სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

სპორტკომპლექს არენაში ორშაბათიდან გაგრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბარებულ ბიჭებს შორის. თამაშობს ხუთი ხუნდი: აღმოსავლეთი ლიგის ჩემპიონი თელავი, თბილისის მეორე და მესამე პრიზიორები - პეგასი და იმედი და დასავლეთის პრიზიორები - სამტრედია და ზუგდიდი.

პირველმა ხუთეულმა უკვე ითამაშა და საქართველოს შარშანდელი ჩემპიონი, ქარიშხალა დაწინაურდა 8 ქულით. საბოლოოდ, ეს ორი ხუთეული ერთმანეთს 24-28 მარტს ეთამაშება და გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვს გუნდს.

3-7 მარტის ტურის შემდეგ კი განახლდება კიდევ ორი ტურნირი - ამავე ასაკის გოგონათა პირველობა და საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი კაცთა გუნდებს შორის.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

3-7 მარტი, არენა 1

3 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 ზუგდიდი - იმედი

4 მარტი

16:00 ზუგდიდი - პეგასი

17:30 თელავი - სამტრედია

5 მარტი

16:00 სამტრედია - ზუგდიდი

17:30 იმედი - პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუგდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

განაცხადები

თელავი

1.ლევან ლილუაშვილი 12. ივერი ერგემლიძე - 3. გიორგი ხელაშვილი 4. შოთა გაგნიძე 5. ზაალ საღირაშვილი 7. დავით ყორიაული 8. ლერი აღვინოვი 9. გიორგი ბაჩიაშვილი 11. ნიკოლოზ ხანჯალიაშვილი 14. ბექა დანელიშვილი 17. გიორგი კაიშაური 66. გიორგი გიგაური - მწ. შალვა მამალაშვილი

პეგასი

12.ილია მჭედლიძე 16. ნიკო ზურაბიშვილი - 3. გიორგი ლაპიაშვილი 4. ლუკა მამაგეიშვილი 3. დავით ხვადაგიანი 7. გიგა ზარნაძე 8. მიხეილ ნაზღაიძე 10. ნიკოლოზ კალანდაძე 11. გიორგი ცხოვრებაძე 13. ნოდარ მაისურაძე 14. ლუკა გაწერელია 15. დათო ბაბუციძე 19. რევაზ ალბუთაშვილი 21. რევაზ ვიბლიანი 22. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 25. ზურაბ გოგავა - მწ. ტიტე კალანდაძე

სამტრედია

1.გიორგი გაგუა 12. თამაზ გოგიშვილი - 3. გიორგი კიკაჩეიშვილი 4. ლაშა ქავზინაძე 5. ნიკოლოზ ძნელაძე 9. დიმიტრი ჯორბენაძე 10. გიორგი ბოცვაძე 11. ლაშა ცხვარაძე 15. გიორგი ანტონოვიჩი 18. რობერტ ხვიჩია 20. ვახო ბიჭორიშვილი 77. რამაზ ზურაბიანი - მწ. ავთო ქავზინაძე

იმედი

1.ტატო ხორავა 12. ტრისტან როკაშვილი - 2. გიორგი ჯაბანაშვილი 3. ლუკა კვირკველია 4. ბექა ჩოხელი 5. გიორგი მიქავა 6. ვუსალ ჰუსეინოვი 7. ხაზეინ რუსტამოვი 8. საბა დვალიძე 9. თორნიკე მღებრიშვილი 10. ნიკოლოზ საძაგლიშვილი 11. გოგა თურქაძე 13. ჭიჭიკო ხარძიანი 14. ალექსანდრე მელაშვილი 15. ზეზვა იობაშვილი 17. გიგა ბაინაზაშვილი - მწ. ზაზა სამადაშვილი

ზუგდიდი

1.მურმან ხასია 12. დავით ესართია - 4. დავით თოდუა არჩილ ძაძამია 6. ლუკა ჩიქობავა 8. რევაზ ჭითანავა 9. ლაშა გრიგოლია 10. რევაზ კუკავა 11. ზაურ ბულია 13. დემურ ხურციძე 14. ირაკლი გოგოხია 15. ლუკა ეხვაია - მწ. ნელი ფარცვანია

პირველი ხუთეული: ქარიშხალა 8 ქულა, გორი 4, ფოთი 4, მამული 4, ყვარელი 0

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal