სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპის წილისყრა. 1998-99 დაბადებული ბიჭების 10 საუკეთესო გუნდი ერთწრიან ტურნირში ფინალური ეტაპის 6 მონაწილეს გამოავლენს.

შეჯიბრებას პირველი დაიწყებს 5 გუნდი - ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა და მამული. ისინი 24-28 თებერვალს ითამაშებენ. 3-7 მარტს საქმეში ჩაერთვება მეორე ჯგუფი: თელავი, სამტრედია, ზუგდიდი, პეგასი, იმედი. 24-28 მარტს გაიმართება საერთო, ჯვარედინი ტური, რის შემდეგაც, 9 თამაშის ჯამში საუკეთესო 6 გუნდი, მაისის დასაწყისში, ერთწრიან ტურნირში, საქართველოს 2014 წლის ჩემპიონს გამოავლენს.

იმ 8 გუნდისთვის, ვინც საუკეთესოთა ათეულში ვერ მოხვდა, მოეწყობა სანუგეშო შეჯიბრება - ფედერაციის თასი. მეორე და მესამე ეტაპის ყველა მატჩი გაიმართება თბილისში.

ამავე ასაკის გოგონები შეჯიბრებას 7 მარტს განაახლებენ. გაგრძელდება უმცროსი ასაკის, 2000-01 წლებში დაბადებულთა ტურნირებიც.

რაც შეეხება ეროვნულ ჩემპიონატს კაცთა გუნდებს შორის, დასავლეთის ქვეჯგუფი მორიგ ტურს გამართავს 10-12 მარტს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთის ოთხეული - 17-19 მარტს, თბილისში. მესამე წრის მატჩები ქვეჯგუფებში გაიმართება აპრილში, ხოლო საერთო ტური, რომლის შემდეგაც გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი, დანიშნულია 12-15 მაისს თბილისში.

ჭაბუკები. 1998-99. საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპის წილისყრა.

A ჯგუფი (თამაშები 24-28 თებერვალს, თბილისში):
ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი

16:00 გორი - ყვარელი

17:30 მამული - ქარიშხალა
25 თებერვალი

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

B ჯგუფი (თამაშები 3-7 მარტს, თბილისში):
თელავი, სამტრედია, ზუგდიდი, პეგასი, იმედი

3 მარტი

16:00 თელავი - პეგასი

17:30 ზუგდიდი - იმედი

4 მარტი

16:00 ზუგდიდი - პეგასი

17:30 თელავი - სამტრედია

5 მარტი

16:00 სამტრედია - ზუგდიდი

17:30 იმედი - პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

საერთო ტური გაიმართება 24-28 მარტს, თბილისში. 6 საუკეთესო გუნდი გავა მესამე, ფინალურ ეტაპზე. ფინალური ექვსეული ითამაშებს 5-9 მაისს, თბილისში.

 

ტურნირი 11-18 ადგილებისთვის - ფედერაციის თასი
A ჯგუფი:
ლაგოდეხი, წყალტუბო, ქუთაისი, ახაშენი
B ჯგუფი: რუსთავი, შევარდენი, ბათუმი, ქარელი
ორივე ჯგუფი ითამაშებს 14-16 მარტს, თბილისში
საერთო ტური გაიმართება 2-5 აპრილს, თბილისში

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal