სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ორი ტური გაიმართა საქართველოს ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. დასრულებამდე 2 დღით ადრე გამოვლინდა ფინალური ეტაპის 3 მონაწილე - ქარიშხალა, პეგასი და იმედი.

შანსები დაკარგეს ყვარლის, თელავისა და სამტრედიის გუნდებმა, ხოლო დარჩენილი 3 საგზურისთვის იბრძვის 4 გუნდი - მამული, გორი, ზუგდიდი და ფოთი.

ხუთშაბათს ძალიან მნიშვნელოვანია უშუალო კონკურენტების, ფოთისა და ზუგდიდი მატჩი, თუმცა, ვითარება ბოლო დღემდე მაინც ვერ გაირკვევა. რაც შეეხება დღევანდელ მატჩებს, ზუგდიდის გამთამაშებელმა, ლაშა გრიგოლიამ 21 გოლი გაიტანა ქარიშხალასთან, თუმცა ზუგდიდი მაინც დამარცხდა - 32:45.

ფოტო: მამული - ზუგდიდი

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური

25 მარტი, არენა

ზუგდიდი - მამული 23:27

ზუგდიდი: ხასია - ხურციძე 7, გრიგოლია 7, ბულია 5, ძაძამია 1, კუკავა 1, კვარაცხელია 1,

ესართია 1, თოდუა, ჩიქობავა, ეხვაია, გოგოხია

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - კორაშვილი 9, ისმაილოვი 7, სხვიტარიძე 7, შევჩენკო 3, ტალახაძე 1, თოდუა

თელავი - ქარიშხალა 25:37

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - კაიშაური 9, დანელიშვილი 9, ყორიაული 4, ბაჩიაშვილი 1, აღვინოვი 1, ხელაშვილი 1, გიგაური, საღირაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი 1, ხიდაშელი - კბილაშვილი 11, არსენაშვილი 7, გოგუა 6, ბულბულაშვილი 4, ჯინჭარაძე 4, მამულაშვილი 4, ფერაძე, ფხაკაძე, აროშიძე, კვირკველია, ფარესიშვილი

ყვარელი - პეგასი 20:34

ყვარელი: მამუკიშვილი - ჭერაშვილი 7, დოლმაზაშვილი 7, ჯიქურიშვილი 2, ბურკაძე 2, ხაჩიშვილი 1, მეტრეველი 1, ელოშვილი, ბეჟანიშვილი

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 10, ნაზღაიძე 6, გოგავა 4, გაწერელია 4, მაისურაძე 4, ზარნაძე 3, ლაპიაშვილი 1, კალანდაძე 1, კაჭკაჭაშვილი 1, ალბუთაშვილი, ხვადაგიანი, ბაბუციძე

იმედი - ფოთი 27:18

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი - იობაშვილი 6, დვალიძე 4, მიქავა 4, რუსტამოვი 3, მელაშვილი 3, საძაგლიშვილი 2, ბაინაზაშვილი 2, თურქაძე 2. ჰუსეინოვი 1, მღებრიშვილი, კვირკველია, ჯაბანაშვილი

ფოთი: ზარგინავა - მიქაძე 6, ბიბილეიშვილი 5, გვასალია 3, ბერაია 2, გურეშიძე 2, ბაჯალაძე, ჯიქია, მიქაია, წულაია, ლორთქიფანიძე

გორი - სამტრედია 22:17

გორი: ვათიაშვილი - ტარუაშვილი 5, მჭედლიშვილი 4, მურადაშვილი 4, ტიელიძე 3, დალაქიშვილი 3, ნიაზაშვილი 2, გახოკიძე 1, ქესანაშვილი, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი

სამტრედია: გოგუა 1 - ზურაბიანი 5, ცხვარაძე 4, ანტონოვიჩი 3, ჯორბენაძე 3, ბოცვაძე 1, ძნელაძე 1, ხვიჩია

26 მარტი

მამული - პეგასი 21:29

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - კორაშვილი 9, ისმაილოვი 5, შევჩენკო 3, სხვიტარიძე 2, ტალახაძე 2, თოდუა, ძაგანია, სექანია, ცხვედიანი, არუთინიანი, სამადაშვილი

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - გაწერელია 11, გოგავა 6, ცხოვრებაძე 5, მაისურაძე 4, ნაზღაიძე 2, ზარნაძე 1, ლაპიაშვილი, კალანდაძე, კაჭკაჭაშვილი, ალბუთაშვილი, ხვადაგიანი, ბაბუციძე

ყვარელი - იმედი 20:30

ყვარელი: მამუკიშვილი - ჭერაშვილი 6, ხაჩიშვილი 6, ჯიქურიშვილი 5, ბეჟანიშვილი 2, ბურკაძე 1, მეტრეველი, ელოშვილი

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი - ჰუსეინოვი 10, მღებრიშვილი 5, საძაგლიშვილი 4, მიქავა 3, რუსტამოვი 2, დვალიძე 2. ბაინაზაშვილი 2, თურქაძე 1, მელაშვილი 1, იობაშვილი, კვირკველია, ჯაბანაშვილი

თელავი - გორი 30:37

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 14, ბაჩიაშვილი 6, ყორიაული 4, საღირაშვილი 3, კაიშაური 2, გიგაური 1, აღვინოვი, ხელაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

გორი: ვათიაშვილი - მჭედლიშვილი 9, ნიაზაშვილი 8, მურადაშვილი 8, დალაქიშვილი 3, ტიელიძე 3, ღვინიაშვილი 3, ქესანაშვილი 2, ტარუაშვილი 1, გახოკიძე, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი,

ზუგდიდი - ქარიშხალა 32:45

ზუგდიდი: ხასია - გრიგოლია 21, კუკავა 3, ესართია 3, კვარაცხელია 2, ბულია 2, ხურციძე 1, ძაძამია,

თოდუა, ჩიქობავა, ეხვაია, გოგოხია

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი - კბილაშვილი 12, ბულბულაშვილი 7, არსენაშვილი 6, ფერაძე 6, მამულაშვილი 4, კვირკველია 3, გოგუა 2, ჯინჭარაძე 2, ფხაკაძე 2, ფარესიშვილი 1, აროშიძე, წიკლაური

სამტრედია - ფოთი 18:21

სამტრედია: გოგუა - ცხვარაძე 5, ანტონოვიჩი 4, ბოცვაძე 3, ზურაბიანი 2, ძნელაძე 2, ჯორბენაძე 2, ხვიჩია

ფოთი: ზარგინავა - ბაჯალაძე 6, მიქაძე 5, ბერაია 3, გვასალია 3, ბიბილეიშვილი 2, გურეშიძე 2, ჯიქია, მიქაია, წულაია, ლორთქიფანიძე

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

მდგომარეობა (მ, ფ, წ, სხ, ქ)

ქარიშხალა-- 7-0-0 +87-14

პეგასი -------7-0-0 +76-14

იმედი--------6-0-1 +45-12

გორი---------4-0-3 +24--8

მამული------4-0-3 -16--8

ზუგდიდი --3-0-4 -22--6

------------------------------

ფოთი--------3-0-4 -36--6

სამტრედია--1-0-6 -38--2

თელავი------0-0-7 -48--0

ყვარელი -----0-0-7 -72--0

საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე

27 მარტი

12:00 თელავი - ყვარელი, არენა 2

13:30 მამული - სამტრედია, არენა 2

15:00 პეგასი - გორი, არენა 2

16:00 ფოთი - ზუგდიდი, არენა 1

17:30 ქარიშხალა - იმედი, არენა 1

28 მარტი

12:00 თელავი - ფოთი, არენა 2

13:30 ყვარელი - სამტრედია, არენა 2

15:00 ზუგდიდი - გორი, არენა 2

16:00 მამული - იმედი, არენა 1

17:30 პეგასი - ქარიშხალა, არენა 1

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal