სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

გლდანის სახელბურთო დარბაზში დღეს გაგრძელდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. საგაზაფხულო ეტაპის მონაწილე 10 გუნდი ფინალურ ექვსეულში გასასვლელად იბრძვის.

 

დღეს მორიგი გამარჯვებები მოიპოვეს ლიდერებმა - თბილისის ქარიშხალამ და პეგასმა. ისინი უდანაკარგოდ მიდიან. 8 ქულა აქვს იმედს. ამ სამ გუნდს ყველაზე კარგი შანსები აქვს ფინალში გასასვლელად, დანარჩენი 3 საგზურისთვის კი მძაფრი ბრძოლაა.

ჯერჯერობით უკეთეს სიტუაციაში არიან ზუგდიდი და მამული. ამ ორმა გუნდმა დღეს მესამე მოგება ჩაიწერა აქტივში. ყველაზე დაძაბული აღმოჩნდა მამულის და თელავის თამაში. თელაველებს ჯერ ქულა არა აქვთ, მაგრამ დიდი წინააღმდეგობა გაწიეს და მეორე ტაიმში გაათნაბრეს ანგარიში, თუმცა, მამულმა ბოლო 10 წუთში მაინც მოუმატა და მოიგო - 34:30. 15-15 გოლი გაიტანეს თელაველმა ბექა დანელიშვილმა და თბილისელმა თამაზ კორაშვილმა.

სათამაშო კიდევ 4 დღეა. სამშაბათიდან ტურნირი სპორტკომპლექს არენაში გადაინაცვლებს.

ფოტო: ქარიშხალა - სამტრედია

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური. 24-28 მარტი

24 მარტი, გლდანი

გორი - იმედი 33:41

გორი: ვათიაშვილი - მურადაშვილი 9, ტარუაშვილი 7, მჭედლიშვილი 5, ნიაზაშვილი 5, ტიელიძე 3, დალაქიშვილი 3, ქესანაშვილი 1, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი - ჰუსეინოვი 10, რუსტამოვი 6. მღებრიშვილი 6, დვალიძე 5, მიქავა 5, ბაინაზაშვილი 4, იობაშვილი 3, თურქაძე 2, საძაგლიშვილი, მელაშვილი, კვირკველია, ჯაბანაშვილი

მამული - თელავი 34:30

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი - კორაშვილი 15, ტალახაძე 5, შევჩენკო 5, სხვიტარიძე 4, თოდუა 3, ისმაილოვი 2, ძაგანია, სექანია, ცხვედიანი, არუთინიანი, სამადაშვილი

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 15, კაიშაური 9, ყორიაული 3, ბაჩიაშვილი 3, გიგაური, აღვინოვი, ხელაშვილი, საღირაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

პეგასი - ფოთი 39:24

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - გოგავა 9, გაწერელია 8, ცხოვრებაძე 6, ზარნაძე 6, ნაზღაიძე 4, ლაპიაშვილი 3, მაისურაძე 2, ხვადაგიანი 1, კაჭკაჭაშვილი, კალანდაძე, ბაბუციძე

ფოთი: ზარგინავა - ბიბილეიშვილი 11, მიქაძე 6, ბაჯალაძე 2, ბერაია 2, გვასალია 2. ჯიქია 1, გურეშიძე, მიქაია

ქარიშხალა - სამტრედია 31:21

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი - კბილაშვილი 12, ფერაძე 6, ბულბულაშვილი 4, არსენაშვილი 3, გოგუა 3, მამულაშვილი 2, წიკლაური 1, ჯინჭარაძე, ფხაკაძე, აროშიძე, კვირკველია, ფარესიშვილი

სამტრედია: გოგუა 1 - ანტონოვიჩი 5, ცხვარაძე 5, ბოცვაძე 4, ჯორბენაძე 3, ძნელაძე 2, ზურაბიანი 1, ხვიჩია

ზუგდიდი - ყვარელი 27:20

ზუგდიდი: ხასია - გრიგოლია 12, ბულია 6, ძაძამია 3, კუკავა 3, ესართია 2, ხურციძე 1, თოდუა, ჩიქობავა, კვარაცხელია, ეხვაია, გოგოხია

ყვარელი: მამუკიშვილი - ჭერაშვილი 7, ხაჩიშვილი 5, ბურკაძე 4, მეტრეველი 3, ჯიქურიშვილი 1, ელოშვილი, ბეჟანიშვილი, ცუკილაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

მდგომარეობა (მ, ფ, წ, სხ, ქ)

ქარიშხალა-- 5-0-0 +62-10

პეგასი -------5-0-0 +54-10

იმედი--------4-0-1 +26--8

ზუგდიდი ---3-0-2 --5--6

მამული------3-0-2 -12--6

გორი---------2-0-3 +12--4

------------------------------

ფოთი--------2-0-3 -30--4

სამტრედია--1-0-4 -30--2

თელავი------0-0-5 -29--0

ყვარელი ----0-0-5 -48--0

საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე

25 მარტი

12:00 ზუგდიდი - მამული, არენა 2

13:30 თელავი - ქარიშხალა, არენა 2

15:00 ყვარელი - პეგასი, არენა 2

16:00 იმედი - ფოთი, არენა 1

17:30 გორი - სამტრედია, არენა 1

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal