სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში (არენა 2) ორშაბათს განახლდება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის.

ტურში მონაწილეობს აღმოსავლეთის 5 გუნდი - მამული, პეგასი, ყვარელი, იმედი და ქარიშხალა. დასავლელები, ფოთი და წყალტუბო საკუთარ შეხვედრას სენაკში გამართავენ და შემდეგ თბილისში ჩამოვლენ საერთო ტურის სათამაშოდ, რის შემდეგაც მეორე წრე გასრულდება.

სატურნირო მდგომარეობა ძალიან დაძაბულია. ლიდერობს მამული, მას თითო ქულაში მიჰყვებიან ფოთისა და ყვარლის გუნდები, 6 ქულა აქვს პეგასს. სწორედ ამ 4 გუნდშია თავმოყრილი საქართველოს გოგონათა ნაკრები, რომელიც მაია კარბუნარისა და ელისო ჟურულიშვილის ხელმძღვანელობით ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის. ტურნირი თბილისში გაიმართება 2015 წლის ივლისში.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

პირველი წრის შემდეგ: მამული - 11 ქულა, ფოთი - 10, ყვარელი - 9, პეგასი - 6, წყალტუბო - 4, იმედი - 2, ქარიშხალა - 0

დღევანდელი მატჩები:

16:00 მამული - იმედი

17:00 პეგასი - ქარიშხალა

18:00 იმედი - ყვარელი

მამული

1. ლედი მაზმიშვილი - 2. მარიამ ხონელიძე 3. ანა ყველაშვილი 4. ანა მირზოევა 5. თამარ გიორგაძე 6. ანა შახულოვა 7. თეონა ჯაღათაშვილი 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 17. ანა ბუზალაძე, ელენე ჯავახიშვილი - მწ. ჯული კასიანი

ყვარელი

1. ელენე გუბელაძე - 2. ანა ფუღიაშვილი 3. ქეთა კუნელაშვილი 4. მარი მიხელაძე 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთაშვილი 10. სოფო იორდანაშვილი 13. თამუნა იორდანაშვილი, ლალი სეფაშვილი, მაკა მჭედლიშვილი - მწ. ზურაბ ხარებაშვილი

პეგასი

1. თამარ ჩაჩუა 12. თინათინ ყაველაშვილი 16. დადუნა ორჯონიკიძე - 3. სალომე კოპალიანი 5. კესო შოშიტაიშვილი 7. მედეა ჩოხელი 9. თამარ ჩოგოვაძე 10. მაია ბერიძე 11. ლელა მორჩაძე 13. ქეთევან გოგოხია 14. ნაზი სარაჯიშვილი 15. ქეთევან ვენეცკი, ელენე ჯანიაშვილი, ნინო კეკუტია - მწ. ნინო წივწივაძე

იმედი

1. ფატიმა შავერდოვა 16. ქრისტინე გეგელაშვილი - 4. თაკო ქადაგიშვილი 5. ანი მთიული 6. მარი სანადირაძე 7. ანი ბაქრაძე 8. მარიამ ტურაშვილი 10. მარი კერესელიძე 11. ანა ენუქიძე 13. ნინო პერტაია 15. ნინო მებონია 18. მარიამ ლობჟანიძე 20. ანა აბრამალაძე - მწ. ეკა ჟიჟიაშვილი

ქარიშხალა

1. ნათია ბერიძე - 2. გვანცა ყულიჯანაშვილი 3. სალომე მირესაშვილი 4. ქეთევან სამხარაძე 5. ანა პარსანოვა 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარი ტარასოვა 8. ვიქტორია ვაზაგაშვილი 9. დიანა ვეზდენი 10. დიანა პაპიძე 11. დიანა ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. თამთა მიქაუტაძე - მწ. ირმა ციცქიშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal