facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ორშაბათს სენაკში განახლდება საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში. თამაშობს დასავლეთის ოთხეული - ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი და ჭაბუკთა ნაკრები.

ამ დროისთვის უკვე განვლილია შეჯიბრების ნახევარზე მეტი - რვავე გუნდმა 21-დან 11 თამაში უკვე გამართა. სენაკის ტურის დასრულების შემდეგ საქმეში ჩაერთვება აღმოსავლეთის ოთხი გუნდი - სტუ, პეგაში, იმედი და თელავი, რის შემდეგაც მეორე წრე დასრულდება, საქართველოს ჩემპიონი კი მაისში, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება.

სენაკში იმყოფება საქართველოს ნაკრების მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი, რომელიც საქართველოს ნაკრებისთვის კანდიდატებს შეარჩევს და მათთან ჩემპიონატის მატჩებსშუა შუალედში საწვრთნელ სესიებსაც გამართავს.

სერბი მწვრთნელი მონაწილეობს ყველა ასაკობრივი ნაკრების მზადებაშიც. უახლესი ტურნირი ჩვენს ოცწლამდელთა გუნდს უწევს. აპრილის დასაწყისში ისინი ესპანეთში ითამაშებენ ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირში ესპანეთის, ნორვეგიისა და მონტენეგროს გუნდების წინააღმდეგ. ფინალურ ტურნირზე 2 გუნდი გადის.

საქართველოს ჩემპიონატი.

მეორე წრე. დასავლეთის ოთხეული

სენაკი, 10-12 მარტი

10 მარტი

15:00 სამტრედია - ბათუმი

16:30 ჭაბუკთა ნაკრები - ქუთაისი

11 მარტი

15:00 ბათუმი - ჭაბუკთა ნაკრები

16:30 ქუთაისი - სამტრედია

12 მარტი

14:00 ქუთაისი - ბათუმი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - სამტრედია

მდგომარეობა (, , , , , )

სტუ-------------11-11-0-0-383-254-22

ბათუმი---------11--9-0-2-457-344-18

სამტრედია-----11--6-0-5-404-387-12

იმედი-----------11--6-0-5-335-364-12

პეგასი-----------11--4-2-5-357-380-10

თელავი---------11--2-1-8-289-329--5

ქუთაისი--------11--2-1-8-311-411--5

ჭაბუკები--------11--1-2-8-305-372--4

ბათუმი

16. გიორგი სამყურაშვილი - 4. იგორ ვინოგრადსკი 5. გურამ გოგიჩაიშვილი 6. რეზო ჭანტურია 7. გიორგი ქავთარაძე 8. ლექსო წიტაიშვილი 9. ივანე ქარდავა 10. უჩა გამზარდია 11. გიორგი წივწივაძე 13. ირაკლი ნარსია 14. ნიკოლოზ ჯორბენაძე 15. ჯუმბერ ხუნჯუა 18. უჩა მაისურაძე 22. აკაკი ყაველაშვილი 39. მეთოდე ჭელიძე - მწ. მერაბ ჭანტურია

სამტრედია

1. ალექსანდრე ხონელიძე 12. გიორგი გაგუა - 2. ვაჟა ხვიჩია 3. ჯაბა ხაჟომია 4. ლაშა ცხვარაძე 5. ირაკლი ავალიანი 6. სპარტაკ ელგანდაშვილი 7. გოგიტა ნიკურაძე 8. ვეფხია ზურაბიანი 9. ირაკლი თევზაძე 10.ლექსო წითელიშვილი 11. გელა ჟვანია 13. გიორგი ღაღანიძე 14. თორნიკე გაგლოშვილი 17. ჭოლა ბოცვაძე - მწ. გოგი ხელისუფალი

ქუთაისი

1.შოთა შეყრილაძე 12. ჯუმბერ გულეიშვილი - 2. გიორგი ახალბედაშვილი 3. მირიან ჩიხლაძე 4. გიორგი ლომიძე 5. კარლო მათნაძე 6. გიორგი ახალაძე 7. თამაზ ტარუაშვილი 9. გიორგი მერკვილაძე 10. ვლადიმერ ძნელაძე 11. ჯუმბერ ჯუღელი 13. გაგა ბახტურიძე 14. უჩა კობახიძე 15. ბექა ტუღუში - მწ. გრიგოლ თავხელიძე

ჭაბუკთა ნაკრები

1.სანდრო ხანდოლიშვილი 16. გიორგი ხარაიშვილი - 3. ზაალ ზაალიშვილი 4. ზურაბ გოგავა 6. გიორგი დოლმაზაშვილი 7. ლევან მამულაშვილი 8. მიხეილ ნაზღაიძე 9. გიგა ბაინაზაშვილი 10. ირაკლი კბილაშვილი 11. ერეკლე არსენაშვილი 13. ლუკა ბულბულაშვილი 14. ლუკა გაწერელია 15. ზეზვა იობაშვილი 17. ნოდარ მაისურაძე - მწ. დიმიტრი აბესაძე

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal