაძე, ალბუთაშვილი, ბაბუციძე

გორი: ვათიაშვილი - მჭედლიშვილი 7, ნიაზაშვილი 5, ტარუაშვილი 3, დალაქიშვილი 3, მურადაშვილი 2, ტიელიძე 1, ბეთლემიშვილი 1, ღვინიაშვილი, ქესანაშვილი, გახოკიძე, თომაშვილი

ფოთი - ზუგდიდი 29:18

ფოთი: ზარგინავა - მიქაძე 9, ბერაია 6, ბიბილეიშვილი 5, ბაჯალაძე 5, გვასალია 3, გურეშიძე 1, ჯიქია, მიქაია, წულაია, ლორთქიფანიძე

ზუგდიდი: ხასია - ძაძამია 5, ბულია 5, გრიგოლია 2, კუკავა 2, ხურციძე 2, ესართია 1, კვარაცხელია 1,

თოდუა, ჩიქობავა, ეხვაია, გოგოხია

ქარიშხალა - იმედი 33:26

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი - ბულბულაშვილი 12, არსენაშვილი 6, კბილაშვილი 6, ფერაძე 4, ჯინჭარაძე 2, გოგუა 2, კვირკველია 1, მამულაშვილი, ფხაკაძე, ფარესიშვილი, აროშიძე

იმედი: ხარაიშვილი - იობაშვილი 7, რუსტამოვი 6, ბაინაზაშვილი 3, ჰუსეინოვი 2, მიქავა 2, თურქაძე 2, მღებრიშვილი 2, მელაშვილი 1, დვალიძე 1, საძაგლიშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

 

მდგომარეობა-მ-ფ-წ---სხ---ქ

 

 

პეგასი -------8-0-0 +96-16

ქარიშხალა-- 8-0-0 +94-16

იმედი--------6-0-2 +38-12

მამული------5-0-3 +1-10

გორი---------4-0-4 +4--8

ფოთი--------4-0-4 -25--8

------------------------------

ზუგდიდი --3-0-5 -33--6

თელავი------1-0-7 -43--2

სამტრედია--1-0-7 -55--2

ყვარელი -----0-0-8 -77--0

28 მარტი

12:00 თელავი - ფოთი, არენა 2

13:30 ყვარელი - სამტრედია, არენა 2

15:00 ზუგდიდი - გორი, არენა 2

16:00 მამული - იმედი, არენა 1

17:30 პეგასი - ქარიშხალა, არენა 1

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal